• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wariograf

N

nie_celnik

Gość
"GW": Nowy bat na pracowników
(Gazeta Wyborcza, pr/19.10.2006)

Czy pan, pani bierze narkotyki, sprzedaje konkurencji tajemnice służbowe albo okrada firmę? Już niedługo takie pytanie swojemu pracownikowi będzie mógł zadać każdy szef. Związkowcy zapowiadają protest - pisze "Gazeta Wyborcza".

Resort pracy chce zezwolić pracodawcom na badanie podwładnych wykrywaczem kłamstw. - Tylko wtedy jeśli pracownik wyrazi na nie zgodę - zaznacza wiceminister pracy Elżbieta Rafalska. W jej ministerstwie trwają prace nad nowelizacją kodeksu pracy.

Rafalska nie obawia się sytuacji, że osoba, która odmówi poddania się badaniu, będzie pod lada pretekstem zwalniana. - Są przecież związki zawodowe, które powinny dbać o interesy pracowników - wyjaśnia.

- Zapis w kodeksie, że każdy pracownik będzie mógł odmówić badania, jest słabym zabezpieczeniem. Odmowa będzie odebrana jako przyznanie się do winy - twierdzi ekonomista Witold Orłowski.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".
 
Genialny pomysł. Zacząłbym od zastosowania wariografu od samej góry. Przykładowe pytania:
-czy kiedykolwiek przyjął Pan/i korzyść majątkową;
-czy kiedykolwiek spożywał Pan alkohol w pracy;
-czy kiedykolwiek wykorzystał Pan/i swoje stanowisko do celów prywatnych;
itp.
Czy ktokolwiek to przejdzie?
Najpierw niech go przetestują w MF-ie.
Z tego co czytałem wariograf jest szeroko stosowany w firmach prywatnych przy zatrudnianiu do pracy.
 
jabol napisał:
Genialny pomysł. Zacząłbym od zastosowania wariografu od samej góry. Przykładowe pytania:
-czy kiedykolwiek przyjął Pan/i korzyść majątkową;
-czy kiedykolwiek spożywał Pan alkohol w pracy;
-czy kiedykolwiek wykorzystał Pan/i swoje stanowisko do celów prywatnych;
itp.
Czy ktokolwiek to przejdzie?
Najpierw niech go przetestują w MF-ie.
Z tego co czytałem wariograf jest szeroko stosowany w firmach prywatnych przy zatrudnianiu do pracy.
A ja jestem przekonany, że dużo gorzej wypadną w tych testach ludzie z oddziałów.
 
ale góra częściej miałaby trzeci myślnik-toż to norma, kontakty itp, drugi to tzw gościnność, pierwszy tak, ale nie kaweczka i ciasteczko, ale teczusie :lol:
 
Back
Do góry