• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś Szefem Służby Celnej!

A w jakim kontekście? Likwidują SC? Likwidują IC, UC, czy tylko w uzasadnieniu jest napisane, że par. 2 projektu wprowadzany jest ze względu na perspektywę wprowadzenia KAS. Natomiast par. 2 stanowi, że uchyla się przepisy poprzedniego zarządzenia.... A co nam to mówi??? Nadal nic... Nadal nie wiemy czym ten KAS ma pachnieć... Nie wiemy i wiedzieć z pewnością nic nie będziemy co najmniej do 22 grudnia. Dopiero po spotkaniu ze stroną społeczną skapną nam szczątkowe informację... Myślę, że podczas tego spotkania związki zawodowe też tylko dowiedzą się, że musi powstać KAS, natomiast jaki będzie jego kształt to okaże się dopiero za jakiś czas podczas przygotowywania założeń do projektu, ale jeszcze nic nie zostało przesądzone... Zatem zanim olbrzym nie urodzi karła niczego się nie dowiemy....
 
Ostatnia edycja:
Nareszcie. Idą po Was pseudo oficerowie w IC/UC. Na ucywilizowanie rzeszy osób czekam z utęsknieniem od pierwszego dnia mianowania i zderzenia się z rzeczywistością.
 
Sorki ale Ciebie pseudoszeregowca czy też kogoś tam też to nie ominie ...!!! Jednak będzie sprawiedliwie - dla wszystkich po równo 2000 brutto !!!!! Nie będzie waśni, gdyż ch..wo ale dla wszystkich ... !!! Taki obraz polskiego piekiełka ... o jak fajnie bo komuś dowalili ...!!!! Zaznaczam nie jestem oficerem, jak również nie siedzę tylko za biurkiem - czasami dupę muszę ruszyć i po pasie pochodzić !!! Obrzydliwe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[
QUOTE=angel81;124705]Nareszcie. Idą po Was pseudo oficerowie w IC/UC. Na ucywilizowanie rzeszy osób czekam z utęsknieniem od pierwszego dnia mianowania i zderzenia się z rzeczywistością.[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:
Nareszcie. Idą po Was pseudo oficerowie w IC/UC. Na ucywilizowanie rzeszy osób czekam z utęsknieniem od pierwszego dnia mianowania i zderzenia się z rzeczywistością.

Jest mi wstyd, że za takich jak TY Pan Siwy nadstawiał głowę, przeżył zwolnienie ze Służby i pomimo tego walczył o CAŁE środowisko celnicze!!!
 
Od kilku tygodni śledzę to forum i często gotuje się we mnie czytając wypociny niektórych kolegów. Nie komentowałam wcześniej niektórych „mądrości”, bo uznałam że nie warto, ale wpis forumowicza Angel81, sprowokował mnie do zabrania głosu. Otóż jedno trzeba przyznać naszemu szczęśliwie byłemu już SSC, że wprowadzając cudowną reformę, zwaną wartościowaniem – osiągnął wielki sukces! Oprócz tak banalnych korzyści jak mianowanie się generałem i zagwarantowanie wysokich pensji sobie i kilku zaufanym osobom, doprowadził do tego, że skonsolidowana w czasie strajków celnicza brać skacze sobie do oczu i zieje nienawiścią. Angel81 zapewne nie ma pojęcia, że kiedyś celnik, celnikowi nie był wilkiem, a przyjacielem, bo myślę, że zbyt krótko pracuje. Wartościowanie doprowadziło do frustracji, zostało przeprowadzone w sposób urągający godności zwłaszcza fc z wieloletnim stażem. I wszyscy to wiemy. Nie daje to jednak prawa do siania nienawiści. Wstydzę się za wszystkich forumowiczów, którzy nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy i widzieliby swoich przełożonych na przysłowiowej szubienicy zwłaszcza, że wielu krzykaczy chętnie zajęłoby ich stołki. Angel, myślę, że jeszcze wiele musisz się nauczyć: zarówno kultury osobistej, jak i pracy w cle, bo póki co dajesz Jackowi K trochę radości w smutnym dla niego czasie. Zapewne przeglądając nasze forum i popijając herbatkę z prądem, uśmiecha się pod nosem i myśli, że dopiął swego – skłócił środowisko i podzielił. Przemyśl to i wyluzuj, jeszcze dopchasz się do koryta, tylko bądź cierpliwy. Eh, kolego jesteś żywym przykładem, że cel został osiągnięty…
 
Uczenie kogoś powinno się zacząć od siebie samych. A wspomniani "oficerownie" i inni enklawy IC/UC okazują swoją wyższość za każdym razem gdy mają kontakt z nami "gorszymi" f-szami w ich mniemaniu. Dodatkowo każdy ich przyjad na tzw. wspomaganie granicy kończył się podpierd..... do góry.
 
Angel81 - przyłączam się do zdania Chloe. Masz co najmniej z lekka wypaczony obraz SC a już na pewno niesamowicie subiektywny. Wysil trochę wyobraźnię i postaw się w roili fc czasowo oddelegowanego na granicę. Przecież dla niego, jeśli tam wcześniej nie pracował, to zupełnie inny świat. Na niego też inni patrzą wilkiem. Jak on się ma czuć wśród nich? Czy Ty chciałbyś być czasowo oddelegowany do biura i zostać przywalony stosami spraw, które musisz terminowo załatwić nie mając pojęcia jak? Jeśli nie będziesz mógł liczyć na nowych kolegów z sąsiednich biurek to będzie raczej ciężko. Wkurzają mnie niesamowicie animozje pomiędzy fc z granicy i biur. Osoby, które je podsycają szkodzą SC. Taka już służba, że dziś pracujesz na granicy a jutro możesz w biurze i na odwrót. Wszyscy ciągniemy ten wózek i jesteśmy sobie potrzebni. Walczymy o wspólny cel, którego osiągnięcia jesteśmy blisko jak nigdy dotąd. Idą Święta, Człowieku powstrzymaj się od takich wpisów, spojrzyj na pewne problemy trochę szerzej. Traktujmy się życzliwie i z szacunkiem. Nie dajmy się skłócić. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
robert torenc, były dic z olsztyna, PEŁNOMOCNIKIEM GRANICZNYM SSC

no super prezent, szczególnie dla IC Olsztyn i aktualnego DICa, odwołany dic staje się alfą i omegą,
po pierwsze - chyba ic granicznych nie ma aż tak wiele, żeby SSC musiał wspierać się specjalnie powołanym PEŁNOMOCNIKIEM? chyba liczba bezpośrednich podwładnych ssc ( czyli diców ) nie przekracza możliwości ich ogarnięcia przez nawet przeciętnie inteligentnego przełożonego? po drugie - wybór byłego dica, odwołanego w atmosferze np. procesu z Panią Moniką P., opinii związków, problemów z dialogiem i wielu in. nie jest chyba zbyt przemyślana?
to tak, jakby nie przymierzając Pani Szydło wyznaczyła kapicę na swojego PEŁNOMOCNIKA CELNEGO - jak by to odbierał Pan Banaś? jego podwładni? i jak to w ogóle współgra? dic z czasów PO awansuje gdy u władzy jest PIS?
idzie stare ale lepsze?
 
Back
Do góry