• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Mario i Angel nie pamiętacie co PIS chciało zrobić z Służba Celną? Chcecie powtórki z KAS.

A co zrobiło PO, TUSK i Kapica?

@ Sławek
może jakieś broszury informacyjne które będziemy zostawiać w biurach poselskich i senatorskich??
 
KAS i emerytura

Mario i Angel nie pamiętacie co PIS chciało zrobić z Służba Celną? Chcecie powtórki z KAS.
Może to byc KAS z emeryturą a nie jakieś plany, programy, prognozy, koncepcje i inne dziwadła absorbujące funkcjonariuszy i dające pożywkę do wypłaty 40.000 nagród dla dyrekcji.
Kapica ok. 500 złotych dziennie ,ze swoim stażem w służbie bedzie jeszcze musiał czekać na sowitą emeryturkę.
Cateringu niestety nie zaliczą do służby.
 
Piszcie proszę jak idzie Wam zbieranie podpisów. Ja dzisiaj ruszyłem z tym i mam już 16. Działam dalej :) Oczywiście podpisy wszystkie zbieram poza Służbą Celną. Funkcjonariusze z mojej lokalizacji zaangażowali się też bardzo aktywnie. Z całego Kraju odebrałem dzisiaj wiele telefonów i e-maili w tej sprawie.
Jestem przekonany, że ta akcja skonsoliduje mocno nasze środowisko zawodowe
 
Ostatnia edycja:
(...) Kol. astronom proponował - wzorem akcji Solidarności - medialnie nagłośnione zawarcie "porozumienia programowego" z kandydatem na prezydenta, wiadomo z jakiej opcji.


W tym przedsięwzięciu nie chodzi o realny i natychmiastowy skutek w postaci uchwalenia naszej ustawy, lecz o wywołanie dyskusji medialnej i przywołanie do stołu rozmów strony rządowej!
Taka medialna akcja mogłaby wywołać potrzebne (przede wszystkim do wewnątrz Służby) zainteresowanie tematem.

A to, kto będzie Prezydentem, jest wciąż niewiadome.
Wcale niewykluczona jest niespodzianka, więc nastawianie się na wariant dialogu z "prezydentem-zgody-i-spokoju" może być nietrafnym założeniem.
Pozdrawiam

Dobry wieczór.
Ponawiam wpis, który został zainspirowany propozycją Kol. astronoma:
"Napisał astronom:
Proponuję aby wszystkie ZZ zawarły porozumienie z kandydatem na Prezydenta tak jak Solidarność.
Pozdrawiam"


Powyższa propozycja staje się jeszcze bardziej aktualna i warta rozważenia w kontekście faktycznego rezultatu I tury wyborów.
Jak widać, nie warto było stawiać od razu na "urzędującego kandydata"...

Aczkolwiek z drugiej strony - może to obu stronom powinno zależeć na nas??

Pozwolę sobie zmodyfikować tę propozycję, tak by to nie wszystkie ZZ zaangażowały się w to działanie, lecz te które faktycznie chcą. Nic na siłę.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Myślę że w obecnej sytuacji wszystkie ZZ powinny przyjąć wspólny kierunek działania, jezeli nie będzie zgody i wspólnego działania ZZ w sprawie emerytur to pozostanie nam tylko to forum . Myślałem też o skierowaniu listu otwartego do kandydata na Prezydenta ,co o tym sądzicie?
 
Dzień dobry.
Ponawiam powyższy wpis, bo jak na razie nie doczekałem się odpowiedzi.
A to wciąż ważna kwestia.
Dalsze działania kanapocentral i Sejmu w tym przedmiocie mają oczywisty wpływ na nasz wniosek i wcześniejszy wniosek SLD-owsko-kanapowy.
Pozdrawiam

Kolejny raz zwracam się z prośbą o informację nt. inicjatywy legislacyjnej dot. "emerytur celnych".
Jeszcze dosłownie chwilę temu (jakieś 3 tyg.?) uważaliśmy to za istotne zagrożenie dla naszego projektu.
Moim zdaniem nic się w tym zakresie nie zmieniło, więc ten pomysł "kryptorządowy" jest wciąż groźny.
Jeśli ktoś coś na ten temat wie, to proszę o informację.
Pozdrawiam
 
Myślę że w obecnej sytuacji wszystkie ZZ powinny przyjąć wspólny kierunek działania, jezeli nie będzie zgody i wspólnego działania ZZ w sprawie emerytur to pozostanie nam tylko to forum . Myślałem też o skierowaniu listu otwartego do kandydata na Prezydenta ,co o tym sądzicie?

Jestem jak najbardziej "za".
Uważam, że w ten sposób - przy ogłoszeniu w naszym środowisku tego działania - można uzyskać efekt oczekiwany przez Kolegę, tzn. zjednoczenie ZZ wokół choćby tego konkretnego przedsięwzięcia.
A potem może zrobi się lepszy klimat do innych form współdziałania?
Pozdrawiam.
 
na list otwarty do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy trzeba poczekać.
co najmniej do godziny 21:00 24 maja 2015 r.
natomiast co do wspólnych inicjatyw z zuchami z kanapozwiązków.
jestem na tak. jednakże pod warunkiem, że najpierw wciągną gacie na tyłki.
przynajmniej nie będzie widać, gdzie mają umiejscowioną sprawę emerytur mundurowych celników.
 
Kolejny raz zwracam się z prośbą o informację nt. inicjatywy legislacyjnej dot. "emerytur celnych".
Jeszcze dosłownie chwilę temu (jakieś 3 tyg.?) uważaliśmy to za istotne zagrożenie dla naszego projektu.
Moim zdaniem nic się w tym zakresie nie zmieniło, więc ten pomysł "kryptorządowy" jest wciąż groźny.
Jeśli ktoś coś na ten temat wie, to proszę o informację.
Pozdrawiam

"Emerytury celne" są projektem federalnych i zrzeszenia więc chyba adresat tego pytania Ci się kolego pomylił. Blackjack jakoś nie kwapi się odpowiedzieć.
 
Może to byc KAS z emeryturą a nie jakieś plany, programy, prognozy, koncepcje i inne dziwadła absorbujące funkcjonariuszy i dające pożywkę do wypłaty 40.000 nagród dla dyrekcji.
Kapica ok. 500 złotych dziennie ,ze swoim stażem w służbie bedzie jeszcze musiał czekać na sowitą emeryturkę.
Cateringu niestety nie zaliczą do służby.

W K.A.S. emerytura w wieku 67 lat, wysokości 25% pensji. Uważam tylko, że w obietnice polityków (zwłaszcza w obliczu kampanii wyborczej tej obecnej i tej jesiennej) nie należy wierzyć bezgranicznie. Jak Nas (czyli Służbę Celną) traktowali politycy w przeszłości wszyscy wiemy. Przed wyborami obiecają wszystko.
 
"Emerytury celne" są projektem federalnych i zrzeszenia więc chyba adresat tego pytania Ci się kolego pomylił. Blackjack jakoś nie kwapi się odpowiedzieć.

a na cholerę nam te "niszowe" ZZ

Dzień dobry.
Oczywiste jest, że nie jestem fanem kanapocentral i ich pseudoinicjatyw.
Jednakże, jak już wielokrotnie wcześniej o tym na Forum mówiliśmy, ich "inicjatywa" dot. emerytur celnych ma istotne znaczenie z punktu widzenia przebiegu procesu legislacyjnego dot. naszego projektu - emerytur mundurowych.
Może być tak, że emerytury celne staną się tematem zastępczym i pretekstem do gry na czas, ze szkodą dla naszego projektu.

Adresat - nieskonkretyzowany mi się kolego nie pomylił.
Zadałem kilkakrotnie to pytanie na Forum, bo już wcześniej kilkakrotnie pojawiały się tutaj informacje na ten temat. Na pewno też sam Sławek o tym mówił.
Pozdrawiam
 
na list otwarty do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy trzeba poczekać.
co najmniej do godziny 21:00 24 maja 2015 r.
natomiast co do wspólnych inicjatyw z zuchami z kanapozwiązków.
jestem na tak. jednakże pod warunkiem, że najpierw wciągną gacie na tyłki.
przynajmniej nie będzie widać, gdzie mają umiejscowioną sprawę emerytur mundurowych celników.

Na list otwarty do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z pewnością trzeba byłoby zaczekać.
Natomiast chodzi o kandydata na Prezydenta - Pana Andrzeja Dudę, a to czyni niemałą różnicę.
W tym wariancie czasu mamy ok. 10 dni.
Niezależnie od bezpośredniego efektu (może go nie być od razu) myślę, że warto podziałać w celu wywołania naszego postulatu emerytalnego, ale również szerzej - dot. statusu i uprawnień całej Służby.
Pozdrawiam
 
W K.A.S. emerytura w wieku 67 lat, wysokości 25% pensji. Uważam tylko, że w obietnice polityków (zwłaszcza w obliczu kampanii wyborczej tej obecnej i tej jesiennej) nie należy wierzyć bezgranicznie. Jak Nas (czyli Służbę Celną) traktowali politycy w przeszłości wszyscy wiemy. Przed wyborami obiecają wszystko.
j.23 powiedz co my teraz mamy do stracenia, głosowanie na obecnego prezydenta to dla nas porażka. Zobacz jak on sie zachowuje, to zadufany w sobie bufon, który nie zainteresował sie naszymi emkami i tą niesprawiedliwością, że jestesmy jedyną służbą bez emek i robimy do śmierci. Nie wiem czy A. Duda nam pomoże ale głęboko w to wierzę i mam taka nadzieję, tak czy inaczej z Dudą są nadzieje a z Komorem beznadzieja.
 
z tego, co sobie przypominam, to pod wnioskiem do tk Andrzej Duda się podpisał.
na szeroką dyskusję, także o uwłaszczeniu cła pod szyldem reformy, przyjdzie czas po 24 maja.
na to musimy się przygotować. m.in. zbierając podpisy pod naszym projektem ustawy.
to po prostu kwestia umiejętności odnalezienia się w czasie i sytuacji.
przecież przed chwilą wyborcy uznali, że muzyk rockowy ma takie same, jeśli nie większe, kompetencje i kwalifikacje.
do rządzenia, jak malarz kominów, lekarka z powiatowego miasteczka lub historyk z przyklasztornej szkoły.
nic nie ujmując mistrzowi szczecińskiego kateringu, który w krótkim czasie dotarł do generalskich apanaży.
z bagażem dwóch zastępców z zarzutami karnymi :D.

pamiętacie pewnego amerykańskiego aktora, który był jednym z najlepszych prezydentów USA? więc wszystko jest możliwe.
 
Dzisiaj skromnie, tylko 4 podpisy, gdyż miałem mnóstwo innej pracy. Zebrałem już 20 podpisów, choć nie odwiedziłem jeszcze nikogo z rodziny.:)
Bardzo ciekawe dzisiaj miałem rozmowy z osobami podpisującymi. Trafiłem na osoby, które dały sobie wmówić to co głosił Pan Rostowski były Min. Fin., że wszyscy powinni być w ZUS. Spokojnie zadałem pytanie czy w takim razie chcieliby, aby - odpukać - do wypadku, w którym będą uczestniczyć, w akcji ratowniczej brał udział strażak np. 60 plus, albo żeby za 20-o letnim przestępcą gonił 60-o letni Policjant, itd. Ponadto wytłumaczyłem, że to jest także doskonałe narzędzie antykorupcyjne, najlepsze z możliwych - skazanie prawomocne za korupcję - utrata emerytury mundurowej.
Potem już było z górki. Gdy powiedziałem, że SC jest jedyną służbą mundurową, która jest poza zaopatrzeniowym systemem emerytalnym od razu złożyli swoje podpisy.

Tak to działa kochani. To kolejny wielki plus naszej akcji, mianowicie odczarowujemy propagandę, którą przy okazji reformy w 2012 roku zaserwowali mundurowym rządzący.

Ps. Dzisiaj miałem też sygnały, że zbierając podpisy zwracacie się do innych służb mundurowych, Koleżanek i Kolegów z Policji, SG i innych formacji. Bardzo dobry pomysł. Tłumaczcie im też jw. mówiąc jaki jest dodatkowy cel akcji.
 
pozwolę sobie dodać jeszcze jeden argument.
powstanie kilku tysięcy miejsc pracy.
w wyniku przejścia na emerytury wielu funkcjonariuszy.
 
A MOŻE WIZYTA NA UL. PIĘKNEJ 24 - DO PREZYDENCKIEGO BIURA POMOCY PRAWNEJ ? (Pięknej 24 w Warszawie - Polacy będą mogli zgłaszać swoje problemy) INICJATYWA P. DUDY
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry