• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś Szefem Służby Celnej!

od 5,25 minuty na temat konsolidacji. Banaś anno domini 2012.

[video=youtube;eN0nkpU5S3s]https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s&feature=player_detailpage[/video]

jaki będzie Banaś anno domini 2015 r.? bo na razie tylko ogólniki. jakby zapomniał o specyfice mundurowej.

Cytat Napisał Gefreiter Zobacz post
https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s


Dzień dobry,
rzeczywiście ze wszech miar warto zapoznać się z wystąpieniem P. Min. M. Banasia z 2012 r., które można odtworzyć pod wskazanym linkiem.
Zgadzam się, że minęły 3 lata i sporo się zmieniło, a jeszcze więcej mogło się zmienić w ocenie i stanowisku P. Min. M. Banasia.
Brałbym jednak pod uwagę także i to, że od momentu "zdania władzy" w 2007 r. do owego wystąpienia w 2012 r. minęło jeszcze więcej czasu, bo prawie 5 lat.
Mimo upływu tych 5 lat w podejściu i ocenach P. Min. M. Banasia nie zauważyłem większych zmian.
Można z tego wyciągnąć jakieś wnioski.
Oczywiście należy brać pod uwagę także czynnik o niebagatelnym znaczeniu, tj. wolę polityczną.
Tej, póki co, niestety do końca nie znamy.
Pozdrawiam

PS. Dziękuję Kol. Gefreiter'owi za tak skuteczne "przeskanowanie" Internetu : )

Mario97 - Cytat Napisał Gefreiter Zobacz post
https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s

myślę, że ciągle takie same
Posłuchaj sobie tego jeśli masz jakieś wątpliwości


Kol. tele echo,
my już to znamy dzięki Kol. Gefreiterowi od jakiegoś czasu, a nawet zdążyliśmy już na ten temat zamienić parę wpisów.
Specyfika mundurowa to nasza idee fix, ale chyba niekoniecznie inni, w tym przede wszystkim obecni decydenci, widzą rzeczywistość i przyszłość Naszej Służby Celnej w podobny, czy tym bardziej - analogiczny sposób.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
bardzo dobrze. jeszcze czekam na nowego SSC i ponownie 3 raz wyśle wniosek o przeniesienie do innej służby z tego bagna. Może tym razem nie dostanę negatywnej odpowiedzi, ""ze względu na braki kadrowe w jednostce organizacyjnej". Brak podwyżek, awanse co 5,5 roku i ośmieszanie przez polityków to nie jest to czego potrzebuję.

Kol. angel81,
to bardzo gorzki wpis, przykro go czytać.
Jednak nie jesteśmy jeszcze w sytuacji uzasadniającej zapowiadany przez Kol. krok.
Jeszcze chwilę trzeba poczekać.
Być może - czego bardzo bym chciał i życzył wszystkim Koleżankom i Kolegom - Nasza Służba Celna utrzyma się, a nawet pozytywnie zmieni.
Jeszcze się nie poddawajmy!
 
Mario97 - Cytat Napisał Gefreiter Zobacz post
https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s

myślę, że ciągle takie same
Posłuchaj sobie tego jeśli masz jakieś wątpliwości


Kol. tele echo,
my już to znamy dzięki Kol. Gefreiterowi od jakiegoś czasu, a nawet zdążyliśmy już na ten temat zamienić parę wpisów.
Specyfika mundurowa to nasza idee fix, ale chyba niekoniecznie inni, w tym przede wszystkim obecni decydenci, widzą rzeczywistość i przyszłość Naszej Służby Celnej w podobny, czy tym bardziej - analogiczny sposób.
Pozdrawiam

oczywiście. nie mniej zauważyć trzeba słabość argumentacji ewentualnego delfina. pragmatyka mundurowa to niewątpliwie kilka leveli w górę. plus wyrok tk jako argument.
 
oczywiście. nie mniej zauważyć trzeba słabość argumentacji ewentualnego delfina. pragmatyka mundurowa to niewątpliwie kilka leveli w górę. plus wyrok tk jako argument.

Tak, OK.
Zobaczymy, co się stanie.
Tymczasem w expose nie znalazłem niczego, co jednoznacznie potwierdzałoby zamiary wdrożenia KAS-u i likwidacji Naszej Służby Celnej.
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=F6570DAB39B4348BC1257EF9002B1B28# - o nas od 11:41:56 do 11:43:33
Jest mowa o planach działań niezbędnych do realizacji priorytetów - polityki społecznej.
Te plany to:
- autopoprawka do budżetu,
- podatki od supermarketów i bankowy,
- zwiększenie poboru dywidend od przedsiębiorstw państw.,
- zwiększenie deficytu o ok. 1,5 mld zł,
- zwiększenie ściągalności VAT.
Ponadto konieczność zmian systemowych w MF - reforma administracji podatkowej i wyposażenie jej w nowoczesne narzędzia informatyczne pozwalające ograniczyć wyłudzenia VAT.
Bezpośrednio o nas: skuteczniejszy pobór akcyzy
.

Na deser zwiększenie skuteczności poboru pod. CIT od dużych przedsiębiorstw.

Zatem nie ma jeszcze wprost mowy o żadnej egzekucji.
Walczmy dalej - do końca, bo jeszcze nie przegraliśmy!
Pozdrawiam
 
Straszno i smutno. Najgorsze, że prawdopodobny SSC nie orientuje się w pracy naszej Służby!!!! Jego stwierdzrnia są przerażająco życzeniowe typu: Po konsolidacji będziemy "młodzi, piękni i bogaci" :rolleyes:
 
masz rację Wolna, dodać należy też to, że gość kompletnie mija się z rzeczywistością i mam wrażenie, że on nie wie o czym mówi
 
masz rację Wolna, dodać należy też to, że gość kompletnie mija się z rzeczywistością i mam wrażenie, że on nie wie o czym mówi

Myślę, że w tym wystąpieniu P. Min. M. Banaś dobrze wie, o czym mówi, bo mówi o tym, o czym wie (co prawda, może nie wszystko).
Wyraźnie widoczna jest wiara w jakość i słuszność programu KAS.
Trochę to trąci zamykaniem się na inne argumenty, a nawet informacje.
To, co nie pasuje do koncepcji, jest przemilczane.
Chyba, że wówczas nie zdawano sobie z wszystkiego sprawy.
To akurat mogłaby być jakaś szansa dla nas.
Pozdrawiam
 
chcąc zwiększyć dochody budżetowe muszą wydać wojnę. wojnę ekonomiczną. musi ktoś wejść w obszary w zasadzie do dzisiaj nie opodatkowane. z pewnością nie zrobi tego administracja przygotowana do prowadzenia sporów prawniczych z legalnie działającymi podatnikami. mam nadzieję, że rządzący posiądą tą wiedzę.

inne służby tego nie załatwią. bowiem są zainteresowane głównie przestępstwami powszechnymi. także wielkość szarej strefy ma tu znaczenie.

co nie wyklucza racjonalności podnoszonych przez delfina argumentów. jeszcze aspekt wojny z islamem i związana z konieczność ochrony przestrzeni ekonomicznej.

całkiem realne i wymierne zagrożenie. nie wierzycie? to proszę bardzo:

[video=youtube;TFRHZMH6yts]https://www.youtube.com/watch?v=TFRHZMH6yts&feature=player_detailpage[/video]
 
chcąc zwiększyć dochody budżetowe muszą wydać wojnę. wojnę ekonomiczną. musi ktoś wejść w obszary w zasadzie do dzisiaj nie opodatkowane. z pewnością nie zrobi tego administracja przygotowana do prowadzenia sporów prawniczych z legalnie działającymi podatnikami. mam nadzieję, że rządzący posiądą tą wiedzę.

inne służby tego nie załatwią. bowiem są zainteresowane głównie przestępstwami powszechnymi. także wielkość szarej strefy ma tu znaczenie.

co nie wyklucza racjonalności podnoszonych przez delfina argumentów. jeszcze aspekt wojny z islamem i związana z konieczność ochrony przestrzeni ekonomicznej.

całkiem realne i wymierne zagrożenie. nie wierzycie? to proszę bardzo:

[video=youtube;TFRHZMH6yts]https://www.youtube.com/watch?v=TFRHZMH6yts&feature=player_detailpage[/video]

Nie mogę się znów odnieść do końcowej części tego wpisu...
Myślę (choć bardzo chciałbym się mylić!!!), że na razie.

W kwestii realnego enforcementu pełna zgoda, jednakże mielibyśmy dużo, dużo więcej mocnych, opartych na faktach, a nie retoryce, argumentów, gdyby nie wyniszczająca Naszą Służbę Celną "polityka zarządcza" w wykonaniu odchodzącego w niesławie (wbrew swojej bardzo pozytywnej autoprezentacji) generałka.
Gdybyśmy od paru lat aktywnie i skutecznie zwalczali przestępczość ekonomiczną w naszym obszarze zadaniowym, to już byśmy zdążyli się tego naprawdę dobrze nauczyć. I być - prawie - nie do zastąpienia.
Tymczasem całe stado szkodników i ich wasali doprowadziło Naszą Służbę Celną w to miejsce, w którym się obecnie znajdujemy.
W związku z tym mogłoby być w tym zakresie całkiem dobrze, a jest niedobrze.
No i są alternatywy - inne niż opisywane przez Kol.
Mimo wszystko, po uważnym przesłuchaniu expose, wciąż jestem "przy nadziei", że można jeszcze walczyć.
Pozdrawiam
 
Nie mogę się znów odnieść do końcowej części tego wpisu...
Myślę (choć bardzo chciałbym się mylić!!!), że na razie.

W kwestii realnego enforcementu pełna zgoda, jednakże mielibyśmy dużo, dużo więcej mocnych, opartych na faktach, a nie retoryce, argumentów, gdyby nie wyniszczająca Naszą Służbę Celną "polityka zarządcza" w wykonaniu odchodzącego w niesławie (wbrew swojej bardzo pozytywnej autoprezentacji) generałka.
Gdybyśmy od paru lat aktywnie i skutecznie zwalczali przestępczość ekonomiczną w naszym obszarze zadaniowym, to już byśmy zdążyli się tego naprawdę dobrze nauczyć. I być - prawie - nie do zastąpienia.
Tymczasem całe stado szkodników i ich wasali doprowadziło Naszą Służbę Celną w to miejsce, w którym się obecnie znajdujemy.
W związku z tym mogłoby być w tym zakresie całkiem dobrze, a jest niedobrze.
No i są alternatywy - inne niż opisywane przez Kol.
Mimo wszystko, po uważnym przesłuchaniu expose, wciąż jestem "przy nadziei", że można jeszcze walczyć.
Pozdrawiam

pozwolę sobie na doprecyzowanie. owszem, polityka zarządcza. ale także, a może przede wszystkim, polityka kadrowa. to, czego nie zrobiono minowaniami na stopnie przy wejściu pod rygor obecnej ustawy celnej, uzupełniono kumoterskim bezdecyzyjnym rozdawnictwem stanowisk służbowych z finałem w postaci blokady awansu.

tu na pewno nie ma sporu. niestety.
 
Nie mogę się znów odnieść do końcowej części tego wpisu...
Myślę (choć bardzo chciałbym się mylić!!!), że na razie.

W kwestii realnego enforcementu pełna zgoda, jednakże mielibyśmy dużo, dużo więcej mocnych, opartych na faktach, a nie retoryce, argumentów, gdyby nie wyniszczająca Naszą Służbę Celną "polityka zarządcza" w wykonaniu odchodzącego w niesławie (wbrew swojej bardzo pozytywnej autoprezentacji) generałka.
Gdybyśmy od paru lat aktywnie i skutecznie zwalczali przestępczość ekonomiczną w naszym obszarze zadaniowym, to już byśmy zdążyli się tego naprawdę dobrze nauczyć. I być - prawie - nie do zastąpienia.
Tymczasem całe stado szkodników i ich wasali doprowadziło Naszą Służbę Celną w to miejsce, w którym się obecnie znajdujemy.
W związku z tym mogłoby być w tym zakresie całkiem dobrze, a jest niedobrze.
No i są alternatywy - inne niż opisywane przez Kol.
Mimo wszystko, po uważnym przesłuchaniu expose, wciąż jestem "przy nadziei", że można jeszcze walczyć.
Pozdrawiam
Szanowny Kolego
a może zanim zaczniesz popadać w zbyt moralizatorski ton napiszesz nam wszystkim, gdzie byłeś ostatnie trzy lata
i co zrobiłeś dla Służby?
z tego co mnie pamięć nie myli Kolega chyba był w trochę innym klimacie i zarabiał trochę inne pieniążki niż my tutaj i miał trochę inny zakres odpowiedzialności,
zanim zaczniesz nas oceniać i krytykować
wiele rzeczy z perspektywy czasu wygląda inaczej,
my chyba teraz oczekujemy bardziej konstruktywnych postaw i pomysłów jak możemy przekonać decydentów do zainwestowania w naszą Służbę a nie krytykanctwa Leszku
 
W obecnej sytuacji, niech lepiej BÓG ich broni, aby osłabiać Służbę Celną i myśleć o jakichś reformach, czy rewolucjach w tym obszarze! Skuteczne ściągania podatków, to jedno, ale ochrona granic przez doświadczonych funkcjonariuszy to .... drugie! Konsolidacja Służby Celnej ze Skarbową, może było na TOP-e jak Banaś był SSC w 2006-2007 roku, ale teraz ..... niech się Jarek grubo zastanowi! Osłabianie takiej Służby, jaką jest Służba Celna, właśnie w tej chwili w jakiej znalazła się Europa, na pewno nie przysporzyłoby poklasku nowej (starej) ekipie, a wręcz przeciwnie, społeczeństwo by im tego nie darowała. Stworzyli (w sumie nie bez przyczyny) psychozę strachu przed zalewem terrorystycznego bagna, a teraz zdecydowaliby się na osłabianie takiej formacji jak MY, (bo stworzenie KAS-u, nie wątpliwie taką jest) byłoby starzałem w kolano i to baaaardzo poważnym, mogącym mieć niewymierne skutki na przyszłość całego kraju! Za rok, dwa (i nie chcę być złym prorokiem) cały Układ z Schengen może pójść w piz....., to skąd wtedy wezmą funkcjonariuszy, którzy zapewnią bezpieczeństwo Polskich i Unijnych granic??? Zatrudnią może nowy, zielony, niedoświadczony "narybek" do Straży Granicznej??? A może poślą też do ochrony granic funkcjonariuszy CBA, bo oni teraz maja przejąć część uprawnień ABW, to czemu też nie .... Naszych. Prawda jest taka, że sam okres szkoleń, nowych funkcjonariuszy trwa minimum 2 lata, a nabieranie doświadczenia i wiedzy na temat zagrożeń, to już proces ...... wieloletni. Także niech nowy SSC, przy (ewentualnym) "zamachu" na Naszą formację, ten argument też weźmie pod uwagę! Obecnie w całej Europie ..... Customs, Zoll, Douanes, czy Таможня jest BARDZO WAŻNĄ i dającą poczucie bezpieczeństwa .... Służbą!!! Oby nikt Naszej Służby, realizując Swoje polityczne zapędy czy rozkazy partyjnych decydentów ..... nie spieprzył!
 
Szanowny Kolego
a może zanim zaczniesz popadać w zbyt moralizatorski ton napiszesz nam wszystkim, gdzie byłeś ostatnie trzy lata
i co zrobiłeś dla Służby?
z tego co mnie pamięć nie myli Kolega chyba był w trochę innym klimacie i zarabiał trochę inne pieniążki niż my tutaj i miał trochę inny zakres odpowiedzialności,
zanim zaczniesz nas oceniać i krytykować
wiele rzeczy z perspektywy czasu wygląda inaczej,
my chyba teraz oczekujemy bardziej konstruktywnych postaw i pomysłów jak możemy przekonać decydentów do zainwestowania w naszą Służbę a nie krytykanctwa Leszku

Kol. inspektorze,
przez ostatnie 3 lata uczyłem się wielu nowych rzeczy, ciężko pracując dla dobra (chociaż tu miałbym wątpliwości z dzisiejszej perspektywy, ale na to, co robiłem nie miałem żadnego wpływu) Naszej Służby Celnej na nowym odpowiedzialnym odcinku służbowym.
Myślę, że w omawianych przeze mnie przez ostatnie pół roku kwestiach wypowiadałem się na tyle jednoznacznie i precyzyjnie, by wiedzieć, jakie mam poglądy nt. Naszej Służby Celnej.
Jakoś tak odbieram wpis kol. inspektora, jakby próbował coś sugerować, by przedstawić mnie w nie najkorzystniejszym świetle.
A nie wiem, na jakiej podstawie.
To dosyć obraźliwe zachowanie, nawet jak na standardy internetowe.
Na tym Forum - z niejakim skutkiem - udaje się nam dyskutować w dużo bardziej kulturalnej formie i atmosferze.
Poza tym nie jesteśmy na "ty".

Przechodząc do meritum, bo szkoda czasu na rozkładanie na czynniki pierwsze wpisu o mojej skromnej osobie, chciałbym zauważyć, że kol. nie doczytuje zbyt dokładnie Forum, bowiem w wielu miejscach przedstawiałem różne propozycje działań.
Nie będę się również chwalił, co robię w przestrzeni rzeczywistej, a nie wirtualnej dla SC.
Nie widzę powodu, ażeby tłumaczyć kol., że moja aktywność może być nawet większa niż jego ; )

PS. Nie zmieniałem dotąd danego na chrzcie imienia ; )
 
Witam serdecznie.

Przepraszam za brak wypowiedzi, ale trwało posiedzenie ZG.
Ja nie mam żadnych emocji w związku z tym kto zostanie SSC, gdyż sytuacja przy każdej opcji będzie o niebo lepsza niż gdyby kontynuował tę misję J.Kapica, a wyjaśniłem dlaczego w wątku "EMERYTURY", do którego serdecznie wszystkich zapraszam, gdyż to jest w chwili obecnej najważniejsza sprawa.
 
Czy ktoś przeczytał może program partii rządzącej (dostępny na ich stronie internetowej)? Można by uznać, że nie ma tam nic ciekawego dla SC... Co zresztą jest bardzo zastawiające... Ale można tam znaleźć kilka ciekawych rzeczy, np. koncepcja przeniesienia wywiadu skarbowego z UKS do CBA, czy przyznanie Straży Granicznej uprawnień do zwalczania przemytu przy wiodącej roli SC (cokolwiek to znaczy)... Inne pomysły znajdujące się w tym dokumencie poznajemy od kilku dni z doniesień prasowych, np. wielka reforma ABW polegająca m.in. na pozbawieniu tej służby pionu kryminalnego orz połączenie ITD z Policją....
 
Ostatnia edycja:
choć to irytujące, musimy czekać. na razie przygięto karki postanowieniem w sprawie łaski i dzisiejszą nowelą ustawy o tk. zaczynam mieć nadzieję, że rp stanie się demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej :).
 
Back
Do góry