• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Umundurowanie CKK

Ale zrozumcie młodych ....
Przechodzą egzaminy sprawnościowe, psychiatrę, psychologa ...ciężki kurs zasadniczy z bojówką (strzelanie) i co za biurko...
Oni nie rozumieją takiej komórki jak CKK ... bo do takiej komórki powinni trafiać ludzie z praktyką ( nie tylko z przygotowaniem zawodowym - co jest bardzo ważne).
CKK i dochodzeniówkę powinny zasilać osoby z doświadczeniem i poborami podobnymi do operacyjki i technik.....
To są kluczowe komórki w UCS...
Nic dodać... Nic ująć... Wydaje się... Ale być może MF ma inną... NIESTETY... hwj... Perspektyewę, że tego nie dostrzega...
 
Pytaliśmy o to dzisiaj SKAS. W tej sprawie Ministerstwu Finansów chodzi o zwiększenie możliwości kontroli. MF twierdzi, że ustawowo większe możliwości w zakresie kontroli są w SCS, stąd propozycja.
Przejścia mają być po rozmowach z DIAS i w zależności od tych rozmów. Nic na siłę.
Kwestia umundurowania na wniosek.
 
Jeżeli to prawda stworzy to jedynie efekt wizerunkowy. A tak naprawdę zamęt przedemerytalny - mało kto z umundurowanych 40-sto kilkulatków skorzysta z zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Może jest potrzebna nagła, chwilowa akcja pokazania, że celników jest więcej niż Banaś zakładał?
40 latkowie i starsi sie zgodzą przejść, bo mogą zyskać 10 dni urlopu, ktorego nie mają w cywilu.
A po paru latach jak im się znudzi, to mogą wrócić do cywila.
 
Dodatkowy urlop po 15 latach służby (5 dni), po 20 kolejne 5 dni. Urlop zdrowotny (30 dni po 5 latach) tylko na podstawie skierowania na leczenie sanatoryjne (rehabilitacja w miejscu zamieszkania czy w pobliżu odpada). Tylko od Jaśniepaństwa zależy czy zaliczą okres w cywilu czy nie
 
Raczej chyba nie zaliczą... Nie po to chcą nas mundurować, żebyśmy zaraz na emki pouciekali... Kiedyś na after party po jakimś szkoleniu jeden z celników tłumaczył mi (może to nie jest prawdą) że kontrola przedsiębiorcy liczy się jak zadania policyjne.
Generalnie trochę jestem nie w temacie tych zadań policyjnych. Całe życie zawodowe spędziłem w UKS, który działał na ustawie o służbie cywilnej (podobnie jak Inspekcja Celna, która robiła dokładnie to samo co my tyle, że w temacie kontroli post importowej - im okresy mają zaliczyć... Nam, nie - czarni byli i u nas i u nich... ). Pozdrawiam!
 
Uściślę... W IC zaliczają wszystko wszystkim, nam tylko tym z wywiadu i realizacji...
Dla "nowoumundurowanych" do dodatkowego urlopu liczy
się cału staż w Służbie Cywilnej (w US w UKS i ten już w KAS).
Do emerytury (od tego roku) jako okres równirzędny tylko gic, wywiad, realizacja UKS i z dodatkowym warunkiem dla Inspektorów KS.
 
witam, czy coś wie na jakim etapie jest temat mundurów dla ckk? są jakieś informacje czy będzie to na wniosek czy polecenie ubrania zielonego mundurka przyjdzie z góry? jakiś przybliżony termin?
 
Od 1 stycznia już nie można nosić nic innego niż aktualne wzory umundurowania.
to wiem ;) ale chciałam wiedzieć co z pracownikami cywilnymi z ckk którzy mieliby ewentualne mundury, bo chodzą takie plotki, że będzie taka możliwość. Chcicłam się upewnić co w trawie piszczy czy tak się stanie czy nie, na wniosek czy odgórnie.. ktoś coś wie?
 
to wiem ;) ale chciałam wiedzieć co z pracownikami cywilnymi z ckk którzy mieliby ewentualne mundury, bo chodzą takie plotki, że będzie taka możliwość. Chcicłam się upewnić co w trawie piszczy czy tak się stanie czy nie, na wniosek czy odgórnie.. ktoś coś wie?
Chyba na wniosek. Długo to trwa u nas. Wynagrodzenie przeliczają na uposażenie. Na rękę powinno wyjść tyle samo. Problem jest podobno z kontrolerskim, bo funki mają dużo niższy niż cywile z US i można na tym stracić przy przejściu. nawet jak obiecają, że zostawią, to... tylko obiecają
 
witam, czy coś wie na jakim etapie jest temat mundurów dla ckk? są jakieś informacje czy będzie to na wniosek czy polecenie ubrania zielonego mundurka przyjdzie z góry? jakiś przybliżony termin?
Po dzisiejszym przemarszu formacji z okazji 11 listopada nie mam wątpliwości, że jeżeli będą mundurować skarbowców, to tylko po to by zapchać dziurę po exodusie funkcjonariuszy. W kolejności byliśmy na samym końcu, po Straży Marszałkowskiej czy Więziennej, na przedostatnim miejscu! Jedynie przed Strażą Gminną. Patrząc na ogromny wkład jaki swoją pracą wnosimy do budżetu, jak trudne i odpowiedzialne zadania wykonujemy, było to krzywdzące. Przykre i krzywdzące... Moim zdaniem to pokazuje, że dla rządu nasza praca i pozycja jest bez znaczenia. Nie liczmy zatem, że to co się wydarzy - bez względu na to, co się wydarzy, będzie dla nas dobre. Na pewno będzie wygodne dla rządu i tyle...
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej kolejności mundury dostaną sweterki z CKK, które przejdą do komórek STIRowskich. Reszta, jeżeli będzie mundurowana, to na przestrzeni kilku następnych lat. Tyle na dziś. Na jesieni wybory, potem będzie nowy SKAS i nowe pomysły.
 
Back
Do góry