• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT KW FZZSC

Status
Zamknięty.
wniosek do SSC

w dniu wczorajszym wszystkie organizacje zrzeszone w Federacji ZZSC otrzymały (i rozesłały do swoich członków) ujednolicony schemat wniosku jaki należy/można kierować do SSC za pośrednictwem FZZSC. Kolego don Pedro Alvarez, rachmistrz czy aquirre, Komitet Wykonawczy FZZSC ustalił, że w/w wnioski można otrzymać od przewodniczacych macierzystych organizacji związkowych skupionych w Federacji. Jeżeli Panowie macie ochotę, to proszę się zwrócić do Nich o pomoc. Związkowcy płacą składki i to oni w pierwszej kolejności otrzymali przedmiotowe wnioski. :D Jeżeli Panowie należycie do ZZ zrzeszonych w innych formacjach, to proszę się zwrócić do "swoich" przewodniczących z pytaniem co zrobią w przedmiotowej kwestii mianowań.:eek: Mimo, że w/w akcja jest skierowana głównie do związkowców spod "znaku" Federacji, posiada formułę otwartą i osoby nie przynależące do ZZ mogą składać swoje wnioski drogą elektroniczną (e-maile są w nagłówku pism FZZSC), dodatkowo muszą podpisany wniosek w wersji papierowej przesłać do najbliższeg ZZ należącego do FZZSC. Powodzenia Panowie w pisaniu.
 
Taaaa...
Widziałem ten wniosek i zastanawiam się komu, czemu i po co on jest? Pisać do SSC? Żeby co zrobił? Zweryfikował akty mianowania? A jaki tryb reprezentuje ten wniosek? Ja znam art. 188 i art. 189 ustawy o SC. Nie znalazłem tam nic, co odpowiadałoby zaproponowanym wnioskom.
W treści wniosku - o ile dobrze pamiętam, są powołane przepisy na które również wskazywał SSC, nakazując DIC dokonać mianować wg. systemu punktowego.
Jak dla mnie te wnioski to czysta (doskonale czysta) paranoja. Na podstawie art. 10 ustawy SSC polecił dokonać mianowań w taki a nie inny sposób. Teraz my na podstawie art. 10 ustawy mamy pisać do SSC, żeby akty mianowania ... właściwie to co ma SSC zrobić? Ciągle nie wiem. Na logikę to może on je tylko potwierdzić. Chyba nikt nie spodziewa się, że SSC nagle stwierdzi, że system punktowy który narzucił narusza art. 223 ust. 7 ustawy i w związku z tym w ramach uprawnień z art. 10 cokolwiek zrobi.
 
Ostatnia edycja:
- edit- kopiuj - wklej

BJ kiedyś się wielce chwaliłeś na czym polega praca związkowca

- ponoć tylko na -edit- kopiuj -wklej- wklejże te swoje głupoty na to forum !
Zobaczymy wszyscy twój /wasz geniusz !

Ponoć ten gotowiec jest dla wszystkich - nawet niezrzeszonych.

Jeśli kopiujesz w nasze forum różne zasłyszane duperele - to wklej również ten aż tak ważny akt !
 
don Pedro Alvarez

mój, twój, nasz, wasz?
tak z wniosku mogą skorzystać wszyscy!
nasze forum?
 
Uwaga! Zdobyłem to cudo.
Ciągle nie potrafię wyjść z podziwu nad ogromem geniuszu, który stworzył ten doniosły akt ... rozpaczy i bezsilności.

Zgodnie z art. 10 ust 3 pkt 1 ustawy o Służbie Celnej z dnia 27 sierpnia 2009r. (Dz.U. Nr 168,poz. 1323), uprzejmie proszę o rozpoznanie mojego wniosku odnośnie prawidłowości mianowania mnie przez Dyrektora Izby Celnej w * na nowy stopień służbowy w trybie nadzoru nad realizacją polityki kadrowej w Służbie Celnej przez dyrektorów izb celnych.

To powyżej to tylko petitum. Potem jest miejsce na opis przebiegu służby i wytyk, że mianowania dokonano bez uwzględnienia posiadanego doświadczenia, okresu nienagannej służby i braku awansowania przez x kolejnych lat. Przewidziano również uzasadnienie i podpis wnioskodawcy.
Wniosek oczywiście adresowany do SSC.

A ja ciągle:confused:
 
do SSC owszem, za pośreednictwem ZZ :confused:- nowa droga służbowa uchwalona pewnie na jednym z kolejnych, tajnych spotkań twórcy (ów) z rzeczonym ssc...

a w mojej izbie ktoś bez wiedzy twórcy i bez tantiemów rozesłał tego potworka po wszystkich skrzynkach, powtarzam - wszystkich.

owszem, poczytałem i nie dziwię się, że miało być ono tajne i rozdzielane przez przewodniczących zz, ja też bym się wstydził tego co zrobiłem, a coś musiałem zrobić dla bicia piany/mydlenia oczu

mam brzydkie jednak przeczucia, że owo pismo do ssc jest wynikiem cichych ustaleń na jeszcze bardziej cichych spotkaniach, ale to potwierdzi mi się dopiero po styczniowych awansach

co do merytorycznych uwag o tym piśmie, w pełni podzielam wczorajszą opinię Tracera. TYLKO sąd powszechny nam został.
 
komunikat FZZSC ze spotkania w MF

Katowice, dnia 14.01.2010r.
[FONT=&quot]Nasz znak: [/FONT][FONT=&quot]FZZSC/2/KW/2010[/FONT]
Organizacje Członkowskie Federacji ZZSC
Funkcjonariusze Celni

Koleżanki i Koledzy!
[FONT=&quot]W dniu 16 grudnia ub. roku w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyło się spotkanie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Służby Celnej - Pana Jacka Kapicy z Komitetem Wykonawczym Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej. W spotkaniu wzięli również udział p.o. Zastępcy Szefa Służby Celnej, Dyrektor Departamentu Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, Pan Grzegorz Smogorzewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Służby Celnej, Pani Maria Wójtowicz oraz Kol. Kazimierz Puka - członek Rady FZZSC.[/FONT]
[FONT=&quot]Przedstawiciele Federacji podtrzymali wyrażane wcześniej negatywne stanowisko w sprawie przyjętego - przy akceptacji Przewodniczącej Zrzeszenia ZZSC RP Pani Barbary Smolińskiej - systemu kształtowania kwalifikacji punktowych, który stał się ściśle przestrzeganym przez Dyrektorów Izb Celnych kryterium wytycznych w procesie mianowania funkcjonariuszy na nowe stopnie służbowe na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy o Służbie Celnej [/FONT]
[FONT=&quot]Ponownie wskazali Kierownictwu Służby Celnej, iż ustawowej kategorii „doświadczenie” nie da się zamknąć nawet w najbardziej obszernym katalogu punktów, bez pozostawienia możliwości indywidualnej oceny doświadczenia zawodowego funkcjonariusza oraz kwalifikacji punktowych kierownikowi jednostki organizacyjnej. Przedstawili również szczególnie jaskrawe przykłady najmniej pożądanych efektów mianowań dokonanych ściśle z wytycznymi Szefa Służby Celnej. [/FONT]
[FONT=&quot]Na tej podstawie Komitet Wykonawczy Federacji ZZSC wystąpił do Szefa Służby Celnej z wnioskiem o zbadanie w trybie nadzoru prawidłowości procesu mianowań funkcjonariuszy na nowe stopnie służbowe w skali całego kraju a także poinformował, iż po spotkaniu złoży indywidualne wnioski funkcjonariuszy celnych na piśmie o zbadanie przez Szefa Służby Celnej prawidłowości ich mianowania na nowy stopień służbowy. [/FONT]
[FONT=&quot]Przedstawiciele Federacji zaproponowali ponadto, aby regulacje korygujące akty mianowań nastąpiły - po zbadaniu sprawy w trybie nadzoru przez Szefa Służby Celnej - w procesie awansów w stopniach służbowych w styczniu 2010r. [/FONT]
[FONT=&quot]W odpowiedzi Szef Służby Celnej poinformował, że przeprowadzi pełną kontrolę przebiegu procesu mianowań w poszczególnych Izbach Celnych a także poleci zbadanie w trybie nadzoru indywidualnych wniosków funkcjonariuszy w tym zakresie.[/FONT]
[FONT=&quot]Przedstawiciele Federacji zgłosili również wniosek o przyspieszenie procesu opisu i wartościowania stanowisk, jak również o powiązanie go z systemem kształtowania uposażeń zasadniczych funkcjonariuszy celnych, zasad przyznawania im dodatków do uposażenia oraz konieczną modyfikacją ogólnych reguł przyznawania funkcjonariuszom nagród pieniężnych. Wyrazili również przekonanie, że proces ten będzie przebiegać w sposób całkowicie transparentny oraz że zostanie wdrożony na zasadach, które nie wywołają wśród funkcjonariuszy poczucia krzywdy lub degradacji.[/FONT]
[FONT=&quot]Szef Służby Celnej poinformował, że w pierwszej kolejności uzgodnieniu ze stroną związkową będą podlegały opis i wartościowanie stanowisk służbowych, kształtowanie uposażeń zasadniczych w powiązaniu z zagadnieniem uposażenia funkcjonariuszy celnych - tak, aby prace w tym zakresie zostały zakończone w pierwszym kwartale 2010r. Oświadczył również, że jest otwarty na wszystkie racjonalne propozycje w tym zakresie. [/FONT]
[FONT=&quot]Do uzgodnienia treści ramowych zasad przyznawania nagród funkcjonariuszom celnym powróci w II kwartale 2010 roku. [/FONT]
[FONT=&quot]Strona związkowa podczas spotkania poruszyła również problem związany z przekształceniem stosunku pracy pracowników cywilnych w stosunek służby. W szczególności były to uwagi wskazujące na możliwość dyskryminacji statusu tej grupy zawodowej podczas procesu przekształceń. W odpowiedzi Szef Służby Celnej zgodził się na zorganizowanie roboczego spotkania w pierwszym kwartale tego roku w celu wypracowania optymalnych rozwiązań.[/FONT]
[FONT=&quot]Ponadto potwierdzono planowane uruchomienie kolejnej puli środków przeznaczonej na regulacje płac funkcjonariuszy celnych z uchwały modernizacyjnej. Natomiast środki na regulacje płac pracowników korpusu służby cywilnej może uruchomić jedynie Szef Służby Cywilnej. Ministerstwo Finansów nie przewiduje podwyżek dla tej grupy zawodowej w strukturze Służby Celnej z „własnych” środków.[/FONT]
[FONT=&quot]Przedstawiciele Federacji ZZSC zostali zaproszeni na spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów, Szefem Służby Celnej Panem Jackiem Kapicą, które odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Finansów w dniu 20 stycznia 2010r., poświęcone [/FONT][FONT=&quot]regulacjom zawartym w projekcie zarządzenia Ministra Finansów w sprawie zasad dokonywania opisu i wartościowania stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych - w kontekście projektów rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych oraz projektu rozporządzenia w sprawie wykazu i kategorii stanowisk służbowych oraz trybu awansowania funkcjonariuszy celnych.[/FONT]
[FONT=&quot]Informuję ponadto, że Komitet Wykonawczy Federacji ZZSC zainicjował już na forum parlamentu działania w sprawie objęcia funkcjonariuszy autonomicznym systemem emerytalnym wprowadzonym wraz z reformą systemu zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.[/FONT]

Z upoważnienia Komitetu Wykonawczego Federacji ZZSC:
Jacek Kloś
Sekretarz Komitetu Wykonawczego
[FONT=&quot]tel: 660076067, e-mail: jacek.klos@kat.mofnet.gov.pl [/FONT]
 
odp. MF na wnioski FZZSC dot.mianowań

MINISTERSTWO FINANSÓW
DEPARTAMENT SŁUŻBY CELNEJ
[FONT=&quot]SC6/066/2/10/2796 [/FONT]

Warszawa, dnia 13 stycznia 2010 roku.​


Pan Jacek Staniszewski
Przewodniczący Federacji
Związków Zawodowych
Służby Celnej


Departament Służby Celnej w Ministerstwie Finansów uprzejmie informuje, iż przesłane za pośrednictwem Komitetu Wykonawczego Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej wnioski funkcjonariuszy celnych, którzy wystąpili do Szefa Służby Celnej o zbadanie w trybie nadzoru – art. 10 ust. 3 pkt. 1 ustawy o Służbie Celnej z dnia 27 sierpnia 2009 r. (Dz.U. Nr 168, poz. 1323 ze zmianami) – prawidłowości mianowania na stopnie służbowe – zostały przekazane dyrektorom izb celnych, w których funkcjonariusze celni pełnią służbę w celu zbadania i ustosunkowania się do zarzutów przedstawionych we wnioskach.
Po otrzymaniu informacji od dyrektorów izb celnych, Szef Służby Celnej udzieli odpowiedzi funkcjonariuszom celnym.

Dyrektor Departamentu
Służby Celnej
/-/
Grzegorz Smogorzewski
 
Napisz BJ wszystkim po co wnioskujecie o przyspieszenie procesu wartościowania, skoro ustawa pozwala na wejście tego w życie od stycznia 2011? precyzyjniej pozwala na powiązanie tego z uposażeniami dopiero od przyszłego roku.
 
Ostatnia edycja:
Z bardzo prostego powodu, aby rozpocząć dywagacje na w/w temat nie pod koniec roku (jak to miało miejsce z punktami) tylko już w najbliższej przyszłości. Po ostatnich projektach widać, że jest dużo pracy w tym temacie przed nami.
 
Ale po co, skoro budżet z zał. 12 ustawy budżetowej na 2010 rok musi być rozdysponowany bez wartościowania i opisu?
 
Ale wartościowanie ma wejść w życie na początku 2011r. i dlatego nad jego modyfikacjami trzeba przekonywać MF już od najbliższego spotkania. Rozmowy na ten temat nie mają wpływu na budżet 2010r. Nie uśmiecha Mi się dyskusja nad wartościowaniem dopiero w listopadzie (wzorem poprzednich aktów prawnych SSC stwierdzi w grudniu że wypełnił przesłanki konsultacji społecznych i wprowadzi -znowuż przy poparciu Zrzeszenia- stosowne rozporządzenie). To już było i czas wyciągnąć wnioski.
 
Zgadza się, jednak ważniejsze w chwili obecnej jest, aby SSC mądrze wykorzystał środki z budżetu na 2010 rok. To w chwili obecnej jest priorytetowe.
SSC nie może powiedzieć, że przeprowadził konsultacje dla zasad wynagradzania. To nie jest ten tryb, te kwestie wymagają uzgodnień i zawarcia porozumienia. Znasz przeciez ustawe o ZZ i Konstytucję.
 
Jeszcze jedno. Dlaczego chcecie modyfikować projekty mf-u skoro powinny one być wspólnie uzgodnione - znasz przecież ustawę o ZZ i Konstytucję. Projekty MF zawierają tyle absurdów, że nie da się ich poprawiać, są nie do przyjęcia. Powinniśmy, notabene tak jak chce tego prawo, zacząć pracę nad zasadami wynagradzania od nowa.
Jeżeli wszystkie ZZ tak sprawę postawią, nawiasem mówiąc pragnąc tylko respektowania prawa, MF nie będzie miał innego wyjścia.

Bez urazy proszę, może się mylę, ale czytając Wasz Komunikat, bardziej obawiam się o Federację niż o Zrzeszenie. Zrzeszenie faktycznie grubo przegięło przy mianowaniach, ale chyba jednak teraz odpokutuje i naprawi szkody, które wraz z SSC poczyniło tysiącom celników wskutek punktacji, którą razem z MF uzgodnili.
 
Ostatnia edycja:
niewinne Zrzeszenie

Grubo przegięło Zrzeszenie ? Naprawi swój błąd ? Tylko tyle masz w tym temacie ... ? A niby skutkiem czyjego działania były te wszystkie odwołania od mianowań ?
 
Grubo przegięło Zrzeszenie ? Naprawi swój błąd ? Tylko tyle masz w tym temacie ... ? A niby skutkiem czyjego działania były te wszystkie odwołania od mianowań ?

BJ, proszę Cię.... dawkę bezczelności w ten weekend zapewniło mi już ministerstwo i to na adres domowy....

Czy Ty już sam wierzysz w to, co piszesz???

Bez odbioru...
 
likwidacja 4 IC

Katowice, dnia 08.02.2010r.
[FONT=&quot]Nasz znak: [/FONT][FONT=&quot]FZZSC/17/KW/2010[/FONT]
Organizacje Członkowskie Federacji ZZSC
Funkcjonariusze Celni

Koleżanki i Koledzy!
[FONT=&quot]Komitet Wykonawczy Federacji ZZSC informuje, iż w związku z ujawnionymi planami zniesienia do końca 2010r. Izb Celnych w Rzepinie, w Toruniu, w Kielcach oraz w Opolu podjął niezwłocznie działania mające doprowadzić do odstąpienia przez Ministerstwo Finansów od ich realizacji.[/FONT][FONT=&quot]W tym celu członkowie Komitetu Wykonawczego wraz z zarządami organizacji członkowskich z Rzepina, Torunia i Kielc zwrócili się o interwencję w przedmiotowej sprawie do Posłów i Senatorów tych ziem oraz do wojewódzkich organów władzy i sejmików wojewódzkich. [/FONT][FONT=&quot]W ostatnich dniach odbyły się między innymi spotkania z Wicemarszałkiem Sejmu Posłem Stefanem Niesiołowskim oraz posłem Ziemi Lubuskiej Józefem Zychem. [/FONT][FONT=&quot]W najbliższym tygodniu planowane są kolejne spotkania z parlamentarzystami i władzami samorządowymi. O ich wynikach będziemy informować na bieżąco.[/FONT][FONT=&quot]Pragniemy Was zapewnić, że w tej sprawie możemy liczyć na poparcie posłów, senatorów i samorządowców wszystkich opcji politycznych.[/FONT][FONT=&quot]Jednocześnie zapewniamy, że Federacja ZZSC będzie twardo broniła miejsc służby funkcjonariuszy celnych w wyżej wymienionych Izbach Celnych.[/FONT]

[FONT=&quot] Przewodniczący FZZSC[/FONT]
[FONT=&quot] Jacek Staniszewski[/FONT]
[FONT=&quot]([/FONT][FONT=&quot]podpis na oryginale[/FONT][FONT=&quot])[/FONT]
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry