• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

TEMAT JĘZYKA POLSKIEGO W POSTACH - JAK MOŻNA PISAĆ "JA ROZUMIE" WSTYD DLA FUNKCJONARIUSZA

WSTYD MI ZA NAS - PRZEPRACOWAŁEM "DZIEWCZYNKO" PRAWIE 30 LAT NA GRANICY - TAK SIĘ SZCZYCIMY WYKSZTAŁCENIEM A TUTAJ CO - WNIOSEK O USUNIĘCIE POSTU ?
JA PONIMAJU - PO ROSYJSKU OZNACZA "ROZUMIEM" , A NIE "ROZUMIE" , CZY KRYTYKA W STOSUNKU DO WYMOWY STANOWI DLA NIEKTÓRYCH PROBLEM W POSŁUGIWANIU SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM ?
 
JA PONIMAJU - PO ROSYJSKU OZNACZA "ROZUMIEM" , A NIE "ROZUMIE" , CZY KRYTYKA W STOSUNKU DO WYMOWY STANOWI DLA NIEKTÓRYCH PROBLEM W POSŁUGIWANIU SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM ?
A POZA TYM ZUZIACOLL : JEŚLI JUŻ CHCESZ OPEROWAĆ JĘZYKIEM ROSYJSKIM, KTÓREGO WIDZĘ NIE ZNASZ, TO PRAWIDŁOWY ZAPIS POWINIEN BRZMIEĆ : "JA PONIMAJU" -
 
A POZA TYM ZUZIACOLL : JEŚLI JUŻ CHCESZ OPEROWAĆ JĘZYKIEM ROSYJSKIM, KTÓREGO WIDZĘ NIE ZNASZ, TO PRAWIDŁOWY ZAPIS POWINIEN BRZMIEĆ : "JA PONIMAJU" -
LUB JAK KTO WOLI "JA PANIMAJU" . BO W TWOIM ZAPISIE ZUZIACOLL ZAPIS "JA PANI MAJU" KTOŚ MOŻE ODCZYTAĆ DOSŁOWNIE JAKO "JA PANIĄ MAM"
 
Antaros skoro jesteś taki wrażliwy to wypadałaby wiedzieć że duże litery oznaczają w internecie krzyk. Wypowiadając się w sieci należy znać zasady netykiety.



Netykieta



xUu02selLyDFDOAj.jpg
 
Antaros skoro jesteś taki wrażliwy to wypadałaby wiedzieć że duże litery oznaczają w internecie krzyk. Wypowiadając się w sieci należy znać zasady netykiety.



Netykieta



Pokaż załącznik: 8502
TO NIE JEST KRZYK, TYLKO ZWRÓCENIE UWAGI NA PEWNE DLA NIEKTÓRYYCH DETALE, ALE "CHCĘ" A NIE "CHCE" ALBO "CHCEM" JAK NIEKTÓRZY "NAWET LUDZIE Z TYTUŁEM NAUKOWYM" UŻYWAJĄ. MOGĘ PISAĆ MAŁYMI LITERAMI, NIE MA PROBLEMU. PYTANIE BRZMI : " CZY TO ZMIENI SENS I TREŚĆ PRTZEKAZU " ?
 
TO NIE JEST KRZYK, TYLKO ZWRÓCENIE UWAGI NA PEWNE DLA NIEKTÓRYYCH DETALE, ALE "CHCĘ" A NIE "CHCE" ALBO "CHCEM" JAK NIEKTÓRZY "NAWET LUDZIE Z TYTUŁEM NAUKOWYM" UŻYWAJĄ. MOGĘ PISAĆ MAŁYMI LITERAMI, NIE MA PROBLEMU. PYTANIE BRZMI : " CZY TO ZMIENI SENS I TREŚĆ PRTZEKAZU " ?

Nie, to nie zmieni ani sensu, ani treści, ani nawet wartości przekazu!
Zapewni jednak chociaż pozory szacunku do adresatów, do których piszący się zwraca ...

ps
Nota bene: mnie, na ten przykład (szczerze kochającego język polski), czyjeś wrodzone trudności z ortografią
bądź gramatyką, a nawet folgowanie mowie potocznej, "uwiera" naprawdę nieznacznie - w porównaniu do
nie tylko niedbałej ale też infantylnie upartej, z premedytacją (pomimo wyjaśnienia) męczącej formy zwracania
na siebie uwagę.
 
Nie, to nie zmieni ani sensu, ani treści, ani nawet wartości przekazu!
Zapewni jednak chociaż pozory szacunku do adresatów, do których piszący się zwraca ...

ps
Nota bene: mnie, na ten przykład (szczerze kochającego język polski), czyjeś wrodzone trudności z ortografią
bądź gramatyką, a nawet folgowanie mowie potocznej, "uwiera" naprawdę nieznacznie - w porównaniu do
nie tylko niedbałej ale też infantylnie upartej, z premedytacją (pomimo wyjaśnienia) męczącej formy zwracania
na siebie uwagę.
 
moim zdaniem, należy zwracać uwagę na to co się pisze przed wysłaniem informacji : przykład zapis Celiny : "PRTZEKAZ" . Kilkakrotnie "wchodziłem" na blog Skarbowców, SG, Policjantów - oni z nas się śmieją. Tu nie chodzi o to, aby używać naukowych słów, ale jeśli już używa się prostych słów z języka potocznego, to dokonywać zapisu poprawnego. Zapis "ja rozumie" trąci mi wypowiedziami z minionej, wiadomej epoki. Uważam też, że zanim wyśle się wiadomość "w świat", należy sprawdzić, jaką treść się wysyła.!!!!!
 
moim zdaniem, należy zwracać uwagę na to co się pisze przed wysłaniem informacji ...
...
Byłoby podobnie i moim zdaniem, gdyby nie zasadnicza różnica w wartościach osobistych.
Uważam, iż wcale nie należy. Nie ma takiego nakazu!

Inną kwestią będzie pewnik, że zdecydowanie wypada się starać być uważnym i precyzyjnym
w stosowaniu języka polskiego - pisanego, a przede wszystkim WARTO rozumieć wartość
wszystkich jego elementów (liter, składni, znaków, łączników ...) !!

ps
Mało kto jest świadomy tej cechy przekazu pisanego, że jedno, właściwie zapisane zdanie zawierać
może kilkunastokrotnie więcej informacji, od schematycznie szczegółowej notatki opisowej ...

 
Back
Do góry