• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ robią nas w jajo !!!!

G

Guest

Gość
Tak panie Siwy czekacie aż protest umrze a potem będą miliny powodów niepowodzenia. Oszukujecie zwykłych celników i tyle .... daliście nadzieję i zabraliście ją ... Wy jako ZZ macie służyć NAM zwykłym celnikom a nie MF !!!!!
Proponuje wszystkim bojkotować to forum gdyż ostatnia resztka nadzieji na lepsze jutro padła a ZZ wykorzystują nas dla swoich prywatnych celów.
Panie S. Siwy mam prośbę nie kasuj Pan mojej wypowiedzi niech ludzie sami osadą was, i jeżeli mógłby Pan to proszę podać choć jeden przykład skutecznego działania ZZ który przełożył się na lepsze-godne życie celników.
 
Kolejny raz mogę tylko przeprosić za niepoważne działania niektórych osób z ZZ w związku z zainicjowaną akcją. Jestem przekonany, że uda się to jeszcze naprawić na najbliższym RF.
To prawda, że ciężko jest podać powód skutecznego działania ZZ na przestrzeni ostatnich 5 lat.
Pięciu lat pod kierownictwem Fołty.
Dopóki ta pani nie odejdzie nie ma mowy o najmniejszej nawet szansie na poprawę skuteczności ZZ.
 
Dzięki za szczerość ale cała sytuacja jest żenująca..... bo kto ma nas bronić ...kto ??? Ja jako członek ZZ nie chcę aby kierowała nim pani Fołta !!! myślę ze takich osób jak ja jest Baaaaaardzo wiele ... co mamy zrobić z kim rozmawiać aby kobieta ta nie " reprezentowała " celników !!! To już 5 lat bez konkretnego i efektywnego działa ZZ -!!!! Czy one są po to by być - czy po to by działać i SŁUŻYĆ nam !!!!
 
Aby usunąć Fołtę i przez to zmienić Federację, aby w końcu zaczęła skutecznie działać w sprawie poprawy sytuacji materialnej i statusu prawnego oraz socjlanego funakcjonariusza potrzeba w ZZ w Szczecinie, na Okęciu, Białymstoku i w ZZ z Nowego Targu oraz oczywiście Krakowa wybrać nowych przewodniczących.
Niestety jak widać, to jest proces długotrwały.

Warto przypomnieć, że od 2003 roku nie uległa zmianie wielokrotność kwoty bazowej w SC.

Napiszę jeszcze tylko dla tych foromowiczów, którzy nie do końca orientują się w zagadnieniach i oskarżają także i mnie za te niepowodzenia ZZ w okresie wielu ostatnich lat.
Nasz ZZ jest w Federacji dopiero od około jednego roku. Przystąpiliśmy do Federacji z konkretnym programem, niestety nic z tego nie udało się do tej pory wprowadzić w życie, oczywiście powodem jest samowola Fołty.
W tym stanie rzeczy, zastanawiamy się nad wystąpieniem
 
5 ( PIĘĆ ) lat !!!!
No to co WY ZZ powiecie ludziom z Medyki,. Korczowej ... itd - z kim Oni walczą ... bo mi wydaje się że z Fołtą !!!!
 
Siwy napisał:
Warto przypomnieć, że od 2003 roku nie uległa zmianie wielokrotność kwoty bazowej w SC.
I po takich sukcesach wybrali jom na przewodniczoncom. Panie Siwy to oznacza że nic i nigdy jej nie usunie.
Ale to źle świadczy o tej waszej Federacji.
 
Panie S. Siwy co Pan zrobił przez 5 lat aby Fołta nie mieszała ? Osoba ta wypowiadając się w mediach nie reprezentuje Nas tylko MF !!! Działa na szkodę związkowców i to jest powód aby ją olać i bojkotować - I TO JEST PANA ZADANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Z Urzędów celnych odchodzą ludzie nie przez Zytę czy M.F tylko przez Z.Z. i Fołtę !!!
Zero ( O ) siły przebicia gdziekolwiek !!!! Jesteśmy sami a strajki włoskie i itd... to tylko pozory nic więcej aby ludzi uciszyć " ze niby coś sie dzieje ".
Ja mam taką SC głęboko w ......
 
Na wschodzie jestem od 2004 r. Wtedy, gdy mnie alokowano miałem ogromny żal do ZZ, że dużo młodsi wiekiem i stażem w SC pozostali a mnie przeniesiono nie pytając o cokolwiek. No cóż. Taka już jest konstrukcja tego świata i nic na to nie poradzę. "Garb" czy "plecak" (jak go zwał tak go zwał), to argumenty dla mnie maluczkiego nie do przeskoczenia i trzeba się z tym oswoić. ZZ nic nie uczyniły by pomóc. Ba!!! W tym "gorącym" czasie nagle gdzieś się ich władni pochowali, po to bym po kilku miesiącach mógł usłyszeć "jak wielu zawdzięcza tak niewielu". Szlag mnie trafia jak oglądam galerię swojej dawnej izby i widzę te uśmiechnięte twarze zwiazkowców, którym tych właśnie wielu ludzi kiedyś zaufało w nadziei, że nie będą musieli doświadczać tego, co przeżyłem ja, moi koledzy i nasze rodziny.
Od tamyego czasu nie chcę słyszeć o jakimkolwiek ZZ. Po alokacji przekonałem się, że ich władza (bez różnicy jakiego szczebla) opowie każdą historię, po to tylko by chronić własne dupy.
Od trzech lat nie zrobili nic, bym mógł o nich myśleć inaczej.
To z mojego podwórka. Patrząc zaś bardziej globalnie, można odnieść wrażenie, że pedały i lesby są lepiej zorganizowane niż ZZ SC. Mimo iż nie jest to jedna grupa zawodowa (inaczej mieliby ZZ) potrafią zwrócic na siebie uwagę, choćby mediów.
O nas nikt poważny nie będzie pisał, czy mówił.
NAS JUŻ WYDYMANO!!!
3MCIE SIE!
 
Panie Sławku. Ja mam proste rozwiązanie, skoro związki zawodowe działające dzisiaj w SC nie reprezentują naszych interesów trzeba założyć nowe, które będą działały w obronie funkcjonariuszy SC i SC. Ludzie wypisujcie sie ze związków które nas zdradziły!!!!!!
 
Siwy napisał:
To prawda, że ciężko jest podać powód skutecznego działania ZZ na przestrzeni ostatnich 5 lat.
No jak to a alokacja. Zapominacie waść o największym sukcesie Fołty :) Sukcesie, za który została odznaczona.
Swoją drogą to was nie otrzeźwia. To że iwonak nic nie załatwiła pozytywnego z czyżowiczem kiedy miała przez długie lata wejścia do Mf i liczyła się tam bardzo.
Co to wtedy było zwykła ściema??????????????????????
 
Wczoraj TVN podala informację o naszym proteście. Strajkujemy głównie przeciw wysokom zarobkom kapelanów. Dlaczego opinia publiczna jest źle informowana. Moi znajomi oglądajhący ten materiał widzieli tylko SZPONY PANI IWONY.
A wracając do tematu naszych przywódców to wychodzi na to że Andrzej Gajda i teraz Iwona Fołta zablokowali walkę celników o wynagrodzenia i emerytury. Tylko jeden związek z odpowiednim szefem będzie partnerem do rozmów z MF.
 
w Katowicach to samo

Katowickie związki od początku swego istnienia tj od czasów Paczochy nie zrobiły nic, żeby wyrównać płace przynajmniej do granic przyzwoitości!!!!
Tak Henryku i Jacku blado wyglądacie blado....:))
 
24 października pan Henryku miał niepowtarzalną szansę zrehabilitować się choć trochę. Nie poparł sporu zbiorowego celników z Bielska-Białej. I co.... Strach ma wielkie oczy, a horyzont przesłania pewien kawałek własnego ciała.
To samo p. Krasoń. Jak pan się czuje i kogo pan reprezentuje. Przeprowadził pan referendum ws. poparcia sporu zbiorowego - zna pan wole członków ZZ. Dlaczego nie wypełnia pan statutowych obowiązków! Dlaczego nie reprezentuje pan ludzi, którzy tworzą ZZŚSC i wybrali pana do zarządu?
 
Pan Gil. On reprezentuje samego siebie a dziwnym zbiegiem okoliczności również interesy pracodawcy. Mieni sie przy tym działaczem solidarnościowym. Czy brak poparcia protestu celników ze wschodu, a także sporu zbiorowego ZZ w Bielsku-Białej to nie działanie ze szkodą dla ZZ nie mówiąc już o ideałach Solidarności?!!
 
Przestańcie gadać o tym wirtualnym proteście. Tylko zolle z Przemysla dali się nabrać i naprawdę protestowali. Reszta w tym izba Fołty i Baśki nie zrobiły nic. Na dzisiaj to nawet w Przemyślu już jest po proteście.
To była fikcja na czas wyborów potrzebna tym paniom. Mądrzy są Ci którzy to zauważyli i nie weszli w żadne chore spory zbiorowe.
 
To nie jest wirtualny protest. To zwykła procedura w której ZZ składają pracodawcy żądania. Czy takiej procedurze pozostałe ZZ nie znają?
Dyrektor izby otrzymał w odpowiedniej formie postulaty, a od tego czy je wypełni zależy dalszy bieg wydarzeń. Tak się składa, że bielskie ZZ dbają o to do czego zostały powołane - o interes f.c.
Utożsamianie akcji li tylko z poparciem protestu prowadzonego w urzędach na granicy wschodniej albo innymi politycznymi interesami to czyste spekulacje.
A wy panowie działacze pozostałych ZZ w IC Katowicach siedźcie z założonymi rękami i czekajcie na ... no właśnie na co? Już za niedługo będą się ważyły losy ustawy budżetowej i tylko zagwarantowanie w nich pieniędzy na nasze (i wasze) uposażenia dadzą pewność, że rok 2008 nie będzie taki jak obecny.
 
Back
Do góry