• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse, nagrody, dodatki specjalne w IC Opolu

awanse

ale poznamy ta listę?
coś jednak było na rzeczy od początku, jakoś dziwnie to cichutko zostało załatwione, ale poczekajmy na listę, być może tym razem uczciwie hahaha
 
awanse

Dziekuję za opublikowanie listy.
Ile z tych awansowanych to ci najmniej zarabiający i nigdy nie awansowani? Żart, żenada. A Sławek pisze lista trochę odbiega od ustalonej tzn od początku wiedział że tak to będzie wyglądało. Stąd to wszyscy w izbie wiedzą itd.
Jeszcze_celnik miał skuteczność około 50% "we wróżeniu" więc chyba tylko strzelał.
 
Czyżby w Opolu brakowało rąk do pracy?
Niedługo reforma, a tu nowe nabory? Czy to aby przemyślane? Nowi, najlepiej po prawie.... (ogłoszenie z dnia dzisiejszego http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&dzial=528&id=69149&typ=news)

Dyrektor Izby Celnej w Opolu poszukuje kandydatów na stanowiska młodszych kontrolerów celnych ilość etatów: 6

Kandydaci powinni spełniać następujące wymagania:
1. wykształcenie wyższe, preferowane prawnicze lub ekonomiczne itp
8)

Tylko niech w ogłoszeniu podadzą, że dostaną na rękę 1150 :lol: :lol: :cry:

ale się uśmiałem, poniżej warunki konieczne do spełnienia:
2. znajomość ustawy o rachunkowości i finansach publicznych
3. znajomość przepisów podatkowych oraz doświadczenie zawodowe w służbach finansowych
4. doświadczenie zawodowe w księgowości
5. znajomość ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
Najlepiej doradca podatkowy z kilkuletnim stażem na stanowisku kierowniczym :lol: :lol:
 
awanse

było jak zawsze jak za wrocławia jak za byłego i jak za obecnego, ale cóż przecież to ci sami ludzie tylko nie wiedzieć czemu nie kochają się
ktoś kiedyś powiedział na tym forum nic się nie zmieni i miał rację, będą to inni ale swoi
co do zatrudniania no cóż sam widzisz jabol jacy to stratedzy zarządzają naszą IC - tak swoją drogą czy nasz Dyrektor zainteresował się kiedyś co ludzie robią albo czego nie robią. Najłatwiej zatrudnić nowych bo jak
1)sprawdzić gdzie się nic nie robi - bo po co czy stoisz czy leżysz ......
nawet możesz awansować tylko bez wzrostu uposażenia patrz koniec zeszłego roku,
2)docenić naprawdę zapieprzających - ale skąd on ma wiedzieć kogo jak kadra kierownicza taka sama jak nasz Dyrektor, stąd takie awanse- podobno dawno nie awansowani, a może znajdą się w tej liście awansowani przy ostatnich awansach
Ciekaw jestem czy Dyrektor wie ile ludzi pracuje i jak się pracuje w komórkach gdzie zatrudni nowych celników. Kiedyś na forum pisano że starego Dyrektora nie ma w IC, to spytam w jakich komórkach IC widuje się nowego? w sekretariacie na pewno a coś więcej to muszą powiedzieć koledzy z IC ale ja wątpię
a co kolegi Siwego - trzeba po prostu przeczytać wypowiedzi w tym temacie, a na końcu "lista awansowanych odbiega trochę od konsultowanej z ZZ, cytowane kryteria zostały nieco zachwiane"
TROCHĘ, NIECO !!!!
ale za starego dyrektora to byłby niezły zamęt i słusznie a czemu teraz pzrewodniczący jakis taki spokojny może czasy lepsze już wywalczył co tzreba
 
Nie przypominaj mi proszę o poprzedniej dyrekcji i o jej metodach na dialog społeczny. Dzisiaj też pozostaje wiele do życzenia, ale ten dialog jest i należy to pielęgnować.
Odnośnie zmiany listy awansowej, a dokładniej jej rozszerzenia, powiem dobitniej aby już nie wracać do tematu.
Konsultacje były bardzo rzeczowe i konstruktywne i naprawdę wyszedłem zadowolony. Jednak jak pisałem lista uległa modyfikacji przez co ocena społeczna przyznanych awansów nie może być korzystna.
Wielka szkoda, bo bez tego broniłbym do końca listy osób awansowanych w jej pierwotnej wersji.
Wiadomo też, że pozostało wciąż wielu z nas którzy znajdują się w sytuacji może nawet gorszej lub podobnej, biorąc pod uwagę uzgodnione kryteria i dlatego rozszerzenie listy było tak bardzo ważne.
Brak środków nie pozwalał też na uwzględnienie wszystkich w chwili obecnej.
Tak jak pisałem wcześniej, to na pewno nie jest koniec awansów w tym roku.
 
Dziwi mnie ilość - tzn 6 nowych etatów. Ja przeciwko potencjalnie nowo zatrudnionym nic nie mam, ale...! W naszej izbie każdy zna równanie 2+4=?. A właśnie 2+4=6 . 6=6. Bardzo dziwny zbieg okoliczności
 
W proroctwie biblijnym szóstka oznacza błąd lub niedoskonałość, podczas gdy siódemka doskonałość albo kompletność. Potrójna szóstka oznacza wielką trójcę błędu: smoka, zwierzę i fałszywego proroka. Jest to liczba pychy, odstępstwa i samo-wywyższenia. Zestawienie obok siebie trzykrotnie tej cyfry ilustruje odstępczy system czasów końca, który opiera się na ludzkich dokonaniach.

Liczba ta symbolizuje zło i szatana.

Słówkiem // Czeka nas apokalipsa //
 
Dzisiaj zwi ązek konsultował awanse. Skończyło sie zerwaniem spotkania. Prawda?
No i co Panie Siwy. Prawdo że nowy jest gorszy od poprzednika?

Prosze napisać coś o tym spotkaniu. To co mówiłeś Siwy to zatrważające jest.
Wszyscy muszą wiedzieć o tym prosze napisać

Czekam na awans dla zmyłuy podam od 9 do 13 lat. mam zasadniczą do 2 tysięcy brutto I nie mów potem że ktoś ma mniejsze chęci do pracy i jest wk....ony. To dygresja do P.O. Dyrektora. Polecam lekturę i szkolenie z zarządzania zasobami ludzkimi. Kiedy byłeś ostatnio w odziałach i komórkach urzędu, zejdź z tego Olimpu na ziemię.
 
Stanowisko Związków w tej sprawie przewidujemy na poniedziałek, najpóźniej wtorek.
Jutro koncert GENESIS w Chorzowie, nie zaprzątajmy sobie na razie głowy byle błahostkami.
Będzie dobrze. Piszę to znając treść INFORMACJI dzisiaj rozpowszechnionej pośród załogi.
Jest wola porozumienia z obu stron.
 
napisz bo ja napisze o tym co się dzieje w awansach.
Cholera mnie bierze i w załodze mamy wrzenie. Nawet kadra UC dostała ochłapy i nikt o nich nie walczył. A gdzie jesteśmy my szeregowi funkcjonariusze.
 
Dzisiaj/najpóźniej jutro powinien zostać rozpowszechniony Komunikat ze spotkania z Dyrektorem. Jak zostanie rozesłany to go zamieszczę i na tej podstawie przystąpimy do dyskusji, o ile będzie więcej wpisów na forum.
 
Back
Do góry