• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Masz rację. Zamiast alokowania mogły załatwic zwolnienia. Poza tym: jacy f-sze takie związki. Mamy to na co sobie zasłużyliśmy. Swoją drogą niedawno wielu płakało, ze "federaści" i spółka nie złożyli wniosku do TK. Jak złożyli - nie taki jak trzeba.
Kancelaria która ich reprezentuje sroce spod ogona nie wypadła. Jeslidobrze kojarze to reprezentowali juz pewne firmy w sporze z PL przed ETS (ze skutkiem). Może więc to "ewentualnie" we wniosku to swego rodzaju ostrożność procesowa- na zasadzie ze chce tysiąc, ale jezeli wysoki sąd nie uwaza że powinienem go dostać, to żądam pięćset. W takim wypadku, jeśli sąd uzna że pięćset ci sie należy to dostajesz, ale jeśli żądałeś tylko tysiac, a sąd wie ze nalezy ci sie pięćset, oddala powództwo...
Poczekajmy i w tym zakresie nie wylewajmy żółci, bo to już nic nie da- wnioski złożone. Pozostaje wiara, że prześwietnych sędziów najwyższego trybunału rozum i symienie nie pozwoli nas dalej dyskryminować
 
G...no chłopu nie zegarek

Witam. Grześ2211, Kolego kto jeszcze należy do "związków", które wymieniłeś?! Przecież to towarzystwo wzajemnej adoracji. To właśnie te "związki" załatwiły alokowanie (nie zapomnimy). tele echo jesteś oszołom.

Oszołom to wariat, soba niezrównoważona psychicznie. Albo fanatyk, osoba ślepo wierząca w jakąś ideę. Czy mógłbyś łaskawie wskazać, który z tych epitetów jest właściwy?

Poza tym, nie wylewajmy żółci? O czym Ty (kazik) pleciesz? Dlaczego odmawiasz prawa do nazwania rzeczy po imieniu? Kancelaria, która ich reprezentuje, wydała gniota na szkodę formacji, bo takie miała zamówienie. Ostrożność finansowa nie procesowa. Po owocach ich poznacie. A jakie one są, każdy już widzi. I tyle.

G...no chłopu, nie zegarek. Ze tak sobie pozwolę na komentarz w sprawie wniosku federastów.
 
Ostatnia edycja:
Tele echo

jest wolność słowa i opinii dlatego:
G...no chłopu, nie zegarek. Że tak sobie pozwolę na komentarz w sprawie wniosku Celników.PL do TK
 
Instytucja infamii w systemie prawnym Rzeczypospolitej Obojga Narodów

Rozumiem, że nie masz sobie nic do zarzucenia. A Twoja ostatnia wypowiedź, Szanowny Celebryto, komentuje także pozostałe wnioski w sprawie emerytur do Trybunału Konstytucyjnego.

Tylko że czas celebrytów w cle już upłynął. Poza tym odsyłam Cię do definicji infamii http://pl.wikipedia.org/wiki/Infamia . Radzę się z nią zapoznać. Bo być może środowisko zechce z niej skorzystać. Oczywiście oceniając wszystkie działania w tej sprawie, przy użyciu tych samych transparentnych kryteriów.
 
BJ i tele echo zbastujcie proszę.
Pod wnioskiem do TK ZZ Celnicy PL podpisał się Prof. dr hab. Marek Chmaj i reprezentuje wnioskodawcę przed Trybunałem Konstytucyjnym.
Pod wnioskami do TK Federacji, Zrzeszenia i ZZSNPiA także podpisał się jakiś prawnik, a zatem niestosownie jest tak się wypowiadać.

Osobiste zdanie każdy może mieć, ale nie w ten sposób Panowie.
 
Przepraszam, ale wg mojej oceny niestosownym byłoby unikanie zajęcia stanowiska w tej sprawie. Taki bolszewizm umysłowy, że tak enigmatycznie się określę.

Być może infamia w tej sprawie to za mało. Bo nie jest to sprawa mniejszej wagi http://pl.wikipedia.org/wiki/Sądy_podziemne .

Poza tym, to kto tam im się podpisał pod tym radosnym wnioskiem? BlackJacku, podaj chociażby nazwisko. Zobaczymy, kto zacz.

P.S.

Oczywiście rozumiem, że przy obecnych synekturkach niektórym marzy się udawana służba do dziewięćdziesiątki. Ale żeby mieć czelność upominać się o to za składkowe pieniądze reszty funkcjonariuszy! Wybaczcie, ale dla mnie to zbyt wiele.
 
Ostatnia edycja:
kazik cepie jeden. Jakie zwolnienia?
Wątek o emeryturach, czy pałowanie każdego, kto ośmieli się mieć inne (swoje) zdanie?
Ps. Podobnie jak większość f-szy nie jestem członkiem żadnego zz (pewnie dlatego, żem cep..😋).
mimo wszystko moja ty "latająca myszko" zdrówka życzę.
 
Ostatnia edycja:
Czy już coś wiadomo na temat naszych emek które są w trybunale konstytucyjnym? Może jest już wyznaczony termin rozprawy.
 
znów jakieś ..... promują się tym razem w rzepie ... niby nic nowego, ale chciałoby się nazwać rzecz po imieniu. swoją drogą, bardzo musi być z nimi źle, skoro taka rządowa kroplówka.

jaka piękna katastrofa.
 
pamięta ktoś z jaką datą był wpływ wniosków do TK?? bo przecież było ich kilka.
 
Wiek emerytalny jako przyczyna zwolnienia. Wg Rzeczypospolitej (PlusMinus) str.D5 z dnia 07.02.2014 r. unijna dyrektywa i prawo unijne dopuszcza aby przepisy krajowe zezwalały na rozwiązanie umowy tylko dlatedo,że pracownik osiagnał wiek uprawniajacy do do emerytury.
Co na to MF i SSC?
Ilu jest pracujących emerytów w SC?
 
angel81 - Pierwszy wniosek ZZ Celnicy PL został złożony 17.04.2013r.

tele echo. Wystosowując Apel do central związkowych mój plan był dokładnie taki, aby wszystkie ZZ zaangażować do działania w przedmiocie złożenia wniosków do TK i inicjatyw wszelakich o równe traktowanie służb mundurowych. Na pocz. przez długi czas trochę te inne ZZ się ociągały(no bo jak tu odpowiedzieć pozytywnie na inicjatywę ZZ Celnicy PL :) ), nawet nie zaprosiły nas na spotkanie, :) ale koniec końców złożyli wnioski a o to nam od pocz. chodziło. Bardzo dobrze też, bo taki był również cel tej naszej inicjatywy, że inne ZZ starają się mówić o tym w mediach czy w Sejmie - bdb.
JA jestem tym uszczęśliwiony, bo dokładnie tego chciałem.
Pamiętaj tele echo. To nie jest ważne, że inne ZZ starają się bardzo często przedstawiać działania ZZ Celnicy PL jako swoje czy promują się na inicjatywach, które ZZ Celnicy PL zapoczątkował. Celnicy dobrze wiedzą jak jest i nie trzeba nikomu tego wyjaśniać.
Ważne jest natomiast, że udaje się czasami, choć nie zawsze i nie w każdej sprawie Związkowi Zawodowemu Celnicy PL zmusić swoimi inicjatywami inne ZZ do działania. Liczy się dobro ogółu środowiska zawodowego. Tym się kierujemy pisząc od czasu do czasu Apele do innych central o wspólne działanie.
Najlepiej oczywiście byłoby, tak jak teraz w sprawie wartościowania, podjąć wspólne działania, jednak nic na to nie poradzimy, że trzy centrale a więc Federacja, ZZSNPiA i Zrzeszenie wolą działać same w tym trio. Jak wspominałem ważne jest to, że inspirujemy ich od czasu do czasu do działania, nawet jeśli są to działania niewystarczające, a wg niektórych nawet pozorne - vide pismo ww. trio do SSC w związku z naszym Apelem dot. realnego i mogącego przynieść skutek działania w sprawie wartościowania.
 
Ostatnia edycja:
Czy już wiadomo kiedy nasze emki będą rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny? Sławek czy możesz nam coś powiedzieć w tym temacie.
 
Czy już wiadomo kiedy nasze emki będą rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny? Sławek czy możesz nam coś powiedzieć w tym temacie.


decyzja już ogłoszona według tych kabaretowych dziadków rząd demokratycznie wybrany może też kazać wszystkich celników rozstrzelać, tak poważniej mamy do czynienia z ludzmi którzy nie przebierają w środkach,jedynie co możemy to poprzeć PIS w wyborach.zarzucili również okresy przejściowe. służba celna służba dziadków po 60 to za dziesięć lat według tego co jest teraz.według mnie jest to największy transfer kapitału socjalnego do budżetu i wąskiej grupy ludzi po 89 roku(ofe,emerytury i wiele innych rzeczy)
włosi nie założyli mafi dopiero przyszedł żyd i pokazał jak to się robi.
 
Aż 6-ciu sędziów z 12-stu

Jak informuje „Nasz dziennik”, zdanie odrębne do całości wyroku TK złożył sędzia Zbigniew Cieślak. Argumentował, że ustawodawca, podnosząc wiek emerytalny, naruszył Konstytucję RP w stopniu kwalifikowanym, co powinno skutkować usunięciem całej ustawy z systemu prawnego.

Z kolei sędzia Mirosław Granat w zdaniu odrębnym nie podzielił stanowiska TK, iż Konstytucja przyznaje ustawodawcy zwykłemu „carte blanche” w kwestii ustalania wieku emerytalnego. Kwestia wieku emerytalnego nie może być scedowana wyłącznie na ustawodawcę. Inaczej kto powstrzyma kolejne rządy przed dalszym podnoszeniem tego wieku? – podnosił sędzia Granat.

Sędzia Teresa Liszcz zwróciła natomiast uwagę na kwestię zaufania. Ustawodawca naruszył zasadę zaufania obywatela do państwa i tworzonego przez nie prawa. Umowa społeczna będąca podstawą każdego systemu ubezpieczeń społecznych została przez państwo złamana.

Kolejny z sędziów, Marek Kotlinowski, wskazuje, że ustawodawca może ingerować w stosunki ubezpieczeniowe tylko na przyszłość, nie ma natomiast prawa zmieniać zakresu ryzyka ubezpieczeniowego pracowników w okresie pracy.

http://wpolityce.pl/polityka/194798...zglosilo-zdanie-odrebne-ws-wieku-emerytalnego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jakoś tego nie rozumie jeśli 6 sędziów z 12 wypowiedziało się przeciw ustawie podnoszącej wiek emerytalny to dlaczego TK uznał tą ustawę za zgodną? Ja to odbieram tak że w Polsce zaczyna się robić wielki obóz pracy gdzie jest klasa panów która dba o swoje interesy i interesy międzynarodowego kapitału oraz klasa niewolników która musi robić do śmierci na swoich panów. Taką mamy demokracje, niech ją diabli wezmą. Co nam z tej całej uni jak i tak jesteśmy ludzmi IV kategorii.
 
Back
Do góry