• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Wczasy pod grusza

Dodatek "urlopowy" wynika z rozporządzenia MF. Rozporządzenie nie wskazuje jakichkolwiek stanów funkcjonariusza na niewypłacenie tego świadczenia, w szczególności ciąży. Jest to świadczenie, które przysługuje na rok kalendarzowy i wypłacone może być w każdym miesiącu tego roku, niezależnie od tego czy było się już na urlopie, czy dopiero on nastąpi, termin ten zależy od daty złożenia wniosku o świadczenie wczasowe i zebrania się komisji socjalnej w IAS.
 
Dodatek "urlopowy" wynika z rozporządzenia MF. Rozporządzenie nie wskazuje jakichkolwiek stanów funkcjonariusza na niewypłacenie tego świadczenia, w szczególności ciąży. Jest to świadczenie, które przysługuje na rok kalendarzowy i wypłacone może być w każdym miesiącu tego roku, niezależnie od tego czy było się już na urlopie, czy dopiero on nastąpi, termin ten zależy od daty złożenia wniosku o świadczenie wczasowe i zebrania się komisji socjalnej w IAS.

Te stany funkcjonariusza, a zwłaszcza brak ich wpływu na wypłatę świadczenia, szczególnie mi przypadły do serca 🙂.

Jeśli tak dosłownie zostało to zapisane w rozporządzeniu, to kwalifikuje się do wyróżnienia ustawodawczego 🙂.
 
Ostatnia edycja:
Pytałam się niedawno jak wczasy pod gruszką dla emerytów mundurowych są realizowane w innych IC.Zero odzewu... połowa roku minęła i kasa by się każdemu przydała;))odezwijcie się "szczęśliwi emeryci".
 
Nieważne jak zostało zapisane w rozporządzeniu. Ważna jest merytoryczna informacja, że rozporządzenie nie przewiduje żadnych odstępstw od udzielenia świadczenia na, za wczasy.
 
Nieważne jak zostało zapisane w rozporządzeniu. Ważna jest merytoryczna informacja, że rozporządzenie nie przewiduje żadnych odstępstw od udzielenia świadczenia na, za wczasy.

Nieważne jak zostało zapisane w rozporządzeniu ? To przecież nic innego jak anarchizacja czy delikatnie rzecz ujmując, falandyzacja prawa.

Chłopaczku w krótkich spodenkach, posiedź jeszcze trochę w piaskownicy. Później przedszkole, dalej podstawówka ... Może za parę lat dotrzesz do egzaminu maturalnego .
 
Pytałam się niedawno jak wczasy pod gruszką dla emerytów mundurowych są realizowane w innych IC.Zero odzewu... połowa roku minęła i kasa by się każdemu przydała;))odezwijcie się "szczęśliwi emeryci".
większość po prostu nie składa wniosków. Pytanie czy te pieniądze przechodzą na nastepny rok.
 
Nieważne jak zostało zapisane w rozporządzeniu ? To przecież nic innego jak anarchizacja czy delikatnie rzecz ujmując, falandyzacja prawa.

Chłopaczku w krótkich spodenkach, posiedź jeszcze trochę w piaskownicy. Później przedszkole, dalej podstawówka ... Może za parę lat dotrzesz do egzaminu maturalnego .
No comments staruchu bez nadziei!
 
Ostatnia edycja:
większość po prostu nie składa wniosków. Pytanie czy te pieniądze przechodzą na nastepny rok.
Oczywiście, że nie przechodzą. To jest świadczenie na bieżący rok. Ja spóźniłem się ze zwrotem za sanatorium. Fakturę miałem z grudnia 2023, a pytałem o to w styczniu 2024 - niestety odmownie.
@echo nie wypowiadaj się nie na temat.
 
Oczywiście, że nie przechodzą. To jest świadczenie na bieżący rok. Ja spóźniłem się ze zwrotem za sanatorium. Fakturę miałem z grudnia 2023, a pytałem o to w styczniu 2024 - niestety odmownie.
@echo nie wypowiadaj się nie na temat.
O co chodzi z fakturą, nie rozumiem, czy jest rekompensata pieniężna za sanatorium dla funkcjonariuszy?
 
O co chodzi z fakturą, nie rozumiem, czy jest rekompensata pieniężna za sanatorium dla funkcjonariuszy?
Oczywiście, że jest rekompensata, na podstawie faktury, za pobyt w sanatorium. Nie wiem, czy dotyczy ona tylko emerytów mundurowych czy także czynnych funków.
 
Dwa pytania do @AM Admin:

Nieważne jak zostało zapisane w rozporządzeniu ? To przecież nic innego jak anarchizacja czy delikatnie rzecz ujmując, falandyzacja prawa.

Chłopaczku w krótkich spodenkach, posiedź jeszcze trochę w piaskownicy. Później przedszkole, dalej podstawówka ... Może za parę lat dotrzesz do egzaminu maturalnego .

Z regulaminu wynika, że każdy ma prawo do publikacji swojego zdania nawet, jeśli się myli - z zastrzeżeniem m.in. nie łamania podstawowych norm kultury i relacji społecznych.

1. Czy to prawda?

Użytkownik @echo - skądinąd niejednokrotnie ODPOWIADAJĄCY rzeczowo - niestety, w DYSKUSJI zwykle nie potrafi powstrzymać się od obraźliwych komentarzy (patrz - druga część powyższego wpisu).

2. Czy komentarze i opinie rzeczonego usera - po notorycznym wyśmiewaniu i uprzykrzaniu życia innym userom - nawet, jeśli ma rację, nie zasługują na interwencję administratora?
 
Dwa pytania do @AM Admin:



Z regulaminu wynika, że każdy ma prawo do publikacji swojego zdania nawet, jeśli się myli - z zastrzeżeniem m.in. nie łamania podstawowych norm kultury i relacji społecznych.

1. Czy to prawda?

Użytkownik @echo - skądinąd niejednokrotnie ODPOWIADAJĄCY rzeczowo - niestety, w DYSKUSJI zwykle nie potrafi powstrzymać się od obraźliwych komentarzy (patrz - druga część powyższego wpisu).

2. Czy komentarze i opinie rzeczonego usera - po notorycznym wyśmiewaniu i uprzykrzaniu życia innym userom - nawet, jeśli ma rację, nie zasługują na interwencję administratora?

Jak to pasuje do tzw. kultury poprawności, gdzie każda głupota musi zostać oprawiona w odpowiednie ramki.

Broń Boże nazwać rzecz po imieniu.

Dlatego też mamy , to co mamy na wielu płaszczyznach.

Na tym poprzestanę w swoim ad rem.

Niedługo już będzie mi się chciało prostować czasami te wbrew logice niektóre posty. Niech inni kształtują rzeczywistość forumową nie tylko , na swoją miarę oczywiście.

Na swój sposób to także podziękowanie dla ZZC za to forum, za możliwość nazwania rzeczy po imieniu.

Kolego LV, może trzeba Cię przytulić? Tylko dlaczego to ma zrobić admin? Koledzy piszący bzdury już Ci nie wystarczają?

PS.

To odwołanie się do regulaminu jest wprost śmieszne 🙂.
 
Nie masz racji ! Izba warszawska i katowicka już wypłaciła , a pozostałe izby
czekają na faktury za wczasy w Zanzibarze, Malediwach, Egipt itp..
 
Nie masz racji ! Izba warszawska i katowicka już wypłaciła , a pozostałe izby
czekają na faktury za wczasy w Zanzibarze, Malediwach, Egipt itp..
Nie wiem czy wypłaciły czy nie i nic takiego nie napisałem. Napisałem jedynie, że nie ma już Izb Celnych. Tak samo innych razi pensja zamiast uposażenie albo funkcjonariusz KAS a nie SCS i usilnie wytykają błędy to ja mogę czepiać się starego nazewnictwa ze Służby Celnej.
 
Czepiać się byle czego, bo inni czepiają się czegoś innego ?!

Hmm ... bardzo "mondre"!
Podoić, podoić ...
 
Back
Do góry