• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Powinniśmy koniecznie przedstawić swoje racje wszak zostaliśmy zaproszeni cytat "- Wybór Dudy to wielka szansa na poprawę sprawiedliwości - oznajmił Wojciechowski. Politycy PiS następnie razem zaapelowali: - Od jutra zapraszamy na ulicę Piękną 24 w Warszawie ludzi, którzy chcą przedstawić swoje krzywdy. " link do artykułu http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,ti...PiS,wid,17533323,wiadomosc.html?ticaid=114db4.
 
Pytanie z referendum o rostrzygnięcie sprawy... na korzyść podatnika - każde takie pozytywne rostrzygnięcie będzie rodzić pytanie - czy my nie zostaliśmy skorumpowani przez takiego podatnika...!!!
 
Ostatnia edycja:
Maile z informacją o zbieraniu głosów są już chyba wszędzie rozesłane. Nie wszystkim chce się wszystko czytać. W jednym załączniku jest formularz do zbierania podpisów pod projektem ustawy
TO BARDZO WAŻNE
Niech każdy wydrukuje i zbierze głosy od domowników sąsiadów znajomych. jest nas za mało i tylko nasze podpisy nie wystarczą, musimy z akcją wyjść na zewnątrz.
Pokażmy, że możemy się zmobilizować
 
Hej Sławek.
Wygląda na to, że sądaże przedwyborcze są dla nas coraz mniej korzystne w tej sytuacji warto by jednak zacząć rozmawiać z Komorem o naszych emkach. Niech powie jeszcze przed wyborami jak chce nas potraktować, póki jest jeszcze w szoku po przegranej w pierwszej turze. Sławek myslę, że jest to ostatni moment bo potem jak już bedzie pewny może być za późno.
 
W tej chwili najważniejsze jest zbieranie podpisów, również poza służbą.
U mnie akcja trwa. Zabieramy listy do domu, przekazaliśmy też listy kolegom z Policji, możliwości jest dużo.
Nie oglądajmy się jeden na drugiego. Gdyby każdy celnik zebrałby 8 podpisów, to by wystarczyło, ale nie każdy to zrobi, więc jeśli już ktoś się za to zabiera to niech zbiera jak najwięcej. Jeśli w Waszej komórce ktoś koordynuje akcję, to niech naciska, żeby było przynajmniej 10 razy więcej podpisów niż f-szy w danej komórce.
Do dzieła
 
A jednak nie :)

Hej Sławek.
Wygląda na to, że sądaże przedwyborcze są dla nas coraz mniej korzystne w tej sytuacji warto by jednak zacząć rozmawiać z Komorem o naszych emkach. Niech powie jeszcze przed wyborami jak chce nas potraktować, póki jest jeszcze w szoku po przegranej w pierwszej turze. Sławek myslę, że jest to ostatni moment bo potem jak już bedzie pewny może być za późno.

Oto najświeższy sondaż :)
http://telewizjarepublika.pl/nowy-s...-na-prowadzeniu-z-52-proc-poparcia,20095.html

A z Komorowskim nie ma o czym rozmawiać....
 
Hej Sławek.
Wygląda na to, że sądaże przedwyborcze są dla nas coraz mniej korzystne w tej sytuacji warto by jednak zacząć rozmawiać z Komorem o naszych emkach. Niech powie jeszcze przed wyborami jak chce nas potraktować, póki jest jeszcze w szoku po przegranej w pierwszej turze. Sławek myslę, że jest to ostatni moment bo potem jak już bedzie pewny może być za późno.

A o czym tu rozmawiać z Komorowskim? To gdzie on i jego PO nas ma, to chyba wiadome. Jeśli PO nie poczuje bata na dupie będzie nas ignorowało. Jak przerżną wybory prezydenckie to będą bardziej skłonni do negocjacji. Tym bardziej, że jesienne wybory zbliżają się wielkimi krokami.

Oto najświeższy sondaż :)
http://telewizjarepublika.pl/nowy-s...-na-prowadzeniu-z-52-proc-poparcia,20095.html

A z Komorowskim nie ma o czym rozmawiać....

Dobry wieczór.
Bardzo ciekawy wątek Koledzy poruszyli.
Z "technicznego" punktu widzenia wydaje się słuszne kuglować z Komorem i stojącą za nim ekipą władzy.
Jednakże nie widzę możliwości, by zachować to w dyskrecji - nie wierzę w najmniejszym stopniu obecnej zakłamanej do szpiku kości stronie rządzącej. W związku z tym mam niemal 100% pewności, że rozgłosiliby to dla własnych potrzeb i rozegrali nas przeciw PiS-owi.
To byłby czysto cyniczny, biznesowy układ bez jakiejkolwiek gwarancji sukcesu, za to z dużą dozą prawdopodobieństwa utraty twarzy w środowisku, które nas popiera.
Skoro nie zdążyliśmy się dogadać z kandydatem AD, to już niech tak zostanie.
Na coś się trzeba zdecydować. I na pewno warto trzymać się podjętego kierunku działań.
Tym bardziej, że zostały zbudowane pewne dobre relacje i są realne podstawy do oczekiwania, że w razie tak długo oczekiwanego przesilenia rządowego nowa władza będzie na nas patrzyła w zupełnie inny (pozytywny) sposób niż obecna, nastawiona wyłącznie na autokreację i PR.
Pozdrawiam.
PS. Wbrew pozorom od nas w tym względzie też coś zależy...
 
Wsparcie dla emek

Zauważyłem, że aktywność na Forum bardzo bardzo zmalała.
Nie wiem, czy mam dobrą intuicję, ale jakoś wiążę ten fakt z apelem Sławka o zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem naszej ustawy o emeryturach mundurowych oraz apelem o akcję "nawiedzania" biur poselskich.
Nie wiem tylko, czy tak dobrze nam idzie i w związku z tym jesteśmy tak mocno w to zaangażowani, że nie znajdujemy już czasu na aktywność na Forum.
Czy też.... nie wypowiadamy się, bo wstyd powiedzieć, że robimy niewiele lub wcale.

Proszę Koleżanki i Kolegów o zabranie głosu w tej sprawie.
Podzielenie się spostrzeżeniami będzie cenne dla innych i przyczyni się do naszej mobilizacji.
Pozdrawiam

PS. Wiem, że to nie w tym wątku, ale tak kompleksowo podchodząc, to jednak dobre miejsce do wywołania tematu.
 
Rozmawiać z PO o naszych emeryturach - a to dobre, powodzenia! Jeszcze niech w naszym imieniu występuje SSC.
 
Zbieramy podpisy i odwiedzamy Parlamentarzystów :)

Witam!
Odnośnie zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą poparcia dla wpisania Nas do Ustawy z 1994 roku o policji i innych Służbach mundurowych, mam na dzień dzisiejszy zebrane (od piątku, bo wcześniej byłem na zwolnieniu) 69 głosów poparcia i to większość (80 %) z poza Naszej formacji :p To dopiero początek mojej "pracy" w tym temacie i mam nadzieje, że takich jak Ja jest ..... o wiele więcej :-D Każda droga do osiągnięcia NASZEGO WSPÓLNEGO CELU, powtarzam WSPÓLNEGO dla całej Celniczej Braci jest (przynajmniej dla mnie) NAJWAŻNIEJSZA, bez względu na to o czyje poparcie polityczne obecnie zabiegamy! Rządzący, decydenci oraz partyjne koalicje się zmieniają, ale przecież My jesteśmy dalej ... sobą, tymi którzy noszą ciemno zielone czy niektórzy jak kiedyś Ja ... czarne mundury i zwalczają, wykrywają i udaremniają przemyty różnych towarów, które definitywnie zagrażają całemu społeczeństwu! W/g mnie cała ta polityka powinna i tak odejść na drugi plan, zwłaszcza przez pryzmat ostatniego wyroku TK (kolejnego na Naszą korzyść), bo akurat ten organ tak jak i przecież Nasza Służba jest z założenia ..... apolityczna :)
A teraz myślę, że muszę udzielić ważnej dla pozostałych forumowiczów informacja, jestem Wam to winny ..... należę do tak jak to niektórzy określają ..... "kanapowych związków" :p Ale musicie też wiedzieć o tym, że przez 25 lat Służby, Nasze WSPÓLNE DOBRO, było dla mnie rzeczą nadrzędną!!! Myślę, że kto mnie zna potrafi to potwierdzić :p Dlatego apeluje, proszę, a wręcz błagam o porozumienie się wreszcie i mówienie jednym głosem, który i tak przecież stanowi i dąży do jednego CELU!!! Jak nie teraz to .... JUŻ NIGDY :-(
Serdecznie pozdrawiam wszystkie Moje celnicze siostry i Moich celniczych Braci!
 
Funkcjonariusze dostarczają po 30 podpisów i więcej. O to chodzi, każdy stara się zebrać jak najwięcej, bo wiadomo, że zawsze będą malkontenci, którzy nie zadziałają.
Mam też informacje z pierwszych wizyt u Parlamentarzystów. Posłowie opozycji proszą o wykazy i deklarują pomoc w zbieraniu podpisów.

Ps. Ktoś podsunął mi następujący pomysł. przedstawiam do rozważenia. Jeżeli będziecie w biurach PO czy PSL i usłyszycie zapewnienie o poparciu, poproście o podpis pod wykazem obywateli popierających projekt. Przypominajcie też, że projekt środowiska zawodowego został wysłany do Sejmu i do każdego Szefa Klubu Parlamentarnego PO, PSL, PiS i SLD. Rozmawiajcie, aby dany Poseł, Senator postawił ten temat na najbliższym zebraniu swojego Klubu i aby zabiegał tam, by projekt w interesie publicznym został złożony przez dany Klub i przyjęty bez zbędnej zwłoki. Przypomnę tylko, że KP PiS już odpowiedział, jako jedyny Klub jak dotąd, dając gwarancję nadania biegu projektowi.

DZIAŁAJMY KOCHANI. Zaskoczmy wszystkich liczbą obywateli, która popiera Nasz projekt.
 
Witaj Arkadio. Super jesteś, ja mam na razie 33 podpisy, ale działam bez pośpiechu, gdyż mam mnóstwo innych bieżących spraw i nie zbierałem jeszcze w Rodzinie. Ładny wynik osiągnąłeś w krótkim czasie. Postaram się Tobie dorównać. Deklarowałem, że zbiorę ponad 100, oczywiście poza służbą. Powinno mi się powieść ostatecznie.

Co do porozumienia i mówienia jednym głosem. Było zaproszenie do wszystkich ZZ i Funkcjonariuszy niezrzeszonych na dzień 23 kwietnia do NOT do Warszawy. Były aż trzy ZZ ze Zrzeszenia, żaden z Federacji, trzy ZZ nigdzie niezrzeszone.
Po prostu działamy i nie oglądamy się na innych. Nie ma czasu i nie możemy czekać w nieskończoność. Chcemy osiągnąć cel i ta akcja jest ogromnym krokiem w tym kierunku. Cieszę się, że to rozumiesz i angażujesz się w nią.

Pozdrawiam
 
Informuję, że połączyłem temat, który założyłem o powołaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej z niniejszym tematem, gdyż wpisy o zbieraniu podpisów pojawiały się w obu tematach i robił się niepotrzebny chaos.
 
Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Celnicy PL nie popierają będącego w sejmie projektu druk sejmowy 3385 .Chyba łatwiej pracować nad przyjętym już dokumentem niż zaczynać od zera. Może się mylę proszę o odpowiedź.
 
Powody zostały podane dwa miesiące temu w piśmie z dnia 22.03.2015r. do Funkcjonariuszy celnych nr ZZ Celnicy PL-36/15(dostępne na stronie głównej), nie wiem po co do tego wracać, ale ok przypomnę.

Projekt ów został złożony w pośpiechu, a przez to mało profesjonalnie. Nie został on poddany konsultacjom ze środowiskiem zawodowym oraz nie zawiera rzetelnego uzasadnienia w celu uzyskania szerokiego ponadpartyjnego poparcia podczas ścieżki ustawodawczej. Uzasadnienie projektu przedstawia funkcjonariuszy celnych wyłącznie jako grupę roszczeniową, która natychmiast żąda objęcia przywilejem. Uzasadnienie musi przekonywać Posłów do przyjęcia ustawy. Trzeba budować ponadpartyjne poparcie, co niniejszym czynimy.
Stanowisko Rządu - vide pismo Min. Radziwiłła wprost pokazuje, że nie chcą włączyć nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego w tej kadencji Sejmu.
Ponadto na Komisji usłyszeliśmy, że ten Sejm i poprzedni nie przyjął żadnej ustawy wbrew stanowisku Rządu.
W tej sprawie potrzeba zatem zdecydowanych działań, a nie tylko poparcia projektu, który posiada braki jw. Projekt środowiska i projekt SLD nie szkodzą sobie nawzajem, a wręcz przeciwnie. Dwutorowe działania wzmacniają tylko głos środowiska i tak też to sobie wyjaśniliśmy 9 kwietnia w Sejmie. Dzięki wniesieniu projektu środowiska zawodowego mamy już też zadeklarowane poparcie kolejnego Klubu dla naszej sprawy - Klubu PiS. Teraz działamy, wszyscy funkcjonariusze, prowadząc szeroką akcję w Parlamencie - odwiedzamy biura Posłów i Senatorów, aby zbudować szersze poparcie polityczne dla włączenia funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Zbieramy także podpisy pod obywatelskim projektem, co jest uważam najważniejszym działaniem, które prowadzimy równolegle.
Nie ma żadnego problemu, że w Sejmie są dwa projekty włączające naszą grupę zawodową do emerytur mundurowych. To nawet bdb, że tak to się potoczyło.

APELUJĘ DO WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY O CZYNNE WŁĄCZENIE SIĘ W DZIAŁANIA I UDANIE SIĘ DO BIUR POSELSKICH ORAZ ZBIERANIE PODPISÓW POD OBYWATELSKIM PROJEKTEM USTAWY!!!

CO JEŚLI ZA DWA/TRZY POSIEDZENIA SEJMU POTWIERDZI SIĘ TO CO JUZ WIEMY ZE STANOWISK RZĄDU I MF, ŻE KOALICJA GRA NA ZWŁOKĘ? JEŻELI W TYM CZASIE NIE ODBĘDZIE SIĘ II CZYTANIE TO BĘDZIE TO JUŻ JASNE.

MAM NADZIEJĘ, ZE WSZYSCY WIEDZA CO TO JEST ZASADA DYSKONTYNUACJI PRAC PARLAMENTU.

DOPIERO ZACZYNALIBYŚMY OD ZERA, PRAWDA?

A ZATEM DZIAŁAJMY!!!
 
Back
Do góry