• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Witam...sorki ale nie wytrzymałem... Co za skrajna bezczelność!!!! Marsz... milczenia... podwyżki!!! Jeszcze w dodatku: ..."Koleżanki i koledzy"!!! ... Ja nie mogę! Q...wa... niech sami sobie... maszerują! A podwyżki?... już co niektórzy mają od paaaru ładnych lat! Za "zasługi"... Słuchajmy Sławka, róbmy co do nas należy, nie komentujmy "trollujacych" wpisów, lekceważmy je- to jedyny sposób. Zauważmy, czyż aktywność troli nie wzrasta, gdy zbliżamy się do jakiegoś ważnego... momentu?! pzdr:cool:
 
z grzywki gościa trzeba chyba potraktować. inaczej dalej będzie brykał i onanizował się znienacka :eek:. marząc, że go ktoś w końcu weźmie.
 
Komunikat w sprawie rozdysponowania podwyżek - źródło Corintia.
Dla wyjaśnienia: kwota 3048,80 zł, o której mowa w tym komunikacie odpowiada VIII grupie zaszeregowania tabeli uposażeń dla f-szy izb i urzędów (mnożnik 1,627), tj. maksymalnej grupie zaszeregowania dla stanowiska specjalisty SC.
 
Sytuacja po podwyżce???

Czy ja dobrze kumam? Wszyscy MSSC i SSC będą mieć 3048,80 a SSSCPO niecałe 3200? Bo zakładam że SSSC podwyżek do wynagrodzenia zasadniczego nie dostaną....
 
150 zł brutto. Zastanawiam się czy zabrać dzieciaki na obiad czy jednemu kupić buty. Dobra zmiana?
 
Młodszy specjalista i specjalista : 3048 zł brutto (do tej pory specjalista 2650 zł brutto, mł.spec. 2300zł brutto)
Starszy Specjalista : 3198 zł brutto
Młodszy Ekspert : 3699 zł brutto

Nie spodziewałem się tego. Najbardziej doceniono dół i zaczęto równać w górę. No no, mamy marchewkę.

Bardziej niepokoi mnie punkt C : nierozdysponowana kwota na podwyżki uposażen w skali roku przeznaczona
zostanie na awanse będące w gestii dyrektorów izb celnych
.
Za dużo tu może być samowolki, ale w tym już rola związków.

edit : Dodatki za stopień 150 zł / 279 zł będą z wyrównaniem od stycznia, OK, super. Co z podwyżkami wynagrodzenia zasadniczego ? Od kiedy będą naliczane ?
 
Ostatnia edycja:
Co z pieniędzmi na awanse dla Starszych rachmistrzów i Starszych aspirantów, którzy przez bandycką ustawę są zblokowani w korpusach?
 
Co z pieniędzmi na awanse dla Starszych rachmistrzów i Starszych aspirantów, którzy przez bandycką ustawę są zblokowani w korpusach?

Gdybyś przeczytał uważnie ten cudowny komunikat (swoją drogą nie zauważyłem nigdzie informacji, że podwyżki zostały uzgodnione z ZZ), to nie zadawałbyś takich pytań.... Termin wszyscy funkcjonariusz (z wyłączeniem aplikantów celnych) dotyczy również funkcjonariuszy posiadających stopnie służbowe, o których byłeś łaskaw wspomnieć....
 
robespier Przeczytałeś bez zrozumienia bo dialogu ze związkami nie ma i nie będzie jest pozorowany bełkot oraz fakt przed którym jesteśmy postawieni.
 
Z tej koncepcji wynika, że mł spec i spec będą zarabiać tyle samo. Wypadałoby połączyć te stanowiska w jedno, bo tak to sensu brak. Starsi spec w tej koncepcji, też nie zarabialiby dużo więcej, więc po co te wszystkie grupy uposażenia. Komuś chyba coś się pomieszało we łbie.
 
A w sumie dlaczego nie mają zarabiać tyle samo? Rozejrzyjcie się dookoła. Prawie wszyscy robimy to samo i do tej pory to były same narzekania na wartościowanie (a właściwie jego idiotyzm) , teraz trochę się to wyrówna (na dolnym poziomie). Ja jestem zadowolony, będę jeszcze bardziej jeśli to wejdzie w życie. Obawiam się również punktu C ale to zawsze tak było i będzie...
 
robespier Przeczytałeś bez zrozumienia bo dialogu ze związkami nie ma i nie będzie jest pozorowany bełkot oraz fakt przed którym jesteśmy postawieni.
A kolega wywnioskował z mojej wypowiedzi, że mam jakieś wątpliwości w tym względzie? Ciekawe, nie powiem... Ciekawe...
 
Z tej koncepcji wynika, że mł spec i spec będą zarabiać tyle samo. Wypadałoby połączyć te stanowiska w jedno, bo tak to sensu brak. Starsi spec w tej koncepcji, też nie zarabialiby dużo więcej, więc po co te wszystkie grupy uposażenia. Komuś chyba coś się pomieszało we łbie.
Nie mogą połączyć, bo wtedy podwyżki musieliby dostać również ci, którzy nie ukończą służby przygotowawczej przed 31.12.2016 r., czyli wszyscy zatrudnieni po 1.01.2015 r. (soją drogą ciekaw jestem ile takich osób jest. Ale chyba musi być ich spora ilość skoro MF zdecydował się na takie rozwiązanie...).
 
Jak pisałem wcześniej analogiczna sytuacja czeka formację w sprawie emerytur czyli "postawienie pod ścianą". Jeśli całe środowisko nie będzie mówiło jednym głosem to będzie "cienko". Za nami stoi i Prawo i Sprawiedliwość oraz inne racjonalne względy wskazane przez Trybunał Konstytucyjny.
 
Prawie na emeryturze masz rację równamy w górę i w końcu "sól ziemi czarnej" powinna zarabiać na poziomie ekspert służby celnej
 
b) podwyższenie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych do kwoty
3 048,80 zł

jestem pewien ze tak nie bedzie. Kwota 3048,80 to pewnie max. MSSC dostanie pewnie ze 2400, SSC pewnie ze 2600 a reszta do rozdysponowania, no moze jakieś wyjątki z MSSC czy SSC dostana 3048,80.
 
jak może MSSC mieć 2400 jak nowo przyjęci pochwalili się, że już mają po 2500 (III szczebelek)... Wydaje mi się, że awansują na wyższe stanowiska (SSC) wszystkich MSSC w stałej i tak to rozwiążą... ale co z sową w takiej sytuacji... będą musieli zamieszać przy wartościowaniu i wartości realizowanych zadań... a może to początek końca wartościowania :)

Nie będę beneficjentem podwyżki do 3048zł ale uważam, że wszystkim MSSC i SSC należą się jak psu buda (jak już to wcześniej zostało zauważone), bo wykonują tę samą pracę na pasie, a z dodatkami granicznymi, nockami, wyżeywieniem itp. to wyjdzie więcej niż MESC bez tych dodatków :)

Co do punktu C, to osoby wybrane przez DICów dostaną dodatkowo po 50zł na stopniu, czego tu się obawiać?
 
Szach mat!

1) wszyscy dostaniemy podwyżkę w związku ze zmianą mnożników stopni służbowych (150 brutto a aplikanci więcej).
2) grupy uposażeń młodszych specjalistów i specjalistów wyniosą 3048 brutto - beneficjentem będzie w większości zewnętrzna granica UE bo tam były największe przyjęcia w ostatnich latach a w IC wewnętrznych po "wartościowaniu" jest wiele osób z poborami wyższymi niż posiadane stanowisko.
3) DIC- dostaną niewielką kwotę do swojej dyspozycji, ale coś dostaną.

ad.2 działanie wyprzedzające w przypadku ewentualnego sprzeciwu w związku z reformą.
Przy okazji spełniona zostanie obietnica, że w kas minimalne uposażenie zasadnicze to 3000 brutto (tylko dlaczego z pieniędzy przeznaczonej z założenia na inny cel?)
Czyżby było to potwierdzenia, że wartościowanie to fikcja? (przecież poprzednio uważano, że to "merytorczyczni " powinni zarabiać więcej:))
Osobiście uważam, że młodszym specjalistom i specjalistom ta podwyżka się należy! To Oni na granicy zewnętrznej wykonują czarną robotę.
Ja będę zadowolony ze 150 zł podwyżki, wiem, że większą otrzymają funkcjonariusze, którym się ona należy.
 
Ostatnia edycja:
trafnie to ująłeś "szach mat" :) co do merytorycznych to masz przecież całą gamę ekspertów... niech będą merytoryczni ;P
 
Back
Do góry