• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

„Wygaszeni” celnicy.

Związek podejmuje bardzo liczne działania w sprawie członków związku, którzy nie otrzymali propozycji. Bielka i inni proszę o kontakt, to porozmawiamy.
Związek ma wiele spraw, które podejmuje, stąd musicie zgłosić się. Skoro ktoś tu pisze, że Koło związku zadeklarowało, że jakaś sprawa indywuidualna jest zamknięta to proszę o kontakt ze mną. Omówimy sprawę co można ewentualnie zrobić. Ale jeżeli ktoś miał pecha, bo to jest loteria i przegral po wydaniu decyzji prawomocnie, to ciężko jest liczyć, że DIAS czy SKAS po interwencji związku przywróci. SKAS po wybuchu wojny otrzymała już info, żeby wykorzystać potencjał wygaszonych i w związku z sytuacją i Was przywrócić. Jest to pismo zawierające też dane osobowe wygaszonego, który do związku się zwrócił, stąd nie jest publikowane.
Kolega, który zainicjował ten wątek na forum, jest na etapie NSA i ma żal, że NSA nie rozpatruje sprawy. Zapytałem czy związek ma napisać do NSA o przyspieszenie spraw wygaszonych, ale jest obawa, że to może też "urazić" sędziów, którzy nie lubią czuć się "poganiani". Poprosiłem o propozycje i czy mimo wszystko mam pisać i na razie od kilku dni na tym stanęło.
Musicie zatem wiedzieć, że prawników dajemy, piszemy skargi kasacyjne, pomagamy starając się uczestniczyć w rozprawie na prawach strony. Informujcie, a postaram się być na każdej rozprawie członka związku, obok prawnika, jeśli nie jest na niejawnym. Napisaliśmy do SKAS.
Zacytuję poniżej kilka zdań z tego pisma:
"W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i zagrożeniem w przyszłości dla Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się z prośbą o rozważenie zatrudnienia w Służbie Celno-Skarbowej funkcjonariuszy, którzy zostali zwolnieni np. na skutek reformy KAS, a posiadają kwalifikacje i doświadczenie, które jest aktualnie bardzo przydatne w formacji. Wielu funkcjonariuszy wróciło już do służby, nawet bez wydania decyzji zwalniającej lub też po jej uchyleniu, albo w trybie uproszczonego naboru zewnętrznego"

Ja naprawdę rozumiem rozgoryczenie, bo widzę jak to się odbywa. To jest loteria w sądach. Np. w Opolu Kolega, który się starał i moim zdaniem miał najbardziej imponujący przebieg służby pod kątem kwalifikacji i doświadczenia, przegrał w WSA. Prawnik złożył kasację przez prawnika i tak samo pomagamy innym członkom związku. Czeka na wyrok NSA, ale litości, nie ma pretensji do związku, że NSA nie rozaptruje jego sprawy. Wybaczcie, ale ja naprawdę nie jestem w stanie zaspokoić Waszych oczekiwań wobec działań sądów, SKAS czy DIAS. Interweniujemy wszędzie, ale zrozumcie, że nie jesteśmy cudotwórcami.
Przed chwilą napisał do mnie na PW jeden z ww. Kolegów, który tutaj się wypowiada. Okazuje się, że też czuje się zaniedbany jako ucywilniony. Szok, bo związek w sprawie ucywilnionych i wygaszonych robi najwięcej. Co ja poradzę, że SKAS nie chce zaliczyć pauzowania ustawowo? Czy to jest moja wina? Pomagamy w sądach o zaliczenie pauzowania, prowadzimy świadectwa służby, odprawy, inne. Mamy kilka spraw przed SN. Mamy co najmniej pięć kancelarii zaangażowanych w sprawę wygaszonych i ucywilnionych.

Jesteśmy jedynym związkiem, który działa w tych sprawach i działa bardzo mocno i szerokim frontem. Powtórzę, jak ktoś z członków chce omówić swoją sytuację i możliwości większej pomocy związku i jakiej i co jeszcze oczekuje, co jeszcze moglibyśmy zrobić, to proszę o kontakt.
Panie Przewodniczacy , mi o taką odpowiedź chodziło.... chodz raz na jakiś czas miło jest przynajmniej przeczytac ze sa prowadzone działania... zarówno w kwestiach wygaszonych jak i ucywilnionych ... że nie zapomnieliści... że "cisniecie" pismami SSCS .Odnośnie Sadów w pełni sie zgadzam i rozumiem tu nie wiele można co zrobic....ale jest sporo funków po korzystnych wyrokach np Wsa .... a jeszcze przed Nsa.. moze warto zawalczyć o nich????( wycofać skargi do Nsa ) próbować rozmawiać z SSCS , Dias-ami.
 
@slawomir.siwy A kiedy planowane jest wydanie waszego rozporządzenia ? Bo coś mi się wydaje , że bez niego nikt pieniędzy nie zobaczy, chociaż dla cywilnych pracowników nie ma ono żadnego znaczenia.
 
można przecież Kapelanów poszczególnych izb w zaangażować - tzn. ... maja odpowiednie stopnie biznesowe, "pozycje", doświadczenie życiowe - może rozumieją dramaty ludzkie, no i przede wszystkim do czegoś, co prowadzi.... .)
nie wysyła się wilka żeby bronił owieczek (przynajmniej na podkarpaciu)
 
Back
Do góry