• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wymuszenie???

U

uop

Gość
Witam. Sprawa o której piszę dotyczy podobno tylko UC Olsztyn i chciałbym poznać zdanie fc z innych rejonów Polski.Ponieważ w sprawę zamieszani są Naczelnik i Dyrektor UC w Olsztynie mam nadzieję że chętnych do zabrania głosu nie zabraknie.Chodzi o dług celny za depozyt towaru-papierosów zajętych przy próbie nielegalnego wwozu do Polski z Rosji.Mandat i cała procedura związana z zajęciem jest chyba wam znana dlatego nie będę o tym pisał.Sąd orzeka o przepadku towaru-papierosów na Rzecz Skarbu Państwa i tym samym dług celny w myśl art.233 WKC wygasa.Innego zdania są panowie wspomniani powyżej.Gdzieś od września p.Naczelnik zaczął wysyłać postanowienia o naliczeniu opłat za depozyt w myśl Zarządzenia Ministra Finansów z 2004 r.Na zapłatę jest 10 dni,a na odwołanie do Dyrektora 7 dni.Problem w tym że na konkretne odwołanie nie ma odpowiedzi tylko przychodzą upomnienia z naliczonymi już dodatkowymi kosztami.A to już wysyła p. Dyrektor.Nikt łącznie z celnikami nie wie o co chodzi,wszyscy są zdania że to jest "przegięcie" i łapie się na jakiś paragraf z kk.Moim skromnym zdaniem jest to kolejna faza walki z ludźmi (nie z przemytem),którzy mimo spowolnienia od stycznia odpraw do 1 (jednego) samochodu na godzinę a czasami wolniej,skierowania busów z ludźmi na pas autobusowy który idzie przez bks,a tam pod bramą trzeba czekać nieraz kilka godzin zanim celnik łaskawie wpuści go na hangar.Na temat kontroli osobistej vel oklepania podróżnych nie będę się wypowiadał bo to trzeba zobaczyć.Prawdopodobnie ci panowie myśleli że wykończą ludzi w ciągu kilku miesięcy tylko że ludzie jak jeździli tak jeżdżą i postanowili uderzyć w kieszeń a to mało kto wytrzymuje.Może ktoś z was wie czym się kierują i czy może jest jakiś przepis który im na to pozwala.
 
Z czym masz problem ćwoku. Nieprzemycaj a niebędziesz miało o co się pytać, być może zaoszczędzisz czas na naprawdę ważne w zyciu sprawy. Żegnam ozięble. Nie odpowiadajcie inni.
 
Z czym masz problem ćwoku. Nieprzemycaj a niebędziesz miało o co się pytać, być może zaoszczędzisz czas na naprawdę ważne w zyciu sprawy. Żegnam ozięble. Nie odpowiadajcie inni.

Tak tak, a pozniej sie dziwicie, ze ludzie nas was pluja, ze juz policje bardziej szanuje jak polowa z Was to chamy i prostaki.. szkoda gadac, ale to juz wasz wewnetrzny problem nie mniej jednak jezeli stac Cie tylko na tyle to widac jakim samotnym czlowiekiem jestes ;-) a skoro nie masz nic konkretnego do powiedzenia to powiem tylko tyle zamknij paszcze:)

PS: fajnie, ze mianowales sie przywodca wszystkich na tym forum, ale wlasnie inni powinni sie wypowiedziec zeby przycmic Twoja durna wypowiedz, ktora chwaly nikomu tu nie przyniosla
 
Z czym masz problem ćwoku. Nieprzemycaj a niebędziesz miało o co się pytać, być może zaoszczędzisz czas na naprawdę ważne w zyciu sprawy. Żegnam ozięble. Nie odpowiadajcie inni.

No toż typowe na tym forum:).
Jak zadajesz niewygodne pytania to część "braci celniczej" obrzuci pytającego czysto "merytorycznie" od przemytników, głąbów, itp.
Sam jak kiedyś poruszyłem temat uprawnień sznp to skwitowano mnie, że mi sznp w składzie podatkowym przeszkadza, aby wałki kręcić :D.
 
Ile fajek?

Witam. Sprawa o której piszę dotyczy podobno tylko UC Olsztyn i chciałbym poznać zdanie fc z innych rejonów Polski.Ponieważ w sprawę zamieszani są Naczelnik i Dyrektor UC w Olsztynie mam nadzieję że chętnych do zabrania głosu nie zabraknie.Chodzi o dług celny za depozyt towaru-papierosów zajętych przy próbie nielegalnego wwozu do Polski z Rosji.Mandat i cała procedura związana z zajęciem jest chyba wam znana dlatego nie będę o tym pisał.Sąd orzeka o przepadku towaru-papierosów na Rzecz Skarbu Państwa i tym samym dług celny w myśl art.233 WKC wygasa.Innego zdania są panowie wspomniani powyżej.Gdzieś od września p.Naczelnik zaczął wysyłać postanowienia o naliczeniu opłat za depozyt w myśl Zarządzenia Ministra Finansów z 2004 r.Na zapłatę jest 10 dni,a na odwołanie do Dyrektora 7 dni.Problem w tym że na konkretne odwołanie nie ma odpowiedzi tylko przychodzą upomnienia z naliczonymi już dodatkowymi kosztami.A to już wysyła p. Dyrektor.Nikt łącznie z celnikami nie wie o co chodzi,wszyscy są zdania że to jest "przegięcie" i łapie się na jakiś paragraf z kk.Moim skromnym zdaniem jest to kolejna faza walki z ludźmi (nie z przemytem),którzy mimo spowolnienia od stycznia odpraw do 1 (jednego) samochodu na godzinę a czasami wolniej,skierowania busów z ludźmi na pas autobusowy który idzie przez bks,a tam pod bramą trzeba czekać nieraz kilka godzin zanim celnik łaskawie wpuści go na hangar.Na temat kontroli osobistej vel oklepania podróżnych nie będę się wypowiadał bo to trzeba zobaczyć.Prawdopodobnie ci panowie myśleli że wykończą ludzi w ciągu kilku miesięcy tylko że ludzie jak jeździli tak jeżdżą i postanowili uderzyć w kieszeń a to mało kto wytrzymuje.Może ktoś z was wie czym się kierują i czy może jest jakiś przepis który im na to pozwala.

a ile było tych fajeczek kolego? karton czy ciężąrówka?
 
Brawo panie dyrektorze

Moim zdaniem to bardzo dobra, chociaż odważna decyzja, myślę, że inni dyrektorzy pójdą w ślady tego z olsztyna,
uop - nie zadawaj głupich pytań tylko usiądź chwile i pomyśl, czemu całe społeczeństwo polski ma płacić za twoje przekręty? Jestem za pobieraniem opłat za depozyty a tym bardziej depozyty pochądzące z przemytu, jeżeli popełniłeś przestępstwo lub wykroczenie to ponoś teraz konsekwencje swego czynu
a tak a propo? Jeżeli udało ci się przemycić fajki do polski i zarobić na tym to podzieliłeś się zyskiem z kimś kto tego bardzo potrzebuje (np. Dałeś na dom dziecka?) nie!!! A kasa która idzie na dzierżawę budynków do przechowywania depozytów i inne koszta, jak niszczenie twoich fajek idzie z tej samej puli co na głodne dzieci !!!
 
Moim zdaniem to bardzo dobra, chociaż odważna decyzja, myślę, że inni dyrektorzy pójdą w ślady tego z olsztyna,
uop - nie zadawaj głupich pytań tylko usiądź chwile i pomyśl, czemu całe społeczeństwo polski ma płacić za twoje przekręty? Jestem za pobieraniem opłat za depozyty a tym bardziej depozyty pochądzące z przemytu, jeżeli popełniłeś przestępstwo lub wykroczenie to ponoś teraz konsekwencje swego czynu
a tak a propo? Jeżeli udało ci się przemycić fajki do polski i zarobić na tym to podzieliłeś się zyskiem z kimś kto tego bardzo potrzebuje (np. Dałeś na dom dziecka?) nie!!! A kasa która idzie na dzierżawę budynków do przechowywania depozytów i inne koszta, jak niszczenie twoich fajek idzie z tej samej puli co na głodne dzieci !!!

Tak zgoda tylko depozyt po oplaceniu powinien byc oddany.A jrszcze jedno po ujawnieniu jest prawo zabrania towaru poza obszar celny czyli do Rosji.
 
Tak zgoda tylko depozyt po oplaceniu powinien byc oddany.A jrszcze jedno po ujawnieniu jest prawo zabrania towaru poza obszar celny czyli do Rosji.

Tak, żeby uciąć raz na zawsze te bzdury, powielane również na innym, ponoć prawniczym forum - wycofać można jedynie towar ZGŁOSZONY.
I proszę, nie pleć już głupot.
 
Tak, żeby uciąć raz na zawsze te bzdury, powielane również na innym, ponoć prawniczym forum - wycofać można jedynie towar ZGŁOSZONY.
I proszę, nie pleć już głupot.

A to:
Art. 238. Wniesienie zażalenia nie wstrzymuje wykonania postanowienia, jednakże organ podatkowy, który wydał postanowienie, może w uzasadnionych przypadkach, na wniosek strony, wstrzymać jego wykonanie.
tylko że:
Dziennik Ustaw 209, pozycja 1318 - Ordynacja podatkowa
USTAWA
z dnia 7 listopada 2008 r.
o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw
~~uchyla się art. 238~~
Czyli po wniesieniu zażalenia nie powinno sie naliczać odsetek jak tez wysyłac ponagleń tylko rozpatrzyć zażalenie.
 
Były Turysto - zajmij się skutecznym chowaniem fajek a nie mieszaniem ordynacji podatkowej z kodeksem celnym nawet wspólnotowym, bo z tego drugiego babki świątecznej nie będzie.... Ja o niebie Ty o chlebie...
 
Z czym masz problem ćwoku. Nieprzemycaj a niebędziesz miało o co się pytać, być może zaoszczędzisz czas na naprawdę ważne w zyciu sprawy. Żegnam ozięble. Nie odpowiadajcie inni.

Idź gęsiarzu pasać swoje gąski bo tam Twoje miejsce....biedne gąski.Jeśli jesteś celnikiem to nie jesteś godzien tego munduru bo srasz we własne gniazdo.
 
Moim zdaniem to bardzo dobra, chociaż odważna decyzja, myślę, że inni dyrektorzy pójdą w ślady tego z olsztyna,
uop - nie zadawaj głupich pytań tylko usiądź chwile i pomyśl, czemu całe społeczeństwo polski ma płacić za twoje przekręty? Jestem za pobieraniem opłat za depozyty a tym bardziej depozyty pochądzące z przemytu, jeżeli popełniłeś przestępstwo lub wykroczenie to ponoś teraz konsekwencje swego czynu
a tak a propo? Jeżeli udało ci się przemycić fajki do polski i zarobić na tym to podzieliłeś się zyskiem z kimś kto tego bardzo potrzebuje (np. Dałeś na dom dziecka?) nie!!! A kasa która idzie na dzierżawę budynków do przechowywania depozytów i inne koszta, jak niszczenie twoich fajek idzie z tej samej puli co na głodne dzieci !!!

Po pierwsze to gdyby to było legalne to chyba nie sądzisz że inni dyrektorzy,urząd finansowy,skarbowy i cała ta reszta krwiopijców by tego nie wykorzystała.Po drugie jako szary obywatel mogę sobie pozwolić na pewne naginanie prawa o czym wy jako urzędnicy państwowi nie macie prawa nawet myśleć.Gdybym tu zaczął wyliczać wasze łamanie prawa podczas odpraw to by się okazało że wy jesteście tymi którymi powinny zająć się organy ścigania bo my popełniamy tylko wykroczenie skarbowe i za to płacimy mandaty.Całe szczęście że prawo ustalają ludzie trochę bardziej bezstronni niż wy.Ciekawe jakby się ten wasz urząd celny zachował gdyby wam ktoś wytoczył proces o przekroczenie uprawnień.Prawdopodobnie by się wypiął na was i by stwierdził że byłeś nadgorliwy,i to już Twój problem.Na koniec powiem Ci jeszcze że większość swego życia CIĘŻKO pracowałem (trudne słowa,ale spytaj kogoś starszego to może Ci wytłumaczy jego znaczenie)i nie wydaje mi się abym był coś winien społeczeństwu.Co się zaś tyczy datków i dzielenia kasą to mnie nie prowokuj abym wszedł na temat korupcji bo to nie miejsce i temat do tego.
 
Idź gęsiarzu pasać swoje gąski bo tam Twoje miejsce....biedne gąski.Jeśli jesteś celnikiem to nie jesteś godzien tego munduru bo srasz we własne gniazdo.

Ja mogę pasać gąski, ale ty już niczego nie jesteś w stanie przyswoić. Tylko na tym forum dostałeś już dawno odpowiedź, no ale trzeba jeszcze umieć czytać i myśleć. Oszczędź chłopie.
 
Z czym masz problem ćwoku. Nieprzemycaj a niebędziesz miało o co się pytać, być może zaoszczędzisz czas na naprawdę ważne w zyciu sprawy. Żegnam ozięble. Nie odpowiadajcie inni.
To
"Prawomocność mandatu karnego definitywnie kończy postępowanie
mandatowe w sprawie (art. 138 § 4 k.k.s.)*. Jeżeli w danej sprawie
istnieje podstawa do wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku
przedmiotów tytułem środka zabezpieczającego, to prawomocne ukaranie
sprawcy mandatem karnym powinno stanowić przeszkodę do wszczęcia
tego postępowania. Prowadziłoby ono bowiem do ponownego ukarania za
ten sam czyn wcześniej „osądzony” w drodze mandatu karnego.
Przeszkody tej nie usuwa zgoda sprawcy na przepadek przedmiotów
(art. 137 § 3 k.k.s.). Wszczęcie odrębnego postępowania sądowego o
dodatkowe orzeczenie środka karnego w postaci przepadku przedmiotów
tytułem środka zabezpieczającego stanowi zatem naruszenie zasady ne
bis in idem
, wynikającej z zasady demokratycznego państwa prawnego
(art. 2 Konstytucji)."

i to:
"Przepadek przedmiotów może być orzekany tytułem środka zabezpieczającego wyłącznie wówczas, gdy z jakiś powodów nie jest
możliwe lub prawnie dopuszczalne pociągnięcie sprawcy do
odpowiedzialności karnej (odpowiedzialności za wykroczenie). Jako
środek zabezpieczający nie może zaś wchodzić w rachubę wówczas, gdy
sprawca został ukarany. W takim wypadku przepadek przedmiotów może
być wyłącznie środkiem karnym”"


ne bis in idem - nie dwa razy w tej samej (sprawie) tzn. zasada prawna, która oznacza, że prawo nie pozwala, aby wszczynano proces po raz drugi przeciw temu samemu

Trybunał Konstytucyjny uznał, że kwestionowane przepisy art. 47 § 4, art. 137 § 3 oraz art. 138 § 6 k.k.s. w zakresie, w jakim przewidują możliwość orzeczenia przez sąd przepadku przedmiotów tytułem środka zabezpieczającego, po uprzednim nałożeniu na sprawcę wykroczenia skarbowego kary grzywny w drodze prawomocnego mandatu karnego, są niezgodne z art. 2 i art. 45 ust. 1 Konstytucji.

Kodeks karny skarbowy

art. 47 § 4-Przepadek przedmiotów określony w § 2 pkt 2 można orzec tytułem środka zabezpieczającego; przepisy art. 31 § 1, art. 43 § 1 pkt 1, 2 i 4 oraz § 2 i 3 stosuje się odpowiednio. Przepadek przedmiotów tytułem środka zabezpieczającego można orzec także, jeżeli nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego.
art. 137 § 3-Warunkiem nałożenia kary grzywny w drodze mandatu karnego jest wyrażenie przez sprawcę wykroczenia skarbowego zgody na przyjęcie mandatu, a jeżeli za wykroczenie skarbowe przewidziane jest obowiązkowe orzeczenie przepadku przedmiotów - także zgody na ich przepadek; zgodę tę odnotowuje się w protokole przesłuchania lub na dokumencie mandatu karnego.
138 § 6-Po nałożeniu kary grzywny w drodze mandatu karnego organ postępowania przygotowawczego, w razie istnienia podstaw określonych w art. 47 § 4, występuje do sądu z wnioskiem o orzeczenie przepadku przedmiotów tytułem środka zabezpieczającego.

Dlatego pytam dlaczego jest naliczany okres depozytu wszak wniosek jaki złożył UC do Sądu w sprawie orzeczenie przepadku przedmiotów bazuje na przepisach niezgodnych z Konstytucją
 
Ostatnia edycja:
Były Turysto - zajmij się skutecznym chowaniem fajek a nie mieszaniem ordynacji podatkowej z kodeksem celnym nawet wspólnotowym, bo z tego drugiego babki świątecznej nie będzie.... Ja o niebie Ty o chlebie...

a przecież prosiłem...

nie zajmuj się chłopie przepisami prawa bo to nie jest Twoja mocna strona, zwłaszcza nocami - to nie Twoja działka!!!

Podpowiem jedynie, że przepisy prawa w tym również ustawy podlegają nowelizacjom m.in. po wyrokach TK.

I gdybyś miał takową wiedzę i odrobinę przyzwoitości to nie cytowałbyś nieaktualnych wersji kks-u mieszając kolejkowej braci w łepkach. Ostatnia nowela była bodajże w lipcu tego roku. Polecam jej lekturę - zobaczysz jakie głupoty wypisałeś powyżej:D

Zatem, zamiast jak ten dzik w sosnę napier....lać z uporem maniaka i próbować udowadniać, że znasz się na prawie i jego interpretacji, zajmij się, jak wcześniej radziłem, skutecznym chowaniem fajek.

Nie ośmieszaj się i uwierz, że w cle nie pracują idioci i potrafią czytać i stosować przepisy
 
Witam. Sprawa o której piszę dotyczy podobno tylko UC Olsztyn i chciałbym poznać zdanie fc z innych rejonów Polski......Może ktoś z was wie czym się kierują i czy może jest jakiś przepis który im na to pozwala.

Zaczynając ten temat nie prosiłem nikogo o radę jak z tego wybrnąć tylko czy jest jakiś przepis który na to pozwala.Potraficie tylko bluzgać i ubliżać,pokazując swoją nienawiść do nas.Jeśli masz taką wiedzę i wiesz o takiej nowelizacji prawa celnego to masz okazję zakończyć ten temat.Jako urzędnik Państwowy masz nawet taki obowiązek chyba że uważacie się za ludzi ponad prawem i że takowe przepisy są tylko i wyłącznie do waszej dyspozycji.
 
Back
Do góry