• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Drodzy. Wierzę, że dzięki Waszemu zaangażowaniu akcja zakończy się sukcesem, niezależnie od tego kto rzekomo odpowiada za zbiórkę podpisów w jednym OC. Sami się organizujcie i działajcie. Podpisy możecie też wysyłać bezpośrednio do Komitetu 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50
 
Mam pytanie,
czy w MF został wyznaczony jakiś koordynator do zbierania podpisów? Nie znalazłam też informacji ile dotychczas podpisów dostarczyło Ministerstwo.
 
Ze strony Komitetu:
...każdy może przesyłać wykazy bezpośrednio pod adres:
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ZZ Celnicy PL
ul. Otmuchowska 50,
48-300 Nysa

Wszystkich, którzy pragną włączyć się i wspierać naszą akcję w roli lokalnych koordynatorów proszę o kontakt mailowy: a_marciniec@wp.pl

Pisząc podajcie izbę i nazwę komórki organizacyjnej, w której pełnicie służbę.


Wynika z tego, że każda aktywna i zaangażowana osoba, której nie jest obojętna SC i która chce wspomóc akcję może się zgłosić. Z pewnością w każdej komórce takie osoby są. Czy w MF-ie też? Nie wiem. Może nie są zainteresowani.

Celnicy organizujmy się!
 
Ostatnia edycja:
Przekazuję również informacje od osób koordynujących akcję w regionie, część podpisów wysyłana jest bezpośrednio.
Opierajmy się na komunikatach Komitetu ale akcja wyraźnie nabiera tempa.
Zbierają podpisy wszystkie jednostki organizacyjne w całej Izbie, od logistyki poczynając.
Wykazy otrzymuję lub odbieram niemal codziennie, do wysłania czeka ok. 1000 podpisów. Nieujęte.
Pozdrawiam serdecznie
 
Przedruk Komunikatu ze strony głównej - stan na czwartek 06.08.

"Koleżanki i Koledzy, Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej !


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej informuje, że wczoraj w siedzibie Komitetu było już przeszło 70 000 zebranych podpisów.

Tendencja z jaką od kilku tygodni przybywają podpisy wskazuje, że może nam zabraknąć dosłownie kilka tysięcy podpisów.

Zróbmy wszystko, abyśmy potem nie musieli żałować, że mogliśmy zrobić więcej, że każdy z Nas mógł wykrzesać z siebie jeszcze nieco więcej energii.

Aktywność każdego z Nas, ma także wpływ na postawy Naszych Koleżanek i Kolegów.

Prosimy wszystkich sympatyków Naszej wspólnej akcji i wszystkich zaangażowanych w akcję o maksymalną mobilizację i zebranie każdy
jeszcze minimum 10 podpisów,choć oczywiście najlepiej dużo więcej, niezależnie od tego kto ile dotąd zebrał.

Prosimy także o włączenie się do akcji wszystkich, którzy nie brali w niej do tej chwili udziału. Jest jeszcze dużo czasu na aktywność.

Suma zebranych podpisów będzie świadectwem zaangażowania, determinacji i aktywności całego środowiska i da Nam kapitał do dalszych działań.

Liczy się każdy podpis!


Z celniczym Pozdrowieniem
Pełnomocnik Komitetu
Sławomir Siwy"



 
"Tradycyjna cotygodniowa "przesyłka" z UC Bielsko-Biała. Zbieramy dalej i pozdrawiamy!"

"Funkcjonariusze przy OC Kutno przesyłają następną partię podpisów. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki"

"W załączeniu przesyłam kolejne 13 list zawierających podpisy. Poparcie obywateli zgromadzone zostało przez Funkcjonariuszki i Funkcjonariuszy pełniących służbę w OC w Kołobrzegu. W miarę pozyskiwania kolejnych osób popierających projekt przesyłane będą następne wykazy"

"ZZ Celnicy PL - Koło w Braniewie, przesyła w załączeniu wykazy z 2324 podpisami obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ..." Informuję, że w tutejszym regionie akcja zbierania podpisów nadal trwa i się rozwija."

"Witaj Sławku. Przesyłam kolejną partię podpisów zebranych przez Funkcjonariuszy OC w Dorohusku. jest to tym razem łącznie 784 podpisy. Do tej pory przekazaliśmy 1543. Działamy dalej. Kolejne podpisy w drodze"

"W zał. przesyłam podpisy osób popierających inicjatywę ustawodawczą w przedmiocie emerytur dla funkcjonariuszy celnych. Podpisano Referat Zwalczania Przestępczości w Kołobrzegu"

"W załączeniu przekazujemy kolejne listy z podpisami poparcia zebrane przez funkcjonariuszy UC w Łomży. Tym razem udało nam się zebrać 446 podpisów. Jednocześnie informujemy, ze akcja zbierania podpisów na naszym terenie trwa nadal, a kolejne listy z podpisami będziemy przekazywać na bieżąco"

"OC w Płocku, w załączeniu, przesyła zebrane podpisy osób popierających włączenie funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. nadmieniamy, że dalej zbieramy podpisy w powyższej sprawie"

"Referat Grupa Mobilna w Zgorzelcu przesyła wykaz obywateli. W zał. 17 kart z 208 podpisami poparcia"

"Przekazuję 8 kart z wykazami obywateli, którzy udzielili poparcia projektowi ustawy.Podpisano UC w Wałbrzychu"

"Funkcjonariusze z UC w Piotrkowie Trybunalskim przesyłają kolejne podpisy z poparciem projektu ustawy"

"Funkcjonariusze OC Krosno przesyłają 91 głosów poparcia pod ustawą"

To bardzo miłe i budujące.
Przepraszam, że więcej już nie zacytuję, ale podobnie jest z całego Kraju, z wielu innych jednostek organizacyjnych i komórek. Nasza wspólna akcja zdecydowanie nabiera rozpędu.
 
Sławku, wyjaśnij może jeszcze jedną kwestię prostymi słowami.

1. czy mamy stanowisko Nowego prezydenta w sprawie naszych emek?
2. czy mamy stanowisko możliwego Nowego premiera Beaty Szydło?

odpowiednie pisma zostały wysłane i są bez odpowiedzi czy nie było okazji zapytać?
 
urzędującego Prezydenta RP mamy od przedwczoraj, a stanowisko Pana Andrzeja Dudy poznaliśmy jako jednego z posłów- wnioskodawców w sprawie tzw. emerytur mundurowych dla SC do Trybunału Konstytucyjnego / w ślad za wnioskiem ZZ Celnicy PL /.
drugiego pytania pozwolę sobie nie komentować.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
BRAWO, ZBIERAJMY DALEJ I PISZMY O TYM NA FORUM, CHWALMY SIE, BO MAMY CZYM
TAK NA MARGINESIE - NA WYNIK BRANIEWA ZEBRALY SIE M.IN. PODPISY Z OC GRONOWO I OC GRZECHOTKI, KTÓRE PRZEKAZUJEMY DO BRANIEWKA wkrótce ponownie cos Wam podrzucimy do wysyłki

Teraz obciachem jest nie zbierac podpisów i nie należeć do ZZ CELNICY PL. Ciesze sie, ze coraz wiecej ludków to rozumie
 
mam nadzieję. że udało się uruchomić efekt kuli śniegowej. w indywidualnym wymiarze rano 17 podpisów. dzień zakończyłem z 31 podpisami.

w trochę innym wymiarze. cieszę się. że wolność zaczyna być powszechnie odczuwalna. normalnie wylewa się już na zewnątrz internetu. odrobinę do tego się przyczyniłem.

strona nie pomagająca w zbieraniu podpisów to już ewidentne poczucie bezradności. być może umysłowego upadku czy nawet menopauzy. tej od pasa w górę.

nie dacie rady nas zatrzymać. mimo tego, że jesteście w stanie wykonać każde polecenie. nawet to nie wypowiedziane.
 
"ZZ Celnicy PL - Koło w Braniewie, przesyła w załączeniu wykazy z 2324 podpisami obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ..." Informuję, że w tutejszym regionie akcja zbierania podpisów nadal trwa i się rozwija."
Wyjaśniam, aby nie było wątpliwości, że w ww. wpisie zsumowałem liczbę podpisów z dwóch pism, które otrzymałem z Braniewa. Wiem, że są w tym podpisy z OC Grzechotki i Gronowo także. Tak samo jak wiem, że w liczbie podpisów, coś także około 2 tys., przesłanych już parę tygodni temu z Kuźnicy, były też podpisy zbierane przez Funkcjonariuszy z UC Suwałki. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w Naszą wspólną akcję.
Ps. Informowano mnie także z siedziby Komitetu, że przyszła duża partia podpisów z IC Szczecin. Cieszę się bardzo i gratuluję Wam przełamania niezrozumiałego oporu Przewodniczącej, która wciąż dwoi się tam i troi, abyście nie zabiegali o poparcie Obywateli pod sprawą emerytur dla Funkcjonariuszy celnych.
 
Angel81. 1. Tak mamy poparcie. Przypomnę, że jak PiS wnosił wniosek do TK, to Pan Prezydent Andrzej Duda, wtedy jako Poseł, był obok Posła Jarosława Zielińskiego Pełnomocnikiem grupy Parlamentarzystów przed TK.

Ps. Pozwól nam działać. Nie wszystkie działania w tej chwili mogą być publiczne, gdyż mamy jak wiesz, garstkę oportunistów w SC, którzy zrobią wszystko, aby ZZ Celnicy PL powinęła się noga i abyśmy nic nie osiągnęli dla środowiska.
Jest to garstka, ale naprawdę robią wszystko co mogą i są dość aktywni w tym.

Skupmy się w chwili obecnej na akcji zbierania podpisów, gdyż to jest klucz do sukcesu.
To może zrobić każdy z Nas bez wyjątku, aby przybliżyć SC do objęcia zaopatrzeniowym systemem emerytalnym. Każdy z Nas może się do tego realnie przyczynić zbierając dalsze podpisy lub rozpoczynając zbiórkę.
 
Ostatnia edycja:
kierownictwo szybciej zabroni bod groźbą kary niż przyzwoli na takie coś... po co głośno o tym piszesz, teraz będą się czepiać za takie zbieranie, a tak bez rozgłosu podpisy się zbierały... mam wrażenie, angel81, że jesteś przeciw i kopiesz dołek (a może po prostu jesteś aż nadto gorliwy), ciśniesz siwego by pisał o tym co planuje - by odkrył karty... na tym zyskają tylko przeciwnicy...
 
Back
Do góry