• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

kozzi29
tu trzeba będzie porozmawiać z dobrym prawnikiem który zna się na stosunkach służbowych w służbach mundurowych, kiedy i w jakich przypadkach można zwolnić ze służby i jakie są tego konsekwencje. Ten debilny kas będzie w prostej linii kontynuacją Służby Celnej której jesteśmy mianowanymi funkcjonariuszami, moim zdaniem teraz jest lepsza nasza sytuacja ponieważ w poprzedniej ustawie o SC nie było mowy o dożywotnim nadaniu stopnia a teraz jest, za chwilę zostaniemy dołączeni do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Są jasno określone przypadki kiedy można zwolnić funkcjonariusza lub zabrać mu stopień. Jeśli żyjemy w państwie prawa a jeszcze ciągle mam taką nadzieję, to nie będzie takie proste kogokolwiek z nas zwolnić.
Stopnie dają nam gwarancje służby oraz emki poza tym zobacz kto je nadaje a kto daje stanowiska, stopnie są dużo bardziej ważniejsze niż stanowiska.

Pisząc, że jesteśmy w gorszej sytuacji, miałem na myśli sytuację prawną. Wydaje mi się, że obecny Rząd jest dużo bardziej otwarty na dialog niż jakikolwiek poprzedni i raczej wątpię żeby zależało mu na zwolnieniach i generowaniu bezrobocia. Ideą KAS jest uszczelnienie systemu podatkowego, między innymi poprzez odpowiednią motywację i podniesienie zarobków, po co więc mieliby zabierać stopnie. Myślę też, że nie bez powodu stopnie w KAS są identyczne jak w SC.
 
Pisząc, że jesteśmy w gorszej sytuacji, miałem na myśli sytuację prawną. Wydaje mi się, że obecny Rząd jest dużo bardziej otwarty na dialog niż jakikolwiek poprzedni i raczej wątpię żeby zależało mu na zwolnieniach i generowaniu bezrobocia. Ideą KAS jest uszczelnienie systemu podatkowego, między innymi poprzez odpowiednią motywację i podniesienie zarobków, po co więc mieliby zabierać stopnie. Myślę też, że nie bez powodu stopnie w KAS są identyczne jak w SC.

Gdzieś Ty to wyczytał? Poprzez odpowiednią motywację i podniesienie zarobków, ja tego tam nie znalazłem. Nie gniewaj się ale zabrzmiało to jak za czasów tow. Gierka. Cały czas jest mowa, że w tym nowym badziewiu pozostanie od 7 do 9 tyś. funkcjonariuszy a nas jest 15 tyś. To co będzie z resztą?
 
" Uważasz, że masz ok stopień a kiepskie stanowisko to mówisz to co mówisz....."
Nie, miałem na myśli tylko i wyłącznie to, że różnica pomiędzy poszczególnymi stopniami wynosi 50 zł a pomiędzy stanowiskami 500 zł. i o ile stopnie były przeliczane i są nadawane według w miarę czytelnych zasad to w przypadku stanowisk dominuje patologia i brak jakichkolwiek zasad.

"A dla czego uprawnień mają co do zasady mają nie dostać osoby posiadające pełne uprawnienia."
Dlatego, że nie generują bezrobocia.

"Nie trzeba konstytucjonalisty aby stwierdzić, że to jest nie zgodne z prawem."
To, że ktoś nie zaproponuje Ci pracy jest niezgodne z prawem?
 
A jak było w 2009 roku z tzw. uporządkowaniem stopni służbowych a dla wielu skokiem/uwłaszczeniem się pewnej grupy osób na Służbie Celnej. Przypomina mi się termin ,,w dniu wejścia ustawy,,
A dlaczego tak różnie ,,uporządkowano,, stopnie służbowe ,,młodszego dyspozytora,, z dyspozytorem. Te uporządkowanie doprowadziło, że w tej samej Służbie (gdzie tylko zmieniono ustawę) dwóch funkcjonariuszy pomiędzy którymi różnica była o jeden stopień służbowy po tym ,,uporządkowaniu,, doprowadziła, że młodszy dyspozytor wylądował na np. młodszym rachmistrzu a dyspozytor w korpusie aspiranckim. Młodszy dyspozytor, który wylądował na mł. rachmistrzu do korpusu aspirantów ma bez pleców jeszcze ok. 15 lat słuzby !!! Dziękuje za takie ,, uporządkowanie ;)

A dla tych co twierdzą, ze teraz również nie można uporządkować w ramach dobrej zmiany zachęcam do poczytania kilku wyroków sadowych w tej sprawie. Potrzeba jest woli aby ,,uporządkować stopnie i stanowiska po tym uwłaszczeniu z 2009 roku.

Ja jeszcze liczę, że będzie wola przeprowadzenia ,,dobrej zmiany,, oraz naprawy,, tej tzw. modernizacji !!!
 
Wy-lą, jak będzie taka potrzeba i taki będzie koniec! Dzisiaj potrzebują spokoju więc ściema ... ! to nic że przez ten cały KAS dziura w budżecie będzie jeszcze większa, ale będzie rozpierducha, a może ktoś chce pis wysadzić w kosmos ?
Podsumowując to jak może być lepiej , jak ci sami ludzie co poprzednio paraliżowali naszą pracę dzisiaj reformują!
Jeszcze nie tak dawno rozpieprzyli pieniądze z e-clo/ epodatki i do dzis wlosa z głowy im nie spadl !
jajajaj Panie?Panowie jajajaja

Gdzieś Ty to wyczytał? Poprzez odpowiednią motywację i podniesienie zarobków, ja tego tam nie znalazłem. Nie gniewaj się ale zabrzmiało to jak za czasów tow. Gierka. Cały czas jest mowa, że w tym nowym badziewiu pozostanie od 7 do 9 tyś. funkcjonariuszy a nas jest 15 tyś. To co będzie z resztą?
 
Wcale nie, nic nie będziemy musieli podpisywać. Banaś nie ma prawa pozbawić nas stopni, nasza sytuacja jest o niebo lepsza niż w 2007 roku. W nowej służbie wszystkich funkcjonariuszy będzie musiał przyjąć jako funkcjonariuszy bez łaski a jak nie to mamy podstawę żeby iść do sądu. Prawo nie działa wstecz i nie można nikomu odbierać praw nabytych. Czy słyszał ktoś z was, żeby jakiemuś mundurowemu odebrano bezpodstawnie stopień. Zmiana nazwy niczego tu nie zmienia. LWP też zmieniono nazwę na WP, ale stopnia nikomu nie odebrano. Przykład gen. Jaruzelski, gen. Kiszczak.

Stopni Wam nie pozabierają, ale jeśli podsuną papier do zatrudnienia na pół roku na okres próbny, to co Wam po Waszych dożywotnich stopniach? Jak się okres próbny skończy, to nawet odpraw nie dostaniecie, bo Was nie zwolnią lecz po prostu nie przedłużą umowy o pracę.
My to już wiemy, ciekawe, czy Wam to też oznajmili?

Jak się likwiduje urząd, a powołuje nową instytucję to jest to zgodne z prawem.
Inspektora kontroli skarbowej też nie można ot tak sobie zwolnić, tak samo jak i funkcjonariusza. Można go zwolnić po dwóch ocenach negatywnych, bo co 2 lata mamy oceny. Ale jeśli wszystko robi tak jak trzeba, to nie ma podstaw do zwolnienia IKS-a. Jeśli likwiduje się urząd, to trzeba go przenieść do innego urzędu, bo tak stanowią przepisy, ale jak likwiduje się całość instytucji to wtedy właśnie można zwolnić wszystkich, ale musieliby dać odprawy, więc lepiej zatrudnić zwalnianych na okres próbny na pół roku, aby nie dawać potem odpraw po tym, jak nie przedłuży się umów.

Właśnie po to ta cała konsolidacja, aby pozwalniać bez odpraw. To takie proste.

Nie będzie nie tylko UKS-ów, ale i US i Urzędów Celnych. Wszystko się zmieni. Nie będzie nie tylko nas, ale i Was. Bo UCS to będzie całkiem nowa instytucja.
 
Ostatnia edycja:
Uważasz, że masz ok stopień a kiepskie stanowisko to mówisz to co mówisz....."
Nie, miałem na myśli tylko i wyłącznie to, że różnica pomiędzy poszczególnymi stopniami wynosi 50 zł a pomiędzy stanowiskami 500 zł. i o ile stopnie były przeliczane i są nadawane według w miarę czytelnych zasad to w przypadku stanowisk dominuje patologia i brak jakichkolwiek zasad.
Nie chodzi tylko o pieniądze ale również o możliwość rozwoju zawodowego. Proszę Cię ale ,, w miarę czytelnych zasad ,, . Poczytaj trochę postów na tym forum obecnie i w 2009 roku i jeszcze raz zastanów się na użyciem słów: ,,czytelne,, oraz ,,zasady,, !!!

[/U]A dla czego uprawnień mają co do zasady mają nie dostać osoby posiadające pełne uprawnienia."
Dlatego, że nie generują bezrobocia.
To może nie przedstawiajmy propozycji służby/pracy w KAS tym z Warszawy oraz Poznania bo tam nie ma bezrobocia.

"Nie trzeba konstytucjonalisty aby stwierdzić, że to jest nie zgodne z prawem."
To, że ktoś nie zaproponuje Ci pracy jest niezgodne z prawem?[/QUOTE]
To, że ktoś nie zaproponuję mi pracy z tego tylko względu, że mogę posiadać uprawnienia emerytalne jest dyskryminacją, sprzeczną z podstawowymi zasadami konstytucji.
 
Ostatnia edycja:

,,Wiceminister Banaś dodaje jednak, że spodziewa się rezygnacji około 10 procent pracowników, będących w wielu emerytalnym.,,

Termin: Nie przedstawienie propozycji nawiązania stosunku pracy czy mianowania do Służby a termin: spodziewać się rezygnacji pracowników to dwie różne sprawy.

Termin prawniczy: ,, wiek emerytalny,, a posiadać w służbie mundurowej prawo do pełnej emerytury to tez dwie całkowicie różne sytuację prawne.
 
,,Wiceminister Banaś dodaje jednak, że spodziewa się rezygnacji około 10 procent pracowników, będących w wielu emerytalnym.,,

Termin: Nie przedstawienie propozycji nawiązania stosunku pracy czy mianowania do Służby a termin: spodziewać się rezygnacji pracowników to dwie różne sprawy.



Termin prawniczy: ,, wiek emerytalny,, a posiadać w służbie mundurowej prawo do pełnej emerytury to tez dwie całkowicie różne sytuację prawne.

Przecież ten link jest z maja 2007 roku, a nie z wczorajszej gazety. Tak pięknie miało być w 2007 roku, a w 2017 roku będzie co innego.
 
Mądry człowiek jesteś i masz rację. Pewnie nas tak potraktują...... Ta cisza to jakże znany nam i Wam zwiastun zmian. Ja mam już dosyć marzeń o wczorajszym dniu. Wsze i nasze interesy to ponoć wspólne w KASie zadania podajmy sobie więc ręce bo po tej ciszy będzie jak zwykle kilka chwil na reakcję. Ale niestety tylko kila chwil..... Pozdrawiam i ślij wiadomość, że to mit o konflikcie cło i skarbówka.To jedynie ci którzy kasę golą za wpisy na portalu.
 
"Nie chodzi tylko o pieniądze ale również o możliwość rozwoju zawodowego."
Rozumiem, że zdobywanie kolejnych stopni nazywasz rozwojem zawodowym. Ja nie.

"Proszę Cię ale ,, w miarę czytelnych zasad ,, . Poczytaj trochę postów na tym forum obecnie i w 2009 roku i jeszcze raz zastanów się na użyciem słów: ,,czytelne,, oraz ,,zasady,, !!!"
Nie czerpię wiedzy z postów. Stopnie były przeliczane w oparciu o algorytm, który uwzględniał między innymi staż i wykształcenie z dodatkową punktacją za magistra oraz wykształcenie prawnicze i ekonomiczne. Przez pierwsze kilkanaście lat służby nie miałem ani jednego awansu, po przeliczeniu dorównałem do "znajomych królika." Patola była tylko przy stopniach oficerskich. Obecnie masz zagwarantowany awans co 5 lat, wcześniej tego nie było.

"To może nie przedstawiajmy propozycji służby/pracy w KAS tym z Warszawy oraz Poznania bo tam nie ma bezrobocia"
Bez komentarza

"To, że ktoś nie zaproponuję mi pracy z tego tylko względu, że mogę posiadać uprawnienia emerytalne jest dyskryminacją, sprzeczną z podstawowymi"
Nie zaproponują ci pracy nie dlatego, że masz uprawnienia emerytalne, tylko dlatego, że nie muszą. Jestem w tej samej sytuacji i też mi się to nie podoba.
 
Ostatnia edycja:
Nowszych poszukajcie na Coryntii. Idea ta sama.
 
Ostatnia edycja:
Stopni Wam nie pozabierają, ale jeśli podsuną papier do zatrudnienia na pół roku na okres próbny, to co Wam po Waszych dożywotnich stopniach? Jak się okres próbny skończy, to nawet odpraw nie dostaniecie, bo Was nie zwolnią lecz po prostu nie przedłużą umowy o pracę.
My to już wiemy, ciekawe, czy Wam to też oznajmili?

Jak się likwiduje urząd, a powołuje nową instytucję to jest to zgodne z prawem.
Inspektora kontroli skarbowej też nie można ot tak sobie zwolnić, tak samo jak i funkcjonariusza. Można go zwolnić po dwóch ocenach negatywnych, bo co 2 lata mamy oceny. Ale jeśli wszystko robi tak jak trzeba, to nie ma podstaw do zwolnienia IKS-a. Jeśli likwiduje się urząd, to trzeba go przenieść do innego urzędu, bo tak stanowią przepisy, ale jak likwiduje się całość instytucji to wtedy właśnie można zwolnić wszystkich, ale musieliby dać odprawy, więc lepiej zatrudnić zwalnianych na okres próbny na pół roku, aby nie dawać potem odpraw po tym, jak nie przedłuży się umów.

Właśnie po to ta cała konsolidacja, aby pozwalniać bez odpraw. To takie proste.

Nie będzie nie tylko UKS-ów, ale i US i Urzędów Celnych. Wszystko się zmieni. Nie będzie nie tylko nas, ale i Was. Bo UCS to będzie całkiem nowa instytucja.

kukicha nie gniewaj się ale mam to w czterech literach co z wami skarbowcami zrobią, interesuje mnie Służba Celna i tym co zrobią z nami, a wg mnie to za bardzo nie bedą mogli z nami tak pogrywać. Zresztą czas pokaże.
 
Nie gniewaj się mario97, za to, co teraz napiszę: z WAMI zrobią to samo co z nami. Postanie nowa instytucja, nie będzie Was, nie będzie nas, będzie KAS.
 
kukicha nie gniewaj się ale mam to w czterech literach co z wami skarbowcami zrobią, interesuje mnie Służba Celna i tym co zrobią z nami, a wg mnie to za bardzo nie bedą mogli z nami tak pogrywać. Zresztą czas pokaże.

Mario97 trafisz do tej samej czarnej dupy co i my. Jak pójdziesz do ochrony czy do tesco na kasę to będziesz miał stopień i stare stanowisko. hehe Wy znikacie. Was już nie ma (nas też) Od dziś jest KAS. Jak liczysz na funke w KAS-ie to pamiętaj, że miejsc jest parę tysi mniej niż funkcjonariuszy dziś. Do tego musicie zrobić miejsce dla wywiadu z uksów, realizacji i paru inspektorów.
Dostaniesz nowe warunki pracy i płacy. Albo bieresz albo won na zieloną trawkę. A w kasie będziesz może wklepywał deklaracje PIT i VAT do systemu. A może będziesz ładnie uśmiechał się do "klientów" (zwanych kiedyś podatnikami) na sali obsługi?! NA pocieszenie dodam, że koło Ciebie będzie siedział były inspektor z UKS, który przez KAS miał w picie 100 tys. Po zmianach będziecie mieli 100 tys ale na 2 twarze.
Cieszy mnie to że masz skarbowców w 4 literach. Oni zapewne mają i Ciebie. Od 01.01.2017 r. będziesz mógł u Siebie w pracy z Nimi o tym porozmawiać. A po pół roku hmmm może Tesco?
 
Kolego kozzi29

Ja rozumiem, ze dla Ciebie co innego znaczy termin ,,możliwość rozwoju zawodowego,, co znaczy dla mnie. Ok przyjmuje to do wiadomości. Mnie nie przekonuje twój wywód co jest istotniejsze: czy stopnie czy stanowisko zmierzające do odniesienia się do różnicy pomiędzy 500 zł a 50 zł. Proponuje trochę ironicznie zgodnie z twoimi zasadami ,,rozwoju zawodowego,, pisać o degradację na stanowisko aplikanta celnego w zamian za te 450 zł.

Naprawdę proszę Cię jeżeli wypowiadasz się na temat przyznania stopni i stanowisk w procesie modernizacji z 2009 roku a dla mnie czystym uwłaszczeniem to przeczytaj posty w innym temacie w tym samym czasie na tym forum zanim będziesz pisał to co piszesz. Sorry ale znając twój tok rozumowania, przyjmowania rzeczywistości nie jestem wstanie podjąć się misji aby Ciebie przekonać.

Twierdzisz, że zasadą złożenia propozycji tym a nie innym funkcjonariuszom jest kwestia bezrobocia. To Ja zastosowałem ,,ironicznie,, aby nie przedstawiać propozycji tym z Warszawy czy Poznania z uwagi na brak takowego problemu w tych miastach. Rozumiem, że twoje ,,brak słów,, nie oznacza, że potraktowałeś moje zdania zbyt poważnie ? To tylko ironia.

Kolego proponujesz nie przedstawienie propozycji służby w KAS osobą mającym pełną emeryturę mundurową. Ja powtarzam, że jeżeli nie zaproponują co do zasady wszystkim tym co mają możliwość skorzystania z najwyższej emerytury propozycji służby w KAS to będzie to sprzeczne z prawem. Nawet jeżeli Ci tego wprost nie napiszą a tylko nie przedstawią takowej propozycji. Przypominam, że termin prawny: osiągniecie wieku emerytalnego a nabycie uprawnień do maksymalnej emerytury mundurowej to dwa odmienne stany prawne. Również mogą w takim razie nie przedstawić propozycji tylko tym z Warszawy;) . Czy będzie to zgodne z prawem ? Przecież nie musza podać kryterium a jedynie faktycznie takiej propozycji nikomu z Warszawy nie przedstawić.

Zakończę tą naszą polemikę bo Ja o pomidorowej a ty o ogórkowej ;) Pozdrawiam
 
Mario97 trafisz do tej samej czarnej dupy co i my. Jak pójdziesz do ochrony czy do tesco na kasę to będziesz miał stopień i stare stanowisko. hehe Wy znikacie. Was już nie ma (nas też) Od dziś jest KAS. Jak liczysz na funke w KAS-ie to pamiętaj, że miejsc jest parę tysi mniej niż funkcjonariuszy dziś. Do tego musicie zrobić miejsce dla wywiadu z uksów, realizacji i paru inspektorów.
Dostaniesz nowe warunki pracy i płacy. Albo bieresz albo won na zieloną trawkę. A w kasie będziesz może wklepywał deklaracje PIT i VAT do systemu. A może będziesz ładnie uśmiechał się do "klientów" (zwanych kiedyś podatnikami) na sali obsługi?! NA pocieszenie dodam, że koło Ciebie będzie siedział były inspektor z UKS, który przez KAS miał w picie 100 tys. Po zmianach będziecie mieli 100 tys ale na 2 twarze.
Cieszy mnie to że masz skarbowców w 4 literach. Oni zapewne mają i Ciebie. Od 01.01.2017 r. będziesz mógł u Siebie w pracy z Nimi o tym porozmawiać. A po pół roku hmmm może Tesco?

Zgadzam się jedziemy na tym samym wózku , nie możemy się rzucać obelgami itd.
Nie znasz naszej specyfiki i błędnie odczytujesz pewne założenia ilu nas ma trafić do KAS. Oczywiście mogą występować roszady kadrowe ale co do zasady funkcjonariusze z granicy nadal będą funkcjonariuszami na granicy a nie przy okienku w sali obsługi. W UC też są okienka i może tak się zdarzy, ze w KAS te okienka będą obok siebie na sali obsługi UAS. Rozumiem, że istotą KAS nie jest sytuacja gdzie część inspektorów z UKS przeniesie się na wschodnią granice aby chodzić po pasach ??? Zapewne co do zasady wszyscy będziemy robić prawie to samo tylko w innych strukturach niż obecnie. A czy to jest potrzebne, czy przyniesie więcej szkody niż pożytku to już inna historia. Pozdrawiam
 
Nie kolego Themidr i ten drugi kolega kukicha to wy będziecie w czarnej dziurze ja po 20 latach służby pójdę na emkę.
 
Back
Do góry