• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Urlop bezpłatny

Waza

Użytkownik
Dołączył
15 Kwiecień 2023
Posty
33
Punkty reakcji
6
Jaka jest realna szansa otrzymania urlopu bezpłatnego powiedzmy na okres maksymalnie jednego miesiąca? Czy ktoś z funkcjonariuszy występował z wnioskiem o taki urlop? Z góry dziękuję za odpowiedź 😀
 
Tak, były takie wnioski, ja znam co najmniej dwa takie przypadki i to na okresy dużo dłuższe niż miesiąc, bo roczne. Sprawy dotyczyły funkcjonariuszek po urlopach macierzyńskich, w służbie stałej. Jak to technicznie wygląda (do kogo wniosek, czy może być odrzucony, jakie terminy zachować etc.) to nie wiem, nie pomogę, nie interesowałem się tym. Tutaj polecam kontakt z kadrami. Wiem tylko tyle, że czas takiego urlopu wlicza się do okresu służby.
 
A czy orientujecie się jak wygląda naprawdę sytuacja po podpisaniu umowy? Jakie wynagrodzenie netto? Czytałem że nie kierują od razu na szkolenie podstawowe tylko od razu do służby co wyjadę mi się mało prawdopodobne ale nie wykluczam że może być to prawda. Ogólnie polecacie służbę czy raczej odpuścić? Aktualnie mam 4200 netto służby 12 h czyli wychodzi tak z 14 razy w miesiącu 😀i nie ma możliwości żeby mnie gdzieś w Polskę rzucili.
 
niestety tu dzieją się rzeczy mało prawdopodobne a nawet niemożliwe, najpierw do roboty a potem na szkolenie. Mogą Cię rzucać w Polskę bez sensu i logiki a nawet wbrew logice bo w interesie słuzby mogą zrobić wszystko nawet działać wbrew interesowi służby, takie wyrażenie wytrych " dla dobra służby". W innych kwestiach jakiś młody niech Ci odpowie.
 
wrzucam tu bo najbardziej pasuje


Dwa dni gdy zadziała siła wyższa​

W kodeksie pracy od środy pojawi się też zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej udzielane w wymiarze 2 dni albo 16 godzin w roku kalendarzowym. Pracownik będzie mógł wziąć takie wolne w przypadku choroby, wypadku lub innej nagłej potrzeby np. zepsucia się samochodu i niemożności dojechania do pracy. Pracodawca nie będzie mógł odmówić zwolnienia.

Wniosek o wolne można być złożony nawet w dniu jego rozpoczęcia, ustnie lub pisemnie. Pracownik zachowa prawo do 50 proc. wynagrodzenia obliczanego tak samo, jak pensja za czas urlopu wypoczynkowego.

Pięć dni na opiekę​

Z urlopu opiekuńczego w wymiarze pięciu dni w roku będzie mógł skorzystać pracownik, który musi zapewnić opiekę lub wsparcie osobie będącej członkiem rodziny lub zamieszkującej w tym samym gospodarstwie domowym, ale tylko wtedy, gdy osoba ta wymaga opieki lub wsparcia z poważnych względów medycznych.

Za członka rodziny będą uważani: syna, córka, matka, ojciec lub małżonek. Urlop będzie udzielany w dniach, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy.
 
Spoko że wrzuciłeś. Do tej pory na opiekę nad dzieckiem które nie ukończyło 14 roku życia jednemu z rodziców przysługiwało 2 dni urlopu w roku, to 5 dni to ten sam urlop? Wydaje mi się że nie...może ktoś rozjaśnić?😀
 
taka ciekawostka


a propos czy Sykap juz jest gotowy na nowe urlopy? Czy zima znowu zaskoczyła drogowców?
 
Po nowemu 2 dni urlopu na dziecko są płatne 50%, po staremu 100%. Czyli Ci co skorzystali do wczoraj są do przodu 😉
 
te dwa dni na dziecko do lat 14 co były zostały bez zmian. teraz jest dodatkowo 5 dni urlopu bezpłatnego na opiekę nad członkiem rodziny i dwa dni z powodu działania siły wyższej 50%, no i chyba nadal można dostać l4 na opiekę płatne 80%, do 2 tygodni a powyżej bezpłatne.
 
Back
Do góry