• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zmiany?

eresenowiec

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Listopad 2007
Posty
293
Punkty reakcji
0
W kuluarach mówi się (jak to ładnie brzmi;-)) o nadchodzących zmianach w okresie wiosenno-letnim ... Czyżby to prawda ? Czyżby nasz DIC opuszczał nas (podobno w górę) ? Czy zabierze co niektórych Nuców ze sobą ? po ostatnich wydarzeniach ze zbieraniem podpisów przydałoby się , żeby zabrał a jeszcze lepiej wysłał hen, hen w świat Geniuszy z BB i Cz-wy. Czy ktoś coś wie? i odważy się napisać?:rolleyes:
 
W kuluarach mówi się (jak to ładnie brzmi;-)) o nadchodzących zmianach w okresie wiosenno-letnim ... Czyżby to prawda ? Czyżby nasz DIC opuszczał nas (podobno w górę) ?
Nie nowa to plotka.

Czy zabierze co niektórych Nuców ze sobą ? po ostatnich wydarzeniach ze zbieraniem podpisów przydałoby się , żeby zabrał a jeszcze lepiej wysłał hen, hen w świat Geniuszy z BB i Cz-wy. Czy ktoś coś wie? i odważy się napisać?:rolleyes:
Nie spełnione to marzenie;)
 
Ładnie ujęte. " Geniuszy z BB i Cz-wy" wysłać w świat niech robią karierę. W tym wielkim i głębokim świecie szybciej zostaną zweryfikowane pokłady ich geniuszu. My sobie poradzimy bez nich. No może pełnią szczęścia będzie, gdy zabiorą ze sobą hałaśliwą oddaną Dyrektorowi przewodniczącą.
 
Koryfeusz z interioru

Koryfeusz z interioru,
Do nas zawitał,
Geniuszy z dwóch miast niedalekich,
Kolejna orbita?
 
Sorki ale ja niestety nie działam na takim poziomie abstrakcji. Pisałem zmień leki albo przestań pić.:cool:
 
Srali muchi będzie wiosna, będzie trawka lepiej rosła:eek:

Jeżeli masz na myśli trawę w rolkach, zakupioną za ciężkie pieniądze tuż przed wizytą generała w UC i pozostawioną samej sobie, to jej już nic nie pomoże.
No chyba, że malowanie ...
 
Co tam kuluary. Chciałoby się normalnie robić swoje. A tu zwariowane i zacofane lotnisko :-( Z burzami, wichrami, trzaskaniem drzwiami, przekleństwami i ogólnym chamstwem. Taki to oficer. Nadzieja w tym, że kiedyś przez pomyłkę zapakują gościa na paletę z towarem i wyślą w niebiosa. Pozostanie tylko wieczny wstyd przed Romanem.......
 
Tego geniusza nie znam. Ale nie mów, że macie gorzej niż my. My się boimy bo gość jest rozwojowy.
 
Ście się kurna rozgadali ... Normalnie nie idzie się połapać w dyskusji!

Strach, lęk, obawa, zastraszenie, lenistwo, obłuda, bylejakość i bylejakoś ???
Jak nazwać powód bicia rekordów milczenia przez forum katowickie?

Ech, aby tylko święty spokój, a reszta będzie cacy!
Byle pracować; po cichu ale krokiem defiladowym i dużo, duuużo liczb pokazywać, by móc w razie choroby jesienią i w zimie iść dla podratowania zdrowia na zasłużony urlop.
Jeden z Kolegów mówił kiedyś: "Służ panu wiernie, a pan ci ... pierdnie!
Taaak, w całej IC Katowice sami zadowoleni i szczęśliwi - nic się nie zmienia ...
 
Nie przesadzaj kolego. Nie jest tak jak powiadasz. Ludzie są po prostu zrezygnowani i widzą, że nic się nie zmieniło w zarządzaniu, ba jest coraz gorzej, coraz zuchwalej. Zarządzający, którzy kiedyś wydawali się porządnymi ludźmi - w trakcie "reformy" wyrównali do tych niechlubnych. Hasło "zmiany", należy traktować jako hasło ironiczne. Uważasz kolego, że nic to się na forum nie dzieje? Twoich wpisów też jakoś nie widać. Podobają się Tobie czy komuś, nagrody za rozwiązywanie trudnych spraw przyznawane ekspertom, st. ekspertom i naczelnikom? Czyli tym, którzy mają trudne zadania przypisane do swoich stanowisk i rozpasanych wynagrodzeń? A najlepsi są ci co nadzorują trudne sprawy i wykazują inicjatywę. A myślisz, że podobają się dodatki dla koordynatorów w izbie, którzy to co koordynują w trakcie godzin pracy to co mają wpisane w wartościowanie i obowiązki, są ekspertami i dlatego są od koordynowania jak dupa od sra....
Dno w majestacie prawa. Choć nie jestem pewien czy to zgodne z prawem.
 
Ot właśnie! Jak sam napisałeś; myślę, że nie podoba się dużo więcej ...
Co do nagradzanych "ekspertów", to nie tyle drażni sam fakt nagrody, ile uzasadnienie.
Szczególnie, gdy bogate w argumenty uzasadnienie dla "szarego" funkcjonariusza jest odrzucane przez dyra jako "za słabe", a tak mu wystarcza zwykłe "zaangażowanie w pracę komórki" ...
I co? I nic!
Jeżeli dyro sam potwierdza, iż argumenty nie mają absolutnie żadnego znaczenia, co więcej kpi sobie sobie z ludzi ogłaszając oficjalnie "uzasadnienia" nagród przyznanych, to chyba nie ma o czym dyskutować ?!
Dlatego nie o tym chciałem ...!
Mamy w Polsce "Ogólnopolski Protest Służby Celnej", w wielu miejscach aż huczy, a Katowice ???
Po dłuższym milczeniu pojawia się jakiś tam prztyczek w nos (bez konkretów) wobec mało znaczącego, acz "typowego" przełożonego ... i to by było na tyle!
Faktycznie, widzę to "rozwojowo" ...
 
U nas na lotnisku, tylko dyskusje, ale i przymiarki. Część ludzi z charakterem dawno już odeszła, a są tacy, których się pozbyto. Dowodzący miesza ludźmi i im ma gorszą opinię, tym jest bezwzględniejszy. Może kiedyś przez pomyłkę sam siebie podpier.....bo tak to jest gdy się manipuluje wszystkimi.
Ale jest światełko w tunelu......już się cieszę jak szczęki lizydupów opadną. I mam wieści od kolegów z ....i z ........Nie jest tak źle w tych Katowicach i będzie jeszcze lepiej..............
 
kropla drąży skałę

czas na rzęsisty deszcz

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Kilka razy tak

Niestety macie rację. Dużo jest prawdy w powyższych wpisach. A tego małego z pod ciemnej gwiazdy miałem możliwość obserwować już przed laty. Już wtedy "rokował" na cwaniaka. Pochodzi ze wsi obok mojej. Z tym, że mało kto w naszych stronach jest taki jak on. Odwagi, wiele zależy od nas. Długo byliśmy cierpliwi.
 
Nic nie straciłeś kolego ;)...ten też jest rozwojowy... nawet bardzo :D
 
Back
Do góry