• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ze względu na opór innych ZZ mamy chwilowe problemy z ujawnieniem podwyżek.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 538
Punkty reakcji
4 503
Miasto
ZZ Celnicy PL
Chcemy przejrzystości i pełnego sprawozdania z przydzielonych podwyżek. Musimy niestety, oprócz Dyrektora, walczyć o ujawnienie podwyżek także z innymi ZZ.

W załączeniu dwa Komunikaty. Wystąpiliśmy do Dyrektora IC Katowice o ujawnienie podwyżek kadry kierowniczej i podanie powodów zamiany kolejności zastosowania poszczególnych składników na podwyżki wbrew uzgodnieniom ze Związkami Zawodowymi, co może mieć wpływ na wielkość puli uznaniowej. Odpowiedzią na to jest Komunikat sześciu Związków. Nigdy nie spodziewałbym się czegoś takiego, że zamiast odpowiedzi Dyrektora otrzymamy stanowisko Związków, które wysłane zostało dopiero po powrocie Dyrektora z urlopu. Czekało do piątku trzynastego, ciekawe na co, skoro nosi datę 05 czerwca 2008, czyżby na recenzję.

Komunikaty do pobrania:
http://zz.celnicy.pl/tekst-100.html
 
Ostatnia edycja:
Przeczytałem/am i wysiadam z tego pociągu

Szczególnie zainteresował mnie fragment: "Wiceprzewodniczący ZZC w Katowicach poruszył także kwestię nadmiernego obciążenia pracą komórek orzeczniczych w Urzędach Celnych w Katowicach (REK) i w Częstochowie.
Dyrektor zapowiedział podjęcie doraźnych i długofalowych działań w celu poprawy tej sytuacji poprzez nabór zewnętrzny i wewnętrzny oraz czasowe oddelegowania. Zwrócił jednak uwagę, iż to naczelnicy urzędów odpowiadają za podział pracy w podległych im jednostkach organizacyjnych."

Identyczną sytuację mam u siebie. Kilogramy papierów, ludzi mało, wszyscy święci o tym wiedzą, terminy leżą, Naczelnik podobno pisma pisze do Ojca Dyrektora, a Ojciec Dyrektor podobno mówi, że i tak jest nas wiele, w porównaniu do innych komórek. I tak odkąd pamiętam. A tu ludzie popadają w depresję, bo już nawet nie ogarniają tego co mają zrobić.
To będą moje ostatnie 3 miesiące w Służbie, nawet, jeżeli miał/abym się zatrudnić jako sprzątaczka.
 
Back
Do góry