• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wypowiedzenie w sluzbie

G

Guest

Gość
czy ten nieszczesny 3 miesieczny okres wypowiedzenia musi wyniesc 3 pelne miesiace, tak jak w kodeksie pracy, czy tez pelne 3 liczone od dowolnego dnia w miesiacu???

dzieks
 
Z tego co wiem to okres wypowiedzenia liczony jest od daty złożenia podania o zwolnienie. Tak jest w moim przypadku.
 
3 miesiące to chyba dotyczą służby stałej, a przygotowawczą to raczej 2 tygodnie, chyba że się mylę. Czy ktoś zna odpowiedż ?
 
w przygotowawczej 2 tygodnie jak izba cie zwalnia, a jesli sam to moga cie trzymac do 3 miesiecy. ja chyba zaryzykuje i zloze wypowiedzenie. mysle ze w ciagu 3 miechow cos sobie znajde, bo nie ukrywam ze przyszlych pracodawcow moga odstraszac te 3 miesiace.

pzdr
 
Jest dokładnie tak jak twierdzi mój porzednik. Trzy miechy jak zwalniasz się sam będąć w służbie przygotowawczej. Tak jest ze mną.
 
Chyba że dyrektor SC przychyli sie twojej prośbie o wczesniejsze zwolnienie. Nie mam pomysłu jak to argumentować, w moim przypadku nie udało się. Ale warto spróbować. Powodzenia
 
samozwolnienie

spróbuj argumentować że do nowej pracy będziesz miał bliżej o jakąś 1 h zaoszczedzoną na dojazd z domu do pracy--jest to w kodeksie pracy --działaj
 
Back
Do góry