• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

wrześniowe awanse są na stopniach a nie na stanowisku. W IC BP niektórzy specjaliści dostali a inni nie. Czyżby wszystko zależało od wniosku Kierownika??
 
podwyżka ml. spec. ma być w dwóch etapach 1. podwyżka zasadniczego do 2497 zł drugi etap.
rekrutacja na stanowisko speca. i podwyżka do 3049 zl przyczym łączna podwyżka nie ma przekroczyć 700 zl.

No ok. Tylko aby dostać specjalistę to graniczy z cudem.
Czy to ma być jakoś z automatu? Masz większą wiedzę na ten temat? Dziękuję za odpowiedz.
angel81 z pisma wynikało.ze wszystko jest na wniosek kierownika. Chyba ze coś źle zrozumieliśmy i źle nam przekazano.
 
porozmawiajcie z osobami ze zwiazków waszych izbach . przecież brali na pewno udział w uzgodnieniach. to co u nas przedstawiono to zaszeregowanie speców tych co zarabiają poniżej 3048 do VIII grupy. a ml. spec. do III grupy tj. 2499 zł. a kolejny etap to wartościowanie i rekrutacja na specjalistę i wówczas podwyżka do 3048 przyczyn łaczna podwyżka nie moze przekroczyć 700 zł. Czy tak to zostanie zrealizowane zobaczymy .
 
Projekt który został podpisany i wchodzi w życie 14 dni liczone od 25 lipca

miał nazwę
projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych.

Projekt ten zmienia jedynie W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 18 maja 2010 r. w § 8 pkt 1:
1) podwyższenie grupy uposażenia bez zmiany stanowiska służbowego;

Kto podwyższa grupę uposażenia i w jaki sposób trzeba doczytać w dotychczasowym rozporządzeniu z 2010 roku w którym reszta art. pozostaje bez zmian


rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 maja 2010 r. (...)
§ 9. 1. Zmiana, o której mowa w § 8 pkt 1:

1) następuje na wniosek bezpośredniego przełożonego, składany do kierownika urzędu, z zachowaniem drogi służbowej;

2) jest możliwa po odbyciu, przez okres co najmniej roku, służby na stanowisku służbowym w dotychczasowej grupie uposażenia.

2. W przypadku zmiany, o której mowa w § 8 pkt 1, należy uwzględnić w szczególności dotychczasowe doświadczenie zawodowe funkcjonariusza oraz ostatnią ocenę okresową, opinię okresową w służbie przygotowawczej albo opinię służbową.
 
Ostatnia edycja:
porozmawiajcie z osobami ze zwiazków waszych izbach . przecież brali na pewno udział w uzgodnieniach. to co u nas przedstawiono to zaszeregowanie speców tych co zarabiają poniżej 3048 do VIII grupy. a ml. spec. do III grupy tj. 2499 zł. a kolejny etap to wartościowanie i rekrutacja na specjalistę i wówczas podwyżka do 3048 przyczyn łaczna podwyżka nie moze przekroczyć 700 zł. Czy tak to zostanie zrealizowane zobaczymy .

Związki milczą, widocznie strasznie nie na rękę im podwyżki dla "młodych".
 
teraz kierownik może docenić tych co rozładowywali kolejki i chodzili na "nadgodziny". Czy ktoś podskoczy teraz KOCowi przed wrześniem?
 
czy wiadomo czy podwyżki obejmą młodszych specjalistów z III grupą uposażenia ? bo ponoć nie i to dowiedziałem się od jednego z kolegów ze związków i z tego co wiem brał udział w spotkaniach odnośnie podwyżek. Czyli na to wygląda że na wartościowaniu nas oszukano i teraz na podwyżkach znowu i ciekawe kto dostanie te pieniądze ps A związki milczą w tej sprawie i to jest bardzo zastanawiające bo na pewno wiedzą jak bedą dzielone i kto dostanie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Potwierdzam, związki milczą nikt nie chce nic powiedzieć. Pisałem nawet maile.Coś nie coś w kadrach słyszałem.Ale oficjalnie nikt nic nie mówi.
Podwyżek dla"młodych" z III gr zaszer. nie ma :-( , od specjalistów w górę .
U mnie w Izbie to portier ode mnie zarabia więcej -funkcjonariusz wcale nie zawieszony,to już zakrawa na kpinę.Jeszce więcej najmniej zarabiający będą odstawać zarobkami.
Dlaczego związki milczą liczyłem na ta podwyżkę. Robię za mł.eks. z III gr zaszerg. ,ładnych parę lat w służbie, gdzie tu sprawiedliwość.Jak się odezwałem ze powinienem inną pracę dostać to dostałem na piśmie z art.137 i inne perypetie . Zaraz odezwą się Ci od srebników i że to na parę miesięcy,ale skoro walczymy aby nie wszedł KAS to wcale nie na parę miesięcy. A czy Ci co dostali to będą płakać i oddadzą ,po prostu będą się cieszyć jak każdy kto dostanie podwyżkę. Mam wrażenie że zarabiać to ja będę więcej za wykonywaną pracę w KAS :-(

Dodam jeszcze ,że cywile u nas dostali podwyżki i to nie tylko ci co mieli najmniej i chyba ze spłatą.
 
Ostatnia edycja:
Może juz czas żeby związkowcy biorący udział w tych wszystkich ustaleniach odezwali się i poinformowali oficjalnie o wynikach ustaleń co do zasad ?

O tym że to " na chwilę" to ja slyszałem również przy wartościowaniu. Jak sie juz popdpisywało wszystko bez odwołań to szósty rok robie robote za mł.eksperta z pensją specjalisty.

Musimy wszyscy teraz mieć jasność co z podwyżkami bo tak to znowu nie dostaną wszyscy. A juz napewno nie dostaną ludzie spoza "towarzystwa" bo i tak o nich nikt nie upomni się :-(

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
związkowcy martwią sie sytuacją specjalistów. Wiadoma sprawa pośród nich nie ma młodszych speców. Tyle że jak wykonujesz na codzień obowiązki z specem starszym czy ekspertem czy nawet nie rzadko robisz więcej od nich i mówisz, że nie będziesz tego robił bo masz o wiele niże stanowisko to patrzą na ciebie jak na jelenia. Jak do obowiązków to młodszy spec ma robić wszystko jak do pieniędzy to mu się nie należy.
 
Wie, że po tym co napisze dużo osób będzie na mnie złych. Był czas na protest to co wtedy robiliście?, liczyliście na podwyżki, awanse, pochwałę wzrokową kierownictwa. Prawdą jest też, że związki nie informują nas o niczym, ciekawe. Pozdrawiam.
 
Byłem na proteście ,wydałem sporo pieniędzy na smsy aby powiadamiać w tym czasie o sytuacji ,byłem na chorobowym za co odjęto mi pieniądze, o nagrodzie nie wspomnę, a kokosów nie zarabiam.Jestem w związkach. Walczę o służbę przekonuję ,ale mam już coraz mniej chęci bo widzę ,że walczycie tylko o siebie i o wasze pagony .Również pozdrawiam.
A co niektórzy związkowcy(góra) w tym czasie u mnie pracowali i na dodatek dostali awanse na oficerów.
 
Ostatnia edycja:
związkowcy martwią sie sytuacją specjalistów. Wiadoma sprawa pośród nich nie ma młodszych speców. Tyle że jak wykonujesz na codzień obowiązki z specem starszym czy ekspertem czy nawet nie rzadko robisz więcej od nich i mówisz, że nie będziesz tego robił bo masz o wiele niże stanowisko to patrzą na ciebie jak na jelenia. Jak do obowiązków to młodszy spec ma robić wszystko jak do pieniędzy to mu się nie należy.



Hmmm czy jakieś nowe kwiatki wyszły ? Możesz mi przybliżyć o co chodzi? Nie ma mnie w robocie i wiem tyle co z forum i widze ze ml spec chce znów zrobić na szaro ale w jaki sposób tym razem?
Dziękuję za odpowiedź.
 
Odnośnie podwyżek. Nie wiem jak jest w innych izbach, ale w mojej tj. IC Gdynia sytuacja wygląda tak:
1 Komunikat o podwyżkach zwarty jest na stronie izby.
2. na 25 młodszych speców ( w służbie stałej ) 5 ma powyżej VIII grupy. 19 ma powyżej III grupy i będzie miło szanse na zmianę stanowiska na specjalistę. Po otrzymaniu nowego stanowiska zostaną zaszeregowani do VIII grypy.
3. Specjaliści - z 258 osób, 145 ma powyżej VIII grupy, z pozostałych 113 wszyscy mają zostać zaszeregowani do VIII grupy.
Chciałbym także przypomnieć, że związek proponował inny podział środków na podwyżki - podniesione miały być wynagrodzenia na wszystkich grupach, najwięcej w grupach od I do VIII. MF zadecydował inaczej - większość środków przeznaczył na podwyżki na stopniu równe dla wszystkich ( około 75 % całej kwoty na podwyżki )
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie podwyżek. Nie wiem jak jest w innych izbach, ale w mojej tj. IC Gdynia sytuacja wygląda tak:
1 Komunikat o podwyżkach zwarty jest na stronie izby.
2. na 25 młodszych speców ( w służbie stałej ) 5 ma powyżej VIII grupy. 19 ma powyżej III grupy i będzie miło szanse na zmianę stanowiska na specjalistę. Po otrzymaniu nowego stanowiska zostaną zaszeregowani do VIII grypy.
3. Specjaliści - z 258 osób, 145 ma powyżej VIII grupy, z pozostałych 113 wszyscy mają zostać zaszeregowani do VIII grupy.
Chciałbym także przypomnieć, że związek proponował inny podział środków na podwyżki - podniesione miały być wynagrodzenia na wszystkich grupach, najwięcej w grupach od I do VIII. MF zadecydował inaczej - większość środków przeznaczył na podwyżki na stopniu równe dla wszystkich ( około 75 % całej kwoty na podwyżki )
U nas wielka tajemnica.
No ale jeśli u nas są podobne ustalenia to nie załapię się na nic i pracować przyjdzie dalej za mł.,eks. z III gr.
A tak swoja drogą to dużo ma powyżej swojego stanowiska.
 
U nas wielka tajemnica.
No ale jeśli u nas są podobne ustalenia to nie załapię się na nic i pracować przyjdzie dalej za mł.,eks. z III gr.
A tak swoja drogą to dużo ma powyżej swojego stanowiska.
I to jest kolejna sprawa której już chyba nigdy nie zrozumie w naszej Służbie. Jak to "powyżej"? To albo spec albo starszy spec?

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Jeżeli ma to wszystko pierd.....ć to co mają oznaczać te podwyżki?
Na niektórych ulotkach jest napisane "" nie daję nie biorę ""
Czyżby to była jawna ..... tylko że w majestacie prawa ? :cool:
 
Jeżeli ma to wszystko pierd.....ć to co mają oznaczać te podwyżki?
Na niektórych ulotkach jest napisane "" nie daję nie biorę ""
Czyżby to była jawna ..... tylko że w majestacie prawa ? :cool:

To ma zadziałać w następujący sposób. Opinia publiczna dowie się, że zrobiono bajeczną reformę, i przy okazji podniesiono wynagrodzenia [do 3048], czyli były wysokie podwyżki. To będzie meritum wszystkich konferencji prasowych po pseudoreformie. A to, że 10 tysięcy funkcjonariuszy zbójecko odarto z dystynkcji i odebrano im dodatki za stopień służbowy, to pikuś. Opinia publiczna ma wiedzieć o suprreformie i wysokich podwyżkach, reszta nieistotna. Odzew będzie taki, no tak nie dość, iż dostali kasę to jeszcze im źle. Chciałbym zarabiać 3050 brutto, dostali podwyżki i jęczą itd itp...
 
Back
Do góry