• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse, nagrody, dodatki specjalne w IC Opolu

NIE, po prostu zostaje to podane do wiadomości, ale tylko w Rzepinie podano listy imienne.
Liczba awansów zwiększyła się, ale bez KASY,a nikt nic nie mówi o ewentualnych regulacjach w przyszłości.
 
Jak podobały się awanse. Czy coś się zmieniło od czasów ostatniej władzy? Oczywiście nie, ale to było wiadome od początku.
A już pomysł by awansować w stanowisku każdego kto chce i nie ważne czy coś robi był SUPER. No ale cóż był to jedyny sposób by awansować a że razem ze mną awansowali ci którzy awansowali już ileś razy i nic nie robią - zawsze można powiedzieć że i tak bez pieniędzy JA TEŻ BEZ.
GRATULUJĘ DYREKCJI I ZZ.
To się nazywa motywowanie pracowników, nie ważne co robisz i tak awansujesz ale bez kasy. PO CO ROBIĆ?
 
w niektórych komórkach spazmatyczny szał radości w innych pusty śmiech w jeszcze innych rozpacz. niektórzy cieszą się jak dzieci z awansu bez kasy inni patrząc na nich stukają się w głowę. są i tacy którzy chcieli dostać ten awans bez kasy ale nie było im to dane i oni rozpaczają. są tacy też co dostali ten awans i go nie chcą bo co to za awans.
pomysł z awansami bez kasy pochwalam i nie porównuj do poprzedniej władzy bo oni dawali tylko dyplomy a na taki, i teraz szczerze, dobry pomysł, nigdy nie wpadli.
podsumowując powiem z braku laku dobry kit, pochwalam raz jeszcze ten pomysł z awansami bez kasy.
ja np. chciałem ten awans ale nie dostałem, nie pieprz że każdy mógł go dostać, popytaj wkoło jak było.
LUDZIOM I TAK NIGDY NIE DOGODZISZ
 
Może gdyby była jawność wynagrodzeń to wtedy dyrekcja by była pod kontrolą.Przecież nie dają swojej kasy.Państwowe czyli niczyje.Między poszczególnymoi osobami wykonującymi te same czynności są spore różnice.Teraz gdy się mówi to próbują coś zmieniać.No ale jak można załatać dzirę między byłym naczelnikiem dyrektorem obecnie ekspertem a st.kontr.celnym z przeciwnej strony biurka.Zasłanianie się ustawą o ochronie danych osobowych to dobra wymówka.Na temat swoich wynagrodzeń milczą najczęściej ci blisko koryta.
 
Tylko jak jawnosc wynagrodzenia pogodzić z tym, że każdy ma prawo do zachowania w tajemnicy ile zarabia. Ja choć zarabia, mało to i tak nie chciaby zeby byle kto oglądał mi pasek.
 
to zależy od działu i kierownika/naczelnika były takie gdzie kto chcial ten dostał no oczywiście jeśli nie podpadł ale to jak zwykle
 
Powinniśmy uczyć się od listonoszy.
A tak na marginesie to uprzedni szef naszej służby Pan prof. Czyżowicz nazywał nas LISTONOSZAMI, pamiętacie

"Listonosze chcą 40 proc. podwyżki płac

Do strajku listonoszy przyłączyli się opolscy doręczyciele poczty. Radio Opole dowiedziało się, że do pracy nie przystąpiło kilkudziesięciu listonoszy. Do adresatów może nie trafić około tysiąca przesyłek.
Listonosze chcą 40 procentowych podwyżek płac i zmiany organizacji pracy.

Rzecznik Poczty Polskiej w Katowicach Piotr Pietrasz, zapewnia, że Poczta zrobi wszystko, by mimo protestu przesyłki zostały dostarczone. Strajkują też listonosze w Częstochowie. Protest polega na nieroznoszeniu ulotek reklamowych. Wczorajsze rozmowy z dyrektorem Poczty w Częstochowie nie przyniosły efektów.

Akcję protestacyjną zawiesili wczoraj zielonogórscy listonosze, którzy doręczyli listy priorytetowe i przesyłki polecone a dziś wrócili do normalnej pracy. Obecnie czekają na rozwój sytuacji w innych miastach, gdzie ich koledzy nie roznoszą poczty.

Przedwczoraj porozumienie z władzami poczty podpisali gdańscy listonosze. Strajk, który prowadzili od poniedziałku został zawieszony. Dyrekcja Poczty zgodziła się na spełnienie części postulatów. Chce płacić im dodatkowo za roznoszenie ulotek ale nie zgadza się na podwyżkę pensji.

Listonosze w Polsce zarabiają od 1000 do 1500 złotych. Domagają się wzrostu płac o co najmniej 500 złotych. Zapowiadają, że jeżeli nie dostaną wyższych wynagrodzeń - od poniedziałku rozpoczną ogólnopolski strajk generalny."
 
DON napisał:
Podobno w IC Opole były awanse. Jeśli tak to jakoś chyba po cichutku zalatwione nie jak ostatnio przy awansach bez podwyżki
Ktoś coś słyszał?


Owszem coś tam drgnęło. Dyrekcja zaproponowała awanse funkcjonariuszom z najniższym uposażeniem zasadniczym, uwzględniając także staż pracy, brano też pod uwagę czas pozostawania bez awnsu no i oczywiście pozostałe przesłanki wynikajace z ustawy. Uznano także, że awans powinien być odczuwalny dlatego będzie przyznane tylko około 9-u awansów plus dodatkowo 3-4 tylko w stopniu.
Pula na awanse wynosi około 3 tys zł, ale to nie jest koniec awansów w tym roku.
 
awanse

czyli awansowaly osoby najmniej zarabiające a zarazem bedace najdluzej bez awansu, zobaczymy jak będzie, jakos w to nie wierzę za bardzo po cichu to się odbywa ale...
 
wróżby

zabawmy się we wróżenie: ktoś z audytu, ktoś z kontroli przedsiębiorców, ktoś z finansów, ktoś z sekretariatu, ktoś z zwalczania przestępczości no i ktoś tam jeszcze
swoją drogą nasz Sławek mało rozmowny tym razem, zawsze wszystko dokładnie sprawdzi, zażąda wyjaśnień, a tym razem jak by to go nie interesowało, ktoś wie czemu?
 
Nie wiem skąd ta podejrzliwość. Jutro podam nazwiska w intranecie, co miałem zrobić od początku, tylko czasu brakuje.
Albo poprosimy dyrekcję aby zrobiła to wzorem innych IC. Jeszcze zobaczę jutro.
Don. Kryteria takie były tylko brane pod uwagę, ponadto inne, ustawowe też musiały być uwzględnione.
 
awans

gratuluję, zakladam że jesteś z tej grupy najmniej zarabiających i dawno nie awansowanych
zobaczymy co dalej, już się mówi o innych ustawowych kryteriach .....
 
awannse

no i co z tymi awansami mijają trzy dni i nic, przynajmniej ja nic na stronie intranetowej nie widziałem
 
Zapomniałem. W czwartek i piątek mnie nie ma ale przyjdź jutro na zebranie do IC, jak jesteś członkiem ZZ, na 10-tą to powiemy, bo to żadna tajemnica. Ale TY chyba jednak udajesz, gdyż każdy w IC już wie kto otrzymał awans.
 
awanse

Sławek przeczytaj sobie swoje dwie ostatnie wypowiedzi i zastanów się co można pomysleć o tym, bo ja myslę że zachwoujesz się nie poważnie
1. najpierw piszesz jutro wszystko ogłosisz na stronę wrzucisz itd
2. potem nic się nie dzieje
3. i na próbę przypomnienia jak reagujesz: "przyjdź sobie na zebranie, a poza tym udajesz bo wszyscy juz wiedzą"

Nie wszyscy ja nie wiem, a że gdzieś tam krązą jakieś plotki to chyba nie o to chodzi. Jak myslisz?
Zresztą żenada. Lepiej oglądnąć mecz tam widzisz co się dzieje naprawdę a nie słuchasz ściemniania.
 
Ok. W przyszłym tygodniu będzie na stronie IC. Odkąd nastała nowa dyrekcja nie ma cenzury więc proszę zaglądać do zakładki "Związki".
 
Dzisiaj ZZ otrzymały listę osób awansowanych.
Odbiega trochę od tej skonsultowanej z ZZ.
Z tych względów stwierdzić należy, że cytowane powyżej KRYTERIA, zostały jednak nieco zachwiane.

Awanse otrzymało 7 osób z IC i 9 z UC.
 
Back
Do góry