• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

żądam stanowiska związku celnicy na propozycję założeń emerytalnych przedstawionych przez rząd.
Na forum aby każdy wiedział.
 
Vide przebieg Podkomisji, ale oczywiście jesteśmy gotowi do poszukiwania kompromisu i strona rządowa o tym wie. Strona rządowa jednak milczy.
Jest ponad rok od wyroku i nie mamy nic , rządowe warunki są do przełknięcia ,nie mamy czasu na gotowi do kompromisu,lepiej mieć ustawę gorszą niż nie mieć nic ,kto może zmienić projekt obywatelski,wielu myśli tak jak ja ,jesli będziesz przeciagał niepotrzebnie sprawę grozi nam typowy klincz,co teraz mamy? do 67,nawet to 55 to ogromny sukces , można to potem skarżyć do trybunału,tylko wyrok trybunału zmusił rząd do nadania nam emerytur mundurowych,nie zwlekaj bo przepierdzielimy wszystko a nigdy nie byliśmy tak blisko,niektórzy starzy celnicy maja już cukrzycę i mierzą cukier na służbie chłopie litości.
 
Litości, litości. Do kogo te słowa. Ile fu-szy jest w sytuacji takiej jak moja. Ku-wa mnie będzie brakowało rok do tych pieprzonych 55, a ile osób będzie brakło 6 m-cy, 1,5 roku itp. Jak zlikwidują SC to h-j w bombki strzelił, choinki nie będzie. Musi być wypracowany kompromis, okres ochronny. A tak w ogóle to jestem gotowy na wszystko, jak w trzech muszkieterach
 
przestań głupoty digital wygadywać tylko 1500 osób spełnia kryteria i dla nich (ciebie) reszta ma się podłożyć... nie siej paniki i fermentu
 
Litości, litości. Do kogo te słowa. Ile fu-szy jest w sytuacji takiej jak moja. Ku-wa mnie będzie brakowało rok do tych pieprzonych 55, a ile osób będzie brakło 6 m-cy, 1,5 roku itp. Jak zlikwidują SC to h-j w bombki strzelił, choinki nie będzie. Musi być wypracowany kompromis, okres ochronny. A tak w ogóle to jestem gotowy na wszystko, jak w trzech muszkieterach

jak masz 15 i 5 to jaki masz problem jak od 1 lipca 2017 startuje twardy kas,problem maja naprawdę ci co nie mają 15 bo w ustawie kas nie ma słowa o emeryturach ale wyścig szczurów trwa.Tak se konsultujmy kompromisujmy dalej i uj z tego NIC NIE MAMY TYLKO LICZYMY Z PUSTEJ KARTKI.
 
w założeniach rzadu jest 8,5 tysiąca to o co chodzi jakie 1,5 tysiaca. DO TANK

8,5 tyś to są ci którzy wykonywali czynności a 1.5 tyś to są ci którzy spełniają warunki 5-15-55. Tylko w czym jest świństwo, w tym że jeśli ktoś spełnia tylko dwa warunki np. tylko 5-15 to jest w czarnej dupie bo w tym syfie sras zostanie ograbjony z munduru i nigdy nie osiągną trzeciego warunku. Nie mają żadnych gwarancji, nie maja nic.
 
Ostatnia edycja:
8,5 tyś to są ci którzy wykonywali czynności a 1.5 tyś to są ci którzy spełniają warunki 5-15-55. Tylko w czym jest świństwo, w tym że jeśli ktoś spełnia tylko dwa warunki np. tylko 5-15 to jest w czarnej dupie bo w tym syfie sras zostanie ograbjony z munduru i nigdy nie osiągną trzeciego warunku. Nie mają żadnych gwarancji, nie maja nic.

Nie musisz mieć 55 lat i być w służbie celnej do tego wieku możesz nic nie robić ale masz prawo do emerytury jak skończysz 55 tak wszystkie emerytury działają ,skąd ta fobia.
 
Panie digital411
Żeby dostać emeryturę mundurową musisz odejść na emeryturę ze służby. To podstawa emerytur mundurowych. Więc zrozum oczywistą oczywistość: strona rządowa nie przedstawiła żadnego stanowiska, które chciałaby procedowac. Stąd brak jakichkolwiek rozmów z nami. Rzuciła coś, żeby Celnicy rozmyślali o emeryturach, a
w tym czasie zostanie wprowadzony KAS.
Czy ty jesteś naiwny myśląc, że MF chce dać emerytury jakiekolwiek już teraz? ? ?
Najpierw KAS potem emerytury. Niestety ten scenariusz zapewni emerytury ludziom z UKS a nie nam.
Więc skup się raczej na harmonogramie. Jedyna droga do emerytur to zablokowanie KAS.
 
Funkcjonariusze w KAS to ludzie z UKS i nieliczni Celnicy. Nikt z nas nie może być pewny, czy w KAS będzie funkcjonariuszem. Obecni mobilni też tej pewności wszyscy mieć nie mogą. Czekają ich przecież badania lekarskie z prawdziwego zdarzenia. Takie, które mają wyeliminować starszych i zużytych.
 
myślę że ludzie którzy będą w GRK i nie będą z resztą celników w czasie
walki o SC oraz należne emerytury to ......... :mad:
Na każdego przyjdzie czas i bądźcie solidarni bo może przyjść czas na was
tz. w niedalekiej lub dalekiej przyszłości ktoś powie " byłeś w GRK to wp..laj !"
Wiem iż wśród nas są fajni ludzie ale są też sq....ny !
 
adam dworcow napisał:
"Sławek, czy organizowanie kursów aspiranckich i oficerskich w obliczu likwidacji SC nie narusza zasady racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi? "
również tak uważam,
ale te kursy to pikuś, bo ludzie dostaną kilka zł podwyżki, ale............. jak wytłumaczyć konkursy na kierowników i naczelników, których za chwilę nie będzie, no? jak?
to dopiero "dobra zamiana" albo faktyczny skok na kasę na tzw. końcówkę.
te osoby - tzw. zwycięscy konkursów - dołączą z poziomem uposażenia do poprzedników, będziemy obserwować jak niby jawnie kłócą się a pod stołem głaskają, u mnie w urzędzie już możemy zobaczyć takie właśnie cuda......................
pozdrawiam
 
Panie digital411
Żeby dostać emeryturę mundurową musisz odejść na emeryturę ze służby. To podstawa emerytur mundurowych. Więc zrozum oczywistą oczywistość: strona rządowa nie przedstawiła żadnego stanowiska, które chciałaby procedowac. Stąd brak jakichkolwiek rozmów z nami. Rzuciła coś, żeby Celnicy rozmyślali o emeryturach, a
w tym czasie zostanie wprowadzony KAS.
Czy ty jesteś naiwny myśląc, że MF chce dać emerytury jakiekolwiek już teraz? ? ?
Najpierw KAS potem emerytury. Niestety ten scenariusz zapewni emerytury ludziom z UKS a nie nam.
Więc skup się raczej na harmonogramie. Jedyna droga do emerytur to zablokowanie KAS.

W poniedziałek dzwonię do zakładu emeryt mswia ,na razie bawcie się dobrze w weekend.
 
Mam pytanie do Sławka,czy badania okresowe nie można przeprowadzić w miejscu zamieszkania funkcjonariusza.Na wój ciągać ludzi i męczyć drogą do W-wy.Przecież w każdym mieście funkcjonuje medycyna pracy,a taki wyjazd to dla IC koszty delegacji funkcjonariusza.Nie można to zrobić w jakiś ludzki i przyzwoity sposób nie obciążając już itak wysokim stresem dotyczącym wszelkich zmian Nas czekających z nowym rokiem.czy ZZ pl.Celnicy mają w tej kwestii coś do powiedzenia,bo ja osobiście tej służby mam dosyć.Wielki szacunek dla Ciebie Sławek za to co zrobiłeś i jeszcze zrobisz.Pozdrawiam
 
Funkcjonariusze w KAS to ludzie z UKS i nieliczni Celnicy. Nikt z nas nie może być pewny, czy w KAS będzie funkcjonariuszem. Obecni mobilni też tej pewności wszyscy mieć nie mogą. Czekają ich przecież badania lekarskie z prawdziwego zdarzenia. Takie, które mają wyeliminować starszych i zużytych.

Ciekawe to co piszesz. Bo nam mówią odwrotnie, że w KAS większość to celnicy, a ludzie z UKS raczej do urzędów skarbowych.
 
Łodek - nie wiem kto i co wam "mówi". Czytałem i słyszałem wypowiedź ludzi z mf , w tym banasia , że w nowo powstałej formacji jest miejsce dla obecnych funkcjonariuszy w liczbie 1000 no może 1500. Stąd takie a nie inne założenia w baszych rozmowach.

Weź pod uwagę jeszcze dezinformację której uczyli naszą kadrę (waszą pewnie też) na szkoleniach mf. Przeciez te materiały wyciekły i wszyscy dostawaliśmy to w mailach. Na etapie zmian które nas czekają NAPEWNO kadra nie jest miarodajnym i wiarygodnym źródłem informacji. Szybciej Sławek Siwy oraz wszelkie DOKUMENTY. A nie żadne pogadanki z nacialstwem! Im zależy na tym by w spokoju przeprowadzić nas (celników) na rzeź. Do chwili kiedy już nic nam nie pomoże. Nam ani naszej formacji.

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry