• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Utrzymanie forum

Digital wiem, że zaraz mnie tu wszyscy zakrzyczą, ale powiec mi co Ty, albo inni forumowicze tutaj robią takiego szczególnego, co wymaga przejścia na emeryture po 15 latach? Jest pewien % celników, którzy na to zasługują, ale nie czarujmy się większość to po prosytu urzędnicy siedzący za biurkami.
przykład. Jaka różnica pracy administratora w cle a w zwykłej komercyjnej firmie, np. bank? I co admin w cle się napracuje i musi iść po 15 latach na emeryturę a w banku ma walczyc do 65? Moim zdaniem to w banku jest większa odpowiedzialność.
Więc zanim wszyscy zaczniecie krzyczeć trochę pomyślcie logicznie. Swoją drogą uważam też, że w policji nie wszyscy musza iść na emeryturę po 15 latach.
I patrząc dalej, to może całe społeczeństwo wysłać na emeryturę po 15 latach??
Co do związków... Ten będzie inny niż pozostałe... Przypomina mi to chłopców, którzy przynieśli zabawki do nowej piaskownicy, gdyż w starej nie mogli się dogadać z kolegami. Ciekawe czy zamek wybudowany z nowego piasku będzie miał fundamenty solidne? Skoro technologia budowy jest niezmienna? Odpowiedzcie sobie sami czy w ogóle warto ufac związkom. Niech ktoś opisze w czym mu pomógł kiedykolwiek zwiazek zawodowy!! Mam taką prośbę. Może wtedy zostanę sympatykiem i zmienię nicka na Niewierny Tomasz ;)
 
A jaka jest różnica między kadrową z policji, straży granicznej a kadrową ze służby celnej ?


Po za tym że pierwsze dwie idą na emerytury po 15 latach, ja różnicy nie widzę !!!!! ( no może jeszcze kolory mundurów ).
 
Prawie się z tobą zgadzam, może więc policja ma za dużo uprawnień? Z tym, że teoretycznie pani kadrowa w policji może dostać rozkaz pilnowania krawężnika przed ważnym meczem i musi iść. Czy jakikolwiek celnik dostał rozkaz? Jak już to polecenie służbowe, które można otrzymać w każdej firmie. Zaraz pewnie będą krzyki, że dyrektor wymuszał coś jeden z drugim, z tym że dodam od razu, sam Pan Siwy prosił o zgłaszanie takich wypadków i on bedzie z tym robił pożadadek. Reasumujac nie ma rozkazow w cle. Czy wyobraza sobie ktos, ze pewnego dnia wybucha wojna i cale wojsko bieze urlopy na zadanie albo idzie na chorobowe? Wiec mowiac o przywilejach patrze rowniez na obowiazki.
 
Tutaj jest pies pogrzebany :lol:

Juz kilka lat temu odebrano nowoprzyjętym do Policji i SG (chyba w 1999r) uprawnienia do wczesniejszej emerytury, ale kilka lat później je przywrócono. Dlaczego?

W Policji, tak jak u nas sa komórki, gdzie funkcjonariusze powinni mieć mozliwość wczesniejszego przejścia na emeryturę (psyche siada), ale czy wszyscy inni powinni mieć takie uprawnienia? Raczej nie.

Jeżeli zaczną nam dobrze placić, to może tendencja do uzyskania dodatkowych swiadczeń ulegnie osłabieniu? Ludziom podniesie sie stopa życiowa i nie będą wykazywać postawy roszczeniowej.
Obecna trudna sytuacja w SC jest wypadkową wielu lat zaniedbań i takie są tego efekty.
W najbliższych latach powinna nastapić tendencja w eliminowaniu wcześniejszych emerytur, ale kto zechce sie postawić kilku milionom osób (wraz z rodzinami) nie tracąc w ten sposób głosów wyborczych?

Dlaczego na zachodzie tak niewiele jest grup uprawnionych do wcześniejszych emerytur? Bo praca jest wyznacznikiem statusu społecznego i ludzie pracują, dopóki zdrowie pozwala a nie kombinują, a u nas ludziska ida na wczesniejszą emeryturę(policja, wojsko) i pracują dalej zawodowo w innych firmach. Tacy "emeryci" nie powinni mieć pracy w budżetówce, no chyba, że nie pobierają emerytury.
 
masakra robiłeś kiedyś na granicy towarowej? pewnie nie jakbyś robił tobyś takich głupot nie pierd... wedle twojego rozumowania pilarz w lesie ma bardziej odpowiedzialną robote od naszej bo może z piłą latać i rznąć ludzi jak jozin z bazin jakby tak przepatrzył policje SG Straż pożarną toby spokojnie znalazł ze 40-50 tys etatów gostków na wczasach, a powiedz mi co takiego paszportowcy robią w swoich budach walą stęple na paszportach i po 15 idą na emeryture niesamowicie stresujące i nużące nieprawdaż?jak klepanie panienki po dupie o ich kontrolach na drodze nie wspomne bo stoją teraz i kontrolują sami nie wiedzą do końca co.Ale jak nie chcesz emerytury to se rób do usranej śmierci kto ci broni,tylko jak będziesz stary i ktoś kopnie cie w dupe 5 lat przed emeryturą w wieku 60 będziesz wspominał moje słowa na darmowej zupce w zasyfionym państwowym szpitalu z załatwioną rencinką wiesz na co.
 
Castor Troy2 w USA policjant otrzymuje emeryture po 20 służby nie wolno se dać tego zabrać za wszelką cene bo przyjda stare lata ,starszymi ludzmi tak naprawde nikt sie nie interesuje ,politycy chwile przed wyborami obiecują podwyżki a potem adijos muczaczos.
 
masakra napisał:
Niech ktoś opisze w czym mu pomógł kiedykolwiek zwiazek zawodowy!!
A co my mamy wspólnego z dotychczasowymi "działaczami"
W Uchwale założycielskiej ZZ CELNICY RP czytamy:
"Koleżanki i Koledzy
Związek nasz powstaje nie po to, aby mnożyć kolejne kanapowe organizacje związkowe i rozdrabniać i tak wątłe siły naszego środowiska. Przeciwnie: ideą przewodnią inicjatorów jest stworzenie jednolitej, spójnej organizacji związkowej, która obejmie możliwie jak najszersze rzesze funkcjonariuszy i pracowników S.C., wyeliminuje pseudo związkowców, którzy mieniąc się obrońcami, tak naprawdę systematycznie sprzedają nasze interesy i trwonią siły, którymi potencjalnie naprawdę dysponujemy. Mówimy dość pewnym znanym „osobistościom”, które w karykaturalny i szkodliwy sposób „reprezentują” nasze środowisko. Ostatnie wydarzenia po raz kolejny i w ostateczny sposób pokazały, że niektóre nazwiska zużyły i skompromitowały się do cna a ich rozbuchane ambicje osobiste stanowią przeszkodę nie do pokonania by wreszcie zjednoczyć nas wszystkich."

Jeżeli zawiodłeś się na związkach w Twojej izbie, inicjatywa jest teraz po stronie Twojej i Twoich Koleżanek i Kolegów. Zapisując się do ZZ CELNICY RP spowodujecie, że ci "działacze" stracą rację bytu.
Jeżeli chodzi o centrale to mamy zrzeszenia i federacje związków zawodowych. ZZ Celnicy RP to coś zupełnie innego - to jednolity związek zawodowy
 
Siwy Ty jesteś naprawde taki walniety i wierzysz w te bzdury które ogłaszasz czy tylko udajesz? Kiedyś na studiach tłuczono mi do głowy filozofię marksistowsko-leninowska.... duzych róznic nie widze. Widac ostatnia Twoja lektura to filozofia wg. Tatarkiewicza :D
ps. poczytaj sobie Folwarg zwierzęcy Orwela, jak nie tobie to twoim związkowcom moze da do myslenia.
 
digital41 napisał:
masakra robiłeś kiedyś na granicy towarowej? pewnie nie jakbyś robił tobyś takich głupot nie pierd... wedle twojego rozumowania pilarz w lesie ma bardziej odpowiedzialną robote od naszej bo może z piłą latać i rznąć ludzi jak jozin z bazin jakby tak przepatrzył policje SG Straż pożarną toby spokojnie znalazł ze 40-50 tys etatów gostków na wczasach, a powiedz mi co takiego paszportowcy robią w swoich budach walą stęple na paszportach i po 15 idą na emeryture niesamowicie stresujące i nużące nieprawdaż?jak klepanie panienki po dupie o ich kontrolach na drodze nie wspomne bo stoją teraz i kontrolują sami nie wiedzą do końca co.Ale jak nie chcesz emerytury to se rób do usranej śmierci kto ci broni,tylko jak będziesz stary i ktoś kopnie cie w dupe 5 lat przed emeryturą w wieku 60 będziesz wspominał moje słowa na darmowej zupce w zasyfionym państwowym szpitalu z załatwioną rencinką wiesz na co.
Wyobraź sobie że robiłem! I jak, dzisiaj widzę obraz celnika wychodzacego z petem w zebach do rewizji!!! tak, za to powinna byc emerytura. To po 1. A po 2 to w całej procedurze celnej obrotu towarowego na rewizje przypada jakies 10% całości czasu. Więc te 10 % niech ma tę emeryture? jesli chodzi o odpowiedzialnośc... Sorry ale emerytura za odpowiedzialność? Cos chyba masz w głowie pokrecone? co ma powiedziec pani w okienku kasowym w banku, pani na kasie w hipermarkecie... One nie maja odpowiedzialności? A zarabiaja połowe twojej pensji.
 
I żeby nie było że jestem przeciwko emeryturom... Moim zdaniem, wczesniejsze emerytury spowodują odejście z cła ludzi "kumatych". Jezeli ktoś cos potrfi robic to odbębni 15 lat i pójdzie zarabiać, ale tak zrobia tylko ludzie, którzy coś reprezentują. Natomiast większość ludzi zostanie, gdyz ... nic innego nie potrafia. Więc pytanie, cz emerytury bedą dobre dla cła? ja odbebnie swoje i zmykam, gdyz poza cłem zarabiam 3 razy tyle niz w cle. No ale nie wszyscy, a wszycy chca emerytur!
 
Masakra, przestań siać defetyzm. Wcześniejsza emerytura jest bardzo drażliwym tematem zwłaszcza dla tych którzy już nabyli te uprawnienia. Pewnie ze strachu przed ich odebraniem. Tutaj nie chodzi o to aby wyrwać coś co się nam nie należy tylko chodzi o równe traktowanie podobnych sobie służb. Jeśli robimy to samo albo coś podobnego jak np.celnicy i SG to winniśmy podlegać pod jednakowe kryteria. Po drugie, jeśli mamy strać na straży granic tego Kraju (choćby tylko ekonomicznych) to życzyłbym sobie poważnego i odpowiedzialnego traktowania. Ustawa o służbie celnej wprowadziła więcej obowiązków niż praw a gdybyśmy byli służbą mundurową to nie byłoby problemu z absencjami w pracy czy protestami.Sprawa trzecia to podobne przwileje socjalne. Wszyscy widzą (a ci co mają znajomyuch w SG znają także kwoty), że inne służby mundurowe jak SG czy straż więzienna, mają choćby wyższe mundurówki(a sort mundurowy niewiele się rózni), czy wypłaty za wczasy.
Jestem za tym aby zrównać nas z innymi służbami. Jeśli nie dać nam przywilejów emerytur mundurowych to zabrać te przywileje innym.
(ależ by się podniósł szum i wrzask gdyby to ktoś poważnie zaprowanował),hi,hi,hi, :wink: :lol:
 
Zgadzam się z Psycholem! Zrównać należy. A czy w górę czy w dół... Wystarczy trochę poczytać artykuły ekonomistów... chociaz wiem, że one związkowców nie przekonuję :)
 
A może by tak wyposrodkować, po np. 25 latach słuzby emerytura w wysokości 50%, a pełna po 40 latach? Dla mundurowych i dla nas.
Oczywiście budżet by na tym zyskał, bo nas jest niecałe 15000, a wszystkich mundurowych duzo ponad 1o razy tyle co nas.
 
Nie mamy co marzyć o emeryturach po 15 latach, przy obecnych trendach ekonomicznych, podwyższaniu wieku emerytalnego itp. Ale walczyć jest o co i należy to robić...
 
masakra napisał:
I żeby nie było że jestem przeciwko emeryturom... Moim zdaniem, wczesniejsze emerytury spowodują odejście z cła ludzi "kumatych". Jezeli ktoś cos potrfi robic to odbębni 15 lat i pójdzie zarabiać, ale tak zrobia tylko ludzie, którzy coś reprezentują. Natomiast większość ludzi zostanie, gdyz ... nic innego nie potrafia. Więc pytanie, cz emerytury bedą dobre dla cła? ja odbebnie swoje i zmykam, gdyz poza cłem zarabiam 3 razy tyle niz w cle. No ale nie wszyscy, a wszycy chca emerytur!

a gdzie ja pójdę, jak ja przesłuchiwać tylko umię?
do polskich nagrań...........
a ponadto 15 czy 20 lat to bardzo dużo, i można się u nas też wykazać, jak jak się coś zacznie to później trudno przestać
 
psychol napisał:
Masakra, przestań siać defetyzm. Wcześniejsza emerytura jest bardzo drażliwym tematem zwłaszcza dla tych którzy już nabyli te uprawnienia. Pewnie ze strachu przed ich odebraniem. Tutaj nie chodzi o to aby wyrwać coś co się nam nie należy tylko chodzi o równe traktowanie podobnych sobie służb. Jeśli robimy to samo albo coś podobnego jak np.celnicy i SG to winniśmy podlegać pod jednakowe kryteria. Po drugie, jeśli mamy strać na straży granic tego Kraju (choćby tylko ekonomicznych) to życzyłbym sobie poważnego i odpowiedzialnego traktowania. Ustawa o służbie celnej wprowadziła więcej obowiązków niż praw a gdybyśmy byli służbą mundurową to nie byłoby problemu z absencjami w pracy czy protestami.Sprawa trzecia to podobne przwileje socjalne. Wszyscy widzą (a ci co mają znajomyuch w SG znają także kwoty), że inne służby mundurowe jak SG czy straż więzienna, mają choćby wyższe mundurówki(a sort mundurowy niewiele się rózni), czy wypłaty za wczasy.

Jestem za tym aby zrównać nas z innymi służbami. Jeśli nie dać nam przywilejów emerytur mundurowych to zabrać te przywileje innym.
(ależ by się podniósł szum i wrzask gdyby to ktoś poważnie zaprowanował),hi,hi,hi, :wink: :lol:

własnie jak sie to samo robi, to krew zalewa jak nasze państwo traci pieniądze. jedzie sobie inny celnik unijy i widzi samochó stoi pod znakiem zakazu zatrzymywania i co robi? a no wystawia mu mandat 20 euro i jedzie dalej , 20 euro dodatkowo do budżetu, a polak z GM, widzi że stoi lub jedzie bez świateł, nic nie robi bo nie może i 50 zł jedzie sobie dalej a budżet panstwa nie ma na podwyżki itd. itd ...........
 
parę dni temu wpłynęła kolejna wpłata z IC Rzepin - DZIĘKUJEMY.
W sumie, po dokłądnym podliczeniu jest tych wpłat na 2000 złotych(część dot. jesczze wolnych datków), a nie tak jak wcześniej pisałem 2200zł(wtedy odjąłem tylko salda, a w międzyczasie były jeszcze wpływy z innego tytułu).

Za wszystkie wpłaty składamy serdeczne dzięki. Już poprosiłem admina o poszukiwanie programisty, który na umowę o dzieło wykona wszystkie prace. Dzięki Waszemu wsparciu niebawem przejdziemy na inny skrypt, za licencję zapłaciliśmy już około 200 Dolarów.
Mam nadzieję, że dzięki temu skończą się problemy z przepustowością i transferem i forum przybierze inną ładniejszą szatę.
 
A czy nie można podnieśc składki związkowej... po pierwsze.. po wtóre ograniczyć możliwośc wejścia na tę stronę..(nie związkowcom) od uiszczenia jakiejs opłaty.. ja sie ...przepraszam na tym nie znam ale chyba można...albo poszukac alternatywy ...z tego co wiem od kolegi z W-wy miał takową propozycję.
 
W nadziei o emeryturach wyruszyłam z torbą do Gdyni na 3 lata i .....mam: kredyt na tyle lat ,że chyba bank będzie mnie na wózku do pracy przywoził żebym go spłaciła ..."marne nadzieje ..jakiś tam trud ( sory nie pamiętam )...guzik mamy i guzik mieć będziemy....mamy za to 10000 związków wiele Izb...i zabłakanych ludzi ....kiedyś się wieszali za ....to tamto ...oby nie teraz za brak środków do życia .
 
Back
Do góry