• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niezrozumiałe działania trzech central związkowych w sprawie emerytur

Status
Zamknięty.
niestety, skoro uznajemy wniosek formalnie za nieuzasadniony, to nie możemy liczyć na korzyść w postaci pistoletu przystawionego do skroni pisu przez tk.

tzw. centrale zadziałały na niekorzyść formacji nie po raz pierwszy. zapewne też nie po raz ostatni. choć to ostanie zależy od członków jeszcze wchodzących w ich skład.

TK w swoim wyroku określił termin jego wykonania ... więc w pewnym sensie uwzględniając całokształt aspektów politycznych , które dzieją się wokół TK może pojawić się sytuacja, że wychodząc ze złych pobudek Smolista i spółka nam pomogą....
Do Sławka: czy nasz związek może zapytać formalnie kiedy ostatnio te osoby odwiedzały MF ? Myślę, że wszyscy celnicy powinni o tym wiedzieć, kto ich zdradza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
TK w swoim wyroku określił termin jego wykonania ... więc w pewnym sensie uwzględniając całokształt aspektów politycznych , które dzieją się wokół TK może pojawić się sytuacja, że wychodząc ze złych pobudek Smolista i spółka nam pomogą....
Do Sławka: czy nasz związek może zapytać formalnie kiedy ostatnio te osoby odwiedzały MF ? Myślę, że wszyscy celnicy powinni o tym wiedzieć, kto ich zdradza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mam nadzieję, że pozwolisz, bym dorzucił jeszcze jedno pytanie;
- czy na podstawie np. Art. 23. 2. Ustawy o ZZ, moglibyśmy wystąpić do Rządu z żądaniem spowodowania usunięcia stwierdzonej przez TK nieprawidłowości u pracodawcy, którym jest dla Nas MF, bądź też złożyć coś w rodzaju skargi na ewidentną opieszałość MF w tej sprawie ???
Wszak MF NIC nie robi w tej kwestii i choć "mówi" że robi, to rzeczowych dowodów na to nie znajdzie.
 
Mam nadzieję, że pozwolisz, bym dorzucił jeszcze jedno pytanie;
- czy na podstawie np. Art. 23. 2. Ustawy o ZZ, moglibyśmy wystąpić do Rządu z żądaniem spowodowania usunięcia stwierdzonej przez TK nieprawidłowości u pracodawcy, którym jest dla Nas MF, bądź też złożyć coś w rodzaju skargi na ewidentną opieszałość MF w tej sprawie ???
Wszak MF NIC nie robi w tej kwestii i choć "mówi" że robi, to rzeczowych dowodów na to nie znajdzie.
kontrwniosku nie da sie zlozyc, zdelegalizowac innych zwiazkow sie nie da, wysledzic kto i kiedy byl w MF tez sie nie da, namowic wszystkich na wystapienie z tamtych zwiazkow tez sie nie da. Chlopaki, czy Wam rozum odebralo?
acha zmusic Sejm do pracy sadownie tez nie.
 
Ostatnia edycja:
żenujące zgryźliwości nic nie wnoszące do dyskusji.
nie trolluj, wyprasuj flagę, z ciebie wystarczy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie można popierać projektu obywatelskiego i jednocześnie działać na przyblokowanie prac nad nim
 
żenujące zgryźliwości nic nie wnoszące do dyskusji.
nie trolluj, wyprasuj flagę, z ciebie wystarczy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
nie mozna wniesc do dyskusji pozbawionej sensu nic poza stwierdzeniem ze jest bezsensowna. Te pomysly sa nierealne. Mam wrazenie, ze zapominacie, ze celnicy sa w roznych zwiazkach i maja do tego prawo. Maja wiec prawo wnosic wnioski do TK. No ale przeciez oni sa glupi, bo cala madrosc SC skupila sie w tej dyskusji.

ne
 
Adamie każdy ma parwo robić to co chce, pod jednym wszakże warunkiem. Jesli te jego czyny nie wpływają na innych. Ten debilny wniosek wpływa, bo daje do ręki gotowy bat na nasze emki. Także nie rżnij głupa proszę bo to nie przystoi!

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Adamie każdy ma parwo robić to co chce, pod jednym wszakże warunkiem. Jesli te jego czyny nie wpływają na innych. Ten debilny wniosek wpływa, bo daje do ręki gotowy bat na nasze emki. Także nie rżnij głupa proszę bo to nie przystoi!

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
dla kazdego prawnika jest jasne, ze nie da sie wprowadzic emek zgodnie z prawem i w ksztalcie proponowanym przez MF. *albo jedno albo drugie. Mysle wiec, ze to jasno wyniknie z wyjasnien TK. Wiec to chyba pomoze a nie zaszkodzi. Jedyny sensowny zarzut jaki slysze jest taki, ze to opozni procedowanie w sejmie. Ale ten zarzut opiera sie na zalozeniu, ze ktos chce procedowac projekt obywatelski. Jasno zostalo powiedziane, ze tak nie jest. Druga kwestia to czas, prace nad projektem zaczna sie wg mnie dopiero jesienia wiec gdzie to opoznienie. Dawno juz bedziemy po uchwaleniu KAS i u progu wejscia w zycie KASU. Jest prawdopodobne, ze projekt obywatelski bedzie procedowany juz w czasie gdy nie bedzie SC. Wyrok TK wraz z wyjasnieniem tylko nam wtedy pomoze, bo bedzie silniejszym argumentem. Tak wiec prosze wyjasnij mi na czym polega rzniecie glupa.
 
co za genialna strategia i taktyka. co najmniej trzy ruchy do przodu. oczywiście bezinteresownie, za to w imię wspólnego interesu wszystkich funkcjonariuszy :mad:.

dla kazdego prawnika jest jasne, ze nie da sie wprowadzic emek zgodnie z prawem i w ksztalcie proponowanym przez MF. *albo jedno albo drugie. Mysle wiec, ze to jasno wyniknie z wyjasnien TK. Wiec to chyba pomoze a nie zaszkodzi. Jedyny sensowny zarzut jaki slysze jest taki, ze to opozni procedowanie w sejmie. Ale ten zarzut opiera sie na zalozeniu, ze ktos chce procedowac projekt obywatelski. Jasno zostalo powiedziane, ze tak nie jest. Druga kwestia to czas, prace nad projektem zaczna sie wg mnie dopiero jesienia wiec gdzie to opoznienie. Dawno juz bedziemy po uchwaleniu KAS i u progu wejscia w zycie KASU. Jest prawdopodobne, ze projekt obywatelski bedzie procedowany juz w czasie gdy nie bedzie SC. Wyrok TK wraz z wyjasnieniem tylko nam wtedy pomoze, bo bedzie silniejszym argumentem. Tak wiec prosze wyjasnij mi na czym polega rzniecie glupa.
 
"dla kazdego prawnika jest jasne, ze nie da sie wprowadzic emek zgodnie z prawem i w ksztalcie proponowanym przez MF. *albo jedno albo drugie.
po co więc dodatkowy element ryzyka skoro byliśmy wszyscy zgodni, że prawo jest po naszej stronie.
wyrok w treści literalnej krojony był pod bieżące potrzeby narreacji byłego "mf-u", a wyjaśnienie spowoduje oczywistą zwłokę.

"Mysle wiec, ze to jasno wyniknie z wyjasnien TK. Wiec to chyba pomoze a nie zaszkodzi".
a co będzie jeśli w sensie prawnym skomplikuje sprawę, TK w tej chwili jest nieprzewidywalny !

"Jedyny sensowny zarzut jaki slysze jest taki, ze to opozni procedowanie w sejmie".
zgadzasz się ? więc koledzy musieli mieć świadomość działania wbrew obecnej inicjatywie środowiska.

"Ale ten zarzut opiera sie na zalozeniu, ze ktos chce procedowac projekt obywatelski. Jasno zostalo powiedziane, ze tak nie jest."
jaki więc charakter w związku z powyższym miała liczna obecność działaczy związkowych na posiedzeniu sejmowej komisji ?
kto powiedział jasno, że nie chce projektu procedować ?

"Jest prawdopodobne, ze projekt obywatelski bedzie procedowany juz w czasie gdy nie bedzie SC".
jeszcze kilka "głupot" i do tego doprowadzi ta zachwalana kolegą amatorszczyzna.

"Wyrok TK wraz z wyjasnieniem tylko nam wtedy pomoze, bo bedzie silniejszym argumentem."
tak jak umarłemu kadzidło !

"Tak wiec prosze wyjasnij mi na czym polega rzniecie glupa."
bez komentarza.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Art. 107. 1. Na wniosek uczestnika postępowania skład orzekający, który wydał orzeczenie, na posiedzeniu niejawnym rozstrzyga, w drodze postanowienia, wątpliwości co do jego treści.
2. Jeżeli wniosku o wyjaśnienie wątpliwości co do treści orzeczenia nie może rozpoznać skład orzekający wskazany w ust. 1, wniosek rozpoznaje taki sam skład.
Co to oznacza:
Orzeczenie jeżeli zapadnie powinno być opublikowane przez kancelarię Prezesa RM, czy będzie raczej wątpię
Po drugie, nie wiem ilu z sędziów którzy orzekali w naszej sprawie pełni jeszcze funkcję sędziego TK, jeżeli nie będą orzekać inni, być może nowi a wtedy może być różnie i to nie ze względów politycznych a innego spojrzenia przez inny skład.
Po trzecie, wątpię by trybunał pochylił się w pierwszej kolejności nad przedmiotowym wnioskiem tak więc wielce prawdopodobne może być wstrzymanie pracy w komisji.
Dlatego tez uważam ze ten wniosek zaszkodzi naszej sprawie .
Na zakończenie do moich ewentualnych adwersarzy- nie jestem członkiem żadnego zz, co nie przeszkodziło mi w poparciu projektu obywatelskiego i innych działaniach dla naszej sprawy.
 
Ten wniosek musi zostać wycofany.
Jak?
Tylko środowisko zawodowe może to wymusić na wnioskodawcach
 
Sławek przecież ten idiotyczny wniosek został złożony tylko dla tego, że RZĄD JEST PRZECIWNY NASZYM EMERYTUROM.
CZY UWAŻASZ że to źle?
 
Sławek przecież ten idiotyczny wniosek został złożony tylko dla tego, że RZĄD JEST PRZECIWNY NASZYM EMERYTUROM.
CZY UWAŻASZ że to źle?

Co prawda pytanie jest skierowane do pana przewodniczacego ale chciałbym sie do niego odnieść.
Wydaje mi się że jest to najgorsze z możliwych posunięć.
1. Nikt nie może być pewny rozstrzygnięcia w zakresie wyjaśnienia watpliwości, to że pan mecenas składajacy wniosek interpretuje wyrok w taki sposób nie jest równoznaczne z tym że sąd przychyli się do jego spojrzenia.
2.. Sąd może odmówić w formie postanowienia odmówić wyjaśnienia wątpliwości co do treści wyroku Trybunału Konstytucyjnego
3. Jak już pisałem -czas jesteśmy wszyscy po presją czas
Reasumując, wątpię aby wnioskodawcy byli aż tak krótkowzroczni więc co do motywów postępowania wnioskodawców każdy musi ocenić sam.
Pozdrawiam
 
...Po trzecie, wątpię by trybunał pochylił się w pierwszej kolejności nad przedmiotowym wnioskiem tak więc wielce prawdopodobne może być wstrzymanie pracy w komisji....

Ja też nie jestem "członkiem" żadnego związku ,ale
biorąc pod uwagę, że nadzwyczajna podkomisja wzięła druk 30 pod swoje skrzydła i będą na nim pracować, to świadczy to o tym, że mogą zrobić wszystko jedynie nr druku zostawić, więc tego projektu moim zdaniem już nie ma
im szybciej to do NAS CELNIKÓW dotrze tym lepiej,

szum wokół TK wbrew pozorom może NAM właśnie pomóc, ale oczywiście i może zaszkodzić.
Liczę na to, że ta właśnie kancelaria wie co robi, nie takie sprawy wygrywała i przynajmniej nigdy w swojej działalności nie zachowała się tak jak prof. M. Chmaj

co do wątpliwości jeszcze jedna kwestia, TK ma pół roku na rozpatrzenie tegoż wniosku
a czy ten wniosek wstrzyma ustawę o KAS ? - nie wiem, wątpię
wiem jedno ponad 10 tys. obecnych funkcjonariuszy zostanie po części ucywilniona po części nikt nie przedstawi propozycji

i tak jak to Skiba powiedział na jednym ze spotkań ze skarbowcami, cyt. "Celnicy będą wam służyć"
w tej sytuacji same msze nie pomogą, niestety
 
Żeby nie było, że ja subiektywnie oceniam wniosek zacytuję jeden z maili jaki dostaję(mail zmieniony w jednym zdaniu tak, aby nie można było ustalić autora):

"Witam, po przeczytaniu wniosku Zrzeszenia i Federacji do TK o wykładnię wyroku K 39/13 muszę z przykrością
stwierdzić, że to droga donikąd. W najlepszym razie TK odrzuci wniosek, w najgorszym M. Banaś uzyska dodatkowe argumenty by przedłużyć procedowanie projektu obywatelskiego bądź jednoznaczne potwierdzenie swojego obecnego stanowiska.

Niezrozumiałym jest, że wnioskodawca oczekuje od TK, że to Sąd zastąpi Państwo w ustaleniu funkcjonariuszy, których dotyczy orzeczenie TK. De facto wnioskodawca pod tytułem "wniosek o wyjaśnienie treści wyroku" oczekuje wydania nowego wyroku TK, a nie temu celowi służy ta instytucja.

Wniosek jest poza tym niedopracowany, gdyż wnioskodawca wspomina jedynie o tym, że "MF nie dysponuje danymi pozwalającymi na wyodrębnienie...." a przecież na Podkomisji było mówione, że DIC odpowiedzieli, że "nie da się ustalić f.c., którzy wykonują zadania policyjne", a to zasadnicza i bardzo istotna różnica.

Ten wniosek do TK to raczej - niestety - chęć zaistnienia organizacji związkowych. Szkoda, że ta inicjatywa nie została z nikim skonsultowana...ale może właśnie o to chodziło...

W każdym razie w naszej sprawie to nie pomoże."
 
To bardzo przykre, ale prawdziwe!!

'Centrala' wyparła się wiedzy o wywieszeniu informacji AKCJA PROTESTACYJNA przez ZZ w B-B, a ich przewodniczący został zmuszony przez przełożonych, do zdjęcia banera!
 
Ja też nie jestem "członkiem" żadnego związku ,ale
biorąc pod uwagę, że nadzwyczajna podkomisja wzięła druk 30 pod swoje skrzydła i będą na nim pracować, to świadczy to o tym, że mogą zrobić wszystko jedynie nr druku zostawić, więc tego projektu moim zdaniem już nie ma
im szybciej to do NAS CELNIKÓW dotrze tym lepiej,

szum wokół TK wbrew pozorom może NAM właśnie pomóc, ale oczywiście i może zaszkodzić.
Liczę na to, że ta właśnie kancelaria wie co robi, nie takie sprawy wygrywała i przynajmniej nigdy w swojej działalności nie zachowała się tak jak prof. M. Chmaj

co do wątpliwości jeszcze jedna kwestia, TK ma pół roku na rozpatrzenie tegoż wniosku
a czy ten wniosek wstrzyma ustawę o KAS ? - nie wiem, wątpię
wiem jedno ponad 10 tys. obecnych funkcjonariuszy zostanie po części ucywilniona po części nikt nie przedstawi propozycji

i tak jak to Skiba powiedział na jednym ze spotkań ze skarbowcami, cyt. "Celnicy będą wam służyć"
w tej sytuacji same msze nie pomogą, niestety

Jeżeli kolega wskazał by mi podstawę prawną na podstawie której TK ma 6 miesięcy czasu to byłbym wdzięczny.
Pisze kolega a raczej zadaje pytanie czy wniosek wstrzyma ustawę o KAS , a dlaczego miałoby się tak stać, przecież o to chodzi aby ustawa o KAS weszła w życie wcześnie niż ewentualne nasze emki.
 
Żeby nie było, że ja subiektywnie oceniam wniosek zacytuję jeden z maili jaki dostaję(mail zmieniony w jednym zdaniu tak, aby nie można było ustalić autora):

"Witam, po przeczytaniu wniosku Zrzeszenia i Federacji do TK o wykładnię wyroku K 39/13 muszę z przykrością
stwierdzić, że to droga donikąd. W najlepszym razie TK odrzuci wniosek, w najgorszym M. Banaś uzyska dodatkowe argumenty by przedłużyć procedowanie projektu obywatelskiego bądź jednoznaczne potwierdzenie swojego obecnego stanowiska.

Niezrozumiałym jest, że wnioskodawca oczekuje od TK, że to Sąd zastąpi Państwo w ustaleniu funkcjonariuszy, których dotyczy orzeczenie TK. De facto wnioskodawca pod tytułem "wniosek o wyjaśnienie treści wyroku" oczekuje wydania nowego wyroku TK, a nie temu celowi służy ta instytucja.

Wniosek jest poza tym niedopracowany, gdyż wnioskodawca wspomina jedynie o tym, że "MF nie dysponuje danymi pozwalającymi na wyodrębnienie...." a przecież na Podkomisji było mówione, że DIC odpowiedzieli, że "nie da się ustalić f.c., którzy wykonują zadania policyjne", a to zasadnicza i bardzo istotna różnica.

Ten wniosek do TK to raczej - niestety - chęć zaistnienia organizacji związkowych. Szkoda, że ta inicjatywa nie została z nikim skonsultowana...ale może właśnie o to chodziło...

W każdym razie w naszej sprawie to nie pomoże."

Panie przewodniczący- niestety nadawca tego maila ma rację.
Musimy jednak pamiętać, że rząd nie jest w żaden sposób związany pytaniem i może uznać, iż wyrok jest na tyle jasny i oczywisty by wprowadzić przepisy na swoją modłę. Może to niezbyt pocieszające ale zawsze pozostaje nam późniejszy TK wszak po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój cytując Budkę Suflera.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry