• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W dalszym ciągu mamy szansę wywalczyć swoje, pod warunkiem zebrania min. 100 000 podpisów. Na razie skupmy się na tym, bo bez tego nikt nas nie będzie słuchał. Znam kilka osób w ogóle nie zaangażowanych w sprawę (ich na prawdę nie da się zreformować, całą służbę będą się zajmować lansem przed przełożonymi- to jest cel ich życia) i my musimy to zrobić za nich, bo inaczej polegniemy.
 
pkwn stopni i stanowisk

pkwn stopni i stanowisk. prawdziwy jak okrągły stół wyreżyserowany przez jaruzelskiego kiszczaka. z różnicą w postaci świeżutkiego genarała sc?

tak sobie jeszcze przypomnę rozdawnictwo kasy z uchwały modernizacyjnej za 2010 r. pod klucz stanowisk służbowych obowiązujących od 2011 r.?

hańba. tylko kiedy i w jaki sposób ją zetrzemy z ... tych bezkarnie używających dolce vita?
 
headline at once

może tak w gości do pielgrzymów. z prośbą o modlitwę i wsparcie podpisem akcji obywatelskiego projektu ustawy. z hasłem uwolnienia administracji celnej od zasłużonych emerytów i stworzenia tym samym miejsc pracy dla młodych?

to bardzo konkretna propozycja. myślę, że księża przewodnicy poszczególnych grup nie odmówią możliwości przedstawienia takiej prośby.

[video=youtube;DmF1RFVtUIw]https://www.youtube.com/watch?v=DmF1RFVtUIw&feature=player_detailpage[/video]
 
Ostatnia edycja:
pkwn stopni i stanowisk. prawdziwy jak okrągły stół wyreżyserowany przez jaruzelskiego kiszczaka. z różnicą w postaci świeżutkiego genarała sc?

tak sobie jeszcze przypomnę rozdawnictwo kasy z uchwały modernizacyjnej za 2010 r. pod klucz stanowisk służbowych obowiązujących od 2011 r.?

hańba. tylko kiedy i w jaki sposób ją zetrzemy z ... tych bezkarnie używających dolce vita?

Warunek konieczny i wystarczający to wygrane wybory przez PiS. Pewny jestem, że wtedy nic im nie pomoże. Mimo wszystko jenerały się nie wybronią, już za późno. Nieogolonemu nie pomoże nawet człowiek z tamburynem bo już nic nie znaczy. Wyjazdu do Bruksy też nie będzie. Tylko Białystok w jedną stronę.
 
U Przewodniczącego Koła ZZ Celnicy PL w IC Kielcach jest już złożonych ok. 400 podpisów, a jest tam zatrudnionych ok. 200 osób. Koleżanki i Koledzy z IC Kielce zbierają dalej
 
Jeszcze kilka podpisów i otwieram trzecią setkę. Wczoraj zebrałam kolejne 17 podpisów.
A Ty przyłączyłaś/eś się do NASZEJ akcji?
 
Ostatnia edycja:
Pragnę napisać do tych miejsc w Polsce, choć oczywiście wszystkich nie wymienię, gdzie może wydawać się, że podpisy nie są zbierane. Chciałbym, aby ta informacja dotarła we wszystkie takie miejsca.
Zacznę od IC Opole (wąsko). Tam, w niektórych komórkach, takie wrażenie zapewne można odnieść, ale tak nie jest, gdyż widzę po przesłanych listach, że funkcjonariusze IC Opole (wąsko), także są licznie zaangażowani, tylko nie wszyscy z tym się afiszują. Proszę zatem wszystkich wątpiących w tej IC o włączenie się do akcji i rozpoczęcie zbiórki.

Podobnie jest w całym Kraju. Widzicie, do niedawna wszyscy myśleli, że IC Kielce nie zbiera, a było to mylne spostrzeżenie. Podobnie w IC Poznań(wąsko), Łódź, Toruń, Szczecin(wąsko), Biała Podlaska (wąsko), Rzepin(wąsko sama IC), Zielona Góra i Gorzów Wlkp, Wałbrzych i inne miejsca, gdzie rzekomo nie słychać o akcji i mało kto zbiera. Zbierają i zbiera cała Polska i damy radę.
Pod jednym jednak warunkiem. Potrzebne wciąż jest maksymalne zaangażowanie. Obecnie wszyscy sympatycy, wszyscy uczestniczący w akcji, niezależnie od tego ile kto zebrał dotąd, powinni maksymalne zaangażować się w akcję i kontynuować zbiórkę. Namawiać też wciąż Koleżanki i Kolegów ze swojej lokalizacji. Wtedy na pewno zwyciężymy.
 
Ostatnia edycja:
Piszę do Wszystkich , bo nie wiem co o tym wszystkim myśleć , podpisów pod projektem włączenia Nas do emerytur mundurowych jest tylko ok.65.000 tys.,gdzie powinno już być dużo więcej , na powyżki na rok 2016 nie przewidziano dla Nas żadnych środków pieniężnych , więc kim My Wszyscy jesteśmy!,a może czym!.Dzisiaj wysłałem do Komitetu na ręce Sławka 304 podpisy , ale co to znaczy , gdzie brakuje Nam jszcze tyle tysięcy , ale naprawdę z Andrzejem Plichtą sami nie damy radę , proszę o pomoc , bo drugiej takiej szansy mieć nie będziemy.Zbieram dalej , ale muszę mieć jakieś wsparcie , to tyle na ten temat , jeżeli Chcecie być celnikami z przywilejami , to proszę Weżcie się do roboty , chyba , że Chcecie być włączeni do organów podatkowych.Panie i Panowie w kupie siła.Pozdrawiam,z OC Siedlce , nie dajmy się.
 
zapoznałem się dzisiaj z opinią prawną dr dwojga nazwisk dot. wyroku TK, ale doszedłem do wniosku, że jest to opinia gerentologiczna a nie prawna, gdyż osoba ta rekomenduje system 25/55 (z zaliczenim stażu od 1999r) argumentując to wysokim średnim wiekiem funkcjonariuszy co mogłoby skutkować licznymi odejściami na emeryturę przy zastosowaniu świadczenia po 15 latach służby.
 
Ostatnia edycja:
2000 x 15 = 100 000

przesłałem do komitetu wczoraj ok. 40 podpisów. zakładam, że do upływu terminu powtórzę ten wynik. do uzyskania 100 000 podpisów potrzeba już niewiele. niech tylko 2000 osób zbierze po 15 podpisów każdy.

panie i panowie, to jest do zrobienia.
 
Zbieranie podpisów jest banalnie proste. Wystarczy lista, długopis, uśmiech i otworzyć do ludzi buzię.
Nikt nie prosi Cię o bicie rekordów. Zbierz tyle podpisów ile jesteś w stanie, ale zrób to.
Przyłącz się do akcji, jeśli jesteś CELNIKIEM!

Ps. Ludzie są zdziwieni, że płacimy ZUS i mamy pracować do 67. roku życia, że mamy wyrok TK,
że jesteśmy najmniej liczną formacją mundurową.
To dodatkowe argumenty, że chętnie podpisują listy.
Wczoraj kolejne 12 podpisów.
 
Ostatnia edycja:
zapoznałem się dzisiaj z opinią prawną dr dwojga nazwisk dot. wyroku TK, ale doszedłem do wniosku, że jest to opinia gerentologiczna a nie prawna, gdyż osoba ta rekomenduje system 25/55 (z zaliczenim stażu od 1999r) argumentując to wysokim średnim wiekiem funkcjonariuszy co mogłoby skutkować licznymi odejściami na emeryturę przy zastosowaniu świadczenia po 15 latach służby.

Szczególnie atrakcyjna dla ludzi PO 50 i 60, w miarę licznej grupy dostali by emeryturę pod 70 i 80,czyste szaleństwo.Tak ,chcemy odejść tu ma rację,zagrożenie żadne, na wschodzie wielu młodych ,mobilni to trzeba można odmłodzić, w kraju w związku z łączeniem aparatu nawet wskazane.
 
Wczoraj się kolega chwalił że ma zebrane już 312......... dlaczego zatem nie wyśle ich w kilku partiach??? mam nadzieję że takich przypadków jest więcej i bedzie wielki napływ w ostatnim tygodniu bo nie wygląda to dobrze
 
15 dni do upływu terminu zbierania podpisów. manko w wysokości 30 000 podpisów. co oznacza, że w tym terminie 10 000 osób musi zebrać i przekazać po 3 podpisy.
 
"to dla mnie małe piwo przed śniadaniem" mówił serialowy bohater z ekranu.
u nas w realu niektórzy nie dorośli przez lata nawet do tego, że jeśli "chcę to mogę".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Sławku, czy planowane jest wysłanie pisma do prezydenta Dudy w sprawie podjęcia kroków w celu realizacji wyrou TK? Przecież on stoi na straży konstytucji. Dzisiaj stwierdził że Pałac prezydencki otwarty jest dla inicjatyw społecznych. Może by spróbować umówić się na wizytę? każdy pomysł jest chyba dobry. Ostatnio przegłosowana ustawa dla Frankowiczów pokazała jak można szybko pchnąć proces legislacyjny.
 
Parę dni temu dostałem email z listą lokalnych koordynatorów do zbierania podpisów. Jak przeczytałem kto jest koordynatorem w OC Gronowo to mało co z krzesła nie spadłem. Koleś głośno deklaruje, że sam się nie wpisał na listę oraz, że nie ma zamiaru tego uczynić. Jedyne co robi w na Gronowie to raz do roku rozdaje długopisy. Jeżeli takich pseudo-koordynatorów prezentujących taką postawę jest więcej to ja się nie dziwię, że nie możemy zebrać 100 000 podpisów. Przewodniczący związku może sobie wypruwać żyły, ale sam z garstką świadomych ludzi wymaganej ilości podpisów nie zbierze. Moim zdaniem lokalni koordynatorzy powinni rozmawiać , uświadamiać i zachęcać ludzi, że te podpisy trzeba zebrać i że robi się to wyłącznie dla siebie inaczej potężny wysiłek już poczyniony przez Przewodniczącego oraz związek pójdzie na marne. Pozdrawiam
 
Back
Do góry