• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Angel, rzuciło Ci się na oczy albo jeszcze gdzie indziej. Podałem tylko fakty, a Ty zaczynasz osobiste wycieczki (a przynajmniej takie mam odczucie).
Ja nie płaczę - dostanę 150 brutto do starszego speca i nadal będę pracował w gronie specjalistów na pierwszej linii.

Powiem więcej. Mam nadzieję że w KAS zostaną wszyscy rozliczeni, szczególnie marudy

Ja mam nadzieję, że KAS nie wejdzie, no ale co kto lubi...
 
Prawdziwa dobra zmiana nadeszła, niech tylko zobaczę kasę na oczy. Po 9 latach ok. 600 brutto podwyżki (pracowałem też wcześniej)!!! Mądrale łeksperci cicho sza!!!
 
Angel, rzuciło Ci się na oczy albo jeszcze gdzie indziej. Podałem tylko fakty, a Ty zaczynasz osobiste wycieczki (a przynajmniej takie mam odczucie).
Ja nie płaczę - dostanę 150 brutto do starszego speca i nadal będę pracował w gronie specjalistów na pierwszej linii.



Ja mam nadzieję, że KAS nie wejdzie, no ale co kto lubi...

Ja osobiście zastanawiam się nad czymś zupełnie innym. Po zapowiadanych zmianach MSSC z 3 letnim stażem będzie miał UZ w takiej wysokości jak powiedzmy SSC z 10 letnim stażem, obaj będą mieć UZ niewiele niższe niż np SSSC z kilkunastoletnim stażem. Powoduje to znaczne spłaszczenie wysokości UZ na stanowiskach specjalistycznych. Ogólnie kierunek jest może i dobry, ale gdzieś musi być haczyk... Nie chce mnie się wierzyć, że MSSC z I - III grupą zaszeregowania dostanie nagle kilkaset zł podwyżki. ? A może to kosztem MESC, którzy się na kas nie załapią, bo w nowej strukturze wszyscy maja być równi ? [oby nigdy nie weszła w życie]? Chyba będzie potrzebna interpretacja tego co SSC miał na myśli, najlepiej z MF...
 
Kwota 3048,80 to jest VIII grupa zaszeregowania. Młodszy specjalista to I-III grupa. Czy nie powinno być zmienione rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego fc?
 
Sławek czy mógłbyś się rzeczowo wypowiedzieć na temat podwyżek? Czy faktycznie będzie tak, że MSSC i SSC będzie zarabiać tyle samo i niewiele mniej niż SSSC? Trochę to dziwne. Masz może jakieś wiarygodne informacje?
 
Kwota 3048,80 to jest VIII grupa zaszeregowania. Młodszy specjalista to I-III grupa. Czy nie powinno być zmienione rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego fc?

no chyba , że stanowiska zostaną zniesione a pozostaną tylko stopnie i grupy zaszeregowania, to też byłoby ciekawe rozwiązanie... tyle, że do tego potrzebna jest zmiana ustawy o SC [czyżby przy okazji przepychania SRAS?]
 
no chyba , że stanowiska zostaną zniesione a pozostaną tylko stopnie i grupy zaszeregowania, to też byłoby ciekawe rozwiązanie... tyle, że do tego potrzebna jest zmiana ustawy o SC [czyżby przy okazji przepychania SRAS?]

I to jest bardzo cenna uwaga, którą warto przemyśleć!
 
Nadzieja

10 lat na granicy i stopień młodszy rewident celny stanowisko SSC i widoków na wyższe nie ma:)choć my najniżsi niejednokrotnie musimy wiedzieć więcej niż MESC bo to my jesteśmy na 1 linii bo to my musimy odpowiadać na różne pytania podróżnych podejmować szybko decyzję i co niektórzy MSSC ledwo do 2tys dobijają A nasi eksperci no cóż czasem nie wiadomo eksperci od czego:) chyba od bycia ekspertem...mam nadzieję, że docenia młodych i ambitnych w końcu...
czy zauważyliście że w komunikacie w części A dotyczącej podwyżki o 150zł jest mowa o zmianie rozporządzenia na temat tych dodatków oraz informacja o "wyrównaniu od stycznia 2016)

natomiast

w części B dotyczącej podniesienie kwoty bazowej do 3048zł nie ma już mowy od kiedy. Okazać się może że to podniesienie nie będzie z wyrównaniem i nastąpi np od 31.12 2016 czyli przed samym KAS





kolego. 8 lat na granicy a jestem w stopniu st. aplikanta i specjalistą SC. Na ten dzień czekałem od 2920 dni. Na granicy awanse co 5 lat to normalka. Tak samo jak koledzy aspiranci ze stanowiskami SPECJALISTY. O pomijaniu nagród kwartalnych nie wspomnę już. Idzie dobra zmiana.

Do tej pory nawet zasuwając na nocki z dodatkiem granicznym nie byłem w stanie dogonić z zarobkami młodszego eksperta. Mijające święta w robocie. A Wy jeszcze macie czelność płakać że Was podwyżka nie dotyczy. Bardzo dobrze. Powiem więcej. Mam nadzieję że w KAS zostaną wszyscy rozliczeni, szczególnie marudy
 
Po 19- tu latach służby w tym 11 lat granica mam sierżanta sztabowego i specjalistę, też trochę brakuje mi do podstawy 3048.
 
Po 19- tu latach służby w tym 11 lat granica mam sierżanta sztabowego i specjalistę, też trochę brakuje mi do podstawy 3048.
no i co z tego a ja mam ponad 20 lat sluzby i tez nie mam. Info o podwyzkach do 3048 zl nie ma zadnych dat kiedy by mialo wejsc. A jak widac z wczesniejszych postow trzeba bedzie zmienic grupy zaszeregowania byc moze system stanowisk, a moze system wartosciowania, moze tez zamowic nowa SOWE, roboty jest na pol roku. Tak wiec nakarmieni nadzieja poczekamy sobie spokojnie do konca roku na przystosowanie systemu do tych podwyzek. A potem to juz bedzie KAS. Zastanawia mnie dziwna zbieznosc informacji o podwyzkach i ujawnienia szokujacych faktow o przygotowywaniu KAS bez zadnych analiz. mamy sie skupic na podwyzkach...ups, nadziei na podwyzki i nie zadawac niewygodnych pytan.
 
Koleżanki i Koledzy. Nie chcę prorokować ale... w KASIE może nie być już ekspertów.

To na co wszyscy narzekacie czyli wartościowanie może z chwilą wejścia KAS zniknąć, a że w KAS jako f-sze ma być głównie granica i WZP to tam jest najwięcej specjalistów, więc nie ma problemów z tym co dalej z ekspertami

W KAS kto się załapie do Słuzby Celno-Skarbowej to tam będziemy wszyscy równi po 3048zł. Różnić się będziemy natomiast tylko dodatkiem za stopnie + dodatki funkcyjne Kierowników zmian itd. Eksperci na granicy i WZP natomiast zgodnie z projektem mogą dostać niższe wynagrodzenie ale z prawem do zachowania poprzedniego wynagrodzenia przez 6 miesięcy.

To chyba staje się coraz bardziej oczywiste i mozna wyciagac takie wnioski z tego co się dzieje w TRÓJKĄCIE: emki-wejście KAS-podwyżki.
 
A żebyście się nie o*srali ze szczęścia przez te rzekome podwyżki. I jeszcze to sianie jadu, że KAS wszystkich rozliczy itp Czy ty, funkcjonariuszu, który to piszesz jesteś tak pewny tego, że KAS jest super i że na pewno zostaniesz na tej granicy i w swoim mundurku?!
Te podwyżki to mydlenie oczu przed tym co ma nadejść, czyli KAS.
Odnośnie kwestii podwyżek. Bardzo dobrze, że dostaną ją funki z MSSC i SSC, bo tyrają na pierwszej linii, a wiedzą niejednokrotnie przebijają MESC, a nawet ESC. Ale ludzie, po co zaraz to odgrażanie i sianie fermentu. Jak nie kłótnie z UKS, to teraz będziemy się w tym temacie kłócić między sobą. Czy tego chcecie?
Ja się nie załapie na program "3048+" :D, ale nie ubolewam tak jak niektórzy. Dostanę (o ile dostanę) 150 zł i gitara.
 
Nie dostaniesz 150 zł bo z 50 zł to ci urząd skarbowy z tego zapi....li do spółki z zusem.
Po tym co Sławek napisał to mam nadzieję że ten kas nigdy nie wejdzie.
 
Mam nadzieję, że KAS padnie, jako idea opętańcza. Mam nadzieję, że ZZ poprą właśnie ten sprawiedliwy kierunek podwyżek płac.
 
Ciekawie wygląda zaproszenie przez SSC do Związków na spotkanie o podwyżkach- jakby co to konsultacje społeczne były. Chyba, że chce tylko ogłosić swoją wolę!!!!
 
Ciekawie wygląda zaproszenie przez SSC do Związków na spotkanie o podwyżkach- jakby co to konsultacje społeczne były. Chyba, że chce tylko ogłosić swoją wolę!!!!

tak jak mówił Sławek wielokrotnie, nie można negować wszystkich działań Rządu bo wyjdą z przekonania że robimy ze wszystkiego problem, z marudami się nie rozmawia, a o wszystkim Nas będą informować po fakcie. Obecnie mamy ściśle powiązane ze sobą tematy podwyzki-emki-KAS. W ramach KAS i w pewnym stopniu emek MF traktuje ZZ jako partnerów (przynajmniej tak deklaruje) natomiast w sprawie podwyżek pojawił się komunikat MF że zostaniem poinformowani o efektach rozdziału - nie mieliśmy zbytnio nic do gadania poza przedstawieniem naszej propozycji na piśmie.

jeśli chcemy dalej mieć wpływ na emki i KAS to nie można negować wszystkich działań z twierdzeniem "nie, bo nie".

Może i podwyżki w takim rozdziale miały na celu pogłębienie jeszcze bardziej kłótni wśród podzielonych już f-szy SC. Ale co nam po podwyżkach skoro od nowego roku już każdy z Nas może nie być f-szem, chyba że uda Nam się przepchnąć pomysł aby pomimo ucywilnienia stanowiska dokończyć służbę w mundurze.

Tak samo nie wiadomo od kiedy wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące zmiany wynagrodzenia zasadniczego. W przypadku dodatków za stopień nie ma to większego znaczenia bo z każdym miesiącem i tak środki się kumulują i będą wyrównane od stycznia.
 
Ostatnia edycja:
Wyrównanie niesprawiedliwości wtedy nastąpi jak nie tylko podniosą pensje najniżej zarabiającym, ale wtedy jak zabiorą tym, który mają wyższe wynagrodzenia niż stanowiska.... Ale to raczej nigdy nie nastąpi...
 
Back
Do góry