• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Trzynasta emerytura

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
164
Punkty reakcji
420
Witam , wyczytałem właśnie w internecie że w tym roku będą inne zasady wypłaty trzynastej emerytury.Trzynastej emerytury nie otrzymają ci emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego.Czy mam przez to rozumieć że ci mundurowi emeryci którzy jeszcze nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego (60/65 lat) będą pozbawieni trzynastej emerytury.Napiszcie co wam o tym wiadomo i czy dobrze to wszystko interpretuję!!!
 
Witam , wyczytałem właśnie w internecie że w tym roku będą inne zasady wypłaty trzynastej emerytury.Trzynastej emerytury nie otrzymają ci emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego.Czy mam przez to rozumieć że ci mundurowi emeryci którzy jeszcze nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego (60/65 lat) będą pozbawieni trzynastej emerytury.Napiszcie co wam o tym wiadomo i czy dobrze to wszystko interpretuję!!!

Trzy grupy nie dostaną 13. emerytury​


Wyłączenie z trzynastej emerytury może się przydarzyć i dotyczy to trzech grup osób. 13. emerytury ZUS nie wypłaci sędziom i prokuratorom w stanie spoczynku. Przelewu z dodatkiem nie dostaną również biorcy świadczenia przedemerytalnego, którzy mieli zawieszoną wypłatę świadczenia na dzień 31 marca 2024. Zawieszenie powoduje zarabianie kwoty w wysokości 130 proc. przeciętnej pensji (od 1 marca limit wynosi 9802,50 zł brutto).


Trzecią z wyłączonych grup są laureaci największych sportowych wydarzeń międzynarodowych, takich jak igrzyska olimpijskie, paraolimpijskie, czy igrzyska dla osób niesłyszących. Ich wybitne osiągnięcia nie są gwarantem dostępu do dodatkowych świadczeń emerytalnych. Nie tylko więc nie otrzymają 13. emerytury, ale ZUS nie przeleje im również 14. emerytury.

Łapiesz się do którejś grupy? Jeśli nie To dostaniesz
 
To w temacie 13 emerytury jasne :)

A jak z 14? Odejmują złotówkę za złotowke od określonej kwoty? Czy jakieś zmiany w tym roku?
 
Jestem tegorocznym emerytem i dopiero zgłębiam te tematy 😃 na rok będę mógł służyć radą.

Liczyrzepa liczy jeszcze na zmianę mnożnika po modernizacji na 4,49 😀
I tu Liczyrzepo masz rację z mnożnikiem. Natomiast na 14 raczej nie licz, chyba że masz takie rozłożenie rentki na wszystkich domowników (licznych), że załapiesz się na nią, czego Tobie oczywiście życzę!
Pozdrawiam Zolcim
 
Back
Do góry