• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wwóz komputera (Ukraina)

N

Nie zarejestrowany

Gość
W przyszlym tygodniu mam zamiar wyjechac na Ukraine, chce zabrac ze soba komputer stacjonarny, pytanie jest : czy musze go deklarowac? cos placic? (nie mam zamiaru go tam sprzedac).
Nie mam pojecia gdzie sie o to spytac, dziekuje za odpowiedz :)
 
W przyszlym tygodniu mam zamiar wyjechac na Ukraine, chce zabrac ze soba komputer stacjonarny, pytanie jest : czy musze go deklarowac? cos placic? (nie mam zamiaru go tam sprzedac).
Nie mam pojecia gdzie sie o to spytac, dziekuje za odpowiedz :)

Przy wjeździe do kraju informujesz funkcjonariusza o wwiezieniu swojego osobistego komputera (masz do tego prawo zgodnie z rozp. o zwolnieniach celnych) i to tyle. Żadnej deklaracji wywozowej i następnie wwozowej nie sporządzasz, w tym wypadku ma zastosowanie zgłoszenie ustne.
 
Przy wjeździe do kraju informujesz funkcjonariusza o wwiezieniu swojego osobistego komputera (masz do tego prawo zgodnie z rozp. o zwolnieniach celnych) i to tyle. Żadnej deklaracji wywozowej i następnie wwozowej nie sporządzasz, w tym wypadku ma zastosowanie zgłoszenie ustne.
pytanie bylo o wywoz :) nic nie wspominal o powrotnym przywozie.
 
Back
Do góry