• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

kolejny nabór 2013

Status
Zamknięty.
Generalnie mogę wam powiedzieć gdzie macie swoje wille,działki,kupione na rodzinę nieruchomości,auta,biznesy.Celnicy byli w latach międzywojennych elitą tego kraju.A Wy kim jesteście?Drobnymi łapówkarzami(mam dowody),.Żenada.Podorabiali się gnojki na łapówkach od Białorusinów(dowody są nagrane).Celnicy.Elita III-RP.Elita.
 
a co z przemytnik chcesz awansować na celnika? Jest kilkaset ludzi którzy startują z czystym kontem. To jak myślisz tam w urzędzie kogo predzej wezmą przemytnika czy kogoś po studiach bez żadnych wykroczeń związanych z tym co maja zwalczać :) ?
Swego czasu były plakaty i bilbordy z krzykliwym hasłem "NIE PRZEMYCAJ" i teraz co? pusty frazes? kasa ktoś wziął za plakaty za bilbordy za projekt? To może ktoś weźmie też odpowiedzialność za tych Ludzi, którzy uwierzyli tym hasło, tym bardziej, że są praktykami anie nowicjuszami którym kanał śmierdzi, a to woreczki nie pasują do munduru itd.
 
jeżdżę ale mandatu nie otrzymałam, choć na kontroli szczegółowej bylam kilka razy :) i byłabym dosyć niemądra gdybym miała "nasrane" w papierach i pchała się do Izby Celnej. Dlatego jestem ostrożna, będę się przygotowywać do testów sprawnościowych a następny nabór jest mój hehe, bo w tym popadłam na własnej głupocie.... ;/ ale człowiek uczy się na błędach, także powodzenia wszystkim życzę 3 i 13 lipca :) pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
hejka z czego przygotowujecie sie?? wiem wiem... jestesmy konkurencja, ale moze jakies wspolne konsultacje :)
 
Witam wszystkich odbeda sie teraz testy z wiedzy możecie coś podpowidziec kto juz coś wie na ten temat to jest teraz priorytetem
 
Ostatnia edycja:
Czy wie ktoś może gdzie i o której odbedzie sie test wiedzy 3 lipca ?? jest napisane ze informacje zostana zamieszczone na stronie ale juz dzisiaj mamy 1 lipca i jak narazie cisza
 
Znając zwyczaje "białasów" można domniemywać, że informacja zostanie zamieszczona 2 lipca o godzinie 15.25
 
nie wiem czy sie nie wygłupiłem ale napisałem e maila w tej sprawie do nich odczytali, ale nic nie odpisali. Chciałem trochę wcześniej wiedzieć bo mam kawałek drogi, ale kto wie moze to kolejny etap rekrutacji polegający na tym żeby poinformować zakwalifikowanych w ostatniej chwili tak aby co niektórzy sie rozmyślili i nie przyjechali. Jesli ktos dzwonił do nich i cos wie w tej sprawie to mógłby podzielic sie z nami ta informacją :)
 
Ostatnia edycja:
Jako potencjalny funkcjonariusz celny musisz mieć świadomość, że o wszystkich zmianach, przesunięciach kadrowych itp. będziesz dowiadywał się w ostatniej chwili. Ma to na celu wyeliminowanie możliwości zsynchronizowania życia rodzinnego z potrzebami Służby co jak wiadomo jest szkodliwe, nikomu niepotrzebne i bardzo źle widziane przez Pana Dyrektora.
 
Jako potencjalny funkcjonariusz celny musisz mieć świadomość, że o wszystkich zmianach, przesunięciach kadrowych itp. będziesz dowiadywał się w ostatniej chwili. Ma to na celu wyeliminowanie możliwości zsynchronizowania życia rodzinnego z potrzebami Służby co jak wiadomo jest szkodliwe, nikomu niepotrzebne i bardzo źle widziane przez Pana Dyrektora.

nie mialem nawet pojęcia o takich zagrywkach
 
środa :)

Nie ma tak łatwo. Obserwuję już któryś nabór z kolei i widzę kilka nazwisk znajomych. Dalej jak do testu wiedzy nie przechodzą. Lekko nie będzie.
 
Pewnie tak, bo jeżeli dwa takie same nazwiska z tej samej miejscowości są w tej samej sali, to nie jest to raczej. przypadek.
 
Mam 2 wolne miejsca do białej moge kogos zabrac po drodze z Dołchobyczowa Hrubieszowa Chełma.dzwonic 726938741
 
EOoo, jaka tu cisza po testach :) I jak wrażenia? Uważam, że jeżeli ktoś chociaż trochę się pouczył, tonie miał problemu. Ja miałam więc i tak obleję. Życzę powodzenia tym, którzy zaliczyli.
 
witam możecie napisać jakie były pytania na tescie z wiedzy w BP na świeżo cos pamietacie? komuś sie przyda.
 
witam możecie napisać jakie były pytania na tescie z wiedzy w BP na świeżo cos pamietacie? komuś sie przyda.

Mam nadzieje ze admin nie wykasuje:)
Brzmienie pytań może być zmienione, proszę poprawiać jeśli pamiętacie poprawną formę.
1.Ile jest województw?
2.Do organów władzy wykonawczej zaliczamy ?
3.Do organów władzy ustawodawczej zaliczmy?
4.Kto zarządza oddziałem służby celnej?
5.Organem administracji rządowej w województwie jest?
6.podstawowa jednostka samorządu terytorialnego, to?
7. Kto jest przewodniczącym UE?
8.Gdzie znajduje się siedziba UE?
9.Kiedy Polska weszła do strefy Schengen?
10.Obecnie UE składa się z? (ile państw)
11.Stolica Białorusi.
12.Kto podpisuje ostatecznie ustawy?
13.Kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych RP?
14.Na jaki okres powierzone jest przewodnictwo UE danemu krajowi?
15.Pod jakie władze podlega SC?
16.Struktura SC (chodzi o kolejność, Izby, komórki, oddziały)
17.Jakie dokumenty powinien posiadać przy sobie kierowca pojazdu?
18. Poduszka powietrzna w samochodzie, to część:
19. Jakie jest prawidłowe podłączenie akumulatora w samochodzie?
20.Co oznacza słowo TIR?
21.Jakie silniki posiadają filtr powietrza?
22.Jak pozostaje się pracownikiem służby celnej? (umowa o prace, mianowanie, powołanie)
23.W którym roku dokonał się rozpad Czechosłowacji?
24.Co to jest Zielona Karta?
25.Jakie kraje wchodzą w skład Trójkąta Wejmarskiego?(proszę poprawić bo nie jestem pewna nazwy)
26.Co ile lat ustalany jest budżet państwa?
27.Na jaki dzień w roku przypada święto SC?
28.Podpis jakiego dokumentu stanowił fakt wejścia Polski do UE?
29.Jaki kraj nie należy do UE?
30.Zadaniem służby celnej jest kontrola wymiany towarów pomiędzy:? (krajów UE i trzecim światem, krajami UE)
31. Kto może zostać pracownikiem SC?
32. Organ Rządowej administracji niezespolonej, to?
33.Co jest najważniejszym przepisem? (chodzi o Konstytucje)
34.Kadencja sejmu rozpoczyna się z dniem?(to nie wiem czy było)
35.Jaka jest waluta w Wielkiej Brytanii?
36.Zgodnie z Konstytucja władza zwierzchnia należy do?
37.Spotkanie szefów państw krajów UE, to?
38.Do zadań SC zaliczamy:? (chodzi o akcyzę i gry hazardowe)
39.Kto ratyfikuje umowy międzynarodowe? (nie jestem pewna tego pytania)
Moja pamięć nie jest idealna ale i tak sadze ze dużo zapamiętałam, proszę teraz o nanoszenie poprawek.
Pytań było 40.
Mam nadzieje ze pomogłam przyszłym pokoleniom SC:)
Pozdrawiam i do zobaczenia na fizycznym (jak się uda)
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry