• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wygaszeni sądy

piernik1

Użytkownik
Dołączył
27 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
18
2 czerwca otrzymałam postanowienie NSA w którym sąd stwierdził że zachowanie DIAS polegające na nieprzestawieniu propozycji służby nie może być uznane za bezczynność. Całe postępowanie trwało równo 4 lata.
1 czerwca WSA w Warszawie odrzucił moją skargę w sprawie wydania przez DIAS decyzji administracyjnej.
W państwie prawa i sprawiedliwości sądy stwierdziły że wszystko jest zgodne z prawem.
"Zdeptane pety"jak ktoś określił wygaszonych zostały posprzątane
 
Niestety... w takim właśnie kraju żyjemy. Naprawdę jestem zwolennikiem niezawisłości sędziów ale trudno mi przełknąć takie uzasadnienie jak w moim wyroku, że DIAS miał prawo mnie ucywilnić, bo mieszkam tam gdzie mieszkam, nie przejawiałem inicjatywy żeby znaleźć się w GRK (tak jakby ode mnie rzeczywiście mogło cos tu zależeć sic!) i nie mogę też się powoływać na nierówne traktowanie bo przed pseudoreformą robiłem co robiłem ( tak jakbym sam sobie wybrał zadania). Jestem ciekaw co skład orzekający by powiedział jakby pewnego dnia pisowscy reformatorzy doszli do wniosku że w sumie sąd administracyjny to do niczego nie jest potrzebny bo np SKO może orzekać w drugiej instancji więc sędziowie sądów administracyjnych z dniem X stają się urzędnikami SKO z wynagrodzeniem o 50 % niższym.... Wszystko dlatego że orzekali w sądach administracyjnych a nie powszechnych. Czy i w taki przypadku nie dopatrywali by się nierównego traktowania względem sędziów sądów powszechnych?
 
Niestety... w takim właśnie kraju żyjemy. Naprawdę jestem zwolennikiem niezawisłości sędziów ale trudno mi przełknąć takie uzasadnienie jak w moim wyroku, że DIAS miał prawo mnie ucywilnić, bo mieszkam tam gdzie mieszkam, nie przejawiałem inicjatywy żeby znaleźć się w GRK (tak jakby ode mnie rzeczywiście mogło cos tu zależeć sic!) i nie mogę też się powoływać na nierówne traktowanie bo przed pseudoreformą robiłem co robiłem ( tak jakbym sam sobie wybrał zadania). Jestem ciekaw co skład orzekający by powiedział jakby pewnego dnia pisowscy reformatorzy doszli do wniosku że w sumie sąd administracyjny to do niczego nie jest potrzebny bo np SKO może orzekać w drugiej instancji więc sędziowie sądów administracyjnych z dniem X stają się urzędnikami SKO z wynagrodzeniem o 50 % niższym.... Wszystko dlatego że orzekali w sądach administracyjnych a nie powszechnych. Czy i w taki przypadku nie dopatrywali by się nierównego traktowania względem sędziów sądów powszechnych?
Nie jest wykluczone, że takiej reformy nie będzie ( no może nie w tym roku) przy kolejnej pandemii ;)
 
NSA uznał że droga administracyjna w mojej sprawie była niedopuszczalna ,uzasadnienie ma 24 strony 😄😄Radca przesłał mi uzasadnienie wyroku o którym pisała kiedyś Rzeczposplita.Ktoś wygrał ale w sądach powszechnych.
 
Niestety rozstrzygnięcie w mojej sprawie mam tylko w formie papierowej sygn.III OSK 1212/21 może kiedyś będzie w bazie orzeczeń. Czy to koniec drogi czy można zacząć od nowa w sądzie powszechnym?
 
Złóż do Sądu Powszechnego i złóż też wniosek o wydanie decyzji zwalniającej, bo być może skarżysz bezczynność DIAS w tym, że musiał dać Tobie propozycję służby. Tak zaczynaliśmy w 2017 roku. Stopniowaliśmy, wychodząc z większego na mniejsze. trzeba było spróbować. Do dzisiaj nie wszyscy to wiedzą. Na początku NSA uznawał wszystkie skargi i nakazywał wydanie decyzji. Kilka pierwszych spraw w NSA na bezczynność dot. wręczenia propozycji słuzby. Potem jednak zmienił NSA zdanie i takie skargi na bezczynność odrzucał. Trzeba złożyć o wydanie decyzji zwalniającej i gdy DIAS nie wyda to skarżyć. Taką skargę WSA i NSA uwzględniają i nakazują wydanie decyzji.
 
Back
Do góry