• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

To ma zadziałać w następujący sposób. Opinia publiczna dowie się, że zrobiono bajeczną reformę, i przy okazji podniesiono wynagrodzenia [do 3048], czyli były wysokie podwyżki. To będzie meritum wszystkich konferencji prasowych po pseudoreformie. A to, że 10 tysięcy funkcjonariuszy zbójecko odarto z dystynkcji i odebrano im dodatki za stopień służbowy, to pikuś. Opinia publiczna ma wiedzieć o suprreformie i wysokich podwyżkach, reszta nieistotna. Odzew będzie taki, no tak nie dość, iż dostali kasę to jeszcze im źle. Chciałbym zarabiać 3050 brutto, dostali podwyżki i jęczą itd itp...
Nie poddamy się.Służba Celna zostanie.Na nic judaszowe srebniki
 
To ma zadziałać w następujący sposób. Opinia publiczna dowie się, że zrobiono bajeczną reformę, i przy okazji podniesiono wynagrodzenia [do 3048], czyli były wysokie podwyżki. To będzie meritum wszystkich konferencji prasowych po pseudoreformie. A to, że 10 tysięcy funkcjonariuszy zbójecko odarto z dystynkcji i odebrano im dodatki za stopień służbowy, to pikuś. Opinia publiczna ma wiedzieć o suprreformie i wysokich podwyżkach, reszta nieistotna. Odzew będzie taki, no tak nie dość, iż dostali kasę to jeszcze im źle. Chciałbym zarabiać 3050 brutto, dostali podwyżki i jęczą itd itp...
Obawiam się że może mieć kolega rację :-(

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Nic jeszcze nie wiadomo

Obawiam się że może mieć kolega rację :-(

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka

http://www.money.pl/gospodarka/wiad...erzenie-w-polityke-pis-czy,176,0,2138288.html
W II półroczu po postawie/ działaniach Min Fin, proteście SC, podejściu do przedstawicieli i agencji celnych ( ucieczka masowa do innych krajów UE - takie czynniki ja także widzę) zanotowano spadek z oczekiwanego wzrostu PKB 3,8% do stwierdzonego 3,1%. Jak wszystkie agencje i spedycje przeniosą się do innych krajów UE włącznie ze swoimi importerami, eksporterami itp. ) , a Służba Celna zostanie zmuszona do kolejnego protestu to wówczas władza będzie ze wzruszeniem wspominać wzrost PKB > 3%. A na koniec usłyszymy obłudne i nieszczere "SZCZĘŚĆ BOŻE" ......
 
W Białej Podlaskiej
Witam. U nas podwyżki rozdysponowane. Ml spec z 2300 na 2500 brutto. Specjalista z 2650 na 3050 brutto. Nie ma awansów na stanowiskach tylko do najwyższych widelek. Jak narazie nikt nie dostał z ml spec specjalisty. Było pismo i było wyjaśniona jak wygląda podwyżka i ze jest na wniosek np kierownika.
Ponoć ma być wypłacana w sierpniu ale to nie pewna informacją - nieoficjalna.



W Gdyni - info o podwyzkach na stronie.

A jak w innych Izbach, piszcie proszę
 
W Białej Podlaskiej
Witam. U nas podwyżki rozdysponowane. Ml spec z 2300 na 2500 brutto. Specjalista z 2650 na 3050 brutto. Nie ma awansów na stanowiskach tylko do najwyższych widelek. Jak narazie nikt nie dostał z ml spec specjalisty. Było pismo i było wyjaśniona jak wygląda podwyżka i ze jest na wniosek np kierownika.
Ponoć ma być wypłacana w sierpniu ale to nie pewna informacją - nieoficjalna.

W Gdyni - info o podwyzkach na stronie.
A jak w innych Izbach, piszcie proszę

Pewnie we wszystkich tak samo -najmniej zarabiający nie dostali nic. Pewnie dlatego związki milczą.
Największą grupą zyskującą są specjaliści a potem reszta w górę na wniosek kierownika.No i cywile którzy dostali do 3000 i wyżej. Teraz cywil zarabia ode mnie o wiele więcej i robi mniej(oczywiście nie wszyscy) podwyższyli im stanowiska a robota ta sama- można ano można (choć uważam że im także podwyżki się należały)
A ta "szansa" podkreślam szansa mł spec na stanowisko spec -byście się nie ośmieszali u nas już mówili że nie ma szans, nawet dla tych którzy mają powyżej grupy i tak jak ogłoszą konkursy- bo nagle znalazły by się stanowiska to trzeba przejść konkurs . Jak to jest że od lat można tak manipulować i nie dawać uczciwie pracującym i każdy zasłania się że tak musi być. Dlaczego mamy pracować za innych skoro mają wyższe uposażenie w grupie.Przykład ani w kancelarii mając uposażenie co najmniej mł eks ma stanowisko spec a ja mł spec III gr uposaż w orzecznictwie postępowania. A zaraz jak to mi mówiono -bo on tego i tak nie zrobi ,nie potrafi albo spie... (wynagrodzenie w służbie widać jest dożywotnie nie zależnie od tego co się wie i umie -i nie ma to odzwierciedlenia w ocenach -no przecież nie mogę go skrzywdzić- ale mnie tak).
I tak jak pisałem jedyna szansą widać jest KAS w którym najniższa ma być 3048, na pagonach mi nie zależy bo tam też marnie.
 
""I tak jak pisałem jedyna szansą widać jest KAS w którym najniższa ma być 3048, na pagonach mi nie zależy bo tam też marnie.""

No cóż mamona górą. :mad:
Przyjdzie czas i zrozumiecie że mamona to nie wszystko a z czasem i wy nie będziecie młodzi i na wasze miejsca przyjdą inni
i to samo będą mówić o was. Ktoś powie c'est la vie ;)
 
""I tak jak pisałem jedyna szansą widać jest KAS w którym najniższa ma być 3048, na pagonach mi nie zależy bo tam też marnie.""

No cóż mamona górą. :mad:
Przyjdzie czas i zrozumiecie że mamona to nie wszystko a z czasem i wy nie będziecie młodzi i na wasze miejsca przyjdą inni
i to samo będą mówić o was. Ktoś powie c'est la vie ;)

I tu pudło jestem w grupie 50+ i chciałbym w końcu mieć zapłacone po prostu za wykonywaną pracę czy to źle.
Pieniądze to nie wszystko ,mówią ci którzy je mają spokojnie płacąc rachunki jadąc na wakacje.A co którzy dostali podwyżki płaczą.
Jak wygramy będzie tak samo układy,kolesiostwo, nagrody awanse medale dyplomy, wybranym?.(choć to mam gdzieś,jak pensja dobra to i to mi nie potrzebne pazerny nie jestem).
A za służba jestem całym sercem i z dumą noszę mundur dlatego cały czas walczyłem.
 
Ostatnia edycja:
jak zaczynałem to tak samo myślałem tz. dlaczego ktoś jest wyżej a ktoś niżej
ale wydawało się iż jak będe stary to będe stał '' wyżej "" niż młody.
Zrobili wartościowanie i stary jest np. st.spec. a młody eksp. który tak naprawdę
jest zielony w porównaniu ze starszym służbą ale jak napisałeś są układy,
kolesiostwo, itp.. Układy były są i będą . Q-wa taki mamy klimat:mad:
 
itp.. Układy były są i będą . Q-wa taki mamy klimat:mad:[/QUOTE]

Dlatego,że wszyscy to tolerują.
Nie będę więcej już na ten temat dyskutować,bo udajecie że wszystko jest ok i tacy jak ja są dla was wyrzutem sumienia ,to co wcześniej ktoś napisał patrzycie jak na jeleni byle by robili to ja nie muszę,a jak mówi się prawdę to macie pretensje.
 
moim zdaniem między nami nie powinno być żadnych pretensji a tylko
dyskusje, wymiana zdań itp.
Jedziemy na tym samym wozie a jak wóz się wyp.....doli to wtedy będzie....!
Woźnica do tego dąży ....:(
 
Podwyżki dla żołnierzy od 2017r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie podwyższające od początku 2017 r. wskaźnik, według którego obliczane jest przeciętne uposażenie żołnierzy - poinformował PAP szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jeśli nie zmieni się tzw. kwota bazowa, żołnierze dostaną po 380 zł podwyżki.

W rozmowie z PAP szef BBN zwrócił uwagę, że wskaźnik w wojsku należał do najniższych. Taki sam mnożnik mają tylko zawodowi strażacy, a w pozostałych służbach mundurowych i specjalnych jest on wyższy. Niższy mnożnik jest jedynie w Służbie Celnej, której funkcjonariusze nie korzystają np. z przywilejów emerytalnych, jakie mają mundurowi (w marcu 2015 r. Trybunał Konstytucyjny nakazał to zmienić, obywatelski projekt ustawy w tej sprawie jest w Sejmie), ale uposażenie celników są obliczane tą samą metodą. Dla funkcjonariuszy celnych wskaźnik wynosi 2,72, co oznacza przeciętne uposażenie na poziomie 4143,35 zł.

Dotychczasowe przeciętne uposażenie żołnierza było niższe niż uposażenie innych służb mundurowych. Ten krok ma służyć właśnie wyrównaniu i dowartościowaniu sił zbrojnych, których rola dla bezpieczeństwa kraju niepomiernie wzrasta w obecnej sytuacji międzynarodowej - podkreślił Soloch.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...zki-dla-zolnierzy-prezydent-podpi,nId,2251900
 
Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie podwyższające od początku 2017 r. wskaźnik, według którego obliczane jest przeciętne uposażenie żołnierzy - poinformował PAP szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jeśli nie zmieni się tzw. kwota bazowa, żołnierze dostaną po 380 zł podwyżki.

W rozmowie z PAP szef BBN zwrócił uwagę, że wskaźnik w wojsku należał do najniższych. Taki sam mnożnik mają tylko zawodowi strażacy, a w pozostałych służbach mundurowych i specjalnych jest on wyższy. Niższy mnożnik jest jedynie w Służbie Celnej, której funkcjonariusze nie korzystają np. z przywilejów emerytalnych, jakie mają mundurowi (w marcu 2015 r. Trybunał Konstytucyjny nakazał to zmienić, obywatelski projekt ustawy w tej sprawie jest w Sejmie), ale uposażenie celników są obliczane tą samą metodą. Dla funkcjonariuszy celnych wskaźnik wynosi 2,72, co oznacza przeciętne uposażenie na poziomie 4143,35 zł.

Dotychczasowe przeciętne uposażenie żołnierza było niższe niż uposażenie innych służb mundurowych. Ten krok ma służyć właśnie wyrównaniu i dowartościowaniu sił zbrojnych, których rola dla bezpieczeństwa kraju niepomiernie wzrasta w obecnej sytuacji międzynarodowej - podkreślił Soloch.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...zki-dla-zolnierzy-prezydent-podpi,nId,2251900


wskażnik 2,72 to XXI grupa zaszeregowania (stanowisko st. ekspert , a to chyba więcej niż 4143,35 zł (jak to liczą ?)
 
wskaźnik to wskaźnik, a Ty mylisz go z mnożnikiem kwoty bazowej...

a skoro przy kwocie bazowej jesteśmy, to zawsze ona była wyższa o płacy minimalnej (teraz 1850 - specjalnie tak ostatnio podnieśli, aby nie przekroczyć kwoty bazowej), więc teraz jak podniosą minimalną do 2000, to i bazowa powinna wzrosnąć co ponad 2000, a do powinno dać nam podwyżkę - im wyższe stanowisko, tym wyższa podwyżka... Tylko jest ale... jak nas zlikwidują z końcem roku to od nowego roku dupę a nie nową kwotę bazową zobaczymy...
 
wskaźnik to wskaźnik, a Ty mylisz go z mnożnikiem kwoty bazowej...

a skoro przy kwocie bazowej jesteśmy, to zawsze ona była wyższa o płacy minimalnej (teraz 1850 - specjalnie tak ostatnio podnieśli, aby nie przekroczyć kwoty bazowej), więc teraz jak podniosą minimalną do 2000, to i bazowa powinna wzrosnąć co ponad 2000, a do powinno dać nam podwyżkę - im wyższe stanowisko, tym wyższa podwyżka... Tylko jest ale... jak nas zlikwidują z końcem roku to od nowego roku dupę a nie nową kwotę bazową zobaczymy...

Dzięki za wyjasnienie. Ale im wyzsze stanowisko tym wyzsza podwyzka?, to znowu nie fair. Z drugiej strony moze to wszystko juz nas nie dotyczyc
 
https://www.sluzbacywilna.info.pl/aktualnosci/1138-kwota-bazowa-vs-minimalne-wynagrodzenie-3


NIEMOŻLIWE że zmiana płacy minimalnej w 2017 do 2000zł, powinna spowodować wzrost kwoty bazowej z 1873,84 do 2000 zł.

Trochę to nie realne bo spowodowało by to:
- wzrost wynagrodzenia na stanowisku specjalisty SC o +202zł brutto
- wzrost wynagrodzenia za stopień +36zł brutto
- wzrost wynagrodzenia za dodatek graniczny +20zł brutto
- wzrost dodatku za wysługę +20-100zł
- wzrost dodatku za godziny nocne i nadgodziny +30zł brutto
oraz inne


USTAWA budżetowa 2016:
Art. 9. 1. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 2030 i 2199 oraz z 2016 r. poz. 178) ustala się:
2) kwoty bazowe dla:

a) osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – w wysokości 1766,46 zł,

b) członków korpusu służby cywilnej, etatowych członków samorządowych kolegiów odwoławczych i kolegiów
regionalnych izb obrachunkowych, pracowników Rządowego Centrum Legislacji, ekspertów, asesorów
i aplikantów eksperckich Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariuszy Służby Celnej, członków
służby zagranicznej niebędących członkami korpusu służby cywilnej – w wysokości 1873,84 zł,

d) żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy – w wysokości 1523,29 zł;

c) członków Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych – w wysokości 1523,29 zł,

jak widać mamy w ustawie kilka kwot bazowych i są niektóre poniżej minimalnej płacy więc chyba źle mówisz bo nie wiedzę nigdzie podstaw prawnych do takich twierdzeń



I tak jak pisałem jedyna szansą widać jest KAS w którym najniższa ma być 3048, na pagonach mi nie zależy bo tam też marnie.

na tych marnych pagonach przy st aplikancie masz 520 brutto+ Zrozum że podwyżka po wejściu KAS będzie obniżką w końcowym bilansie. Z czego sie teraz cieszyć? że dostałem 349 brutto więcej przy zmianie grupy z IV na VIII skoro po wejściu kAS i tracąc stopień (ten marny o którym mówisz) będę mieć 520zł brutto mniej??
 
Ostatnia edycja:
Zrozum że podwyżka po wejściu KAS będzie obniżką w końcowym bilansie. Z czego się teraz cieszyć? że dostałem 349 brutto więcej przy zmianie grupy z IV na VIII skoro po wejściu kAS i tracąc stopień (ten marny o którym mówisz) będę mieć 520zł brutto mniej??
Wreszcie ktoś napisał prawdę bez ściemy jak będzie wyglądać przejście do KAS-u .Potracimy wszyscy tylko im wyższy ktoś ma stopień tym dostanie bardziej po d..
 
Wreszcie ktoś napisał prawdę bez ściemy jak będzie wyglądać przejście do KAS-u .Potracimy wszyscy tylko im wyższy ktoś ma stopień tym dostanie bardziej po d..

A najzabawniejsze, że we wrześniu pewnie jeszcze jakieś awanse rozdadzą. Chyba, żeby bardziej bolało jak będą dystynkcje z nas zdzierali, jak ze zdrajców. A swoją droga to już patologia, gdy kwota bazowa jest niższa od płacy minimalnej, czy to legalne?
 
A najzabawniejsze, że we wrześniu pewnie jeszcze jakieś awanse rozdadzą. Chyba, żeby bardziej bolało jak będą dystynkcje z nas zdzierali, jak ze zdrajców. A swoją droga to już patologia, gdy kwota bazowa jest niższa od płacy minimalnej, czy to legalne?


nawet jeśli niezgodne z konstytucją to kto ci takie orzeczenie opublikuje? ;)
 
napisał angel81 :na tych marnych pagonach przy st aplikancie masz 520 brutto+ Zrozum że podwyżka po wejściu KAS będzie obniżką w końcowym bilansie. Z czego sie teraz cieszyć? że dostałem 349 brutto więcej przy zmianie grupy z IV na VIII skoro po wejściu kAS i tracąc stopień (ten marny o którym mówisz) będę mieć 520zł brutto mniej??[/QUOTE]


Tyle tylko ,że ja akurat zyskam i to 700 brutto. I żeby nie było za Kas w tej postaci też nie jestem.
Przez tyle lat byłem" niedoszacowany" z lekka mówiąc. Rozumiem ,że boicie się potracić pieniądze ale nie oznacza to ,że ja nie mam mieć zapłacone za pracę ,która wykonuję. Dlaczego znów po raz kolejny jestem oszukany bo związki nie walczyły.
 
Ostatnia edycja:
napisał angel81 :na tych marnych pagonach przy st aplikancie masz 520 brutto+ Zrozum że podwyżka po wejściu KAS będzie obniżką w końcowym bilansie. Z czego sie teraz cieszyć? że dostałem 349 brutto więcej przy zmianie grupy z IV na VIII skoro po wejściu kAS i tracąc stopień (ten marny o którym mówisz) będę mieć 520zł brutto mniej??


Tyle tylko ,że ja akurat zyskam i to 700 brutto. I żeby nie było za Kas w tej postaci też nie jestem.
Przez tyle lat byłem" niedoszacowany" z lekka mówiąc. Rozumiem ,że boicie się potracić pieniądze ale nie oznacza to ,że ja nie mam mieć zapłacone za pracę ,która wykonuję. Dlaczego znów po raz kolejny jestem oszukany bo związki nie walczyły.[/QUOTE]

No tak typowe myślenie, przez pryzmat JA. Kim jesteś, które związki o ciebie nie walczyły ? Którego związku jesteś członkiem? W obliczu zagłady zachowujesz się jak judasz... JA JA JA. A skąd wiesz, że w tym twoim kas dostaniesz propozycję ? Mogą wyjebać na zbity pysk...


BOLO błyskotliwie, zapomniałem, że TK nie istnieje : )
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry