• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Tak dla przypomnienia
,,Medal „Niezłomnym w Słowie” – wyróżnienie nadawane osobom, które w latach 80. XX wieku, ryzykując represje i uwięzienie, działały na rzecz wolności słowa w Polsce. Osoby te pełniły, z narażeniem własnej wolności i zdrowia, funkcje wydawców, organizatorów druku, drukarzy i kolporterów wydawnictw, działających na rzecz przełamania ówczesnego monopolu informacyjno-kulturowo-edukacyjnego w okresie PRL. Ich działalność, w świetle obowiązujących wtedy przepisów prawnych, była nielegalna. Osoby te rozpracowywała i represjonowała Służba Bezpieczeństwa oraz inne służby specjalne i milicyjne PRL"
 
mam nadzieje, że ten katotalib sie pakuje i razem z tym niedorobionym srasem trafi na śmietnik
 
Za co ten niski człowieczek tak nie nawidzi funkcjonariuszy SC,pytanie do MB,czemu,co ci ku.....wa złego uczyniłem .Czołem biję i chciałbym się czołem spotkać k.....e.
 
gość właśnie chyba rzucił na wszystkich lekarzy cień nieetycznego postępowania .

mało tego, próbował namówić Służbę Zdrowia do kopania nas .

panie i panowie medycy, przepraszamy za gburu i jego popier......ne pomysły.

może tak zz wystosują oficjalne przeprosiny>

W sprawie zwolnień lekarskich w Służbie Celnej
http://www.gazetalekarska.pl/?p=28751
WRZESIEŃ 29, 2016
Szef Służby Celnej oraz podsekretarz stanu Ministerstwa Finansów Marian Banaś poinformował Naczelną Izbę Lekarską, że w czerwcu w Służbie Celnej zaobserwowano zjawisko znacznie zwiększonej zachorowalności funkcjonariuszy.
Zwrócił się do prezesa NRL -€“ jako do przedstawiciela samorządu lekarskiego, stojącego na straży etyki zawodowej lekarzy - z prośbą o wnikliwą analizę sprawy gwałtownego wzrostu liczby wystawianych zwolnień lekarskich oraz o podjęcie współpracy w zakresie działań kontrolnych. W odpowiedzi prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował pismo, w którym napisał m.in.:


"€žLekarze i lekarze dentyści wykonujący zawód w Rzeczypospolitej Polskiej kierują się zasadami postępowania określonymi przepisami prawa oraz postanowieniami Kodeksu Etyki Lekarskiej. Zgodnie z treścią art. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością.


Zgodnie natomiast z treścią art. 4 Kodeksu Etyki Lekarskiej dla wypełnienia swoich zadań lekarz powinien zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem i współczesną wiedzą medyczną. Pragnę zapewnić Pana Ministra, że lekarze i lekarze dentyści doskonale znają swoje powinności zawodowe i sumiennie, z należytą starannością podchodzą do wykonywania swoich obowiązków tak wobec chorych, jak i wobec społeczeństwa i instytucji państwa.


Samorząd lekarski nie prowadzi prewencyjnych kontroli merytorycznej pracy lekarzy i lekarzy dentystów i nie ma powodów, kontrole takie nie mają oparcia w przepisach ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich ani w innym akcie prawnym określającym uprawnienia i obowiązku samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów. Nie widzę również powodów aby takiej kontrole wprowadzać, w szczególności wobec wybranych grup pacjentów np. funkcjonariuszy celnych.


Kontrola prawidłowości postępowania lekarza orzekającego w przedmiocie niezdolności do pracy może natomiast następować ex post w ramach postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej. Postępowanie takie może zostać przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej wszczęte na podstawie wiarygodnej informacji uzasadniającej podejrzenie popełnienia przewinienia zawodowego.


Jeżeli zatem Służba Celna jest w posiadaniu informacji mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez lekarza przewinienia zawodowego polegającego np. na nieuzasadnionym wystawieniu osobie badanej zwolnienia lekarskiego, to takie informacje powinny zostać przekazane zgodnie z kompetencją okręgowemu rzecznikowi odpowiedzialności zawodowej tej okręgowej izby lekarskiej, której członkiem jest dany lekarz"€.
 
Ostatnia edycja:
Czy jest jakas mozliwosc by konkretnie ustalic jakie jest ryzyko ze KAS spowoduje koniecznosc zwrotu pieniedzy unijnych wydanych na modernizacje? Ale tak konkretnie, ze wskazaniem na jakies umowy i artykuly. To bylby mocny argument, im bardziej konkretny tym mocniejszy.
 
Zrobienie z MF funkcjonariuszy a z celników urzędników skarbowych? Nie ma na to zbytnio argumentów, ale...
 
Ostatnia edycja:
Zrobienie z MF funkcjonariuszy a z celników urzędasów skarbowych to największy skandal KASu. Nic tego nie tłumaczy, nie ma na to żadnych argumentów. Ale co w tym dziwnego, skoro ten projekt pisali ludzie z MFu? Powinni sobie jeszcze przydzielić emerytury mundurowe za ciężką służbę w ministerstwie.

coż ci ludzie z tego ch.....PISU robia??przeciez to skandal!!szybciej ludziom rece uschną niz znowu na tych pal...ów zagłosują.
Jaki dalszy plan?
 
i co i wszystko jasne B robi co chce , żadnych nie chce słuchać argumentów nic i co jeszcze z tego dzisiejszego dnia wynika że ma pretensje do 4500 funków którzy zachorowali w czerwcu... i co chcecie wiedziec gdzie te 6000 funków bedzie ucywilnionych bądz zwolnionych a bardzo prosze....1500 idzie na emki , 4500 chorujących i mamy wszystko jasne.

Z wypowiedzi nowego już ministra finansów wynika że przeobrażenie w skarbówce ( wliczając nas ) musi przyspieszyć. Dobre zmiany spowodują zwiększenie dochodów państwa zaś 20% darmozjadów nie będzie już obciążać skarbu państwa. To tak w tle można odebrać. niestety ten plan to ani Mariana ani Morawca - taka jest wola jego wola ............... i będzie g"r"ówno!
 
Zrobienie z MF funkcjonariuszy a z celników urzędasów skarbowych to największy skandal KASu. Nic tego nie tłumaczy, nie ma na to żadnych argumentów. Ale co w tym dziwnego, skoro ten projekt pisali ludzie z MFu? Powinni sobie jeszcze przydzielić emerytury mundurowe za ciężką służbę w ministerstwie.
I to jest właśnie afera przy tworzeniu tej ustawy.....bo jest to przecież projekt poselski.
 
coż ci ludzie z tego ch.....PISU robia??przeciez to skandal!!szybciej ludziom rece uschną niz znowu na tych pal...ów zagłosują.
Jaki dalszy plan?


szkoda, ze wczesniej sie nie zastanowili przy glosowaniu tylko z cyklu na zlosc PO zaglosuje na PIS...co mi po tym, ze moze PIS przegra wybory jak byc moze nie dostaniemy propozycji pracy albo na nie wiadomo jakich warunkach
 
Witam... A zainteresowanie całym tym rozpieprzaniem SC Parlamentu Europejskiego? Jakby się udało załatwić w nim wystąpienie osoby reprezentującej f-szy? Uświadomić parlamentarzystów o konsekwencjach dla UE po rozwaleniu SC? O nierespektowaniu -rodem z Białorusi- prawa w naszym kraju? O zastraszaniu i stalinowskich metodach? Czy taką wiedzę posiadają? Czy wiedzą, co tak naprawdę pisiorki szykują Europie ? :cool:
 
I jeszcze jedno: Czy dotarło do wszystkich f-szy, że chcą nas wy...bać na bruk?! I nie będzie litości?! Nooo to ... doobranoc pzdr:cool:
 
To wygląda na jakąś wendettę, to nie jest normalne, że z taką zaciekłością chcą nas wdeptać w ziemię. Może mi ktoś powie co złego zrobiliśmy, komu tak weszliśmy za skórę że aż tak nas nienawidzą. Służyłem temu państwu przez 20 lat byłem do dyspozycji 24 godz. na dobę w każdym dniu tygodnia i dzisiaj państwo polskie za to mi płaci niepewnością jutra, a co ja takiego złego zrobiłem, że zasłużyłem na taki los. Nie mam żadnej nagany żadnego postępowania to dla czego to państwo dla którego służyłem traktuje mnie jak szmatę do podłogi.
 
że nas rozjeb..ali to wina nasza. Robili i robią z nami
co chcą patrz alokacja, wartościowanie, awanse itp. Dawali nam
szefów że nóż w kieszeni sam się otwiera. śmiem twierdzić
że rękę do tego przyłożyli byli dyrektorzy i obecni IC ale
to inna bajka. Dziś dali awanse, podwyżki aby FC nic
nie robili w swojej sprawie przez te parę miesięcy a jak
wejdzie sras to walną nas pałą w łeb i taki będzie finał.
Celnicy bawmy się :mad:
 
Z wypowiedzi nowego już ministra finansów wynika że przeobrażenie w skarbówce ( wliczając nas ) musi przyspieszyć. Dobre zmiany spowodują zwiększenie dochodów państwa zaś 20% darmozjadów nie będzie już obciążać skarbu państwa. To tak w tle można odebrać. niestety ten plan to ani Mariana ani Morawca - taka jest wola jego wola ............... i będzie g"r"ówno!
65000 osób ze skarbówki,sc i uks × 20% =13000 + 1500 z emkami wg banasia = 14500.
Teraz quiz.
Która formacja ma tylu ludzi (w przybliżeniu)?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry