• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

napisał młspeclat67
No tak typowe myślenie, przez pryzmat JA. Kim jesteś, które związki o ciebie nie walczyły ? Którego związku jesteś członkiem? W obliczu zagłady zachowujesz się jak judasz... JA JA JA. A skąd wiesz, że w tym twoim kas dostaniesz propozycję ? Mogą wyjebać na zbity pysk...
BOLO błyskotliwie, zapomniałem, że TK nie istnieje : )[/QUOTE]

Kim jestem funkcjonariuszem takim jak TY i choćby dlatego. W negocjacjach brały chyba wszystkie związki bez różnicy,o kogo negocjowały?Najmniej zarabiający nie dostali i to jest fakt. .Judasz powiadasz, ci co dostali podwyżki także?Propozycji mogę nie dostać,a czy kiedykolwiek tu napisałem że nie walczę o służbę.Tylko dlaczego ja mam pracować za III gr skoro wykonuje o kilka grup wyżej płatną pracę (w domyśle oczywiście służba) i dlaczego także nie dostanę podwyżki. Zresztą to już jest fakt dokonany i nic tego nie zmieni .
 
Tyle tylko ,że ja akurat zyskam i to 700 brutto.

na razie z tego co wiem TO zyskałeś całe nic bo mł. specjaliście zwiększyli do raptem III grupy. Twoje 700zł brutto to pobożne marzenie bo nie wiesz czy załapiesz się na rekrutację wewnętrzną na specjalistę. Ale skoro jestes mł specem to pewnie długo nie pracujesz i jeszcze musisz dostać kilka kopów w D** i poczuć niespełnionych obietnic aby nie wygadywać takich głupot. Nikt tu nie daje nic za darmo. Bardziej ich dobre "gesty" mają na celu odwrócenie uwagi od tego co ma się stać.
 
Napisał Eirene :Tyle tylko ,że ja akurat zyskam i to 700 brutto. I żeby nie było za Kas w tej postaci też nie jestem.
Przez tyle lat byłem" niedoszacowany" z lekka mówiąc. Rozumiem ,że boicie się potracić pieniądze ale nie oznacza to ,że ja nie mam mieć zapłacone za pracę ,która wykonuję. Dlaczego znów po raz kolejny jestem oszukany bo związki nie walczyły.[/QUOTE]
To nie jest kwestia walki związków, ile postawy DIC -a i rzeczywistości danej izby. Propozycja związku z listopada 2015 polegała na podniesieniu mnożnika kwoty bazowej na uposażeniu zasadniczym. Najwięcej mieli otrzymać młodsi spece i spece. Niestety MF wolał dać wszystkim po równo na stopniu, a resztę przeznaczyć na podwyżki indywidualne. Pomysł podniesienia wynagrodzeń do 3048, 00 jest przygotowaniem do KAS.
I okazało się, ze zależnie od izby i ilości młodszych speców i speców, w niektórych izbach nie starczy kasy na podwyżki dla wszystkich najmniej zarabiających. A kwestia wygospodarowania stanowiska speca jest trudna jeśli na OC jest kilku lub kilkunastu młodszych speców. Nie wiem jak to wygląda w innych izbach, ale w Gdyni jest 24 młodszych speców w służbie stałej, ale tylko 19 z nich ma uposażenie zasadnicze poniżej 3048. Tam gdzie młodszych speców jest więcej ciężko jest dla wszystkich wygospodarować w Sowie zadania....
 
Dlatego młspeclat67 zapomnij o swoich 700zł brutto podwyżki, szczególnie gdy jesteś w IC granicznej. Tu masz mnóstwo mł speców i nie licz ze znajdą się środki na stworzenie tylu stanowisk. Już kiedyś mówiłem że nasze podwyżki - szczególnie na stopniu to zmiana dodatków - a co za tym idzie coś co mogą odebrać. KAS to bzdura, zabiorą ci stopień i masz już z tego dodatku 520zł brutto mniej - pomimo że był one przedmiotem 2 ostatnich podwyżek). Podniesienie wynagrodzeń zasadniczych do 3048 przygotować ma pole do tzw. rozmundurowania. Przecież gdyby mł specjaliście przy 2299zł brutto zabrali jeszcze stopień za 500 brutto to ile by on zarabiał? o innych dodatkach nie wspomnę
 
Dlatego młspeclat67 zapomnij o swoich 700zł brutto podwyżki, szczególnie gdy jesteś w IC granicznej. Tu masz mnóstwo mł speców i nie licz ze znajdą się środki na stworzenie tylu stanowisk. Już kiedyś mówiłem że nasze podwyżki - szczególnie na stopniu to zmiana dodatków - a co za tym idzie coś co mogą odebrać. KAS to bzdura, zabiorą ci stopień i masz już z tego dodatku 520zł brutto mniej - pomimo że był one przedmiotem 2 ostatnich podwyżek). Podniesienie wynagrodzeń zasadniczych do 3048 przygotować ma pole do tzw. rozmundurowania. Przecież gdyby mł specjaliście przy 2299zł brutto zabrali jeszcze stopień za 500 brutto to ile by on zarabiał? o innych dodatkach nie wspomnę

Angel, zgubiłeś się, ja cytowałem eirene tylko xD To nie ja napisałem, że jakieś 700 dostanę xD I akurat ja mssc nie jestem, po prostu nick taki mam :)
 
Angel, zgubiłeś się, ja cytowałem eirene tylko xD To nie ja napisałem, że jakieś 700 dostanę xD I akurat ja mssc nie jestem, po prostu nick taki mam :)

faktycznie zwracam honor =) 3048 to zabieg propagandowy dla wprowadzenia KAS. Nikt nie mówi że 3048zł to ma być TYLKO 3048zł po tym jak co niektórych odrą z mundurów. Ja też nie jestem pewien czy będę miał dodatki.
 
prawdopodobnie dużą wiedzę mają ludzie w kadrach co do podwyżek
ale mają zakaz informowania. Może niech ktoś napisze z kadr na temat
podwyżek.
ps. to jest kupowanie ludzi na wrzesień
 
prawdopodobnie dużą wiedzę mają ludzie w kadrach co do podwyżek
ale mają zakaz informowania. Może niech ktoś napisze z kadr na temat
podwyżek.
ps. to jest kupowanie ludzi na wrzesień


jest jeszcze nowa informacja o awansach na stopniu ale czekam na potwierdzenie...........
 
W IC BP bardzo duży nabór na specjalistów - szczególnie w granicznych. A we wrześniu wszyscy aplikanci dostają starszego aplikanta oprócz tych w służbie przygotowawczej. I to jest pewne!
 
I się zaczęło rozdawanie awansów, i tak oto proszę Państwa aplikant z 2-3 letnim stażem w służbie stałej może dostać awans na stopniu na mł. rewidenta, a st. aplikant celny ze stażem 6-9 lat nie dostaje nic.
 
I się zaczęło rozdawanie awansów, i tak oto proszę Państwa aplikant z 2-3 letnim stażem w służbie stałej może dostać awans na stopniu na mł. rewidenta, a st. aplikant celny ze stażem 6-9 lat nie dostaje nic.

Ale to tylko 50 brutto, idź nazbieraj jagód więcej zarobisz :)
 
I się zaczęło rozdawanie awansów, i tak oto proszę Państwa aplikant z 2-3 letnim stażem w służbie stałej może dostać awans na stopniu na mł. rewidenta, a st. aplikant celny ze stażem 6-9 lat nie dostaje nic.

skąd masz takie informacje? pewne źródło? czy ktoś powiedział komuś gdzieś dawno temu w odległej galaktyce? bo 2 stopnie wyżej za jednym razem to nawet "oficjalne plecaki" nie dostawały
 
W OCD Dorohusk słuchy chodzą o dwóch osobach które dostaną podwójny awans. Z drugie strony ciekawe jak to jest wgl dopuszczalne? Bąmba i fafżykowa już się cieszą.... :D
 
W OCD Dorohusk słuchy chodzą o dwóch osobach które dostaną podwójny awans. Z drugie strony ciekawe jak to jest wgl dopuszczalne? Bąmba i fafżykowa już się cieszą.... :D

to normalne i mówiło się o tym już od kilkunastu dni. W ustawie o SC masz powiedziane wyraźnie awans nie później niż po 5 latach --- nie ma dolnej granicy. W MSWiA masz na odwrót np jest powiedziane że awans na sierżanta np. po przepracowaniu co najmniej 2 lat. Mówiłem już o tym jakiś czas temu więc nie wiem kogo to jeszcze dziwi. Ba........... w KASie zatrudniającym 1/3 obecnych f-szy ze względu na powstałe oszczędności takie coroczne awanse mają być faktem.

W OCD Dorohusk słuchy chodzą o dwóch osobach
w twojej Izbie tych podwójnych może być nawet 60 i wcale bym się nie zdziwił. Wygospodarowano oszczędności to je rozdają f-szom zamiast dawać niebotyczne nagrody Kadrze kierowniczej. Ale jak zwykle CI którzy nie dostaną krzyczą najgłośniej.
 
Ostatnia edycja:
Dziennik Ustaw Nr 168, Poz. 1323

Art. 120. 1. Mianowanie na wyższy stopień służbowy następuje odpowiednio do zajmowanego stanowiska służbowego, posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz opinii służbowej i nie może nastąpić później niż po odbyciu 5 lat służby w stopniach: szeregowych,
podoficerów i aspirantów i nie wcześniej niż po
odbyciu służby w stopniu:
1) starszy aplikant celny -€” roku;
2) młodszy rewident celny -€” roku;
3) rewident celny - roku;
4) starszy rewident celny -€” roku;
5) młodszy rachmistrz celny -€” roku;
6) rachmistrz celny -€” roku;
7) starszy rachmistrz celny -€” roku;
8) młodszy aspirant celny -€” 2 lat;
9) aspirant celny -€” 2 lat;
10) starszy aspirant celny -€” 2 lat;
11) podkomisarz celny -€” 2 lat;
12) komisarz celny -€” 2 lat;
13) nadkomisarz celny -€” 2 lat;
14) podinspektor celny -€” 3 lat;
15) młodszy inspektor celny -€” 3 lat;
16) inspektor celny -€” 3 lat.
....

4. Funkcjonariusza można mianować na wyższy stopień służbowy przed upływem okresów, o których
mowa w ust. 1, jeżeli:
1) ma szczególne kwalifikacje zawodowe lub
2) ma szczególne umiejętności do pełnienia służby,
lub
3) zasługuje na wyróżnienie.


pkt 4 i wszystko jasne. Jak u proroka "daj mi człowieka, znajdzie się paragraf"
 
Ostatnia edycja:
Przestań siać panikę. Najbardziej się boją ci ,którzy dzięki ukladom rodzinnym i wyznaniowych mają wysoki stopień i stanowisko do stracenia
 
Przestań siać panikę. Najbardziej się boją ci ,którzy dzięki ukladom rodzinnym i wyznaniowych mają wysoki stopień i stanowisko do stracenia

Zgadza się blackwidow święte słowa. Większość stanowisk eksperckich i awansów w stopniu co roku jest po układach taka prawda!. Ja dostaję awans co pięć lat i wcale nie jestem gorszym funkiem od innych.
 
Back
Do góry