• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wojsko 2023

MłodszyKaCe

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
3
Witam wszystkich. Jestem tym szczęśliwcem ,który ma możliwość w najbliższym czasie odejść na emeryturę- mija mi 15 lat W związku z tym mam zamiar starać się o etat w MON. Jak sądzicie czy lepiej odejść na emkę i przyjmować się do wojska czy lepiej zwolnić się z SCS -podobno teraz można przyjąć się i ma się zachowany staż i stopień.Czy ktoś z Was wie jak to wszystko wygląda, może ktoś tak już zrobił?
Czy zawieszając emkę z SCS będę miał wliczone stażowe w poborach z MON tzn. te 15% Czy jednak te stażowe się kasuje? Co z dodatkowym urlopem po 15 latach i dodatku "dziadkowym"? Czy to wszystko się kasuje i w MON zaczynam od zera?
Za każdy przepracowany rok w MON mam 2,6% do emki z SCS?
 
Witam wszystkich. Jestem tym szczęśliwcem ,który ma możliwość w najbliższym czasie odejść na emeryturę- mija mi 15 lat W związku z tym mam zamiar starać się o etat w MON. Jak sądzicie czy lepiej odejść na emkę i przyjmować się do wojska czy lepiej zwolnić się z SCS -podobno teraz można przyjąć się i ma się zachowany staż i stopień.Czy ktoś z Was wie jak to wszystko wygląda, może ktoś tak już zrobił?
Czy zawieszając emkę z SCS będę miał wliczone stażowe w poborach z MON tzn. te 15% Czy jednak te stażowe się kasuje? Co z dodatkowym urlopem po 15 latach i dodatku "dziadkowym"? Czy to wszystko się kasuje i w MON zaczynam od zera?
Za każdy przepracowany rok w MON mam 2,6% do emki z SCS?
Emkę będzieszial zawieszona a odprawę możesz dostać tylko raz może lepiej poprostu kontynuować służbę i odejść na emkę dopiero z eojska
 
Był mały kłopot po zmianie ustawy, ale od września już lata służby (w tym przypadku z SCS), są równorzędne ze służbą wojskową.
 
Lepiej najpierw ustal z JW, czy w ogóle ten etat masz szansę dostać.
WP niechętnie przyjmuje ostatnio byłych f-szy, bo musi im uznać stopień, a to może być nawet oficerski.
Do wysokich stopni, jak wszędzie, kolejka chętnych.
 
Lepiej najpierw ustal z JW, czy w ogóle ten etat masz szansę dostać.
WP niechętnie przyjmuje ostatnio byłych f-szy, bo musi im uznać stopień, a to może być nawet oficerski.
Do wysokich stopni, jak wszędzie, kolejka chętnych.
W wojsku stopień jest łączony ze stanowiskiem. Nie masz stanowiska, nie masz stopnia. Wysokie stopnie z innych służb nie mają szans na wojsko, bo ich ilość jest ograniczona etatowo. Już od majora w górę raczej jest to niemożliwe. Niższe stopnie podoficerskie mają szanse na wojsko.
 
Na wschodzie kraju, nie ma ograniczeń etatowych😉To prawda, że do kapitana to jeszcze jest łatwo, ale później różnie bywa. Chociaż jest ppłk SG, który dowodzi batalionem.
 
Na wschodzie kraju, nie ma ograniczeń etatowych😉To prawda, że do kapitana to jeszcze jest łatwo, ale później różnie bywa. Chociaż jest ppłk SG, który dowodzi batalionem.
Przypadek tego ppłk. jest odosobniony i to bardzo. Uwierz mi, że SG i inne służby mundurowe to nie wojsko. Na wschodzie może nie ma ograniczeń etatowych ale jak wspomniałem w swoim poście wcześniej są ograniczenia w stopniu. Niskie szarże nie mają problemu. Czym wyżej tym gorzej.
 
Na Podkarpaciu jest batalion, w którym służą w większości funk. SG. Poznałem ich osobiście. Od 2018 r. był dużo transferów funkcjonariuszy do MON (Policji, SG, SW, PSP).
 
Back
Do góry