• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ Celnicy PL

Jedyny związek?
Ale co z wystąpieniem w sprawie podróży alokersów do domu i z domu.
MOJE PRPOZYCJE :twisted:
Po pierwsze proponuje by wszyscy zapinali pasy w aucie -WSZYSCY.
Po drugie ubezpieczyć się lub stworzyć specjalny fundusz na wypadek kolizji.
Po trzecie moze czas najwyższy by przeprowadzić się z rodzinami do Poznania.
Po czwarte wypadki w drodze dotyczą wszystkich i tych alokowanych jak i miejscowych.
Po piąte Czy Jabol zaproponuje by stworzyć hotel robotniczy może później będziemy martwić sie o drogę z hotelu do budynku.
Masz problem zgłoś się do Jabola.
BZDURA wirutna. Demagogia itp.
JAbol zajmij się lepiej naszymi podwyżkami. Co z nimi, jak będą dzielone?
TO INTERESUJE LUDZI.


:twisted:
 
A oto nasze podwyżki

Ze strony WSSC -po spotkaniu NSZZ Solidarność skarbowców w Urzędzie Rady Ministrów
Podział rezerwy budżetowej Nr 60
Według przedstawicieli KPRM z rezerwy powyższej nie będą finansowane podwyżki dla Służby Celnej (tak wynika z korespondencji pomiędzy MF i KPRM). Zaprzecza temu treść pisma Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów (FR1/065/2/KTM/08/TW93 z dnia 12 lutego 2008 roku) skierowanego do Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ „S", w którym napisano między innymi: „Dla funkcjonariuszy celnych przewidywany jest wzrost wynagrodzeń przeciętnie o 500 złotych brutto na etat, z tego kwota 245 zł brutto jest ujęta w budżecie części 19, a pozostała kwota zostanie sfinansowana z rezerwy celowej (cz. 83, poz. 60).". W tej sprawie Kancelaria Premiera stoi na stanowisku, że cała rezerwa 60 powinna być rozdysponowana jedynie wśród członków korpusu służby cywilnej. Minister A.Leszkiewicz zakomunikował, że nie była mu znana treść pisma FR1/065/2/KTM/08/TW93, nie uznaje jednakże tego pisma za wytyczne, z uwagi na brak przy podpisie Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów klauzuli „z upoważnienia Ministra Finansów" i czeka zatem na oficjalną odpowiedź z MF na zadane wcześniej przez KPRM pytanie w tej sprawie.
 
MnL-u, apel był i jest skierowany do alokersów i nie dotyczy dojazdów, ale całej ich sytuacji.

ZZ Celnicy PL to jeden związek, nie jedyny, bo jest to zasadnicza róznica. Oznacza to, że jest jeden związek posiadający osobowość prawną obejmujący swoim obszarem cały kraj. Nie jest to zlepek róznych związków tworzących federację, zrzeszenia, ogólnokrajowe, ogólnopolskie itp.

Pytasz o podwyżki? Zastanów się dlaczego Federacja, Arkadius, są przeciwni temu związkowi? Dlaczego na rozmowach w MF kilka razy podkreslali, że tylko związki posiadające już osobowośc prawną (zarejestrowanie w KRS-ie) maja MORALNE prawo reprezentowania funkcjonariuszy. Dlaczego prowadza taką nagonkę na Siwego? Wejżyj w głąb siebie a odpowiedź masz na wyciągnięcie reki.

PS Sam popieram inicjatywe osób z WZP o równej podwyżce dla każdego funkcjonariusza i pracownika.
 
Statut ZZ Celnicy PL oraz informacja ze Zjazdu

Wszystkich, którzy chcieliby po raz pierwszy wstapić do Związków Zawodowych, oraz zniechęconych dotychczasowym postepowaniem istniejących struktur zapraszamy do współpracy i do czynnego uczestniczenia poprzez zapisywanie się do Związku Zawodowego Celnicy PL.

ZZ Celnicy PL ma na celu dobro Służby, funkcjonariuszy i pracowników. Naszym celem są godne płace za ciężko wykonywaną pracę oraz zapewnienie bezpieczeństwa bezpośredniego ( w pracy) i pośredniego (stabilizacja zawodowa).


Prosimy o przesyłanie deklaracji członkowskich na adres:
OC Nysa; 48-300 Nysa; ul. Otmuchowska 50 lub do mnie na adres Referat Graniczny, ul.Bukowska 285, 61-189 Poznań.
 
Jeżeli macie jakieś sugestie, co do podziału podwyzki, to prosze o kontakt poprzez e-mail lub o wpisy na forum. Pozostało niewiele czasu. Następne spotkanie odbędzie się 11 marca.

materiały przekazane przez MF KLIKNIJ TUTAJ
 
Nowy Ogólnopolski

Drażnią mnie żądania czy też prośby Mnl-a. Mam pytanie gdzie byłeś jak należało wesprzeć wschód? A teraz proponujesz jakieś akcje "widelcowe".
 
Przewodniczący ZZ Celnicy PL napisał:
W kwestii podziału podwyżek ZZ Celnicy PL jest za tym, aby wyegzekwować w pierwszej kolejności dodatkowe blisko 20 mln zł(vide analiza ustaw budżetowych z 2007 i 2008 roku w zał. nr 1), następnie ZZ Celnicy PL jest za tym aby odstąpić od uznaniowości dla dyrektorów i wyjaśnić oraz wyeliminować wszystkie kruczki i żąglerki liczbami, które są zawarte w Komunikacie MF(vide zał nr 2) i wreszcie ZZ Celnicy PL jest za tym aby ciąć horrendalnie wysokie kominy płacowe(vide pismo nr ZZ Celnicy PL - 12/08/SiS/MM/WS/KJ/1 z dnia 06.03.2008), słowem ZZ Celnicy PL, dąży do tego aby ogromna większość funkcjonariuszy otrzymała ponad 500zł, a słuzba przygotowawcza 500zł.

Jest to możliwe jeśli odzyskamy wspomniane 20 mln zł, ale do tego będziemy potrzebować Waszego wsparcia(DZIAŁAJCIE OD PONIEDZIAŁKU Z PARLAMENTARZYSTAMI I MEDIAMI

WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA FAKT, ŻE JAK NA RAZIE PODZIAŁ PO RÓWNO OZNACZA PODWYŻKĘ OKOŁO 400ZŁ.
 
Wszystkim związkowcom przesłałem info ze spotkania na skrzynki pocztowe.

W najbliższym czasie każdy członek związku otrzyma dostęp do działu na forum, którego celem będzie m.in. przeprowadzanie głosowań uchwał, wyboru reprezentantów.
 
Praca w służbie celnej jest dla mnie zaszczytem i spełnieniem moich marzeń, spotkałem tu samych wsaniałych i bezinteresownych ludzi, zarobki są na poziomie europejskim, a moich byłych i obecnych przełożonych po prostu uwielbiam
 
Ostatnia edycja:
Informowanie funkcjonariuszy i pracowników o podwyżkach, rozmowach z Szefem Służby Celnej, o planowanych pracach nad reformą służby celnej jest nieetyczne?
Jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi, z założenia otwartymi na społeczeństwo, więc uważam, że blokowanie prywatnego adresu e-mail funkcjonariusza celnego, który tylko w ten sposób może szybko przekazać najwazniejsze informacje związkowe, byłoby postepownaiem nieetycznym, a adresy e-mail nie sa żadną tajemnicą w całej administarcji publicznej, gdyz ich konstrukcja jest bardzo prosta: imie.nazwisko@...mofnet.gov.pl; imie.nazwisko@sejm.gov.pl; imie.nazwisko@kprm.gov.pl itd.

Jestem przekonany, że stanowisko Dyrekcji w tej kwestii jest zupełnie odmienne, więc nie obawiam się o to, aby marzenia MnL-a zostały spełnione.

PS Systemy bezpieczeństwa działają prawidłowo nie przepuszczając spamu, niebezpiecznych i podejrzanych załączników.

PSII Zaproponowałem na PW oburzonemu MnL-owi, żeby podał mi swój e-mail :lol: (abym do niego nie wysyłał informacji dla niego nieważnych - może ta odwrócona piramida Go tak zabolała), ale nie był tym rozwązaniem zainteresowany. MnL przerodził się w obrońce funkcjonariuszy przed informacjami przesyłanymi od związków zawodowych :lol: , ale dlaczego tak późno? Czyżby czas powrotu był bliski?
 
Była juz akcja- Cała Polska szuka pracy dla Kazia :)
Teraz cała Polska będzie szukała adresu MnL-a :). Podaj ten adres bedzie łatwiej :)
 
Wszyscy zapewne otrzymali interpretację naszego Radcy Prawnego na temat udzielania urlopów na żądanie.

Dawno nie widziałem takiej radosnej twórczości.
Zabrakłe jeszcze w tej smutnej i pisanej na odgórne polecenie opinii końcowo zdania brzmiącego mniej więcej tak:

Pracodawca wyznacza termin urlopów na żadanie funkcjonariuszom i pracownikom w służbie celnej.

Bo jakby nie patrzeć, z tych kwiecistych wywodów do takich wniosków można dojść, skoro będąc np 500 km od miejsca pracy z przyczyn różnych dzwonie/sms/e-mail(e-mail dzień wczesniej) do pracodawcy pół godziny przed służbą i mówię, że chce Uż, a on mi na to, że nie i ża mam sie wstawić, nie wstawiam się, bo nie mam fizycznej mozlwiości. Dyscyplinarka, ciężkie naruszenie obowiązków. Out.
Może jeszcze trzeba będzie fizycznie samemu wręczyć wniosek o UŻ (jaki wniosek).

PS Może teraz poprosimy o interpretacje korporację Prokuratorską z zapytaniem, czy Oni wzięli UŻ niezgodnie z prawem?

Art. 167.2. Kodeksu Pracy
Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.

W Polsce nie mamy prawa precedensowego i wyjasnienia do poszczególnych zapisów nie są źródłem prawa. W każdej sprawie indywidualnie rozstrzyga niezawisły sąd.


PSII Pamiętamy zabawy z opiniami prawnymi za poprzedniej kadencji sejmu. Wynik był uzalezniony od płacącego za opinię. Tutaj płacił pracodawca :lol:
 
Radcy dostali kopytko i się podpisali... jak nie niech to roześlą do wszystkich Izb. Nie może byc przecież w każdej inaczej....

Swoja drogą nie po to ma się radce prawnego na etacie żeby mu ekspertyzy nie zlecać..... z nakreślonym finałem :)
 
Szef o reprezentatywności

Jacek Kapica napisał:
Mamy demokrację przedstawicielską wieć moge tylko podpowiadać, aby zapisywac się do ZZ i mieć wpływ na kształtowanie regulacji uzgadnianych z dyr. IC.
Jak rozumiem takie zasady, mimo, że nie rozwiązują problemów, a potęguja dysproporcje zostały uzgodnione ze ZZ. Gdybym postawił na swoim to miałbym zarzut wystepowania przeciwko reprezentantom załogi i byłbym rozjechany przez polityków przed komisja sejmową. Moje doświadczenie z tego procesu jest takie - potwierdzaja wątpliwości, że ZZ nie mają takiego zaplecza, aby mienić się jako "głos załogi". Sa formalną, ale nie koniecznie faktyczą reprezentacją załogi.
jk

Ponownie zapraszam wszystkich, którym jeszcze się chce chcieć do wstępownia w szeregi ZZ Celnicy PL.
Deklaracja członkowksa na stronie
http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=2731

Pozdrawiam
Krzysztof Jabłoński
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry