• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wymuszenie???

odpowiedź dla UOP...

...i tylko dla UOP

Otóż. Racz zauważyć, że oba moje wpisy są odpowiedzią na bzdury wypisywane przez Byłego Turystę. Nie było moim zamiarem odpowiadać na Twoje pytanie inicjujące ten temat, gdyż nie było do mnie kierowane - pełnie służbę w strukturach IC Olsztyn. Ty natomiast pytałeś fc z innych izb. I zapewne zauważyłeś, że nikt z nich nie odpowiedział na Twoje pytanie.

Natomiast głos, jak zykle w takich sprawach, zabrał pako i były turysta próbując udowodnić i zagnieździć w głowach im podobnych następującą teze:
"Debil dyrektor wydał polecenie debilom naczelnikom aby ci kazali swoim debilom fc wydawać debilne decyzje nie poparte żadnym przepisem prawa w imię oskubania niedobrych przemytników z resztek pieniędzy"...

Nie ma na to mojej zgody, gdyż ich próby oparte są na totalnej nieznajomości prawa, mało tego - jak były turysta - w imię osiągnięcia swojego celu przepisuje nieaktualne brzmienie kodeksu karnego skarbowego - dokładnie tej wersji, której niekonstytucyjność wskazał TK w wyroku.
Po co?? Po to aby jątrzyć, bo to jest jemu i jemu podobnym potrzebne jak tlen do funkcjonowania.

Odnośnie zaś Twojego pytania - zawsze mnie takie irytują, gdyż zazwyczaj pochodzą od osób, które otrzymały taką decyzję lub postanowienie, gdzie 3/4 pierwszej strony to podstawa prawna - a więc conajmniej kilkanaście artykułów, paragrafów, ustępów, punktów i cholera wie czego jeszcze. Na końcu jest pouczenie o trybie odwołania lub zażalenia - do kogo, w jakim terminie itp. itd. Wszystko zgodnie z prawem i zasadą dwuinstancyjności postępowania.

Mało kto chce się pochylić nad tym wszystkim, poszperać chociażby w internecie a w ostateczności - napisac odwołanie, później skargę do WSA a jak mało to do NSA .... ale po co??? Lepiej pożalić się na forum.... No cóż, takie życie.

A jeśli masz informacje o działaniach organów państwa, w tym dyrektora IC, wbrew prawu to Twoim m.in. ustawowym obowiazkiem jest poinformować organy ścigania.
Jeśli uważasz że w tym całym bagnie prokurator w olsztynie nic nie zrobi to masz jeszcze dziesiątki innych prokuratur w całej Polsce, które mają obowiązek przyjąć takie zawiadomienie. Masz jeszcze Prokuratora Generalnego, CBA, ABW, CBŚ - do koloru, do wyboru... Kiedyś był UOP...
 
uop - chłopie !
wymaluj sobie tarczę na murze cmentarnym - środek gdzieś tak na 130 cm od ziemi, odejdż tak z 10 m, pochyl się i rozpocznij sprint na tarczę w celu walnięcia baranka
czemu?
bo medycyna tradycyjna jest zdaje się w twoim przypadku bezradna

marzy ci się informacja internetowa od celników - masz info o długości oczekiwania na granicy i powinno ci to wystarczyć - jeśli masz obiekcje że dane nieprawdziwe to śmiało - donieś do cba, cbś czy do bliźniaków

jeśli chodzi ci o porady prawne w internecie dla "podróźnych" którzy złamali prawo to załóż taki portal, opłać jego koszty, opłać prawnikówitp.

no już szczytem nawet nie tyle bezczelności ale głupoty jest ŻĄDANIE od celników, opłacanych z budżetu przez podatników PŁACĄCYCH podatki, żeby w swoim czasie wolnym pomagali takim jak ty

synapsy ci padły czy coś wciągasz za głęboko?
 
A jeśli masz informacje o działaniach organów państwa, w tym dyrektora IC, wbrew prawu to Twoim m.in. ustawowym obowiazkiem jest poinformować organy ścigania.
..

Po pierwsze nie jest obowiązek ustawowy, bo to dotyczy Ciebie urzędniku !
Po drugie. "Kruk krukowi oka nie wykole"
Po trzecie, już nie raz urzędy wyrzygały pieniądze niesłusznie pobrane, czy zabezpieczone od stron. Nie wierzysz, to zapytaj swoich radców prawnych z Izby, jak zawierali ugody...
 
troszkę kpk

Art. 304.
§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art.
191 § 3 stosuje się odpowiednio.


I tak właśnie wygląda merytoryczna polemika z gośćmi zwłaszcza nie zarejestrowanymi......

Powyżej masz brzmienie art. 304 USTAWY kodeks postępowania karnego...

Dalej twierdzisz, że to tylko obowiązek urzędnika??? To po pierwsze, po drugie - co do kruków - nie jestem ornitologiem, więc nie wypowiadam się, po trzecie - nie przeczę, jeśli decyzja jest obarczona wadą prawną należy zwrócić kasę wraz z odsetkami, natomiast co do środków zabezpieczonych - zazwyczaj zabezpiecza się w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie innych organów np. sądów, a potem, w razie potrzeby oddaje.... przecież to wszystko jest takie proste!
 
Ostatnia edycja:
Ja mogę pasać gąski, ale ty już niczego nie jesteś w stanie przyswoić. Tylko na tym forum dostałeś już dawno odpowiedź, no ale trzeba jeszcze umieć czytać i myśleć. Oszczędź chłopie.

Pozwolisz że podsumowanie zostawię sobie na koniec tej niby dyskusji i że nie będę odpowiadał na każdy post żadnej ze stron?I nie obrażaj mnie uważając mnie za debila który nie potrafi czytać między wierszami bo możesz być zaskoczony.
 
...i tylko dla UOP

Otóż. Racz zauważyć, że oba moje wpisy są odpowiedzią na bzdury wypisywane przez Byłego Turystę. Nie było moim zamiarem odpowiadać na Twoje pytanie inicjujące ten temat, gdyż nie było do mnie kierowane - pełnie służbę w strukturach IC Olsztyn. Ty natomiast pytałeś fc z innych izb. I zapewne zauważyłeś, że nikt z nich nie odpowiedział na Twoje pytanie.

Natomiast głos, jak zykle w takich sprawach, zabrał pako i były turysta próbując udowodnić i zagnieździć w głowach im podobnych następującą teze:
"Debil dyrektor wydał polecenie debilom naczelnikom aby ci kazali swoim debilom fc wydawać debilne decyzje nie poparte żadnym przepisem prawa w imię oskubania niedobrych przemytników z resztek pieniędzy"...

Nie ma na to mojej zgody, gdyż ich próby oparte są na totalnej nieznajomości prawa, mało tego - jak były turysta - w imię osiągnięcia swojego celu przepisuje nieaktualne brzmienie kodeksu karnego skarbowego - dokładnie tej wersji, której niekonstytucyjność wskazał TK w wyroku.
Po co?? Po to aby jątrzyć, bo to jest jemu i jemu podobnym potrzebne jak tlen do funkcjonowania.

Odnośnie zaś Twojego pytania - zawsze mnie takie irytują, gdyż zazwyczaj pochodzą od osób, które otrzymały taką decyzję lub postanowienie, gdzie 3/4 pierwszej strony to podstawa prawna - a więc conajmniej kilkanaście artykułów, paragrafów, ustępów, punktów i cholera wie czego jeszcze. Na końcu jest pouczenie o trybie odwołania lub zażalenia - do kogo, w jakim terminie itp. itd. Wszystko zgodnie z prawem i zasadą dwuinstancyjności postępowania.

Mało kto chce się pochylić nad tym wszystkim, poszperać chociażby w internecie a w ostateczności - napisac odwołanie, później skargę do WSA a jak mało to do NSA .... ale po co??? Lepiej pożalić się na forum.... No cóż, takie życie.

A jeśli masz informacje o działaniach organów państwa, w tym dyrektora IC, wbrew prawu to Twoim m.in. ustawowym obowiazkiem jest poinformować organy ścigania.
Jeśli uważasz że w tym całym bagnie prokurator w olsztynie nic nie zrobi to masz jeszcze dziesiątki innych prokuratur w całej Polsce, które mają obowiązek przyjąć takie zawiadomienie. Masz jeszcze Prokuratora Generalnego, CBA, ABW, CBŚ - do koloru, do wyboru... Kiedyś był UOP...

Szanuję Cię za to że jako jeden z nielicznych odważyłeś się podjąć dyskusję jako zarejestrowany.Odpowiadając na Twój post:nie eliminowałem funkcjonariuszy z Olsztyna z tej dyskusji.Chociaż jestem z tego samego obozu co pako i były turysta zapewne zauważyłeś,że nie jestem agresywny ani nie ubliżam nikomu.Co się tyczy tych 3/4 strony podstaw prawnych to wszystkie dotyczą tego samego czyli podstaw naliczenia opłaty za depozyt czyli co skąd i dlaczego.Żadnej wzmianki o nowelizacji ustawy odnośnie art.233 WKC.Co się tyczy odwołania to napisałem już trzy i nie mam żadnej odpowiedzi chociaż od pierwszej upłynęły już prawie dwa miesiące.Co się tyczy internetu i przepisów w nim zawartych to możesz mi nie wierzyć,ale mam otwartych 8 stron w tym temacie i podejrzewam że prawo celne mam lepiej obcykane niż większość celników którzy nie mają pojęcia co nam podsuwają do podpisania.Odnośnie doniesienia do prokuratury to czekam na odpowiedź z UC na moje zażalenie i jeśli będzie nadal w tym tonie co postanowienie o zapłacie to możesz mi wierzyć że pójdę do prokuratora w Olsztynie i wyjaśnię tę sprawę.I na koniec chociaż wątpię abyś znał odpowiedź zadam Ci pytanie:dlaczego UC przetrzymuje nasze fajki w depozycie zamiast w magazynie czasowego przechowania prowadzonym przez organ celny wiedząc że podpisując mandat zrzekamy się towaru i że towar ten podlega obowiązkowemu orzeczeniu przepadku.Depozyt jak zapewne wiesz jest to przechowalnia i opłaty jakie się nam nalicza powinno się płacić w chwili odbioru danego towaru.
 
I jeszcze zapomniałem odnośnie doniesienia do prokuratury to ja mogą to zrobić Wy niestety musicie a to powyżej to również ja pisałem tylko że Finlandia jakaś zepsute dzisiaj i trochę się zapomniałem.Szacunek.
 
ad vocem

Żeby była jasność - ja nie kreuję się na znawcę WKC, nie moja to działka i nic na temat noweli art. 233 tegoż kodeksu nie pisałem.
Mogę polemizować na temat postępowania karnego i karnego skarbowego - niejako pierwotnych w stosunku m.in. do decyzji w/s opłat depozytowych. I dlatego wspominałem o nowelizacji kks-u (zapewne pamietasz zeszły rok, gdy nagle, na pewien czas, zniknęły mandaty - to był skutek wyroku TK).

Przyznam, że zaciekawiłeś mnie tym " magazynem czasowego przechowania". Na długo przed wejściem do struktur UE pracowałem w cle i ani wtedy ani teraz o czymś takim nie słyszałem. Nie znaczy to oczywiście że tego nie ma. Nie wiem i przyznaję sie do tego. Jakbyś podał gdzie natknąłeś się na takowy twór, bedę wdzięczny, a swoją drogą popytam u ludzi siedzących w WKC-u.

Prywatnie życzę powodzenia w odwołaniach. Niczego chyba w pracy nie cenię sobie tak bardzo jak jasnych reguł postepowania. Z obu stron barykady...
 
Dz.U z 2004r.,Nr87,poz832 w sprawie stawek opłat pobieranych przez organy celne § 2. 1. Za przechowanie towarów niewspólnotowych w depozycie pobiera się opłatę w wysokości 5 % ich wartości celnej, jednak nie mniej niż 3 % przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, w kwartale poprzedzającym przyjęcie towarów do depozytu - za każdy rozpoczęty miesiąc.
2. Za przechowanie towarów niewspólnotowych w magazynie czasowego składowania prowadzonym przez organ celny pobiera się opłatę w wysokości 2 % wartości celnej towaru za pierwszy rozpoczęty miesiąc, a za każdy rozpoczęty następny miesiąc - w wysokości 1 % wartości celnej towaru.
 
Różnica w opłatach za depozyt i magazyn może być odpowiedzią na moje pytanie.W sprawie magazynów jeszcze w kilku miejscach można poczytać,ale jak widzisz nie jest wytwór mojej wyobraźni.
 
...
Mogę polemizować na temat postępowania karnego i karnego skarbowego - niejako pierwotnych w stosunku m.in. do decyzji w/s opłat depozytowych. I dlatego wspominałem o nowelizacji kks-u (zapewne pamietasz zeszły rok, gdy nagle, na pewien czas, zniknęły mandaty - to był skutek wyroku TK)......./QUOTE]

Oooo ! A co mandaty za fajki (minimalne ilości np 30 paczuszek) wróciły i w jakichś Izbach funkcjonuje takie rozwiązanie?? Chodzi mi o sytuacje, gdy do ujawnienia doszło w oddali od granicy i nie ma możliwości wycofania ???
 
Depozyt reaktywacja

Z tego co mi wiadomo to Rosjanie przyłapami na kitraniu fajki płacą mandacik ,natomiast polscy podróżni są jeszcze obarczani opłatą za depozyt.Dlatego pytam jaka jest różnica pomiędz polskim a rosyjskim podróżnym przyłapanym na w/w procederze pomimo ,że to w polskim magazynie UC leżą fajki i to polski Sąd zatwierdza przepadek na rzecz Skarbu Państwa.
 
Generalnie IC Olsztyn w znanych mi przypadkach nie odpowiada osobą które w terminie odpisały podając podstawę prawną i są gotowe odwołać się dalej do WSA. Niektóre z nich czekają już przeszło 2 miesiące na odpowiedż. A na tych ludzi, któży odpuścili temat, nasyła się na granicy tzw. komorników. Napiszcie czy to prawda z tymi komornikami?
 
Ostatnia edycja:
bredzisz sławek

Tak tak, a pozniej sie dziwicie, ze ludzie nas was pluja, ze juz policje bardziej szanuje jak polowa z Was to chamy i prostaki.. szkoda gadac, ale to juz wasz wewnetrzny problem nie mniej jednak jezeli stac Cie tylko na tyle to widac jakim samotnym czlowiekiem jestes ;-) a skoro nie masz nic konkretnego do powiedzenia to powiem tylko tyle zamknij paszcze:)

PS: fajnie, ze mianowales sie przywodca wszystkich na tym forum, ale wlasnie inni powinni sie wypowiedziec zeby przycmic Twoja durna wypowiedz, ktora chwaly nikomu tu nie przyniosla

Jak twoje "wypowiedzi" się czyta, to żal ściska rózne części ciała.
 
Hamstwo i prostactwo - jak zwykle (niestety)

Tak tutaj kiedyś był temat o przemycie paliwa (może ktoś pamięta - walczący z celnikami) to zaczęło się od wyzwisk "ty mrówo" a doszło do gróźb w stylu "jak ci sprawdzę IP i cię namierzę to ci mordę zdemoluję" - szkoda gadać prostaki chore na władzę, ale to typowe u tej rasy.
 
Back
Do góry