• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś Szefem Służby Celnej!

Nie miejcie złudzeń. Powtórzę: nic nie znaczymy jako elektorat, nie mamy dobrej prasy i dobrej opinii. Nikt się z nami nie będzie liczył, a obietnice i wsparcia sprzed paru miesięcy teraz są tylko słowami i frazesami. Parę głosów ludzi z SC pomogło wejść do władzy opcji, która nawet nie będzie udawać negocjacji. Misjonarze nie dyskutują: oni mają rację. Trzymajmy się opcji mocy w naszych rękach i umiejętnościach, których nie da się zastąpić z dnia na dzień. Trzeba tylko wyczuć, kiedy nastąpi dzień słabszej czujności wodzów. I być gotowymi na wprowadzenie języka włoskiego jako obowiązującego przez miesiąc w naszych OC...
 
Falcon moj Przyjacielu... kandydat na nowego ssc to przeciez wybitny strateg, reformator słuzb celnych i podatkowych oraz ktoś kto może uzdrowić w/w instytucje i struktury !?. Wierze , że nowy szef naszych finansow wie, kogo powołuje ?. Życze braci celniczej zadowolenia z nowego przywódcy !. Pozdrawiam
 
odnoszę się do Twojego fragmentu... Jeśli takie działania przytaczasz mi jako przykład 'ewentualnych rozliczeń' to chylę czoło...

mam nadzieję, że sceptycyzm koleżanki się nie sprawdzi. chociażby z uwagi na higienę psychiczną. pod rozwagę polecam tą zajawkę:

Obecny polski wymiar sprawiedliwości jest kontynuacją tworu, który powstał w 1943 r. w Związku Sowieckim. Po aresztowaniu przedwojennych sędziów, tzw. „grupy operacyjne” wkraczające z Rosjanami zakładały nowe sądy, których celem było wychowanie tzw. „sędziów nowego typu”, służących komunistom. To ich odziedziczyła III RP i przyjęła, że nadają się, by pełnić rolę wymiaru sprawiedliwości niepodległego państwa. (...) http://niezalezna.pl/73013-koniec-b...awiedliwosci-historyczny-gest-prezydenta-dudy
 
Już dawno nie czułem się tak oszukany i upokorzony. To co wiemy od wczoraj powaliło mnie i zniechęciło do wszystkiego. Głosowałem na pisorów za co wszystkich przepraszam, ale uśpili moją czujność, zaufałem im. Nie ma się co łudzić przy tych ludziach Jednolita Umundurowana Służba Celna w najbliższym czasie przestanie istnieć (20 lat mojego życia). A na jej miejsce powstanie jakiś dziwoląg bez ładu i składu. Okazuje się, że gardzącą ludzmi, arogancką i butną PO zastąpi jeszcze gorsza PIS a SSC który teraz wydaje się być łagodnym barankiem egzekutor i likwidator. Szkoda, że wcześniej nikt nie wyciągał pana Banaśia z kapelusza tak jak pana z twarzą szatana. Sławek mówiłeś nam, że pis nie ma zamiaru likwidować SC to skąd ta nagła zmiana. Czy to znaczy, że partia prawa i sprawiedliwości swoje rządy rozpoczyna od kłamstw. Czy masz jakiś plan co mamy robić w obronie naszej służby? Napisz coś Sławek.
 
Falcon , Mario97 - dajcie spokój!
To co robicie podobne jest do tych "mundroli" z PO (i ich gorących zwolenników) co chcieli rozliczać rząd premier Szydło, jak ona sama nie dostała jeszcze nominacji! Ludzie! Banaś nie wydał ani jednej decyzji, ani jednego pisma! Za co po nim (i po tele echo) tak jedziecie?! Skoro tak głęboko wierzyliście, że mozna wszystko w tym kraju zmienić przez dwa dni rękami PIS-u to czemu (w wieikszo śi, nie piszę tu o Mario) na nich nie głosowlaiście? A jeśli głosowaliście, to czemu rządaciee efektu magicznej różdżki?!

Ci co głosowali na PiS, teraz nagle zaczęli słuchać utyskiwań wyborców z PO i przeszli na ich stronę?

Schowajcie tę obłudę do kieszeni i poczekajcie na pierwsze decyzje. Jakoś dziwne, że po Kapicy jedziecie (i bardzo słusznie) ale jakoś mało z was pamięta w swoich wypowiedziach, że on po prostu realizował polecenia PO.
 
Ostatnia edycja:
Opublikowany 06.06.2012 - taka data widnieje przy tym filmie. Poza tym apeluję - odwiedzajmy posłów PiS-u z pismem Sławka Siwego i poczekajmy! Od samego kłapania dziobem na forum nic nam nie przybędzie!
 
Szanowni forumowicze(nie wszyscy)dość tego utuskiwania, wiemy wszyscy, wie to również PiS, że zarówno nam jak i Im zależy na wzmocnieniu naszej formacji(chodzi oczywiście o pieniądze jakie możemy jeszcze wygenerować dla Skarbu Państwa)a co za tym idzie, zwiększyć naszą skuteczność. Aby osiągnąć te cele należy przede wszystkim odmłodzić kadrę i tutaj klub parlamentarny PiS uczynił ważny krok (i chyba nie pozostanie w tym rozkroku) t.j. złożył wniosek do TK, ponadto wsłuchiwano się z aprobatą w nasze żądania i sugestie wysuwane przy okazji protestów i rozmów z parlamentarzystami, wiadomo powszechnie jakim człowiekiem jest Sławek i co sobą reprezentują Członkowie ZG Celnicy Pl, wiemy jak Oni i środowisko jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć założone cele. Na dzień dzisiejszy nie wyrywał bym włosów i nie darł szat, trochę przedwczesna reakcja co, niektórych koleżanek i kolegów, poczekajmy "zabawa" się dopiero rozpoczyna. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam nie było to moją intencją,
 
Polityka jest bezlitosna. Poczekajmy trochę, a sytuacja się niedługo wyklaruje.


Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Posłuchaj sobie tego jeśli masz jakieś wątpliwości

Cytat Napisał Gefreiter Zobacz post
https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s


Dzień dobry,
rzeczywiście ze wszech miar warto zapoznać się z wystąpieniem P. Min. M. Banasia z 2012 r., które można odtworzyć pod wskazanym linkiem.
Zgadzam się, że minęły 3 lata i sporo się zmieniło, a jeszcze więcej mogło się zmienić w ocenie i stanowisku P. Min. M. Banasia.
Brałbym jednak pod uwagę także i to, że od momentu "zdania władzy" w 2007 r. do owego wystąpienia w 2012 r. minęło jeszcze więcej czasu, bo prawie 5 lat.
Mimo upływu tych 5 lat w podejściu i ocenach P. Min. M. Banasia nie zauważyłem większych zmian.
Można z tego wyciągnąć jakieś wnioski.
Oczywiście należy brać pod uwagę także czynnik o niebagatelnym znaczeniu, tj. wolę polityczną.
Tej, póki co, niestety do końca nie znamy.
Pozdrawiam

PS. Dziękuję Kol. Gefreiter'owi za tak skuteczne "przeskanowanie" Internetu : )
 
Szanowni forumowicze(nie wszyscy)dość tego utuskiwania, wiemy wszyscy, wie to również PiS, że zarówno nam jak i Im zależy na wzmocnieniu naszej formacji(chodzi oczywiście o pieniądze jakie możemy jeszcze wygenerować dla Skarbu Państwa)a co za tym idzie, zwiększyć naszą skuteczność. Aby osiągnąć te cele należy przede wszystkim odmłodzić kadrę i tutaj klub parlamentarny PiS uczynił ważny krok (i chyba nie pozostanie w tym rozkroku) t.j. złożył wniosek do TK, ponadto wsłuchiwano się z aprobatą w nasze żądania i sugestie wysuwane przy okazji protestów i rozmów z parlamentarzystami, wiadomo powszechnie jakim człowiekiem jest Sławek i co sobą reprezentują Członkowie ZG Celnicy Pl, wiemy jak Oni i środowisko jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć założone cele. Na dzień dzisiejszy nie wyrywał bym włosów i nie darł szat, trochę przedwczesna reakcja co, niektórych koleżanek i kolegów, poczekajmy "zabawa" się dopiero rozpoczyna. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam nie było to moją intencją,

Świetnie, zgoda, jestem za.
Mam tylko jeden mały męczący mnie wtręt.
Co by było, gdyby osiągnięcie większych wpływów warunkujących realizację programu PiS i dzisiejszego expose Pani Premier zależało wg PiS nie od Naszej Służby Celnej, tylko KAS?
Kwestia emerytur mundurowych jest dla mnie sprawą odrębną.
Można sobie wyobrazić, że Rząd zrealizuje zapowiedzi PiS dot. naszych emek - w jakiś sposób.
Jednocześnie można to również - moim zdaniem - pogodzić z wdrożeniem KAS...
Czy zabawa się zaczyna, to raczej śmiem wątpić. Ona się na dobre rozwija, tylko my o tym bardzo niewiele (jeśli w ogóle) wiemy.
Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli, wielkiej wiary i determinacji w dążeniu do celu.

PS. Poza wszelką dyskusją pozostaje również i moim zdaniem pozytywna ocena działań i zaangażowania Sławka i Jego środowiska.
Szacunek!
 
bardzo dobrze. jeszcze czekam na nowego SSC i ponownie 3 raz wyśle wniosek o przeniesienie do innej służby z tego bagna. Może tym razem nie dostanę negatywnej odpowiedzi, ""ze względu na braki kadrowe w jednostce organizacyjnej". Brak podwyżek, awanse co 5,5 roku i ośmieszanie przez polityków to nie jest to czego potrzebuję.
 
od 5,25 minuty na temat konsolidacji. Banaś anno domini 2012.

[video=youtube;eN0nkpU5S3s]https://www.youtube.com/watch?v=eN0nkpU5S3s&feature=player_detailpage[/video]

jaki będzie Banaś anno domini 2015 r.? bo na razie tylko ogólniki. jakby zapomniał o specyfice mundurowej.
 
Back
Do góry