• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

to pierwsze tak duże podwyżki dla najliczniejszej grupy jaką są specjaliści i mł spece od czasów Kapicy. Niektórzy nawet widzę że uwierzyli że w KAS może być lepiej.. ja dalej twierdzę że konsolidacja może dać duże efekty ALE TYLKO na poziomie samych systemów informatycznych bez mieszania w kadrach wszystkich jednostek
 
Ja akurat jestem młodszym specjalistą i nie zobaczyłem podwyżki na oczy w porównaniu do innych bo związki tak z dyrekcją ustaliły że my na III grupie nic nie dostaniemy, ale coś tam pieniędzy zostało zaoszczędzonych na nas i chcą sobie wypłacić wyrównania od początku roku to moim zdaniem jest kpina dla nas nie ma pieniędzy ale wg związkowców na wyrównania jest, na wartościowaniu nas oszukano i teraz to samo więc jedynym wyjściem jest jakaś zmiana tylko jak kolega wyżej napisał że reforma powinna dotyczyć systemów lub ewentualnie dotyczyć ministerstwa czy co najwyżej izb, ale obecny stan jest powiedzmy delikatnie nie do przyjęcia bo mieli dostać podwyższki najmniej zarabiający a dostali znowu lepiej zarabiający.
 
A i nie samą granicą SC żyje, wewnętrzne też dodatków granicznych oraz nocnych nie mają.

Dodatki z tytułu posiadanych stopni służbowych jak najbardziej. Zresztą upraszczając, bo nie do wszystkich dociera. W KAS zarobki będą 3048 brutto plus wysługa. Także większość z nas coś straci, tylko jedni mniej drudzy więcej. Funkcjonariusz w stopniu starszego aspiranta traci dodatek za stopień w kwocie 970 brutto, starszy rewident 670, aplikant 470. Ja już nie mogę doczekać się KAS, w końcu zawsze marzyłem o zarobkach ochroniarza z marketu [z całym szacunkiem dla ochroniarzy].
 
Poprzedni rząd też na koniec kadencji zakładał reformę aparatu pobierającego należności do budżetu. Tak więc sorry, ja wolę mieć tę reformę dzisiaj, póki jestem jeszcze w miarę młody, niezależny i bez zobowiązań finansowych. Mam dosyć ciągłego oglądania się za siebie i strachu, co będzie za dwa lata, nie mam ochoty żyć w niepewności. Wolę stracić pracę, bądź sam z niej zrezygnować, jeżeli jej warunki przestaną mi odpowiadać, teraz, niż w odroczonej o kilka lat przyszłości. Bo zapowiada się na to, że prędzej czy później któraś ekipa nas sprzątnie. Mam tylko nadzieję, że zdążę kupić bilet w jedną stronę oraz wymienić nędzne oszczędności na walutę kraju docelowego zanim kurs złotówki się załamie.
 
Ostatnia edycja:
Projekt ustawy budżetowej na rok 2017 z dnia 25 sierpnia 2016 r. przekazany Radzie Dialogu Społecznego

Dla liczących na dalsze podwyżki po reformie KAS - cytat z uzasadnienia do projektu budżetu na 2017 rok
" (...) średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej - w wysokości 100,0% "
Ponadto nie przewidziano wydatków na reformę KAS - zgadnijcie kto ją sfinansuje?

całość tutaj http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-f...n-2&p_p_col_count=1#p_p_id_101_INSTANCE_nv3C_
 
podwyżki-info

Czy we wszystkich Izbach dali ludziom podwyżki wynagrodzeń na stanowiskach? Może ktoś wie jak to wygląda w Warszawie?
 
Projekt ustawy budżetowej na rok 2017 z dnia 25 sierpnia 2016 r. przekazany Radzie Dialogu Społecznego

Dla liczących na dalsze podwyżki po reformie KAS - cytat z uzasadnienia do projektu budżetu na 2017 rok
" (...) średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej - w wysokości 100,0% "
Ponadto nie przewidziano wydatków na reformę KAS - zgadnijcie kto ją sfinansuje?

całość tutaj http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-f...n-2&p_p_col_count=1#p_p_id_101_INSTANCE_nv3C_

Z uzasadnienia ustawy<<4.2. Cło
Prognozuje się, że w 2017 r. dochody z cła wyniosą 3.720.000 tys. zł, co oznacza 18,2%
wzrost w stosunku do prognozowanego wykonania w 2016 r. Relacja dochodów z tego tytułu
do PKB w 2017 r. wyniesie 0,2%, pozostając na poziomie relacji z 2016 r.
Do prognozy dochodów z cła w 2017 r. wykorzystano następujące wielkości
makroekonomiczne:
− import spoza obszaru krajów Unii Europejskiej – 80.343 mln EURO,
− stawkę celną na poziomie 1,08%,
− średni kurs złotego – 4,287014 PLN/EUR.
 
USTAWA BUDŻETOWA
NA ROK 2016
z dnia 25 lutego 2016 r.
Art. 9. 1. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 966) ustala się:
(...)
2) kwoty bazowe dla:
a) osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – w wysokości 1 766,46 zł,
b) członków korpusu służby cywilnej, etatowych członków samorządowych kolegiów odwoławczych i kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, pracowników Rządowego Centrum Legislacji, ekspertów, asesorów i aplikantów eksperckich Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariuszy Służby Celnej, członków służby zagranicznej niebędących członkami korpusu służby cywilnej – w wysokości 1 873,84 zł,

USTAWA BUDŻETOWA
NA ROK 2017
z dnia .... 2017 r.
Art. 9. 1. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 966) ustala się:
(...)
2) kwoty bazowe dla:
a) osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – w wysokości 1 789,42 zł,
b) członków korpusu służby cywilnej, etatowych członków samorządowych kolegiów odwoławczych i kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, pracowników Rządowego Centrum Legislacji, ekspertów, asesorów i aplikantów eksperckich Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariuszy Służby Celnej, członków służby zagranicznej niebędących członkami korpusu służby cywilnej – w wysokości 1 873,84 zł,



innych zmian nie widzę i pomimo tak małego wzrostu kwoty bazowej przy ich mnożnikach daje to kilka stówek.

tym czasem do analizy: kwbaz2015.jpg
w 2017 roku minimalne wynagrodzenie planowane na poziomie 2000zł czyli przewyższające kwotę bazową
 
Ostatnia edycja:
Czy we wszystkich Izbach dali ludziom podwyżki wynagrodzeń na stanowiskach? Może ktoś wie jak to wygląda w Warszawie?

Dzwoniłem do finansów, bo też nie dostałem, część ludzi przesunęli na wrzesień, coś im tam kolidowało, co nie wiem bo finanse dostają zlecenie z kadr. Także wszyscy dostaną, tylko niektórzy później. Uprzedzam pytanie, nie wiem czy z wyrównaniem.
 
Back
Do góry