• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Koleżanki i Koledzy, Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej !


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej informuje, że w siedzibie Komitetu jest już ponad 85 000 zebranych podpisów.

Pozostało 9 dni do wysłania/nadania na poczcie ostatnich wykazów do siedziby Komitetu - termin ten upływa 21 sierpnia.

Poniżej liczba podpisów dostarczonych do Komitetu wraz z procentowym ujęciem wg schematu, że każdy Funkcjonariusz i Pracownik zbiera minimum 10 podpisów:
1. IC Opole – 2642 – 107,40%
2. IC Katowice – 10924 – 92,34%
3. IC Olsztyn – 7735 – 83,80%
4. IC Biała Podlaska – 15233 – 78,64%
5. IC Warszawa – 13514 – 73,81%
6. IC Rzepin – 3774 – 62,38%
7. IC Przemyśl – 7788 – 60,33%
8. IC Białystok – 5920 – 53,10%
9. IC Kraków – 4393 – 52,80%
10. IC Szczecin – 3400 – 40,24%
11. IC Gdynia – 3749 – 35,30%
12. IC Kielce – 508 – 25%
13. IC Łódź – 1428 – 21,47%
14. IC Toruń – 1032 – 20,93%
15. IC Poznań – 1901 – 19,31%
16. IC Wrocław – 1536 – 17,92%
Ww. dane są podane tylko poglądowo, gdyż wiemy już o nadaniu kolejnej dużej partii podpisów z IC Wrocław i innych Izb.


W tych ostatnich dniach potrzebna jest pełna mobilizacja wszystkich bez wyjątku.
Takiej drugiej szansy mieć już nie będziemy. Zróbmy wszystko, aby nie mieć potem pretensji do samych siebie i nie żałować, że mogłam/mogłem i powinnam/powinienem był zrobić więcej.

Liczy się każdy podpis!

Z celniczym Pozdrowieniem


Pełnomocnik Komitetu
Sławomir Siwy
 
głupcze, patrz i ucz się

nie chwaląc dnia przed zachodem słońca należy stwierdzić, iż wspólnie, z różnym zaangażowaniem, osiągnęliśmy zakładany cel. osoba kolegi Sławomira daje też gwarancję, iż dalej zostaną podjęte niezbędne właściwe działania.

jeszcze jedna ważna rzecz, panie i panowie. śmieci związkowa czas najwyższy posprzątać. niejako przy okazji. w jaki sposób to zrobić? hm, chyba nie muszę tego wskazywać.

kończąc, panie szefie z pysznym dworem. wroga to się trzyma przy sobie jak najbliżej. obłaskawia i przytula. w przeciwnym przypadku postawiony pod ścianą zacznie śmiertelnie kąsać. o czym właśnie się przekonałeś. a to jeszcze nie koniec tej ... żenującej kompromitacji.

ps. dzisiaj się dowiedziałem, jak jeden z dyrektorków, wcześniej delikatnie rzecz ujmując mocno na nie, się w swoich kręgach komendanckich rozchwalał wyrokiem tk ws. emerytur mundurowych. taka to parszywa ;) owieczka w tych kręgach się znalazła.
 
Ja na to patrzę nieco inaczej..bardzo dobrze że jeden z dyrektorów jest po naszej stronie..chwała mu za to iż o tym mówił..pamiiętajmy o tym że czy Dyrektor czy Naczelnik czy Kierownik czy Funkcjonariusz to jest TEN SAM WÓZEK .I mamy nawzajem się wspierać. W czasie protestu na granicy wschodniej w roku 2008 odczuliśmy to ciche wsparcie przełozonych .Wiem co piszę . Ci przełożeni po proteście stracili stanowiska ale nadal pełnią Służbę. To są prawdziwi zolle z krwi i kości .A są prawdziwi bo na Wschodzie z tych których znam Naczelników,Kierowników i zastępców Dyrektora niemal każdy zaczynał NA PASIE!!!! Więc mają pojęcie o tyraniu swoich podwładnych ponieważ sami tak pracowali.
 
Ostatnia edycja:
niech ci będzie ;). tylko akurat wydaje mi się, iż w odwrotnej sytuacji byłby pierwszy do kopania. nawet leżącego.
 
Nie sądzę kolego. Skoro jako Dyrektor o tym mówił....odważył się chłop 😊 to jest jeden z tych który odważył się o tym mówić a takich jest mikro niewielu. Cieszy to że o tym mówi. Że w końcu masa krytyczna się przelewa. Że w końcu przełożeni utozsamiają się z Nami a co za tym idzie ze Służbą. To WIEKA SPRAWA I WIELKI PRZEŁOM w dotychczasowym podejściu do Nas! Może w końcu Mundurowa Służba z prawdziwego zdarzenia ? Myślę że to SUPER JASKÓŁKA! Na wschodzie przełożeni wspierali Nas wiedząc że stracą. Może w końcu zrozumieli to inni przełożeni? Z mojej wiedzy wiem że ten proces postępuje. I wielu oficerów w końcu czuje się OFICERAMI.A największa w tym zasługa to udział w proteście Służb Mundurowych .Dzięki Sławek za to że tam byliśmy . I podziękowania dla związkowców z innych Służb że w tak licznych wywiadach eksponowali Nasze bolączki i Nasze żądania. Panie i Panowie-SZACUNEK. Slawek prośba-weź te podziękowania wklej na fora Służb 😊
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam, że na ww. podziale procentowym nie ma MF.
Jeżeli Funkcjonariusze MF zbierają podpisy, a słyszałem że zbierają, to bardzo proszę o potwierdzenie tego i koordynowanie akcji w gmachu Ministerstwa i wyszczególnienie liczby zebranych tam podpisów.
 
obserwuję forum ( nie zbieranie podpisów :)) i jasny gwint mnie strzela - ludzie!!! ogarnijcie się!
skoro niektórzy zbierają nawet powyżej tysiąca, a wielu np. u mnie ma po 50 wysłanych, a mimo to w izbach tyle brakuje do statystycznych 10 na łeb to ilu nie zebrało nic? 80%?
kużwa tak ciężko ruszyć się i zebrać chociaż te marne 10?
przecież wystarczy najbliższa rodzina i najbliżsi znajomi - nigdzie po obcych nie trzeba łazić żeby tą 10 uzbierać
pomyślcie o tym leniwi, żeby WASZE lenistwo nie kosztowało nas wszystkich za wiele

ewentualna porażka z brakiem 100.000 podpisów mogłaby dać oponentom, a szczególnie ssc, mf i premier argument jak gwiazdkę z nieba

także proszę pomyślcie o tym i ci, którzy do tej pory nie zbierali zbierzcie chociaż 10 - na to nie trzeba wiele czasu i fatygi
 
kapciowi jacka z kropką

niech, szanowny kolego, sp....ją na szczaw i mirabelki. razem z autorem tego bon motu. nawet, jeśli mamy nie nazbierać 100 000 podpisów (czyt. przekonać tylu obywateli do naszych argumentów).

kapciowi jacka z kropką. główny produkt reformy uwłaszczeniowej. kapciowi jacka z kropką.
 
obserwuję forum ( nie zbieranie podpisów :)) i jasny gwint mnie strzela - ludzie!!! ogarnijcie się!
skoro niektórzy zbierają nawet powyżej tysiąca, a wielu np. u mnie ma po 50 wysłanych, a mimo to w izbach tyle brakuje do statystycznych 10 na łeb to ilu nie zebrało nic? 80%?
kużwa tak ciężko ruszyć się i zebrać chociaż te marne 10?
przecież wystarczy najbliższa rodzina i najbliżsi znajomi - nigdzie po obcych nie trzeba łazić żeby tą 10 uzbierać
pomyślcie o tym leniwi, żeby WASZE lenistwo nie kosztowało nas wszystkich za wiele

ewentualna porażka z brakiem 100.000 podpisów mogłaby dać oponentom, a szczególnie ssc, mf i premier argument jak gwiazdkę z nieba

także proszę pomyślcie o tym i ci, którzy do tej pory nie zbierali zbierzcie chociaż 10 - na to nie trzeba wiele czasu i fatygi

Są izby gdzie Celnicy PL to grupa licho zorganizowana, w Łodzi federaści rozdają na święta paczki i wszystkim to pasuje. Zbierać podpisy?
Po co? Od tego są związki. Niech zbierają.
My to chcemy żeby do urzędu znowu przyjeżdzał chłop z kielbasą , w dupie mamy te podpisy. Takie są realia w izbach na dole listy - kawa, prasa, kiełbasa, defekacja i do domu .
 
8 dni do końca a dzisiaj nie przybyło ani jednego podpisu, można się załamać, teraz zastanawiam się czy warto dalej zbierać jak już nikt nie zbiera.
 
mario97,
listy z pewnością dotarły w dniu dzisiejszym do Komitetu. Sprawdzałam w przesyłkach i nasza wysłana 2 dni temu dzisiaj została doręczona. Mamy kolejną partię list i wciąż spływają nowe. Jest grupa funkcjonariuszy bardzo zaangażowana w akcję i jestem przekonana, że zbierzemy wymaganą liczbę podpisów. Walczymy do ostatniego dnia.
 
Ostatnia edycja:
jeśli tak mówisz miła koleżanko to zbieram dalej na razie mam 50 podpisów ale jeszcze powinno 50 dojść do końca przyszłego tygodnia. tzn do 21.08 kiedy to wyślę wszystko razem. Sławek czy można zaktualizować podpisy z dnia dzisiejszego?
 
kości zostały rzucone

dzisiaj oddałem 60. razem z wcześniejszymi ponad 200. szału ni ma :confused: ... . kolego mario, spoko. kości zostały rzucone.
 
jeśli tak mówisz miła koleżanko to zbieram dalej na razie mam 50 podpisów ale jeszcze powinno 50 dojść do końca przyszłego tygodnia. tzn do 21.08 kiedy to wyślę wszystko razem. Sławek czy można zaktualizować podpisy z dnia dzisiejszego?
Też na początku sądziłam, że zbiorę wymagane 10 podpisów, ale widząc, że są tacy co mają to w... podeszłam do tego zadaniowo. Zresztą nie tylko ja. Jestem aktualnie w trzeciej setce, ale są dużo lepsi :) I chwała takim ludziom:rolleyes:

Też czekamy na aktualne "notowania" od Pana Sławka.
 
Też na początku sądziłam, że zbiorę wymagane 10 podpisów, ale widząc, że są tacy co mają to w... podeszłam do tego zadaniowo. Zresztą nie tylko ja. Jestem aktualnie w trzeciej setce, ale są dużo lepsi :) I chwała takim ludziom:rolleyes:

Też czekamy na aktualne "notowania" od Pana Sławka.
nie ma co tracić ducha , wierzę ,że zbierzemy !!! Zastanawia tylko małe zaangażowanie Izb w których ewidentnie ukrywa się bezrobocie i dla których to idealne rozwiązanie ale to problem dla socjologów.
 
Zastanawia tylko małe zaangażowanie Izb w których ewidentnie ukrywa się bezrobocie i dla których to idealne rozwiązanie ale to problem dla socjologów.
Mnie zastanawia bierność osób, które powinny się martwić o swoją przyszłość.
O dziwo zaangażowani są Ci, którzy z pewnością poradzą sobie w każdej rzeczywistości.

Licznik podskoczył do 87473 podpisów.
 
Ostatnia edycja:
Wykorzystajmy Święto Wojska Polskiego do zbierania podpisów od mundurowych. Wiem, że w kraju wiele osób się wybiera. Damy radę.
 
Back
Do góry