• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zakres wiedzy - rekrutacja

lolnik904

Użytkownik
Dołączył
18 Marzec 2020
Posty
38
Punkty reakcji
6
Witam serdecznie,

Będę starał się w najbliższym czasie o przyjęcie do Służby. Czy wystarczą następujące pozycje aby w miarę dobrze przygotować się do testów:
  • Krajowa Administracja Skarbowa - Komentarz - Wolters Kluwer
  • Konstytucja RP
  • kompendium wiedzy o UE
  • książka do WOS-u.
  • ogólny zakres organizacji i funkcjonowania administracji publicznej
Będę wdzięczny za wskazówki.
 
Chciałbym pracować jako funkcjonariusz celno-skarbowy. Rozważałem jeszcze służbę więzienną ale po rozmowach z osobami które tam pracują decyzja zapadła na tą formację.
 
Witam
Jestem świeżo po testach wiedzy i to co napisałeś o zakresie w pełni się pokrywa z tym co zobaczysz na egzaminie. Staraj się nie zagłębiać w szczegóły raczej wszystko jest ogólne.
 
A ewentualnie mógłbym prosić Ciebie o jakiś namiar. Jeśli oczywiście miałbyś ochotę chciałbym się dowiedzieć jak od podszewki wygląda to wszystko. Jeśli nie to oczywiście nie było tematu.
 
Test wiedzy nie jest jakoś szczególnie trudny. Pytania typu "ile jest województw", "Kiedy podpisano traktat Lizboński", "Jakie jest hasło UE". To co zaskakuje i szokuje nie tylko mnie ale i uczestników to przydział na test, mówię tutaj o Lubelskim oddziale. W ogłoszeniu ktoś zawarł ile jest wakatów i gdzie one są po przejściu całego procesu rekrutacyjnego szczęśliwy kandydat dowie się gdzie pójdzie. Powtarzam "PO" wszystkich testach i wtedy mógłby decydować czy się podejmie pracy. Przed testem okazuje się że ktoś już porozdawał przydziały. Czyli jeśli jesteś z Białej Podlaskiej (50 wakatów) mieszkasz w regionie to przed egzaminem dowiadujesz się o tym że aplikujesz na stanowisko do OC Dorohusk (6 wakatów) a skierowana liczba kandydatów w wskazuje ze jest 7 osób na miejsce. Szanse maleją wraz z sensem pokonywania takiego dystansu do pracy(patrz mapa). Nie chciałbym cie zniechęcać na pewno warto spróbować. Ktoś napisał bardzo ciekawą rzecz na forum beton w tej instytucji jest już tak dawna że nikt już nie pamięta skąd on się wziął (w porównaniu do MON-u).Pozdrawiam ciężko pracujących Funkcjonariuszy jak i tych przyszłych ;).
 
@abc15 czy ty startowałeś z ogłoszenia nr 10 UCS? Ja złożyłem dokumenty, ale omyłko zapomniałem podpisać podanie i będę teraz znowu składał bo dali nowe ogłoszenie "uzupełniające". Kiedy miałeś test? Skąd jesteś? Jak chcesz to napisz na priv :)
 
Test wiedzy nie jest jakoś szczególnie trudny. Pytania typu "ile jest województw", "Kiedy podpisano traktat Lizboński", "Jakie jest hasło UE". To co zaskakuje i szokuje nie tylko mnie ale i uczestników to przydział na test, mówię tutaj o Lubelskim oddziale. W ogłoszeniu ktoś zawarł ile jest wakatów i gdzie one są po przejściu całego procesu rekrutacyjnego szczęśliwy kandydat dowie się gdzie pójdzie. Powtarzam "PO" wszystkich testach i wtedy mógłby decydować czy się podejmie pracy. Przed testem okazuje się że ktoś już porozdawał przydziały. Czyli jeśli jesteś z Białej Podlaskiej (50 wakatów) mieszkasz w regionie to przed egzaminem dowiadujesz się o tym że aplikujesz na stanowisko do OC Dorohusk (6 wakatów) a skierowana liczba kandydatów w wskazuje ze jest 7 osób na miejsce. Szanse maleją wraz z sensem pokonywania takiego dystansu do pracy(patrz mapa). Nie chciałbym cie zniechęcać na pewno warto spróbować. Ktoś napisał bardzo ciekawą rzecz na forum beton w tej instytucji jest już tak dawna że nikt już nie pamięta skąd on się wziął (w porównaniu do MON-u).Pozdrawiam ciężko pracujących Funkcjonariuszy jak i tych przyszłych ;).
Zawsze masz terespol;)
 
@abc15 czy ty startowałeś z ogłoszenia nr 10 UCS? Ja złożyłem dokumenty, ale omyłko zapomniałem podpisać podanie i będę teraz znowu składał bo dali nowe ogłoszenie "uzupełniające". Kiedy miałeś test? Skąd jesteś? Jak chcesz to napisz na priv :)
Ogłoszenie "uzupełniające"??? A co brakuje kandydatów?😂 Słuszna drogę ma nasza władza.
 
Test wiedzy nie jest jakoś szczególnie trudny. Pytania typu "ile jest województw", "Kiedy podpisano traktat Lizboński", "Jakie jest hasło UE". To co zaskakuje i szokuje nie tylko mnie ale i uczestników to przydział na test, mówię tutaj o Lubelskim oddziale. W ogłoszeniu ktoś zawarł ile jest wakatów i gdzie one są po przejściu całego procesu rekrutacyjnego szczęśliwy kandydat dowie się gdzie pójdzie. Powtarzam "PO" wszystkich testach i wtedy mógłby decydować czy się podejmie pracy. Przed testem okazuje się że ktoś już porozdawał przydziały. Czyli jeśli jesteś z Białej Podlaskiej (50 wakatów) mieszkasz w regionie to przed egzaminem dowiadujesz się o tym że aplikujesz na stanowisko do OC Dorohusk (6 wakatów) a skierowana liczba kandydatów w wskazuje ze jest 7 osób na miejsce. Szanse maleją wraz z sensem pokonywania takiego dystansu do pracy(patrz mapa). Nie chciałbym cie zniechęcać na pewno warto spróbować. Ktoś napisał bardzo ciekawą rzecz na forum beton w tej instytucji jest już tak dawna że nikt już nie pamięta skąd on się wziął (w porównaniu do MON-u).Pozdrawiam ciężko pracujących Funkcjonariuszy jak i tych przyszłych ;).
Jeżeli chodzi o IAS Lublin to tak było nas chyba 63 osoby na test wiedzy i dowiedzieliśmy się że jest 6 wakatów czyli średnio 10 osób na 1 miejsce.nue wiem ile teraz zostało po teście wiedzy
 
Czesc
Ktos moze cos podpowiedziec aktualnego z testów wiedzy jak to wygląda obecnie? Moze ktos pamieta aktualne/przykładowe pytania?
 
Hej. Składalam dokumenty w lipcu na stanowisko funkcjonariusz celno-skarbowy. Rekrutacja była do 14 sierpnia(Lublin). Do tej pory brak kontaktu. Czy jest tu ktoś kto brał udział w tej rekrutacji? Nie wiem czy to oznacza, że nie przeszłam do dalszego etapu?
 
Hej. Składalam dokumenty w lipcu na stanowisko funkcjonariusz celno-skarbowy. Rekrutacja była do 14 sierpnia(Lublin). Do tej pory brak kontaktu. Czy jest tu ktoś kto brał udział w tej rekrutacji? Nie wiem czy to oznacza, że nie przeszłam do dalszego etapu?
To oznacza siedz I czekaj;) mają milion podań do rozpatrzenia
 
Hej. Składalam dokumenty w lipcu na stanowisko funkcjonariusz celno-skarbowy. Rekrutacja była do 14 sierpnia(Lublin). Do tej pory brak kontaktu. Czy jest tu ktoś kto brał udział w tej rekrutacji? Nie wiem czy to oznacza, że nie przeszłam do dalszego etapu?

Tak ja jestem z właśnie tej rekrutacji i to jest żałosne. Czekaj na pierwsze info, może w rok to skończą.
 
Tak ja jestem z właśnie tej rekrutacji i to jest żałosne. Czekaj na pierwsze info, może w rok to skończą.
Termin był do 14 sierpnia znając życie było dużo podań każde muszą rozpatrzeć myślę że trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać do miesiąca lub 1,5. Już brałam udział w naborze wiem jak jest.
 
To tak wygląda sytuacja. A już myślałam, że to tylko do mnie się nikt nie odezwał. Czy juz powinnam studiować materiały na test wiedzy? Czy o teście wiedzy informują z dnia na dzień? Jestem w tym wszystkim zielona, pierwszy raz składam dokumenty.
 
Back
Do góry