• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

A w sumie dlaczego nie mają zarabiać tyle samo? Rozejrzyjcie się dookoła. Prawie wszyscy robimy to samo i do tej pory to były same narzekania na wartościowanie (a właściwie jego idiotyzm) , teraz trochę się to wyrówna (na dolnym poziomie). Ja jestem zadowolony, będę jeszcze bardziej jeśli to wejdzie w życie. Obawiam się również punktu C ale to zawsze tak było i będzie...


zgadzam się - to częściowo prostuje patologię na dole i przygotowuje grunt pod rezygnację ze stanowisk, SOWY i in bzdur
 
Szach mat!

1) wszyscy dostaniemy podwyżkę w związku ze zmianą mnożników stopni służbowych (150 brutto a aplikanci więcej).
2) grupy uposażeń młodszych specjalistów i specjalistów wyniosą 3048 brutto - beneficjentem będzie w większości zewnętrzna granica UE bo tam były największe przyjęcia w ostatnich latach a w IC wewnętrznych po "wartościowaniu" jest wiele osób z poborami wyższymi niż posiadane stanowisko.
3) DIC- dostaną niewielką kwotę do swojej dyspozycji, ale coś dostaną.

ad.2 działanie wyprzedzające w przypadku ewentualnego sprzeciwu w związku z reformą.
Przy okazji spełniona zostanie obietnica, że w kas minimalne uposażenie zasadnicze to 3000 brutto (tylko dlaczego z pieniędzy przeznaczonej z założenia na inny cel?)
Czyżby było to potwierdzenia, że wartościowanie to fikcja? (przecież poprzednio uważano, że to "merytorczyczni " powinni zarabiać więcej:))
Osobiście uważam, że młodszym specjalistom i specjalistom ta podwyżka się należy! To Oni na granicy zewnętrznej wykonują czarną robotę.
Ja będę zadowolony ze 150 zł podwyżki, wiem, że większą otrzymają funkcjonariusze, którym się ona należy.


szach mat!

jestem w oc we ale w ic granicznej, równanie w górę ? ok

wcale mnie nie boli, że ludzie po roku w służbie będą zarabiać tyle co ja

trzeba równać w górę

oby pismo ciałem się stało
 
Ważne, że w CBA będą podwyżki po 2900... U nas jak zwykle małpi cyrk.... To prawda, obecne zarobki na najniższych stanowiskach w SC to żenada, że należy się naszym kolegom podwyżka. I że najniższe wynagrodzenie powinno w SC wynosić przynajmniej 3000 brutto, ale nie można tego robić takimi metodami... Nie wierzcie, że jeżeli wejdzie KAS to zniknie wartościowanie... Proces ten był zapisywany w każdym z projektów KAS.... Czyli tworzymy kolejną patologię....
Wydaje mi się jednak, że to zwykły pr, chciałbym jednak dowiedzieć się ile osób faktycznie zostanie objętych tymi podwyżkami, a ile nie (np. osoby zatrudnione po 1.01.2015 r.). Konkretnie liczba.... Jestem wstanie pogodzić się z tym, po raz kolejny niewiele zyskam na jakichkolwiek podwyżkach, chociaż niemniej przykładam się do powierzonych zadań jak inni, ale chciałbym poprosić o konkrety.... Poza tym tego rodzaju rzeczy z tego co pamiętam winny być uzgadniane ze stroną społeczną.... I chociażby z tego względu nie powinniśmy zgadzać się na dyktat. Jeżeli ulegniemy chociaż raz, to już jesteśmy pozamiatani..
P.S. Odnośnie podwyżek w CBA chciałem tylko jeszcze dodać, że żeby jakiekolwiek podwyżki mogły być w innych służbach, ktoś musi zapewnić odpowiednie środki w budżecie państwa... Spośród służb mundurowych tylko SC zapewnia dochody budżetu... Może by zatem wreszcie RM, MF łaskawie to zauważył.....
 
Ostatnia edycja:
podwyższenie uposażenia dotyczy funkcjonariuszy celnych w służbie stałej oraz funkcjonariuszy celnych w służbie przygotowawczej, którym termin ukończenia służby przygotowawczej upływa 31.12.2016 r.

Zakładając że jest to spełnienie wymogów KAS czyli wszyscy co najmniej 3000 i biorąc pod uwagę powyższe gratuluję wszystkim MSSC i SSC.
Nie gratuluję jednak wszystkim zatrudnionym po 1.01.2015 r. i radzę wam szybko załatwiać sobie skrócenie służby przygotowawczej bo wyraźnie widać że pomijając was w podwyżkach MF nie planuje wam przedłużać mianowania do stałej i wejścia do KAS - Sprawa jest prosta 1.01.2017 wchodzi KAS a wam nie przedłużają umów więc po co spełniać wymóg 3000. Łatwiej będzie ograniczyć liczbę zatrudnienia o te 10 -15% i trochę miejsca na granicy się zrobi. Dodatkowo przemawia za tym fakt że skoro MF uznaje pominięcie aplikantów w poprzednich podwyżkach było błędem i trzeba to teraz wyrównać dając im więcej do stopnia, a robi to samo z nowo zatrudnionymi. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze jeno czy zwróciliście uwagę na fakt, że komunikat SSC dotyczy podziału pieniądz przeznaczonych na podwyżki dla funkcjonariusz pełniących służbę w izbach celnych... A co z funkcjonariuszami pełniącymi służbę w MF... Myślę, że powinnyśmy domagać się informacji jaka kwota z 51 mln zł na podwyżki została przeznaczona na nas, a jaka została przeznaczona na tych w MF.... I jaki podział podwyżek został przewidziany w MF.... Konkrety, liczby.... Pamiętajmy, że funkcjonariusze w MF mają odrębną siatkę płac i o wiele wyżej zwartościowane stanowiska.... Myślę, że byłoby bardzo niesprawiedliwe, gdyby się okazało, że koledzy w MF będą beneficjentami smaczniejszego kawałka tego tortu.....
 
Starsi Specjaliści Służby Celnej, którzy zapierd...ą od świtu do nocy świątek, piątek i niedziela walcząc z bandytami dostaną jakiś ochłap. CYRK NA KÓŁKACH
 
Starsi Specjaliści Służby Celnej, którzy zapierd...ą od świtu do nocy świątek, piątek i niedziela walcząc z bandytami dostaną jakiś ochłap. CYRK NA KÓŁKACH


a żebyś słyszał jak płaczą eksperci!

Cyrkiem na kółkach było i jest wartościowanie!
 
a żebyś słyszał jak płaczą eksperci!

Cyrkiem na kółkach było i jest wartościowanie!
Jabol co ty za bzdury opowiadasz.... Szczerze powiedziawszy dzisiaj nie było widać żadnego większego poruszenia tym komunikatem u mnie i u ciebie również... Może nie wszyscy mieli czas się z nim zapoznać....
 
Starsi Specjaliści Służby Celnej, którzy zapierd...ą od świtu do nocy świątek, piątek i niedziela walcząc z bandytami dostaną jakiś ochłap. CYRK NA KÓŁKACH


życzyłbym Tobie, i sobie, żeby to nie było min 3048, ale np. 4000, ale chwalebnym jest, że wreszcie ktoś myśli o tych mł specach i specach, którzy zasuwają nie mniej od innych, ale nie mają stanowiska starsz speca

od lat robią to samo co inni, ale za duużo mniejszą kaskę
 
Jabol co ty za bzdury opowiadasz.... Szczerze powiedziawszy dzisiaj nie było widać żadnego większego poruszenia tym komunikatem u mnie i u ciebie również... Może nie wszyscy mieli czas się z nim zapoznać....

płaczą Ci, którzy nie będą beneficjentami 3048,
więc wylewaj dalej swoje żale:p stając niby w obronie starszych specjalistów
 
Brawo!Super wiadomości.Podwyżka coś niewiele ponad 100 zł na rękę.Super!W końcu dobra zmiana!Jak tak dalej pójdzie to zarobki w Europie dogonimy za 1000 lat.Żenada
 
Brawo!Super wiadomości.Podwyżka coś niewiele ponad 100 zł na rękę.Super!W końcu dobra zmiana!Jak tak dalej pójdzie to zarobki w Europie dogonimy za 1000 lat.Żenada

dla Ciebie stówa? super

pomyśl o tych, którzy dostaną 750 brutto zasadniczej + 150 na stopniu

nie zauważałeś ich obok siebie przez tyle lat to może teraz o nich pomyślisz?

pracują gorzej od Ciebie?

czyli co? SOWA jest ok? robicie TO SAMO mając różne stanowiska i kaskę i tak jest ok?

policz teraz te 750 brutto od 2011, 45 000 brutto?

chciałbyś to ciągnąć dalej?
 
płaczą Ci, którzy nie będą beneficjentami 3048,
więc wylewaj dalej swoje żale:p stając niby w obronie starszych specjalistów
Kolego ja nie wylewam tutaj żadnych żali... I nie zamierzam tego robić, bo nie mam pretensji o to, że ktoś dostanie więcej ode mnie, szczególnie, że do tej pory zarabiał sporo mniej.... Natomiast mówienie o ekspertach, którzy nie będą beneficjentami 3048 to jakieś nieporozumienie... najniższe wynagrodzenie mł eksp. (a ty chyba jesteś mł. eksp. - jeżeli nie to mnie popraw i w taki przypadku sorry) to chyba 3699... No sorry nawet ślepy dojrzy różnicę....
 
bolo1999 a co Ty na to,że na granicy jest wiele osób z mł.eksp. przeniesionych z biur i oni nie robią nawet połowy tego co ja a kasę dostaję dużo większą a podwyżki takie same dostaniemy.I to jest fair?
 
Kolego ja nie wylewam tutaj żadnych żali... I nie zamierzam tego robić, bo nie mam pretensji o to, że ktoś dostanie więcej ode mnie, szczególnie, że do tej pory zarabiał sporo mniej.... Natomiast mówienie o ekspertach, którzy nie będą beneficjentami 3048 to jakieś nieporozumienie... najniższe wynagrodzenie mł eksp. (a ty chyba jesteś mł. eksp. - jeżeli nie to mnie popraw i w taki przypadku sorry) to chyba 3699... No sorry nawet ślepy dojrzy różnicę....

Robespier, powtarzam jeszcze raz, nie czuję niesprawiedliwości, że mogę dostać tylko 150 zł brutto podwyżki.
Cieszę się, że dostaną ją funkcjonariusze, którym się to należy!
Nie będę stawał w obronie starszych specjalistów oraz ekspresów.
jestem mł ekspresem z umiarkowanym stażem:) a TY
 
Ostatnia edycja:
Robespier, powtarzam jeszcze raz, nie czuję niesprawiedliwości, że mogę dostać tylko 150 zł brutto podwyżki.
Cieszę się, że dostaną ją funkcjonariusze, którym się to należy!
Nie będę stawał w obronie starszych specjalistów oraz ekspresów.
jestem mł ekspresem z umiarkowanym stażem:) a TY
Ja również i do tego pełnimy służbę bardzo blisko siebie... Pozdr.
 
Robespier, powtarzam jeszcze raz, nie czuję niesprawiedliwości, że mogę dostać tylko 150 zł brutto podwyżki.
Cieszę się, że dostaną ją funkcjonariusze, którym się to należy!
Nie będę stawał w obronie starszych specjalistów oraz ekspresów.
jestem mł ekspresem z umiarkowanym stażem:) a TY


cieszę się, że nie tylko ja dostrzegam pozytywy w takim podziale ;)

robespiera też oczywiście pozdrawiam
 
czy zauważyliście że w komunikacie w części A dotyczącej podwyżki o 150zł jest mowa o zmianie rozporządzenia na temat tych dodatków oraz informacja o "wyrównaniu od stycznia 2016)

natomiast

w części B dotyczącej podniesienie kwoty bazowej do 3048zł nie ma już mowy od kiedy. Okazać się może że to podniesienie nie będzie z wyrównaniem i nastąpi np od 31.12 2016 czyli przed samym KAS


Młodszy specjalista i specjalista : 3048 zł brutto (do tej pory specjalista 2650 zł brutto, mł.spec. 2300zł brutto)
Starszy Specjalista : 3198 zł brutto
Młodszy Ekspert : 3699 zł brutto

Nie spodziewałem się tego. Najbardziej doceniono dół i zaczęto równać w górę. No no, mamy marchewkę.


kolego. 8 lat na granicy a jestem w stopniu st. aplikanta i specjalistą SC. Na ten dzień czekałem od 2920 dni. Na granicy awanse co 5 lat to normalka. Tak samo jak koledzy aspiranci ze stanowiskami SPECJALISTY. O pomijaniu nagród kwartalnych nie wspomnę już. Idzie dobra zmiana.

Do tej pory nawet zasuwając na nocki z dodatkiem granicznym nie byłem w stanie dogonić z zarobkami młodszego eksperta. Mijające święta w robocie. A Wy jeszcze macie czelność płakać że Was podwyżka nie dotyczy. Bardzo dobrze. Powiem więcej. Mam nadzieję że w KAS zostaną wszyscy rozliczeni, szczególnie marudy
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry