• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ Celnicy PL

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
27 lutego 2008r. w Warszawie przy ul. Dewajtis 3 odbędzie się Krajowy Zjazd Delegatów ZZSC Celnicy RP, na którym wybrane zostaną jego władze, uchwalony zostanie Statut, nazwa Związku oraz wysokość składki.

Związek ten jest inny niż konfederacje, zrzeszenia, porozumienia i federacje związków, inny gdyż jest jednolitym Związkiem budowanym oddolnie w komórkach organizacyjnych takich jak Oddział, Referat, Wydział. Wystarczy zebrać pięć osób u siebie w oddziale i wybrać reprezentanta swojej komórki organizacyjnej.

W skład Prezydium Zarządu Głównego prawdopodobnie wejdzie sześciu wiceprzewodniczących i przewodniczący.

Na pewno jest w Waszej izbie osoba, której chcecie powierzyć budowanie nowego Związku. Zaproponujcie osobę do Prezydium, wskażcie taką osobę.
Przyjedźcie na Zjazd i zagłosujcie na tą osobę.
Budujcie struktury nowego jednolitego Związku, umacniajcie ruch związkowy w Waszej izbie.

Dyrekcja otrzymała pismo z prośbą o zwolnienie z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia dla delegatów na Zjazd na dzień 27 lutego 2008r.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
mam małe pytanko do obecnych ZZ we Wrocławiu - dlaczego i Pan Przewodniczący i Z-ca w tej chwili tak zamilkli?Czyżby we Wrocławiu nie było zaineresowania nowymi strukturami ZZ reprezentowanymi przez Pana Siwego?Wydaję się ,że kilka słów wyjaśnienia zwykłym zollom ze strony obecnych ZZ należą się!Realizowanie się to nie tylko wypowiedzi w gorącym okresie stycznia ale także ustosunkowanie się do obecnej sytuacji!Czyżby zabrakło polotu i odwagi a może w grę wchodzi obawa przed nieznanym losem nieszeregowego związkowca? :(
 
Jak to nie ma zainteresowania? Otrzymałem zapewnienie, że obecny ZZ buduje struktury nowego Związku w całej IC.
Nowy ZZ Celnicy RP utworzy z czasem w Waszej izbie, jak i w każdej innej Organizację Izbową, która będzie miała pełną autonomię na własnym terenie, osobowość prawną czyli wpis do KRS.
Tak więc nowy ZZ Celnicy RP nie jest w żadnym razie zamachem na jakikolwiek izbowy związek. ZZ Celnicy RP, dzięki temu, że jest jednolitym związkiem a nie federacją czy zrzeszeniem zwiąków, zwiększy tylko skuteczność działania i siłę ZZ w każdej izbie.
Dobrze, gdy prawdziwi działacze z poszczególnych izb wesprą tworzenie jego struktur.
Nie chcemy oczywiscie żadnych skompromitowanych "działaczy" o czym notabene czytamy w uchwale założycielskiej.
Władze Waszego Związku mają włączyć się w budowę struktur ZZ Celnicy RP, dlatego dziwię się wpisowi Balbiny, bo już powinno być coś słychać o tym w IC Wrocław.
 
Drobne pytania:
1) skoro nie chcecie skompromitowanych "działaczy" w gronie nowego związku, to jak zamierzacie zanegować ewentualną deklarację wstąpienia do nowej struktury złożoną przez skompromitowanego "działacza" (to raczej prawnie trudne do realizacji),
2) jakie zostały (zostaną) przyjęte kryteria oceny owego "skompromitowania"?
3) czy możliwe są akty pokutne połączone z szczerym (czynnym) żalem, postanowieniem poprawy i zadośćuczynienim popełnionych przewin?
 
Sławku! Tak jak napisałam w poście, we Wrocku nic nie słychać o Twoim ZZ.Brak jakiegokolwiek odzewu ze strony p.Ryszarda i p.Joanny.Odnoszę wręcz wrażenie ,że Wrocek wziął na przeczekanie :cry: W poniedziałek dopytywałam się, rozpytywałam się wsród kolegów i koleżanek czy jest organizowane jakieś spotkanie z z-ca Przewodniczącego, i co..... no jak myślisz?Nikt nic nie wie, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia!!!
 
Wszyscy wiedzą kto jest skompromitowanym działaczem związkowym, kwestia ta jest poza dyskusją.
Odnośnie braku działań Ryszarda i Joanny, w dalszym ciągu wyrażam zdumienie. To jest wbrew temu co deklarowali. Myślę, że mieli chwilowo w tym tygodniu inne ważne sprawy i od poniedziałku 18.02. zaczną działać.
 
Zatem uzbroję się w cierpliwość!!!A póki co może poprzez forum nawiążę kontakt z osobami z Wrocka zainteresowanymi nowymi ZZ Celnicy RP. Może tą drogą zbierzę się nas większa ilość i uda się nam porozmawiać co dalej !!!!
 
Panie Sławku!
Proszę jednak o odpowiedź na pytanie pierwsze.
Nadto - przestroga! Bardzo łatwo ze statusu demiurga i proroka przejść w stan "skompromitowanego działacza". To tylko kwestia punktu odniesienia, drobnego przedefiniowania, widzimisię aktualnej większości...
 
Nadto - przestroga! Bardzo łatwo ze statusu demiurga i proroka przejść w stan "skompromitowanego działacza". To tylko kwestia punktu odniesienia, drobnego przedefiniowania, widzimisię aktualnej większości...
zaryzykuję, a na pytanie pierwsze już odpowiedziałem.
Chyba nie chcemy, aby w tych kluczowych dla nas rozmowach w MF uczestniczyli tylko Ci co nas już niejednokrotnie wystawili do wiatru.
ZZ Celnicy RP będzie patrzył im na ręce, Związek nasz planuje udział w rozmowach dla reprezentantów załogi, a nie tylko władz tego Związku.
Mamy już oddziały Związku na dwóch przejściach granicznych. Zachęcam gorąco kolejne granice.
 
Szanowna Balbino
odpowiem chętnie na wszelkie pytania pod warunkiem, że będę rozmawiał z człowiekiem, który występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem.
Serdecznie pozdrawiam.
Ryszard Margas
 
Panie Ryszardzie! Nie chodzi mi o indywidualną rozmowę z Panem, bo na taka zdecydowałabym się już dawno dzwoniąc do Pana na Oddział :p !Nie o to mi w poście chodziło.Zastanawiam się w dalszym ciągu dlaczego do tej pory Pan i Pana Z-ca nie podjęliście próby zorganizowania spotkania w szerokim gronie zwykłych zolli aby przybliżyć nam Wasze zapatrywania, plany, pomysły itp., zrelacjonować czas pobytu w W-wie w gorącym okresie, odpowiedzieć na ewentualne pytania :oops: .Indywidualnie to możemy sobie porozmawiać o pogodzie i takie tam blekoty :lol: , ma Pan na tyle sił, aby kilkudziesięciu ludziom udzielać wyjaśnień na telefon, i nie boi się Pan że potem Pana wyjaśnienia mogą być podane dalej w eter z lekką dozą przekłamania!Wydaje mi się że jednak spotkanie z większością dałoby lepszy efekt!Ale to jest tylko moje zdanie :wink: Acha , swoim postem nie zamierzałam zranić niczyich uczuć!!!
 
Nowy Związek

Czy coś drgnęło w naszej izbie w sprawie nowego związku? Kto zajmuje sie tworzeniem nowych struktur? (jesli sie takowe tworzą)
Czy "stare" związki rozważają samolikwidację i przstąpienie do nowego związku?
Proszę o info. Może po 7 latach od wypisania się, ponownie wstąpię do związku.
 
W związku z brakiem dostępu do komputera w pracy (brak loginu do poczty,brak dostępu do corinti) oraz zmianowym system pracy zwracam sie z prośbą do Pana Przewodniczącego ZZ o zamieszczenie na tym forum informacji dot. terminu, godziny zorganizowania spotkania z członkami związku celem przedstawienia,omówienia, przybliżenia strategii działania ZZ. Ja i moi koledzy,koleżanki mamy do Pana wiele pytań pozostających jak do tej pory bez odpowiedzi.
 
Szanowna Balbino,
jeszcze raz (ostatni) zapewniam, że odpowiem na każde pytanie ale jedynie osobie występującej pod własnym imieniem i nazwiskiem.
R.Margas
 
Balbino, daj sobie spokój. Jak widać Pan przewodniczący ZZ w naszej izbie, nie ma nic do powiedzenia. Nawet SSC nie wybrzydza i odpowiada na posty skierowane do niego na forum. Przewodniczący, chyba jeszcze nie zrozumiał jak działają fora internetowe. Podpisywanie się nazwiskiem nie ma sensu, chyba, że jest sie osobą "funkcyjną" której wypowiedzi powinny być identyfikowalne. Ja nie mam już do tego człowieka pytań. Utwierdził mnie tylko w przekonaniu, ze dobrze zrobiłem wypisując sie wiele lat temu ze związku.
Czy stare związki boja sie nowo powstających struktur :?:
 
Ależ na tym forum cichuśko i mroźna atmosfera wieje z każdego kąta:( Wrocław zaniemóg, zachorzał czy jakiś pomór ludzi dosięgnął;)
 
Back
Do góry