• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

np JA , który kilkanaście lat przepracowałem na granicy !!! Dlaczego, ano dlatego że autentycznie zwalczałem przestępczość !!! Kolega nie pamięta tych czasów , ale wówczas celnik zatrzymując towar na granicy sam musiał wszcząć postępowanie, a więc: przeszukanie, później zajęcie towaru, postawienie zarzutu, protokół taryfikacji itd... na koniec sam musiał z narażeniem życia zapier-lać na drugi koniec Polski jako świadek... Wielu z nas grożono, zastraszano itd. a do grup mobilnych wówczas trafiali często ludzie, którzy do niczego innego się nie nadawali !!!!!!
Miałem tego nie pisać , ale szanowny Panie chyba się zagalopowałeś na maksa !!!
Jutro, albo pojutrze dostaniesz polecenie służby w ogólnym lub logistyce i ciekawe jak będziesz JĘCZAŁ !!!!!!!:mad:

Dla mnie jest PRAWO albo BEZPRAWIE !!!!!!!!!

I co cała prawda
 
kromaksiu , ja też pracowałem kilkanaście lat na granicy... a teraz komórka merytoryczna, i nie chce nikogo obrazić, ale mobilni powinni przechodzić szkolenia w komórkach merytorycznych bo to co sobą większość z nich reprezentuje woła o pomstę do nieba... nie chce wywołać niepotrzebnej polemiki, ale miarka się przebiera-weź chłopie na wstrzymanie, albo załóż związek "emka dla kromaksa pl" i tam szalej

Często wspólpracuję dlatego potwierdzam w 100%
 
Po przepracowaniu naprawdę wielu lat w różnych komórkach, wiem że, wszystkim potrzebne są okresowa szkolenia. Nikt nie urodził się wszystkowiedzący. Koledzy z komórek DŚ powinni iść na jakiś czas bezpośrednio do "produkcji" Mobilni, Granica. Tam życie biegnie zdecydowanie szybciej, nic też nie zaszkodzi aby z Mobilnych i Granicy odbywać co jakiś czas np; w DŚ czy innych merytorycznych komórkach. Uczymy się cały czas. Nie ma potrzeby "bić piany". Emerytury dla wszystkich funkcjonariuszy, nie dajmy się podzielić! Pozdrawiam.
 
Jeśli emerytury mundurowe mają być przyznane 5 zwalczanie i 55 wiek to z przyjemnością funkcjonariusze z granicy ze stażem większym niż wskazany przez MF przejdą do np logistyki itp aby dopracować do 55 l. Zupełnie poważnie szykujmy się wszyscy na KAs i opcję zero. Bo mf gra tylko i wyłącznie na czas.
 
kromaksiu , ja też pracowałem kilkanaście lat na granicy... a teraz komórka merytoryczna, i nie chce nikogo obrazić, ale mobilni powinni przechodzić szkolenia w komórkach merytorycznych bo to co sobą większość z nich reprezentuje woła o pomstę do nieba... nie chce wywołać niepotrzebnej polemiki, ale miarka się przebiera-weź chłopie na wstrzymanie, albo załóż związek "emka dla kromaksa pl" i tam szalej
Tankusiu w Urzędzie Skarbowym będziesz miał same merytoryczne komórki, tak więc nie będziesz zmuszony ,,wołać o pomstę do nieba,, na tych mało merytorycznych mobilnych.

Nie obrażaj WZP w tym Mnie. Jeżeli masz coś do kromaksa to adresuj to personalnie. Jeżeli jesteś taki merytoryczny jak piszesz to dasz sobie rade.
 
Często wspólpracuję dlatego potwierdzam w 100%

Ja też potwierdzam, że jeżeli nie byłoby tych z którymi współpracujesz to nie byłoby wyroku TK.
Wtedy nie będziesz potwierdzał bredni.
Dla Ciebie też informacja:
w Urzędzie Skarbowym będziesz miał same merytoryczne komórki, tak więc nie będziesz zmuszony ,,wołać o pomstę do nieba,, na tych mało merytorycznych mobilnych.
 
Ostatnia edycja:
np JA , który kilkanaście lat przepracowałem na granicy !!! Dlaczego, ano dlatego że autentycznie zwalczałem przestępczość !!! Kolega nie pamięta tych czasów , ale wówczas celnik zatrzymując towar na granicy sam musiał wszcząć postępowanie, a więc: przeszukanie, później zajęcie towaru, postawienie zarzutu, protokół taryfikacji itd... . Wielu z nas grożono, zastraszano itd. a do grup mobilnych wówczas trafiali często ludzie, którzy do niczego innego się nie nadawali !!!!!!
Miałem tego nie pisać , ale szanowny Panie chyba się zagalopowałeś na maksa !!!
Jutro, albo pojutrze dostaniesz polecenie służby w ogólnym lub logistyce i ciekawe jak będziesz JĘCZAŁ !!!!!!!:mad:na koniec sam musiał z narażeniem życia zapier-lać na drugi koniec Polski jako świadek..

Dla mnie jest PRAWO albo BEZPRAWIE !!!!!!!!!

przyburaczyłeś !!!

Zatrzymałeś kogoś używając kajdanek gdy ten sprawiał opór. Wchodziłeś kiedyś na realizacje trzymając rękę na broni itd.
Zacznij może od: zakajdankowania swojej Pani - niech udaje opór i wtedy się okaże czy masz .... aby pełnić służbę prawdziwą a nie hipotetyczną.

Zauroczyłeś Mnie tą historią jak: ,,na koniec sam musiał z narażeniem życia zapier-lać na drugi koniec Polski jako świadek..,,
Za to narażenie życia to bym tobie jedynie za to dał emke mundurową !!!

Zanim obrazisz jeszcze raz WZP to się zastanów.
 
Czy dam rade, to czas pokaże i nie o to chodziło w tym wpisie, co do ww. zadań to były już one wykonywane przez celników zanim WZP powstało więc nie wiem co mamy jako środowisko niby WZP zawdzięczać, kilku troli cierpi na tym forum na megalomanię i nie ma sposobu żeby ich przekonać, bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Moim zdaniem wasza agresja wobec innych wynika z tego, że tak naprawdę to wy najbardziej się boicie tego co będzie, zresztą nie słyszałem żeby jakiś strudzony mobilny kiedykolwiek poprosił o przeniesienie do jakiejś "spokojniejszej komórki" to też o czymś świadczy...
 
Ja też potwierdzam, że jeżeli nie byłoby tych z którymi współpracujesz to nie byłoby wyroku TK.
Wtedy nie będziesz potwierdzał bredni.
Dla Ciebie też informacja:
w Urzędzie Skarbowym będziesz miał same merytoryczne komórki, tak więc nie będziesz zmuszony ,,wołać o pomstę do nieba,, na tych mało merytorycznych mobilnych.

Je jest tajemnicą że kiedy powstawało WZP to brano kogo sie dało, ludzie z południa i zachodu w większości trafiali na wschód a ci co zostali często trafiali do mobilnych i nie byli to przeważnie młodzi wysportowani funkcjonariusze. Nie ma co kryć że dziś w WZP zdążają sie ludzie którzy ze względu na wiek i choroby nie przeszli by żadnych egzaminów sprawnościowych i są też młodzi funkcjonariusze którzy na poczatku swej pracy w cle trafili do mobilnych i tylko to potrafią robić a każde inne zadanie wymagające znajomości procedur jest ponad ich możliwości i to nie ze względu na brak inteligencji lecz z powodu braku przygotowania. Tajemniczą znana wszystko jest fakt że w czasie ostatniego protestu niektórzy mobilni nie pochorowali się dlatego że walczą o emerytury i tak im zapewnione ale dlatego ze w grupach szybkiego reagowania mają przydzielone zadania typowe dla dyspozytorów w oddziałach celnych. Wiec proszę gości z WZP o trocheprzystopowania bo nie wiadomo czy wKAS nie zrobią wam egzaminów ze sprawności nowych testów psychologicznych nowych badam czy zwykłego egzaminy ze znajomości cla i akcyzy
 
bolo1999 a kto jak nie WZP powinien dostać emki?
Koleś zastanów się o czym ty piszesz?
Jak WZP nie zostanie włączone to kto?
Tylko krótko i na temat.

z tobą to ja już zakończyłem próby prowadzenia kulturalnej dyskusji na poziomie

przejdź na dopasowane poziomem do ciebie inne forum - nie rób tu bagna
 
Witam,
Śledzę forum od dawna, angażuję się w działania proponowane przez Zarząd w walce o nasze wspólne sprawy ale ostatnio z niepokojem czytam niektóre wpisy. Skąd u niektórych funkcjonariuszy taka niechęć do kolegów z innych komórek i przekonanie, że tylko im się należy emka. Czy w którymś miejscu w wyroku TK jest napisane, że rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń polega na bieganiu z bronią za przestępcą i zakuwaniu go kajdankami. Nawet Pan Skiba na ostatnim posiedzeniu podkomisji po wypowiedzi naszej koleżanki z analizy ryzyka czym zajmuje się służba celna i jak wygląda powiązanie pomiędzy działaniami poszczególnych komórek powziął wątpliwości, które to komórki wykonują przytoczone wyżej zadania. Czy np. analiza obrotu kontenerowego działająca w ramach analizy ryzyka typująca kontenery do kontroli nie stanowi działań w ramach ,,rozpoznawania, wykrywania, zapobiegania i zwalczania przestępstw’’. Poza tym sama ustawa o Służbie Celnej daje odpowiedź poprzez jakie działania wykonuje się zadania określone w ust. 1 (w tym zadania z punktu 4-6) - ,,Zadania określone w ust. 1 wykonuje się, podejmując odpowiednio czynności kontrolne, prowadząc postępowania przygotowawcze zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 89, poz. 555, z późn. zm.10)), zwanej dalej „Kodeksem postępowania karnego”, Kodeksu karnego skarbowego, lub ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 848, Nr 214, poz. 1344 i Nr 237, poz. 1651), zwanej dalej „Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia”, lub prowadząc postępowania celne, audytowe, podatkowe lub administracyjne.
A tak dodatkowo do wszystkich łamistrajków i czujących się tak pewnie w miejscach, w których pełnią służbę – ostatnio w mojej Izbie ilość odpraw na oddziałach nieco spadła natomiast komórki merytoryczne nie obrabiają przekazywanych im spraw stąd jak najbardziej zasadne będą przeniesienia – taka potrzeba służby. Ot taki psikus przed KASacją…
 
Je jest tajemnicą że kiedy powstawało WZP to brano kogo sie dało, ludzie z południa i zachodu w większości trafiali na wschód a ci co zostali często trafiali do mobilnych i nie byli to przeważnie młodzi wysportowani funkcjonariusze. Nie ma co kryć że dziś w WZP zdążają sie ludzie którzy ze względu na wiek i choroby nie przeszli by żadnych egzaminów sprawnościowych i są też młodzi funkcjonariusze którzy na poczatku swej pracy w cle trafili do mobilnych i tylko to potrafią robić a każde inne zadanie wymagające znajomości procedur jest ponad ich możliwości i to nie ze względu na brak inteligencji lecz z powodu braku przygotowania. Tajemniczą znana wszystko jest fakt że w czasie ostatniego protestu niektórzy mobilni nie pochorowali się dlatego że walczą o emerytury i tak im zapewnione ale dlatego ze w grupach szybkiego reagowania mają przydzielone zadania typowe dla dyspozytorów w oddziałach celnych. Wiec proszę gości z WZP o trocheprzystopowania bo nie wiadomo czy wKAS nie zrobią wam egzaminów ze sprawności nowych testów psychologicznych nowych badam czy zwykłego egzaminy ze znajomości cla i akcyzy

widziałem to na własne oczy banda łamistrajkow z łodzi w dziesieciu nie pografila zrobic rewizji wietnamskiego kartonu w warszawie :) ale zadęcie było ogromne... także jak ktoś czegos nie robił to nie podoła, dlatego też uważam, że kas nie może wejść. Już nie jako celnicy ale nawet jako obywatele powinniśmy stawić opór tej bolszewickiej kanalii banasiowi...
 
bolo 1999 dziękuję Tobie bardzo za deklaracje znajdź forumowicza, który tęskni za prowadzeniem z tobą dialogu.
Opcja zerowa jest już na dniach a ty bredzisz o to komu się należy a komu nie.
Szanowny Pnie jest pan przekonany o geniuszu musi Pan wiedzieć, że jeśli mają dostać emerytury wszyscy, czyli również ci zwartościowani przez "sowę przyjaciele królika" ma być jakaś ustawa od której w sądzie funkcjonariusze będą mogli się odwołać i otrzymać gratyfikację i należną emeryturę mundurową.
Jak pisałem wcześniej WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE bo mamy taki sam administracyjny stosunek pracy.
Zapewnienia na komisji służą tylko i wyłącznie przeciągnięciu sprawy aby projekt obywatelski i

200000 trafił do kibla a ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem co autor ma na myśli i ślinisz się bo oto mi chodzi.
Każdy widzi, że rząd po mimo obietnic gra na czas aby wszedł kas i opcja zero i przestańmy ściemniać, że nie wiemy co się dzieje.
 
Nie rozumiem jak możemy się kłócić. Pisać kto mniej lub bardziej zasługuje na emeryturę. To jest to o co chodzi MF-owi. Będziemy się żreć między sobą to nas pozamiatają szybko i sprawnie. Podzieleni nie mamy żadnych szans. Będziemy rozgrywani, będą nam obiecywać różne rzeczy - podwyżki, gwarancje pracy, zachowanie statusu funkcjonariusza.... A wtedy wielu z nas obudzi się z ręką w nocniku, no cóż jak mówią gówno się zdarza.
Czy to oznacza , że muszę lubić wszystkich funkcjonariuszy? Nie, ale mogę z nimi współpracować, dla wspólnej korzyści. Czy będą tacy, którzy nie pomogą, a więcej będą przeszkadzać? - pewnością tak. Czy tacy skorzystają na moim działaniu? Tak. Nie jest to jednak powód, żeby nic nie robić. Musimy walczyć o swoje, ale tylko razem, nie podzieleni mamy szansę na wygraną.
Nie obrażajmy się wzajemnie to służy tylko naszym wrogom.
 
Trochę z innej beczki - czy funkcjonariusze przyszłej służby celno-skarbowej są przewidziani przez osoby wprowadzające KAS do emerytur mundurowych? Dyskusja się toczy na temat funkcjonariuszy Służby Celnej, a co z ewentualną przyszłą służbą? Bitwa od zera?
 
Zollu szacunek bo właśnie o to chodzi w dyskusji.
Odpowiedź jest jasna NIE!!!!.
Służba Celna walczy o prawa nabyte w związku z orzeczeniem TK i to jest sedno sprawy o jakiej pisałem wcześniej czyli przyjęci przed 2013 15 lat służby bez wieku i przyjęci po 2013 25 lat pracy i wiek 55 i to jest oczywiste.
Ściem "idzie" o patologiczne rozwiązanie jakieś 5 lat zwalczania i wiek 55 przecież to jest patologia a pomysły MF ktoś podsyła.
 
jak widac w ludziach jest duzo emocji. Chcialbym zwrocic uwage na fakt, ze wiele rzeczy, ktore piszecie to tylko wyladowanie zlosci i frustracji. Ale skoro juz ktos musi..., trudno. Mysle, ze te emocje moglyby zostac rozladowane przez jakies informacje od Zarzadu, czy cokolwiek sie dzieje w kwestii rozmow. Ale pewnie nic sie nie dzieje. Mam watpliwosci czy mozna Rzad zmusic do pewnych posuniec, np rezygnacji z KAS. Malo prawdopodobne, bardziej prawdopodobny jest kompromis. Mysle, ze KAS wejdzie wiec moze kompromisem bylby KAS za emerytury. Uzyskanie kompromisu nie polega na przedstawianiu w nieskonczonosc swoich stanowisk, my swoje oni swoje, trzeba z czegos zrezygnowac i dac szanse drugiej stronie na podobne posuniecie. Mysle, ze pierwszy taki krok powinien byc po naszej stronie. W koncu druga strona jest rzad RP. Ma duuuzo wieksze ego. Nie podniecajmy sie tak KASem, czesc ludzi odpadnie na badaniach lekarskich, czesc ma przeszlosc SBcka, czesc jest juz zmeczona i ma dosc cla, odejdzie na zwykle emerytury albo bedzie zadowolona z pracy w skarbowce, sa tacy, wiec uwazam, ze dla tych, ktorym zalezy na UCS miejsca sie znajda bez trudu.
 
jak widac w ludziach jest duzo emocji. Chcialbym zwrocic uwage na fakt, ze wiele rzeczy, ktore piszecie to tylko wyladowanie zlosci i frustracji. Ale skoro juz ktos musi..., trudno. Mysle, ze te emocje moglyby zostac rozladowane przez jakies informacje od Zarzadu, czy cokolwiek sie dzieje w kwestii rozmow. Ale pewnie nic sie nie dzieje. Mam watpliwosci czy mozna Rzad zmusic do pewnych posuniec, np rezygnacji z KAS. Malo prawdopodobne, bardziej prawdopodobny jest kompromis. Mysle, ze KAS wejdzie wiec moze kompromisem bylby KAS za emerytury. Uzyskanie kompromisu nie polega na przedstawianiu w nieskonczonosc swoich stanowisk, my swoje oni swoje, trzeba z czegos zrezygnowac i dac szanse drugiej stronie na podobne posuniecie. Mysle, ze pierwszy taki krok powinien byc po naszej stronie. W koncu druga strona jest rzad RP. Ma duuuzo wieksze ego. Nie podniecajmy sie tak KASem, czesc ludzi odpadnie na badaniach lekarskich, czesc ma przeszlosc SBcka, czesc jest juz zmeczona i ma dosc cla, odejdzie na zwykle emerytury albo bedzie zadowolona z pracy w skarbowce, sa tacy, wiec uwazam, ze dla tych, ktorym zalezy na UCS miejsca sie znajda bez trudu.

Ciekawa koncepcja i popieram twoją wypowiedź
 
Służba Celna zostanie zlikwidowana do końca roku, bo taka jest wola polityczna.
KAS zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2017 roku, bo taka jest wola polityczna.
Projekt obywatelski do końca roku nie zostanie uchwalony, bo nie ma woli politycznej.

Gdyby PiS chciał faktycznie dać nam emerytury, to projekt obywatelski wszedł by z marszu już po pierwszym czytaniu.
 
najpierw ogólnie

kas jest przesądzony, ale już likwidacja sc niekoniecznie - może, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń, pozostać odrębnym pionem, bez opcji zerowej - zmiażdżonej przez stanowisko sn

do kromaksa - nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem - gdzie napisałem: "a ty bredzisz o to komu się należy a komu nie.", "jest pan przekonany o geniuszu", "a ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem co autor ma na myśli i ślinisz się bo oto mi chodzi. "?

teraz piszesz że emki dla wszystkich, bez 5 lat, ale kilka postów wcześniej że wzp powinna dostać przede wszystkim - to kto tu dzieli funkcjonariuszy? emki dla wszystkich ale dla wzp najmojsze?

"Jak pisałem wcześniej WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE bo mamy taki sam administracyjny stosunek pracy.", ale kilka postów wcześniej: "Emerytury mają dostać wszyscy głównie wskazani przez TK walczący z bandytami w noc i dzień w upał i mróz, zdający egzaminy sprawnościowe, posiadający broń palną i wyszkolenie strzeleckie i niech związkowcy nie myślą, że tym razem wybzykają funkcjonariuszy, którzy wykonują najcięższą pracę za najniżej zwartosciowane stanowiska i to jest konkret.
NIE MA ZGODY NA UKŁADANIE SIĘ ZZ ZA POMOSTÓWKI W WIEKU 55 LAT DLA BIÓROWYCH PRACOWNIKÓW TYLKO IDENTYCZNE PRZYWILEJE JAK POLICJA DLA WSKAZANYCH PRZEZ TRYBUNAŁ LUB DLA WSZYSTKICH. "

to "wszyscy" czy "głównie wskazani"? "dla wskazanych przez trybunał LUB dla wszystkich"?

nie jestem fachowcem ale wydaje mi się, że przy tak rozległych rozdźwiękach osobowościowych powinieneś udać się do specjalisty - a swoją drogą jakie to testy są dla wzp, że przechodzą je ludzie nie zdający sobie sprawy z tego co napisali wcześniej - wydaje im się że pisali coś innego niż w rzeczywistości

kolejna sprawa - gdzie byłeś do lutego 2016, gdy szarpaliśmy się o ustawę o sc, odwołanie banasia, gruszę, stopnie, wartościowanie, zwolnienie Sławka, emki? wtedy nie miałeś serca do spraw środowiska a teraz od lutego 500 wpisów?

wchodzisz w lutym 2016 i przez 500 postów reprezentujesz knajacko - buszmeńską roszczeniową retorykę, z żądaniami i obrażaniem zg celnicy.pl i wielu forumowiczów - zainteresowanym prawdziwym, bardzo zmiennym i emocjonalnym obliczem kromaksa proponuję poczytanie jego postów na profilu kromaksa

kilkukrotne bany niczego go nie nauczyły - próbuje sprowadzić dyskusję na poziom budki z piwem

a tak w ogóle to jak z twoją aktywnością w realu - jesteś w celnicy.pl forumowy aktywisto?

i tak dla przypomnienia przede wszystkim kromaksowi, żeby nie musiał przekopywać się przez wątki, MOJE, takie samo od początku stanowisko w sprawie emek:

nie wszyscy na emki zasługują, ale wszyscy powinni je dostać - na takich samych zasadach jak inne służby - poprzez dopisanie nas do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym - tk wyraźnie wskazał, że pominięcie w TEJ ustawie funkcjonariuszy sc jest dyskryminujące i niezgodne z Konstytucją
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry