• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zła organizacja pracy i przerosty

R

rektordy

Gość
Czytałem na Corintii o 4000 podmiotów korzystających z ECS. Mam pytanie czy SSC analizował ilość podmiotów działających w obrocie międzynarodowym oraz ilość podmiotów poddanych kontroli przez snp? Wygląda na to, że ok. 15.000 osób obsługuje, właśnie ile firm? 4000, 10.000, 100.000 czy może tak jak urzędy skarbowe ok. 3.000.000 podmiotów.Z własnego doświadczenia wiem, że w mojej izbie wewnętrznej przewija się maksymalnie 500 podmiotów a nawet może znacznie mniej. Reszta korzysta z ich usług.Czy takie dane nie są podstawą do audytu i merytorycznej kontroli zakresu działania poszczególnych izb celnych i ich wodzów, żeby nie napisać teraz pań życia i śmierci z hasłem przewodnim, że jak się nie podoba to możesz się zwolnić. Nie zmieni tej statystyki ilość funkcjonariuszy zatrudnionych w GM i snp bo z kolei równoważą to przerosty w komórkach takich jak intrastat i innych przechowalniach do nikomu niepotrzebnych koordynacji.Radosna twórczość naczelników i dyrekcji opiera się na stałej zasadzie, że papier jest cierpliwy a w MF jest to samo.
 
Pewnie trochę racji w Twoim poście jest odnośnie przechowalni w wewnęteznych komórkach. Ale popierwsze nie mozna uogólniać, a po drugie nie jest ważne ile podmiotów się obsłguje, ale ile czynności trzeba w związku z tym wykonać. Porównanie liczbowe podatników - klientów administracji skarbowej i administracji celnej nie jest właściwe, a nawet jest uproszczeniem. Ponieważ sprawdzenie rozliczenia pit przeciętnego obywatela nie jest tym samym co sprawdzenie rozliczenia deklaracji AKC, czy weryfikacja zgłoszenia. Choć faktycznie same czynności przyjęcia tych dokumentów bez weryfikacji moga byc takie same.
jk
 
Back
Do góry