• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Dzwoniłem do finansów, bo też nie dostałem, część ludzi przesunęli na wrzesień, coś im tam kolidowało, co nie wiem bo finanse dostają zlecenie z kadr. Także wszyscy dostaną, tylko niektórzy później. Uprzedzam pytanie, nie wiem czy z wyrównaniem.

Czy dla wszystkich?
 
Tak napisałem. Przemiła pani z finansów wytłumaczyła mnie, że UZ wzrasta automatycznie każdemu kto sie łapie. Ciekawe tylko czemu ssc dostali podwyżkę UZ do 2950, a miało być do 3050?

Bo podwyżka jest od 8 sierpnia liczona, w wrześniu ma być do 3048 ,rozporządzą wchodzą 14 dni od ogłoszenią , z mł spec jest jakaś jazda bo wysokie widły nic nie dostały, z tego co wczytałem z nimi będzie na dwa baty tylko nie wiem jak pogodzić max 700 z 3048.
Na granicy generalnie jest akcja likwidacji młodszych charotszych.
 
młodym dali kasę i to dobrze ale dlaczego nie dano starym chociaż
symbolicznie ? Tego nie wiem :mad: Nie mówię o podwyżkach
w wysokości 700 PLN ale niech 50 PLN tak dla oka.
Ps. z perspektywy lat służby zawsze robili jakąś łaskę i dowali
jakieś marne grosze ale ch... im w du... .! Jeżeli ktoś czyta którzy
nic nie dostali to pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)
 
w IC BP podwyżki dostają też starsi specjaliści (chyba wszyscy ze stażem powyżej roku na stanowisku) oraz część młodszych ekspertów.
 
Jacy młodzi dostali ? bo jako młodszy specjalista już od ,, wieków,, nie dostałem złamanego grosza nawet tego symbolicznego, chociaż żeby trochę się zbliżyć do tych do tych starszych kolegów, a oni jeszcze bardziej odskoczyli, a mieli dostać wszyscy młodzi !!!!
 
Ja dostałam podwyżkę choć nie jestem młoda choć na pagonach jak młoda. Marna to satysfakcja że dopiero teraz zarabiam prawie tyle co inne osoby , które pracują tyle co ja lub krócej. Może to smutne i mało popularne ale dla mnie KAS to jedyna szansa. Bo nie mam rodziny w IC i MF bo jestem innego wyznania co mój szef itd. Dzisiaj jest piątek ale myślę że od poniedziałku powoli zacznie się. Tak jak wcześniej pisałam najwięcej do stracenia mają ci , którzy mają dużo do stracenia czyli nepotyzm ,układy wyznaniowe i polityczno-biznesowe przeważnie na pagonach bogato i i w stanowiskach nieźle to oni dostają delirki na myśl o tym co będzie łącznie ze sporą grupą związkowców, którzy łapią się do tych co wcześniej wymieniam. KAS to jedyna szansa na wypalenie patologii w tej "firmie" niestety.
 
Wypalić patologie można zmieniając dwa przepisy w uoSC i jedno rozp MF. Zagadką pozostaje dlaczego tego dotąd nie zrobiono chroniac i konserwując stare układy.
 
Ja dostałam podwyżkę choć nie jestem młoda choć na pagonach jak młoda. Marna to satysfakcja że dopiero teraz zarabiam prawie tyle co inne osoby , które pracują tyle co ja lub krócej. Może to smutne i mało popularne ale dla mnie KAS to jedyna szansa. Bo nie mam rodziny w IC i MF bo jestem innego wyznania co mój szef itd. Dzisiaj jest piątek ale myślę że od poniedziałku powoli zacznie się. Tak jak wcześniej pisałam najwięcej do stracenia mają ci , którzy mają dużo do stracenia czyli nepotyzm ,układy wyznaniowe i polityczno-biznesowe przeważnie na pagonach bogato i i w stanowiskach nieźle to oni dostają delirki na myśl o tym co będzie łącznie ze sporą grupą związkowców, którzy łapią się do tych co wcześniej wymieniam. KAS to jedyna szansa na wypalenie patologii w tej "firmie" niestety.

Czy ty człowieku zastanawiasz sie nad tym co piszesz. sras to patologia i jedna wielka nieuczciwość. Ja mam 20 lat słuzby i też jestem tylko specjalistą i sierżantem, nie mam żadnej rodziny w IC i mf i też miałem szefa który był innego wyznania i co z tego, mam teraz tak jak ty pluć na mundur który noszę od 20 lat. Układy dopiero teraz sie zaczynają trzeba byś slepym żeby tego nie widzieć. Nie chcę żadnego sras bo tam dopiero będę pokrzywdzony, jak po 20 latach służby zostanę potraktowany jak szmata do podłogi. Ty tez w sras zostaniesz potraktowana jak szmata do podłogi i to jest ta twoja szansa, szansa na co, chyba tylko na to żeby nas zgnoić i upodlić.
 
No to czekaj w stagnacji następne 20 lat w takim układzie jak teraz i dalej narzekaj. Albo czytaj ze zrozumieniem i nie się paniki. To nie ty masz się bać tylko panie /panowie oficerowie i aspiranci. Bez paniki i delirki , wiadomo że przyjdą nowi I nowe układy ale tobie to nie zaszkodzi. Zaszkodzi innym nieporadne życiowo oficerów i aspirantow be z wyższego wykształcenia i lewackim poglądom .

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ja się boję tego srasu bo zabiorą mi dodatkowy urlop, mój stopień, moje mianowanie, to wszystko co wypracowałem przez 20 lat a w zamian dadzą mi niepewność jutra umowę na czas określony i cywilne łachy. To jak mam sie nie bać? Co ty bredzisz blackwidow?
 
Niech sie boją ci co są społecznie nieporadni i w świecie zewnętrznym sobie nie poradzą oraz , ja wolę pracować w cywilnych łachaach na jasnych zasadach niż dalej tkwić w tym pier. ..m układzie zwłaszcza tu na wschodzie. Odoby " kalekie" faktycznie mają czego się bać i nie żal mi ich .

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ja dostałam podwyżkę choć nie jestem młoda choć na pagonach jak młoda. Marna to satysfakcja że dopiero teraz zarabiam prawie tyle co inne osoby , które pracują tyle co ja lub krócej. Może to smutne i mało popularne ale dla mnie KAS to jedyna szansa. Bo nie mam rodziny w IC i MF bo jestem innego wyznania co mój szef itd. Dzisiaj jest piątek ale myślę że od poniedziałku powoli zacznie się. Tak jak wcześniej pisałam najwięcej do stracenia mają ci , którzy mają dużo do stracenia czyli nepotyzm ,układy wyznaniowe i polityczno-biznesowe przeważnie na pagonach bogato i i w stanowiskach nieźle to oni dostają delirki na myśl o tym co będzie łącznie ze sporą grupą związkowców, którzy łapią się do tych co wcześniej wymieniam. KAS to jedyna szansa na wypalenie patologii w tej "firmie" niestety.

Smutne słowa powyżej. Rozumiem rozżalenie, sam od wielu, wielu lat obserwuję zależności w służbie celnej i wiem, że istnieją dwie frakcje, które w zależności od układu politycznego wymieniają się na stanowiskach kierowniczych. Oczywiście, że jest nepotyzm, układy, szemrany biznes. Wiem też, że trzeba z tym walczyć i to wyplenić (sądzę, że ogromy udział w powstałych obecnie zależnościach miał Jacek Kapica, to on ostatecznie zdeprawował kadrę), jednak KAS wypali nie tylko patologie, on może zniszczyć życie wielu uczciwym celnikom, także Tobie. Będziemy piątym kołem dla skarbowców, którzy przejmą powolutku nasze zadania. Odnośnie pensji, powiem tylko, że w skarbówce zarabiają źle, ich zarobki są niższe niż nasze. To wina państwa, ale także ich samych, nigdy o nic nie walczyli.
Biorąc pod uwagę tylko te dwa fakty: my jako piąte koło i ich, skarbowców, niskie zarobki, uważasz, że Twój status oraz pozostałych celników zostanie zachowany, że nasze doświadczenie docenione? Obecne układy w SC są złe, jednak szykowana nam przyszłość w KAS będzie dla całej naszej formacji kresem istnienia.
 
No to czekaj w stagnacji następne 20 lat w takim układzie jak teraz i dalej narzekaj. Albo czytaj ze zrozumieniem i nie się paniki. To nie ty masz się bać tylko panie /panowie oficerowie i aspiranci. Bez paniki i delirki , wiadomo że przyjdą nowi I nowe układy ale tobie to nie zaszkodzi. Zaszkodzi innym nieporadne życiowo oficerów i aspirantow be z wyższego wykształcenia i lewackim poglądom .

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Sadziłem, że rozmawiamy poważnie, ale teraz to co piszesz to kompletne bzdury. Jak sądzisz, kto bedzie wybierał w SC pracowników do KAS? Oczywiście, że Twoi przełożeni i już na samym starcie może się okazać, że się nie nadajesz, nawet poskarżyć nie będziesz się mógł, bo ustawa KAS nie przewiduje możliwości odwołania od decyzji zwolnienia.
Wciąż przeraża mnie krótkowzroczność niektórych z nas. Jeżeli obrzydła Ci SC, to składaj papiery do skarbówki i wskakuj w cywilki i ich układy, tam wszystko jest na pewno "zdrowe". Powodzenia.
 
Mylisz się bardzo nie po to PiS wysłał swoich "czyśvicieli jak np. W przypadku IC Białystok aby robili tą robotę obecni. To ma być poprawne politycznie wiec w tej izbie jest sporo do wyje....nia. pomysśl i zastanów się. U nas pan S. już nie jest dyrektorem ale jego układ owszem. Bez kasu nie widzę w tej IC zmian a że zaboli wielu ? No cóż ,trudno.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Czy Ty blackwidow tak doskonale grasz czy może jesteś aż tak nieświadomy? Czy Ty nie widzisz, że KAS jest także bezprzedmiotowy z powodu tego kto go tworzy?
 
Zostawmy na chwilę ochronę miejsc służby i pracy. BLACKWIDOW, kas to zabójstwo dla budżetu. Pamiętaj co ślubowaliśmy naszej Ojczyźnie!

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Pisze MarcinK : Jacy młodzi dostali ? bo jako młodszy specjalista już od ,, wieków,, nie dostałem złamanego grosza nawet tego symbolicznego, chociaż żeby trochę się zbliżyć do tych do tych starszych kolegów, a oni jeszcze bardziej odskoczyli, a mieli dostać wszyscy młodzi !!!!

Prawda,ja też nie dostałem mł spec a nie jestem młody jak wcześniej pisałem 50+ .Spec dostali i stanowiska wyżej na wniosek kierownika ,awanse na pagonach młodzi i swoi -jak zwykle.Stanowiska na spec mają niby w Sowie coś nakręcić (a do tej pory to nie szło?) ale to nie jest pewne i nie staczy dla wszystkich wiec co łut szczęścia ładniejsza bardziej lubiony? Chyba jednak dobrniemy pewnie do tego nieszczęsnego KAS i dostaniemy wyrównanie(i nie piszcie ,że nie dostanę więcej bo zabiorą pagony -dostanę oczywiście jak będzie propozycja) Tak jak piszesz jeszcze bardziej odbiegli od nas pensjami a praca taka sama lub większa. Upomniałem się o pracę za mł spec(którą wykonuje ktoś z wyższym stanowiskiem i płacą bardzo......) to co usłyszałem : przyjołeś się na psa to ...... i tak to w sc szanują ludzi. :(
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry