• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ustawa o Służbie Celnej a zwrot kosztów dojazdu do pracy

K

kowal

Gość
Witam mam pytanie odnośnie zwortu kosztów dojazdu do pracy
(miejsca pełnienia służby) dla funkcjonariuszy SC? Czy jest jakakolwiek możliwość zwrotu tych kosztów?
 
Nie, generalnie za dojazd do pracy nie ma dodatkowych świadczeń co najwyżej można odjąć wyższe koszty uzyskania przychodu w PIT.
Będą wyjątki jeżeli po pierwotnym przyjęciu do służby w danej jednostce organizacyjnej(Oddział, urząd izba) nastąpiło przeniesienie funkcjonariusza. Ale wtedy mówimy o świadczeniach przysługujących w związku z przeniesieniem do służby w innej miejscowości, nie zaś o zwrocie kosztów za dojazd do pracy.
 
przeniesienie

Mam następujące pytanie: czy te świadczenia o których mówiłeś wcześniej przysługują w sytuacji przeniesienia się do innej Izby na własną prosbę czy dotyczą tzw. alokacji, wielu funkcjonariuszy pisało prośby do Ministra o przeniesienie słuzbowe do Izb wschodnich nie czekając na alokacje. Pozdrawiam.
 
Także w przypadku przeniesienia na własną prośbę przysługują te świadczenia. Takie prawo.
To nie ma żadnego znaczenia, dla wypłaty świadczenia, ale dopowiem, że większość tych oświadczeń i próśb o przeniesienie była w przeróżny sposób wymuszona na funkcjonariuszach.
Denerwuje mnie tylko to, że ewentualne roszczenia spadną na nowe kierownictwo MF. Zauważcie że po przyjściu SSC Mariana Banasia zaczęto wypłacać równoważniki pieniężne i inne należności. Tak, tak, wiem na pewno, że to dzięki Niemu. Dlatego wkurza mnie to, że za te nieludzkie często metody poprzedników będzie musiał teraz odpowiadać człowiek, dzięki któremu otrzymujemy należne świadczenia od czasu kiedy nastał i tylko zdążył zorientować się w temacie. Dla przykładu u nas w Opolu od stycznia br., choć temat nie jest jeszcze załatwiony do końca.
 
Back
Do góry