Zamierzam zwolnić się z tej roboty

D

Diesel

Gość
ale przed tym chcę załatwić kilka spraw, więc proszę o pomoc w takich kwestiach:

1. Czy Naczelnik Urzędu Celnego miał prawo do podpisu i wręczenia pisma określającego moje nowe miejsce pełnienia służby, jeżeli to Dyrektor Izby odpowiedzialny jest za kreowanie polityki kadrowej? Czy dyrektor może scedować takie uprawnienia na Naczelnika Urzędu? Pisemko to spowodowało, że moje koszty dojazdu do nowego miejsca skoczyły o 100%.

2. Gdzie szukać przepisów dotyczących tzw. "jedynego opiekuna osoby w podeszłym wieku" ewentualnie inwalidy. Osoby z zachodnich i południowych granic korzystały lub usiłowały skorzystać z takiej instytucji
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
11 202
Punkty reakcji
1 263
Miasto
ZZ Celnicy PL
Naczelnik mógł jeśli miał to scedowane w zakresie obowiązków. Musiał jednak wydać DECYZJĘ, nie pismo i przywołać podstawy prawne art.81 i art.18 ustawy o SC. jeśli zrobił to pismem to możesz łatwo to obalić.
Nie wiem gdzie szukać przepisów odnośnie pytania nr 2, może w KP do którego jest odesłanie z ustawy o SC.
 
D

Diesel

Gość
.

Dzięki za pomoc..Czy jesteś tego pewien, że takie przeniesienie powinno być w formie decyzji(czyli w układzie: podstawa prawna, treść i pouczenie)czy wystarczy, że jest tytuł:DECYZJA? Nawet w tzw.alokacji wewnętrznej pomiędzy oddziałami czy referatami?
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
11 202
Punkty reakcji
1 263
Miasto
ZZ Celnicy PL
Decyzja bez podstawy prawnej i pouczenia jest nieważna. Mogłeś przecież nie wiedzieć, że służy Ci złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, dlatego takowego nie złożyłeś - prawda? Musisz teraz złożyć wniosek o zastosowanie któregoś z trybów tzw. nadzwyczajnych uchylenia lub zmiany tej decyzji. Tylko, że Naczelnik lub dyrektor wyda ponownie decyzję ale już prawidłowo. Dlatego podpowiem Ci lepsze rozwiązanie. Poczekaj parę miesięcy. Zbieraj dowody na dodatkowe koszty jakie ponosisz w związku z tym bezprawnym przeniesieniem i po tym czasie dopiero zastosuj to co powyżej. Będziesz mógł wtedy dochodzić zwrotu poniesionych wydatków. Będziesz miał niemałe roszczenie.
Czy to dobry pomysł i na pewno możliwy do zastosowania, to już niestety musisz zapytać prawnika.
Jestem też pewny, że musi być wydana decyzja nawet w alokacji wewnętrznej.
 
Do góry