• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

prawo na kursie i ścieżce

(...) Naprawdę proszę Cię jeżeli wypowiadasz się na temat przyznania stopni i stanowisk w procesie modernizacji z 2009 roku a dla mnie czystym uwłaszczeniem to przeczytaj posty w innym temacie w tym samym czasie na tym forum zanim będziesz pisał to co piszesz. (...) napisał kolega Zielony78.

powyższa sytuacja to doskonały przykład na doskonałość wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju. jest tylko parę krajów na świecie, których z ostrożności procesowej nie wskażę, lepszych w tej kwestii.

nasz ducze, biedny i zagubiony w meandrach własnej generalskiej doskonałości, nie mógł przecież zmarnować tego dorobku kilku pokoleń utrwalaczy władzy raz zdobytej.

dlatego też słusznie awans generalski otrzymał, tak jak pewien znany ostatnio sędzia http://prawonadrodze.org.pl/sedzia-wojciech-laczewski-szeryf-czy-karierowicz/
 
Ja oglądałem i pamiętam przebieg I czytania w Sejmie. Kilkakrotnie pojawiał się tam wątek przeniesienia f.c., aby nadać albo pozbawić kogoś przywileju eme. Nie wierzę i nie chcę wierzyć, że mimo wszystko poważni ludzie, chcą sami tak podłożyć się pod druzgoczący atak w czasie następnej kampanii wyborczej, jeśli nas oszukają. Znalezienie i wklejenie linków w sieci przez kilkanaście tysięcy ludzi i ich rodzin może się czkawką odbić, a "załatwienie" sprawy nie może być przedstawiane, jako coś nieetycznego, bo jest przecież wyrok "platformerskiego" TK.
 
Ja oglądałem i pamiętam przebieg I czytania w Sejmie. Kilkakrotnie pojawiał się tam wątek przeniesienia f.c., aby nadać albo pozbawić kogoś przywileju eme. Nie wierzę i nie chcę wierzyć, że mimo wszystko poważni ludzie, chcą sami tak podłożyć się pod druzgoczący atak w czasie następnej kampanii wyborczej, jeśli nas oszukają. Znalezienie i wklejenie linków w sieci przez kilkanaście tysięcy ludzi i ich rodzin może się czkawką odbić, a "załatwienie" sprawy nie może być przedstawiane, jako coś nieetycznego, bo jest przecież wyrok "platformerskiego" TK.

Obawiam się, że oni nie myślą o kampanii wyborczej. Proszę też pamiętać, że jak będą równać w dół to jednak Ci z samego dołu dostaną więcej. Komuś zabiorą 2-4 tys miesięcznie a komuś dadzą 500 zł. Poza tym nasze środowisko jest nędzne w protestach (skarbowcy) nikt z budżetówki nie miał zamrożenia płac przez 8 lat. My tak. Wiecie co się stało? Nic. Mamy i 9 rok i co? i NIC :)
Do tego wyborcy z aprobatą przyjmą wiadomość, że Pani Krysia dostała po plecach - bo siedzą w tych urzędach za nasze pieniądze i piją kawkę. Rozumiem, że jak wam zabiorą to społeczeństwo będzie krzywo na to patrzyło? Kto prócz rodzin (mi np. rodzina mówi, żebym poszedł do prawdziwej pracy!!) "zapłacze"? Przeciętny Kowalski sam by kamieniem dowalił gdyby mógł! Popatrzcie jaka jest średnia pensja u Was i u nas. Ludzie myślą, że u Was zarabia się ponad 5k: http://praca.interia.pl/zarobki/news-zarobki-w-sektorze-publicznym-w-2012-roku,nId,938560 podpis pod zdjęciem i to w 2012 r. Teraz pewnie łapiecie po 6,5k dlatego nie chcecie konsolidacji ;) Kto ma media ten ma władzę!!
 
Odnośnie wypowiedzi kolegi celnika i tych nieszczesnych stopni walkowanych ileś tam razy. Macie je nadane dożywotnio i to jest fakt. Ale co ci z tego stopnia jak Cię wywalą z roboty. Bedziesz dalej miał stopień ale nie będziesz miał roboty. Inna sprawa to, że nikt jeszcze w kraju nie likwidował służby mundurowej. Panowie i Panie celnicy, raz jeszcze. Skarbowcy nic do was nie mają i nic wam nie chcą zabrać. Tak samomo jak wy nie chcemy tej ustawy i lepiej razem zastanówmy się jak to zatrzymać póki się jeszce da coś wspólnego w tym temacie zrobić.
 
"Odnośnie wypowiedzi kolegi celnika i tych nieszczesnych stopni walkowanych ileś tam razy. Macie je nadane dożywotnio i to jest fakt. Ale co ci z tego stopnia jak Cię wywalą z roboty. Bedziesz dalej miał stopień ale nie będziesz miał roboty. "


Zgadzam się z KOL. W SC MOWI SIĘ O PRZEDSTAWIENIU TYLKO NIEKTÓRYM PROPOZYCJI ZATRUDNIENIA PO OKRESIE PRÓBNYM :mad: ( OKRES PRÓBNY MIELIŚMY W SŁUŻBIE PRZYGOTOWAWCZEJ 2- 3 LAT)


NALEŻAŁOBY TEMAT "ZWOLNIEŃ" , OKRESÓW PRÓBNYCH PORUSZYĆ NA SPOTKANIU W MF !!! :confused:
 
Ostatnia edycja:
"
NALEŻAŁOBY TEMAT "ZWOLNIEŃ" , OKRESÓW PRÓBNYCH PORUSZYĆ NA SPOTKANIU W MF !!! :confused:

I chyba na tym powinniśmy się skupić. Zarówno celnicy jak i skarbowcy swój okres próbny już dawno przeszli. co jakiś tam czas każdy z nas jest oceniany. po jaka cholerę ten okres próbny? Chyba po to, żeby po pół roku powiedzieć: spie...aj i nie płacić odprawy.
 
I chyba na tym powinniśmy się skupić. Zarówno celnicy jak i skarbowcy swój okres próbny już dawno przeszli. co jakiś tam czas każdy z nas jest oceniany. po jaka cholerę ten okres próbny? Chyba po to, żeby po pół roku powiedzieć: spie...aj i nie płacić odprawy.


właśnie o to chodzi - nie ma mowy o jakimkolwiek faktycznym "sprawdzaniu nas" bo już zostaliśmy sprawdzeni - my w służbie przygotowawczej, i stale jesteśmy oceniani, taki "okres próbny" byłby haniebną próbą świadomego obejścia prawa
 
Przede wszystkim do władzy powinniśmy skierować wyraźny sygnał, że o jakiejkolwiek opcji zerowej... Zwykłym pracownikom i funkcjonariuszom nie jest potrzebny do szczęścia taki stres... Jak chcą się pozbyć paru niewygodnych ludzi to niech sobie znajdą inny sposób... My chcemy spokojnie wykonywać swoje obowiązki służbowe....
 
Jeżeli Rząd w sposób jasny i transparentny nie określi swoich zamiarów to w ciągu najbliższych miesięcy może dojść do sporego spadku efektywności w cle i skarbówce. Skoro za rok możemy nie pracować to po co się spinać. Biorąc pod uwagę dodatkowe wydatki na dzieci, zanim nowy "twór" ruszy z pełną parą, będą mieli dziurę budżetową wielkości kanionu Colorado.
 
PROPOZYCJĘ ZATRUDNIENIA - ZOSTANIA W SŁUŻBIE POWINIEN DOSTAĆ KAŻDY Z NAS ZARAZ PO PODPISANIU WYPOWIEDZENIA, A NIE JAKIEŚ OKRESY PRÓBNE . ( NIE POTO GŁOSOWALIŚMY NA PIS, ŻEBY ŻYĆ W TAKIEJ NIEPEWNOŚCI JUTRA):mad: CIEKAWE KTO COŚ TAKIEGO WYMYŚLIŁ - TO JEST SKANDAL :mad: TAKA SYTUACJA NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA ( NIE POWINNA BYĆ NAWET ROZWAŻANA)!!!!!!!
 
Po jakim wypowiedzeniu? Przede wszystkim trzeba wszystko zrobić, żeby SC została... Wtedy nie będzie żadnej opcji zerowej... Nie mam zwyczaju negować cudzych poglądów, ale jeżeli głosowałeś na obecnych włodarzy to miej pretensje do samego siebie ... A ja ze swojej strony mogę ci tylko podziękować za obecną sytuację....
 
Po jakim wypowiedzeniu? Przede wszystkim trzeba wszystko zrobić, żeby SC została... Wtedy nie będzie żadnej opcji zerowej... Nie mam zwyczaju negować cudzych poglądów, ale jeżeli głosowałeś na obecnych włodarzy to miej pretensje do samego siebie ... A ja ze swojej strony mogę ci tylko podziękować za obecną sytuację....
Ale opcja zerowa doskonale wpisuje się w emerytury. Poza tym, część walczy już tylko o emerytury, ponieważ jest to dla nich jedyny sposób na szybkie odejście z niezłą kasą.
 
No to róbmy tak dalej a obudzimy się z ręką w nocniku (i żeby nie było, jeżeli wejdą Emki to również będę miał odpowiednią wysługę)... Może czasami trzeba pomyśleć o całej formacji a nie tylko o sobie... Ja mam głęboko w d...ie opcje zerowe... Zbyt dobrze pamiętam 2007 r. Martwi mnie, jak wszyscy zapomnieli, jak po odejściu PiS-u od władzy w 2007 r. podstawowym postulatem naszego środowiska było zapewnienie, że KAS nie wejdzie... No i co mamy powtórkę z rozrywki...
 
I taki powinien być nadal nasz cel : obrona Służby Celnej przed KAS. Może się okazać, że w imię mitycznych emek zgodzimy się na KAS .KAS będzie a emek nie będzie. Powinniśmy się zjednoczyć KAS nie chce SC ani UKS.
 
Wczoraj, na skarbowcach.pl zamieszczono informację o spotkaniach w-ce ministra Jasińskiego z pracownikami UKS. http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24421
Jeden z użytkowników-gburek1234- napisał, że (cyt. ):
"Dziś na spotkaniu w Białymstoku GIKS powiedział wiele ogólników, ale też kilka konkretów:
1. 100% osób zatrudnionych w UKS będzie miało pracę w KAS. Większość w strukturach celno-skarbowych. Pozostali w UAS. UCS mają być elitą skarbowości. O przynależności do UAS lub UCS mają decydować enigmatyczne "umiejętności i predyspozycje".
2. Nie będzie obniżek wynagrodzeń.
3. Funkcjonariusze UCS będą mieli wcześniejsze emki.
4. Lata wysługi w UKS nie będą się liczyły do stażu pracy w UCS pod kątem emerytalnym.
5. Projekt ustawy ma być gotowy za 2 tygodnie.
6. Ustawa wchodzi w życie od czerwca, ale możliwe że będzie poślizg kwartału albo dwóch.
7. W UCS nie będzie zatrudnionych w służbie cywilnej. Wszyscy będą funkcjonariuszami."
 
Ostatnia edycja:
Ni kupy ni dupy to się nie trzyma, funkcjonariuszy celnych jest obecnie 15 tyś. a w tym całym ucs ma być 7 tyś do 9 tyś funkcjonariuszy nie wiem ilu jest tych ludzi w uks pewnie kilkanaście tyś. połowa to może być kilka tyś. To tak by wychodziło na jakieś 20 tyś. czyli jeszcze raz tyle, w tym min. fin. to jakieś nierozgarnięte ludzie pracują. Ale najbardziej przeraża mnie ten czerwiec to jest, masakra.
 
Zastanawiam się skąd przekonanie, że będzie 15 tys. pracowników? Z wywiadu Raczkowskiego, który zachwala Jednolity Plik Kontrolny, wynika, że planują by zamiast 15 tys. było 60 tys. kontrolujących, w większości mundurowych. Co prawda jest w MF dosyć duży wielogłos na temat KAS ale to, że ogólnie kontrolujących ma przybyć powtarza się niemal w każdej wypowiedzi.
 
No właśnie. Nie wiem na ile ta relacja jest rzetelna, ale uznałem, że jest na tyle istotna by ją zamieścić.

Niejaka Dona007 zamieściła również taką informację:
cyt.: "odstrzał kontrolujących? nie sądzę, żeby przy tak dużych wyłudzeniach VAT rząd zdecydowałby sie na taki strzał we własne kolano(czytaj: 500 +, stawka 12 zł, kwota wolna 9000 zł itd).
będą zmiany-łączenia, konsolidacje, burze mózgów, parowanie celników z inspektorami, ale nie odstrzał i nie opcja zero. [...] przerost administracji jest duży-trzeba to mądrze przeorganizować. na razie to każdy sobie rzepkę skrobie i patrzy na swój czubek nosa lub miernika:)"

W 2014 łączne przeciętne zatrudnienie w urzędach kontroli skarbowej w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 5238 osób - informacja z Wikipedii, bo gdzie indziej trudno znaleźć takie dane (jeśli wziąć pod uwagę ilość osób w moim UKS-ie po przemnożeniu przez 16, to ta liczba jest realna). W 2015 odeszło wiele osób i etaty oddano do ministerstwa, więc obecnie jest nas już nawet mniej niż w 2014 r.
Z tego kontrolujących jest ok. 2/3, reszta to wydziały pomocnicze: analizy i planowanie (ok. 20 osób na UKS), wywiad (do 10 osób na UKS), księgowość, kadry, szkolenia, bhp, rzecznik prasowy, audyt od komputerów, socjalny, gospodarczy, audyt wewnętrzny, kontrola wewnętrzna, radcy prawni, informatycy, sekretarki, kierownictwo wydziałów i oddziałów kontrolnych - po naczelniku na 20 osób i po kierowniku na mniej niż 20 osób - oni też nie wykonują czynności kontrolnych.

Tak więc iksów i komisarzy skarbowych jest o wiele mniej niż funkcjonariuszy SC.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry